Deti narodené na jar a v lete 2005

krajcoanka
3. júl 2008

ktoré z vás majú deti narodene v tomto termíne? Rada by som sa s vami zdielala. 😉 🙂

krajcoanka
autor
19. sep 2008

fabi, to je pekná fotka s tým stromom.také natur fotky sa mi veľmy páčia 🙂
Jani, náš Lubko ich mal ako 7-mes. 😝. aspoň to budete mať za sebou.Oni vymýšlaju s tými očkovaniami a sú aj tak na ....Však či už je to v malej forme, alebo nie......aj tak to musíš natierať 😖 😒
Prajem ti krásny čas s rodičmi.

fabiana
19. sep 2008

Ďakujem za pochvalu.
Jani, dúfam, že si sa dočkala rodičov... 😀 Plne ťa chápem, aspoň nebudeš sama. Kiahne sme ešte našťastie nemali, ale som si vedomá toho, že skôr alebo neskôr prídu. To ma mrzí, že Bellka dostala kiahne z toho očkovania, ale aspoň to bude mať mierny priebeh, nebude tak vysypaná a už by nemala mať nikdy ovčie kiahne. Inak, väčšinou to deti od seba dostanú, tak rátaj s tým, že aj Sophinka ich dostane, do 2 týždňov. Veď uvidíš...
Ja sa tiež pozriem na výtvor mojej malej v šerblíku, tak zbežne, hlísty by som určite zbadala, sa pamätám, keď sme mali so sestrou v detstve hlísty, tak ich bolo riadne vidieť v kakačke, také biele červíky, bleeeee. Martinelka, no hádam prídu na to, čo trápi tvoju dcérku. 😉

krajcoanka
autor
19. sep 2008
martinella1
19. sep 2008

Dakujem vam baby, ze odpisete......mala uz treti den normalne piska a nestazuje sa na bolesti, tak snad uz ani nebude. Najhorsie je to, ked je dieta chore a neviete, co mu presne je......snad len nieco, co nieje vazne... 😒

krajcoanka
autor
22. sep 2008

no, my sme boli včera na kolotočoch (vinobrani) v Modre a deti tam vydržali 3 hodiny.no až teraz som zistila ake drahé sú.Minuli sme 300,-sk 😖 .Bolo dobre, ale strašna zima ☹

martinella1
22. sep 2008

Ahoj krajcoanka.....to, ake su kolotoce drahe mi ani nemusis spominat. Byvame pri Zemplinskej Sirave a kolotoce tam mame celu sezonu. A ked ideme k nasim do mesta, neda sa ich obist, tak sa pravidelne zastavime a mozem povedat,ze to je poriadne draha zastavka.....ale ta radost v ociach mojej dcerky sa neda opisat. Dam do albumu aj fotky z kolotocov, tak sa mrknite....

capy
22. sep 2008

no aj my sme boli na vinobrani ale v raci. a minuli sme vyse litra 😀 😀 😀

fabiana
22. sep 2008

Ahojky!
My sme mali tiež teraz jarmok, ten týždeň, keď bolo ešte krásne teplúčko a tiež vieme o kolotočoch svoje... Našej sa páčila hlavne trampolína, tam by skákala do nemoty, ale prejazdila dosť koruniek aj na ostatných atrakciách... Ale ako píše Martinella, tie iskričky šťastia v očkách sú na nezaplatenie. Inak, aj vaše deti plačú, keď musia ísť domov od kolotočov? 😉

martinella1
23. sep 2008

Ahojky,
vždy keď sme sa s malou vybrali na kolotoče, už vopred som jej vysvetlila, že sa chvíľku povozíme, vyšalíme, ale musíme ísť aj domov. Takže ona vie, že keď na kolotoče prídeme, musíme aj odísť. Niekedy si ešte povie, aby sme trošku ostali, keď máme čas, nenamietam, ale keď jej poviem :"ideme", vie, že jej nič iné nezostáva. Vždy pekne zakýva kolotočom a teší sa už na najbližšie kolotočovanie.

fabiana
23. sep 2008

No my sme jej tiež vysvetlili, že kolotoče už idú spinkať, že aj my sa už ideme do vaničky kúpať a tak... ale bola s nami aj o rok mladšia sesternička, tak plakali spolu. 🙂 Ale myslím, že už ten ďalší deň to bolo fajn. 😉
Inak, taký kolotočársky život by som nevedela žiť... 😖 Stále stavať, rozoberať, premiestňovať sa hore-dole... Nič pre mňa.

martinella1
23. sep 2008

To ani ja nie, neviem si predstaviť, že by som nemlaa stabilný domov, ale také premiestňovanie sa po svete. 😖 Nič pre mňa.....inak, mám pocit, že malá znáša veci ohľadom kolotočov dobre už len kvoli tomu, že ich ma na očiach prakticky od narodenia.....vídava ich od narodenia a už si akosi zvykla....zo začiatku aj ona plačkala, keď sme šli domov a kolotoče ostávali tam.... 😉 čo už, sila zvyku.... 😉

danci27
23. sep 2008

ahojte.pripajam sa k vam.ja mam takisto dceru emku narodenu v aprili 2005 a syna martinka ktory ma vo stvrtok dva mesiace.emka chodi do skolky a niekedy mam z nej pocit ze mala byt chlapcom.aj vase stvorenia su take zive a tvrdohlave?

🙂

capy
23. sep 2008

ahoj danci. nas vikino by unavil aj futbalovu jedenastku 😀 😀 😀 a tvrdohlavi su obaja ved su barani 😅 a ako sa lubi emke v skolke? nas este stale nezobrali ☹

danci27
24. sep 2008

ahoj capy.mas super prezyvku ako dzus.emke sa v skolke velmi paci.minuly skolsky rok chodila iba do pol jednej lebo u nas je malo deti.byvame totiz na dedine.od septembra je uz do pol stvrtej.emka aj spinka aj sa napapa takze spokojne sme obidve.ja si aspon trosku od nej oddychnem a mozem sa naplno venovat martinkovi.a vas preco nezobrali?maju plno?

krajcoanka
autor
24. sep 2008

vitaj Danci!
No náš Lubko je tiež tvrdohlavý, ale to je asi tým vekom.Už si uvedomuje svoju osobnosť 😖 😀
Danci a malý ešte nestihol byť chorý v školke? 😕 Ja som nechala Lubka doma, lebo v minulý týždeň bol chorý a tento týždeň je muž doma (má dovolenku), tak ho nechcel dávať do školky.
Inak potrebuje pohyb aj ked sme doma, takže mu vymíšlam všeliaké aktivity (teraz s mužom staviame drevený domček do škôlky, tak mu pomáha).Ešte že máme rodinný dom 😝

krajcoanka
autor
24. sep 2008

marti, kukla som album, super fotky. Ty tancuješ vo folklore?Alebo to máte taký zvyk že na sviatky chodíte v krojoch?Ja som obdivovatelka takýchto vecí.Milujem ked sa mladý držia svojich tradící 😉
Aj tá fotka pri tom jazere sa mi veľmi páči.Kde presne to bolo? 😕

danci27
24. sep 2008

dakujem za privitanie krajcoanka.este ta poopravim emka chodi do skolky a martinko ma len 2 mesiace.emka zatial v skolke chora nebola a dufam ze ani nebude.som rada ze sa tak drzi.a ake aktivity vymyslam ja?nijake lebo emka chce pozerat iba nasu svadbu.takze kazdy den mame veselo 🙂

martinella1
24. sep 2008

Krajcoanka....áno, som folkloristka, už od malička. Folklór ma veľmi baví a nedám naňho dopustiť. Keď som bola tehotná, mala som menšiu prestávku, ale teraz by som sa chcela vrátiť späť. Keď mm malá vidí v telke, alebo na DVD z našej premiéry, rýchlo oblieka sukničku a baletky a už tancuje. Lenže rozdiel je v tom, že ja som speváčka a nie tanečnica, ale aj tak je to všetko dosť podobné. 😀 A tá fotka pri tom jazere je fotená na Litpove, v Lúčkach.

martinella1
24. sep 2008

Ahoj danci27, vítam ťa.....aj moja dcérka tento rok nastúpila do škôlky a je zatiaľ veľmi spokojná, má tam dve sesternice, takže sa tam s nimi aj s ostatnými deťmi hrá veľmi rada. A ja si môžem trošku viac oddychnuť, aj keď to nieje oddych o vyložení nôh a pozeraní telky, ale aspoň sa môžem viac venovať škole, keďže študujem externe. 😉

danci27
24. sep 2008

dakujem za privitanie Martinella.ty sa musis ucit,aspon mas pokoj a ja sa staram o nasr druhe babo chlapcceka ale nestazujem sa.je to ovela lepsie ako pri prvom lebo uz nieco viem co som sa naucila pri nej 🙂

capy
24. sep 2008

danci ta prezyvka ma dva vyznami. jeden si trafila a druhe je kapybara takze je to skratka. nas nezobrali do styroch skolok pretoze vsetky maju plny stav a ja som doma tak urednostili inych ☹

martinella1
24. sep 2008

Danci, verim, že tom máš ťažké. Ale je fajn, že Emka chodí do škôlky a ty sa môžeš venovať Martinkovi, predstáv si, že by boli teraz prázdniny. 😅 A musím priznať, že je to celkom fajn, keď už malá chodí do škôlky, naozaj mám viac času na učenie. aj keď skúškové ešte nezačalo. No 3 roky som študovala popri nej, tak to viem posúdiť....

danci27
25. sep 2008

ahoj Martinella.je to niekedy tazke ale da sa to zvladnut.byvame u svokrovcov takze svokra mi pri Martinkovi pomaha ako moze.prazdniny letne boli horor.ja som bola mesiac v nemocnici ked som bola tehotna a emka bola s babkou.nic zle proti nej ale emka sa zmenila,hrat sa nechcela a ked sme prisli domov s malym tak som mala nervy na dranc lebo Emka stale robila napriek a nepocuvala 😒 teraz je to ine a stale ju musim mat pod dohladom aby nieco neurobila malemu

krajcoanka
autor
25. sep 2008

marti, šikovnica si ty, keď dokážeš ešte aj študovať popri deťoch a folklóru... 😀 A odkial presne pochádzaš? aby som vedela keď bude v telke niaký folklor..... 😀 😝 😀
Danci, no tie babky deti rozmaznávajú.Daj Emke čas, kým si zvykne na to že už nie je najmladšia 😀 😀 😀

martinella1
25. sep 2008

Ahoj krajcoanka...som z Michaloviec, a tu navstevujem az folklorny subor..........a velmi ma to bavi, takze sa nestazujem. So suborom chodievame kade tade, takze ked zavitame niekde blizko k vam, napisem a mozete sa prist pozriet. A mam zatial len jedno dietatko, tak sa to da, samozrejme,ze aj skvelych rodicov a svokrovcov, ktori mi s malou pomahaju.

capy
25. sep 2008

danci: martinkovi vsetko naj k dvom mesiacikom 🙂 🙂 🙂

danci27
26. sep 2008

Capy:dakujeme za blahozelanie 🙂

fabiana
26. sep 2008

Ahojte!
Vitaj danci medzi nami... 😉 Danci, aj my sme mali otrasné leto, no otrasné je asi silné slovo, ale bol to tiež taký malý horor. Buď rada, že ti svokra pomáhala, postarala sa o tvoju dcérku, ja som bola na 2 malé deti prakticky sama a ver mi, bol to des. Snažila som sa ako som mohla, ale nemala som čas na nič, ani nachystať raňajky staršej dcérke, najesť sa, skrátka ani na bežné, automatické veci. Ku koncu prázdnin si potom moji rodičia zobrali Kristínku na týždeň, ale viem presne, čo myslíš, keď si písala, že sa dcérka zmenila... ja som svoju tiež dávala dokopy min. týždeň, 2, kým poslúchala tak ako predtým. Ale teraz, keď je už škôlka, tak je to celkom fajn. 😉 Aj moje deti sú tvrdohlavé a živé, ak im nevyhoviem, sú mrzuté, plačú, ale hneď ako dosiahnu svoje, tak je kľud. 🙂 A dokonca aj môj malý je taký a to má len 4 mesiace... je schopný revaaaaaaaaaať, až kým ho neoblečiem a neideme von... takže sme vonku prakticky celý deň... 😖

danci27
26. sep 2008

Fabiana:dakujem za privitanie.to s mojim je take iste ako s tvojim.rano fajn a pooobede nemoze zaspat.len co vykukneme vonku uz spi.maly a uz velka osobnost 🙂

krajcoanka
autor
27. sep 2008

babušky, máme trápenia s tými našimi drobcami, ale snáď nám to raz všetko vynahradia 😕 😉
Ja som na deti tiež v podstate sama, takže oproti vám mám aspoň výhodu že mi do výchovy nikto nezasahuje.Svokra už nežije a mama pracuje.Muž mal tento týž. dovolenku takže trochu pomohol , ale inak je od rána do večera v práci 😝 😖 😒
Marti, tak daj potom vedieť keď budete nablízko.Prídeme vás podporiť. 😀
A prečo ste neboli na pezinskom vinobraní?aj tam chodia folkloristi 😕 😨 Ale to je asi otázka pre vášho manažera, že? 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre