Deti narodené na jar a v lete 2005

krajcoanka
3. júl 2008

ktoré z vás majú deti narodene v tomto termíne? Rada by som sa s vami zdielala. 😉 🙂

capyy
10. aug 2008

no idem hajinky dobru nocku

capyy
11. aug 2008

dobre ranko. zasa nikto?

krajcoanka
autor
11. aug 2008

ja som tu, ako že zasa nikto? 😨

martinusa
11. aug 2008

Hi-no idem skusit poslat nejake fotky. Krajcoanka, capyy, ked tak mi poslite vase maily nech vam ich poslem tiez. MIska uz sa ma lepsie-v piatok jej brali krv a zajtra sa dozvieme vysledky. Drzi dietu, ale apetit ma riadny. Kazdy den jej davam cerstvo odstavene stavy z jablk, mrkvy,cvikly,manga. Stejne nechapem kde to chytila. Vraj mala oslabenu imunitu, neviem, ako sa zvysuje - okrem ovocia,chodenia vonku. No co uz. Maly sa drzi, Aspon si pri nej zvysi imunitu. Do skolky pojde Miska asi az vo februari a ja potom v marci do prace. Ozaj poculi ste nieco o zmenach co chystaju-je to uz schvalene?Manzel nieco vravel, ze cital,ze ked zacnem robit, tak budem mat mensiu matersku?Ja sa neviem dostat k tym clankom Ak viete-poslite mi linky. Maly je v pohode, akurat zacina vyzdaovat viacej pozornosti a niekedy je s Miskou na striedacku, ale je zlaty-uz sa aj smeje.Niekedy je to narocne, ale sme stastny,ze mame dve zdrave krasne deticky.Majte sa pekne a drzte sa.Pa. 🙂

fabiana
11. aug 2008

Ahojky, dnes len tak narýchlo.
MARTI, super, že už je Miške lepšie, teším sa... nepovedala doktorka, kde to mohla chytiť? Vraj sa tomu hovorí aj choroba z bozkávania... Inak ďakujem za fotečky, malinký je krásny fešák a na tej spoločnej fotečke sa dosť na seba detičky podobajú... 🙂 Ešte sa ťa chcem spýtať, prečo ideš tak skoro do práce???? A s kým a kde bude Tomáško?
Ja som tiež pred chvíľou žehlila, ale nakoniec som to vzdala... predsa len je už dosť hodín, už som na to nemala chuť... ach ja, lenže kedy to urobím, keď sú tie dni také perné?

fabiana
11. aug 2008

Jaj, inak hej, s tou materskou som počula aj ja, že žena, ktorá pôjde do roboty, tak nebude už dostávať materskú, resp. rodičovský príspevok. A že pri narodení dieťaťa, aj druhého, tretieho prispejú rovnakou sumou ako na prvorodené, čiže tých cca 25 000. Ale nemám to overené, články som žiadne nečítala... neviem, či je to presne takto, takto som počula ja.

capyy
11. aug 2008

ahojte pohladam tie linky a hodim ich sem

janna1830
11. aug 2008

babule ahoooj, martina2005 viiitam 😉
martinuska, kraaasne fotky, maly je fakt krasne babenko a ozaj sa podobaju s Miskou, az mi srdce stislo, ked som ju videla, ze je teraz chorucka, chudenko. Ale dufam, ze co najskor to uz bude uplne ok. Deti musia byt aj chore, zial ( ja to neznaaaasam pocuvat ) 😔
Inak v USA nie je ziadna materska a ziadne pridavky na deti 😝 dobreee, nie? 😖

krajcoanka
autor
12. aug 2008

Martinusa, však tam žiadne fotky niesu ☹

martinusa
13. aug 2008

Hi-krakcoanka-posli mi tvoj mail a ja ti ich poslem. Capy-diky za link.Neviem, kde Miska chytila mononukleozu, ale vraj to mohla hocikde-niekde som citala,ze az 95% dospelych je nositelom tej choroby, asi je urcita norma,co moze mat kazdy v sebe a ked sa prekroci a prekroci a vypnuknut moze aj vtedy, ked mas znizenu imunitu, tak je problem.Pri dietati aj ked neviem ako sledujes, tak staci aby nieco chytilo a neustriehnes,ci da potom prsty do pusy, ale vraj zase nie je dobre byt az prehnane starostlivy, tak si vyber.Do skolky Miska pojde asi az v marci, teraz vraj najblizsi pol rok-rok bude nachylnejsia na choroby. Takze tak.Majte sa pekne.Pa.

krajcoanka
autor
13. aug 2008

martinuša, tak davno som sa nezasmiala. 😀 Super fotka!!!!! 😉 🙂

martinusa
14. aug 2008

No som rada,ze sa fotky pacili. Dnes sme boli v poradni - Tomasko uz vazi 5500 gramov a meria 62 cm.Tak sa vytesujem, ako nam rastie.Majte sa pekne.Pa.

janna1830
15. aug 2008

ahojteee..
martinka, pekne rastiete a fabi, ako vy? Ozaj, ako vam obom ide kojenie?

fabiana
16. aug 2008

Ahoj Janka! A vám ako ide kojenie? Ešte kojíš? Nám zatiaľ ide v pohode, čo som rada, dúfam, že to tak ostane čo najdlhšie, uvidíme. Zatiaľ máme celkom dobrého ciciaka, tak hádam sa nevyskytnú problémy, radšej odklopkám - klop klop klop. Ak sa chceš spýtať aj na chudnutie, tak som schudla len to, čo som nabrala v tehotenstve, nič viac. Celkom dobre sa tie kilá navyše na mne držia... ach jaj, ako rada by som zase mala takú postavu ako pred deťmi.
Ako sa máte, kočky? Zdravím vás a prajem pekný zvyšok víkendu. 🙂

janna1830
16. aug 2008

ahoj Fabiii, ja som prestala kojit , ked Isabelka mala 8.5 mesiaca, strasne hryzla a asi mesiac a pol som sa snazila nejako to prezit, ale neodnaucila sa, tym, ze som sa niekedy az so slzami v ociach odtiahla, ako ma rafla, tak zacala bojkotovat, este som odsavala, snazila sa kojit roznymi polohami, ale uz to neslo...ale v pohode, myslela som si, ze zacne aj viac priberat, ale kdezeeeee....o 2 tyzdne ma jeden rok a vazi 8.30 kg...
som rada, ze vam to tak dobre ide...aj to chudnutie, ved tak kratko po porode je super, ked si na predporodnej vahe...ja som pribrala veeeela, tak mi to trvalo...z 59 na 81 kil 😝 ale asi 8 mes.po porode som uz mala 54, ( s takou vahou som sa vydavala ), odkedy nekojim, mam stale rovnako, ale este by som rada trosku zisla...jasne, ze vaha mi nevadi vobec, ale zase postava je ina, ako pises...kebyze som mala postavu ako pred detmi... 😝 😀

fabiana
16. aug 2008

Mojenko, a ako sa ti podarilo tak krásne zhodiť???? Priznám sa, ja teraz nemám čas na nič, som rada, že vôbec niečo navarím a že to niekedy v pokročilom poobedí aj zjem. Raňajky nehrozia, inak by som mala doma riadneho Pavarottiho.

fabiana
16. aug 2008

Čo sa týka kojenia, tak sa vôbec netráp, aj tých 8, 5 mesiaca je super!!! A Isabellka celkom pekne váži, nie? Moja má vyše 3 roky a stále sa pohybuje okolo 15-16 kg. Ale zato malý valibuk má už určite aj 7 kg. Pred mesiacom mal nejakých 6200 g, možno aj viac v poradni. Ale to je chlapček, tak asi preto.

janna1830
16. aug 2008

fabi, no ja nechtiac porovnavam so Sofi 😝 ta mala rocna 10.60 kg, 83 cm...Isabelka je tu v grafe u lekara medzi 10 imi percentami s vahou, vysku ma nad 90 %, aj ked taka ako Sofi nie je...ale to nic...kojenie ma uz netrapi, ja som videla, ze to skonci, len som sa snazila zabojovat, ale celkovo sa moj nazor nemeni a pokladam to jednoznacne za tu najlepsiu vec...Sofi ma 19 kil...ona je velka , hehe, ale aj vysoka -tusim 108 cm ma..
zhodit som praveze nemala problem, mne fakt pomohlo kojenie, lebo vtedy som nejako nemohla dietovat, ale davala som si pozor- ze nejest za dvoch a zvalovat to na kojenie, jasne 😀 a tiez najma- asi ked mala malicka 4 mesiace, Roman chodil prec- na 2-3 tyzdne v kuse a vtedy som bola uplne dobita pri detoch, sama na vsetko den-noc, tak vtedy (december ) som najviac schudla, to nezabudnem, to bola fuska...

inak vsetkym krasnu nedelu !

fabiana
17. aug 2008

Jani, no hej, to sa pamätám, vtedy si mala perné obdobie. Inak, pridala som pár fotiek do albumu, môžete kuknúť. 😉

krajcoanka
autor
17. aug 2008

Fabi, krasne fotky. Malí je teda riadny valibuk 😀
Jani, baby su drobnejšie.
My mame nové auto, neviem či som sa pochvalila , tak sa vyvažame. som cela happy z toho a Lubko ešte viac. Stále si vymíšla vylety. 😅

krajcoanka
autor
23. aug 2008

ahojte babeny!My sme sa boli foťiť (pôvodne viba s Lubkom) v jednej agentúre, kde nás nahovorili aby sa dal odfoťiť aj Davidko.A pri nákupoch v Avione nás zastavili a pýtali sa nás či nechceme na prednú stranu katalogu fotku naších detí.Tak som ich nechala cvaknuť.Katalog bude hotový okolo 3-6.9. tak potom hodím foto.
Inak fotili sa viacerí a každému ten katalog prispôsobia. Takže každý kto sa fotil, bude na titulke. 😵
No, aspoň budu mať deti pamiatku. 😉
Ako je to s vami, mate niektorá z vás podobnú skúsenosť? 😕

martinusa
23. aug 2008

Hi- Fabi-maly je zlaty-tiez ma take velke ocka a mala je uz velka slecna. Kolko ti vazi maly?Uz ste mali krstiny? My planujeme-len sa to trosku muselo posunut.Inak v pohode - Miska nas zamestnava aj za maleho, ale da sa.Majte sa pekne.Pa.

fabiana
24. aug 2008

Ahojte!
Ďakujem za pochvalu fotiek. 🙂
Anka(?), no my nemáme ani čas zaoberať sa nejakými fotoalbumamy alebo fotkami do katalógu, ale nápad je to určite dobrý. Hádam keď deti trošku povyrastú, lebo zatiaľ nás tiež poriadne zamestnávajú. Teším sa na fotky, keď ich pridáš do albumu, určite sú suprové. 😉 Takže ja nemám skúsenosť s týmto žiadnu.
Martinka, no malý neviem aktuálne koľko váži, máme ísť do poradne v stredu, tak uvidíme, ale odhadujem, že to bude určite cez 7 kg, pred vyše mesiacom mal v poradni takmer 6,5 kg. Krstiny sme nemali a ani mať nebudeme. Ani Kristínka nemala krstiny, my nie sme "kostolíčkarska" rodina. 😀 Aj my máme doma"zábavu", skôr sa to podobá na cirkus, teraz bola Kristínka týždeň u babky, tak to bolo o niečo lepšie byť len s miminom. Aspoň som si ako-tak upratala, ale ani to nie tak ako som chcela, lebo náš malý takmer vôbec nespáva, len asi polhoďku vonku v kočíku, doma možno 5 minút, takže je to fakt o ničom.
No končím, ideme kuknúť našu malú k babkovcom, tak sa lúčim a prajem peknú nedeľu. 😉

krajcoanka
autor
24. aug 2008

fabia, ano Anka! 😀
Fabi, no malemu idu asi prve zubky, ked nechce spinkavať.či?Davidkovi išli spodné síce až v 5. mes. ale počula som pripady, kedy sa zubky objavili už pri pôrode 😅

fabiana
25. aug 2008

Anka, no neviem, zúbky to asi nebudú, veď má len 3 mesiace a navyše Kristínke iba ZAČALI vychádzať v 15. mesiacoch zúbky, dovtedy žiadne nemala. Tak som zvedavá, ako to bude tentokrát.

capy
25. aug 2008

ahojte.

nam dneska vysiel prvy zubok. tiez sme mali problemy zo spankom, strasne sa na to budil. faby kazde dieta je ine. to nemozes takto porovnavat. aj ja som to zo zaciatku robila a zistila som ze nic nieje zatial rovnake 🙂

fabiana
26. aug 2008

Ahojky!
Capy, gratulujem k prvému zúbku! 🙂 Ja viem, že je to u každého dieťaťa individuálne, veď zatiaľ tiež nič nemajú spoločné tie moje dietky, každé je úplne iné, majú inú povahu... Napr. Kristínka ako bábätko vôbec nerozprávala, naučila sa až v škôlke, dali sme ju tam krátko po dovŕšení 2 rokov a tam sa rozšupla. Maťko zase stále niečo brble, hrkúta si, rozpráva sa, pozerá na okolitý svet, pre neho je spánok strata času... takže tie rozdiely tam sú... Ktovie, možno bude mať aj Maťko v 5. mesiacoch prvý zúbok vonku ako Tomáško 😉 . Ale u Kristínky sme mali výhodu, aspoň si ich nevybila, keď sa učila chodiť... 😀 pa zatiaľ, pekný dník.

capy
26. aug 2008

fabi dakujeme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre