Deti narodené na jar a v lete 2005

krajcoanka
3. júl 2008

ktoré z vás majú deti narodene v tomto termíne? Rada by som sa s vami zdielala. 😉 🙂

capy
7. sep 2008

no anka v tom mas pravdu. ste v tej lepsej skupinke narozdiel od nas ☹

fabiana
8. sep 2008

Ahojte!
No baby, je to hrozné s tými škôlkami... Našťastie, my sme nemali žiadny problém, Kristínka chodila do škôlky už od 2 rokov a 3 mesiacov, na pol dňa. Veľmi jej to pomohlo byť v detskom kolektíve, krásne sa medzi nimi naučila rozprávať a dobehla všetkých rovesníkov, dokonca si myslím, že aj predbehla. Učiteľky má skvelé, dobre tam varia, pekne papá, učiteľky sa im venujú na 100%, nie ako niekde, kde napr. deti vyženú von do zimy a neoblečú ich poriadne a stále sú choré, aj o tomto som už počula... Tu nie, tu mi pani učiteľka povedala, že treba doniesť v zime aj otepľovačky, lebo keď idú deti von do snehu, je im vonku zima. Naozaj, na našu škôlku nemôžem nič povedať, len samé pozitíva a čo sa týka poplatku za škôlku, za celodenný pobyt je to úplne smiešna suma, na deň majú papanie za 32,-- Sk napríklad.
Aha, a vítam aj novú maminku. 🙂
Jani, dúfam, že čoskoro vyzdraviete s kočkami. Čo Vás to tam chytili v tých trópoch? Ozaj, nepotrebuješ tam mať nejaké očkovanie? Ako sa majú dievčatká? Joj, tak to ti verím, že sa tešíš na rodičov. Aj ja by som sa...
Pozdravujem aj ostatné babuľky a teším sa na ďalšie príspevky. 😉 Pa zatiaľ.

krajcoanka
autor
8. sep 2008

capy. no neviem ako si to myslela s tou lepšou skupinou, trochu som to nepochopila. Ja som totiž doma na dalšej materskej, takže mňa by-ak by bolo moc plno, asi tiež nezobrali. Ale som Happy že nas zobrali, lebo naozaj je to super. Mám teraz taký režim, takže vela stihnem. 😅 😝
Jani a to si normal zažila na vlastnej koži hurikán? A tento ako dopadol? Ste ok? 😕 Prajem skore uzdravenie. Skuste čajikovať, možno pomôže 😉 🙂

capy
8. sep 2008

anka no predsa ze vas zobrali a nas nie 😀 😀 😀

martinusa
9. sep 2008

Hi-Jani skore uzdravenie ti prajem.My sme mali ist do skolky v septembri, ale sme to odlozili kvoli mononukleoze. Takze mame veselo. 🙂

capy
9. sep 2008

martinusa a uz je miska v poho?

janna1830
10. sep 2008

ahojte, dakujem, ale si predstavte, este stale som chora 😠
fabi, ty si ako moj otec, ze v tropoch a taka chora, hehe 😀 no ja neviem, co sa ma to tak drzi, to preto, ze nebyvam casto chora, ale ked hej, tak poriadne...no ale snad to raz skonci...
krajci, no este to by chybalo zazit hurikan, nieee, len tropicku burku som zazila a stacilo...hurikan nie...nastastie sa nam vyhybaju tento rok a stale si to niekde inde odnesu, klop klop. Hurikanova sezona je tusim do 30.novembra, najviac ich byva v septembri a este oktober byva zly. No uvidime, verim, ze nic nebudeee...

krajcoanka
autor
11. sep 2008

tak my mame cez vikend hody-neviem či to poznate-kolkotoče a tak... a pride mi kamoška aj s mojou sestrou a samozrejme deťmi.Takže budeme mať plný dom a budeme oslavovať kamoškinho syna narodky.
Bude veselo! 😵

capy
11. sep 2008

anka a kedy mate vinobranie?

krajcoanka
autor
11. sep 2008

tuším v Pezinku 26-28.9 a v modre je 19-21.9. 😉

capy
11. sep 2008

dik za info. takze je ako obvikle tyzden po nasich. papa 😉

krajcoanka
autor
11. sep 2008

no, tak ja hlasim po necelích 2 týž. pobytu v školke, prvú chorobu.
Lubko má teraz 38,1 teplotu. Stale sa mi valal po zemi a že nevádze, hned som vedela že sa niečo deje. 😖 A očka ma uplne sklene.Uplne je slabí.Uvidime ako bude zajtra.Ale do školky ho nedám, aby to nechytili aj ostatné detičky.
A to som sa po roku chystala ku gynekolog.Ta ma prerazí, ked tam zajtra nepridem 😖 . No uvidime ako to dopadne. 🤐

capy
11. sep 2008

anka drzte sa.

janna1830
11. sep 2008

ahojte 🙂
fabi, zabudla som napisat, neviem o tom, aby som tu potrebovala nejake ockovanie, teda asi nie...ale neviem, ci som spominala, nemozem darovat krv- pretoze som zila v Europe v case, ked bola choroba sialenych krav...a doma nebudem moct darovat, lebo som zila dlho tu...ze vraj 🙄
Sofinka je tyzden a pol po dobrati atb a babule, opuchlo jej usko a velmi ju boli 😢 tak ideme zase k dokimu s tym. Minule ju ale nebolelo, nemala opuchnute...vtedy mala teploty a vracala ...juj, tak ma to mrzi, ked su deti chore...Ani, mrzi ma, ze aj na Lubka sa lepi, to viem, ze skolka pekne s detskym zdravim...ale do kolektivu raz musia...kedy teda planujete to tretie?
dobru noc vsetkym.

martinella1
11. sep 2008

Ahojte baby, trošku mi to trvalo, kým som sa ozvala, ale mala som menšie povinnosti, keďže popri mamičkovaní ešte aj študujem a som rada, že už posledný ročník, teda snáď bude posledný. Musím priznať, že malá si na škôlku celkom zvykla. Rada do nej chodieva, ale vždy keď pre ňu prídem, z radosti sa rozplače. Ale mám pocit, že to bude dobre. Zajtra ideme s manželíkom aj s malou na Liptov, tak sa veeeeeeeľmi teším. Ozvem sa v pondelok ako bolo. Držte sa a hlavne pozor na zdravie...... 😉

krajcoanka
autor
12. sep 2008

Jani, nové foto? 😉 🙂 šik!
Tak o tích šialených kravách som počula, ale nevidím dôvod, prečo by si nemohla darovať krv. Však ked by si bola nakazená, tak už si tu medzi nami neni.-sorry že to tak píšem. 😕 To by nemohol nikto darovať krv, lebo to bolo skoro všade. 😖 To ti povedal lekár?
A kde jej opuchlo ucho? 😲 A nesťažuje sa na bolesti ucha-vo vnutry?Nemá zápal stredného ucha?Ja neviem, doktor nie som... 🤐
Tretie budeme asi planovať až o rok. Davidko je dosť náročný, takže preto... 😝

capy
12. sep 2008

jani usi su svine daj jej ich poriadne skontrolovat. my to pozname podla seba. vikino mal pneumokoka a museli mu operovat obydve uska ☹

krajcoanka
autor
13. sep 2008

capy 😲 😲 😲

martinella1
15. sep 2008

Ahojte baby, už sme doma, ako som písala. Pred chvíľkou sme došli.....mala sa mi predvčerom začala sťažovať, že ju boli "pipka", no nemá ju vôbec červenú, tak teda neviem. Aj odmietla sadnúť na záchod. Prechladiť sa nemala kde, a keď už, tak najskôr v škôlke.Neviem čo s ňou. Dnes už bola normálne na záchod, celý deň sa na žiadne bolesti nesťažovala, až teraz večer, keď šla spinkať. Ráno ideme k lekárke, tak uvidíme. Ak máte nejaké skúsenosti, napíšte. 😢

capy
15. sep 2008

mati neviem mam dvoch chlapov 😅

krajcoanka
autor
15. sep 2008

martinela aj ja mám chlapov. A nemôže to byť plieseň (kvasinky)?Teda neviem či aj deti to môžu mať 😕 lekár nie som 😅 🤐 🤐 🤐

fabiana
15. sep 2008

Ahojky!
Martinellka, ja mám dievčatko, ale Kristínka sa na šušku nikdy nesťažovala...
Ako sa inak darí?
Mrzí ma, že máte choré detičky, želám skoré uzdravenie. Nás to zatiaľ obchádza, aj keď neviem ako dlho, lebo vonku sa teda riadne zopsulo počasie, v piatok boli ešte horúčavy a v nedeľu už zima ako v novembri. Hrúza!
Anka, vy si ešte trúfate na 3tie??? Klobúk dole, ja som si povedala, že 2 a dosť! Ak muž bude chcieť tretie, musí "o dúm dál", 😀 . Jani, aj vy ešte chcete tretie, resp. plánuje tu niekto ešte ďalšie deti? 🙂

capy
16. sep 2008

fabiana aj my chceme tretie. tatino chce princeznicku 😀 😀 😀

krajcoanka
autor
16. sep 2008

no, my sme chceli byť taka väčšia rodinka, ale pri tom tretom aj ostanema. dalšie by som už asi nezvladla. 😝

Inak od včera sme s Lubkom chorí aj my. Dostala som antibiotiká ale keďže ich museli objednať, užívať ich budem až od zajtra. 😝 🙄 Bude to určite vo vzduchu, lebo všetci čo boli na hodoch z malích šenkvíc boli s deťmi u dokiny. Takže ak nie ste ešte chorí, ak sa dá, vyhýbajte sa davom, aj ked pri deťoch ktoré sú v školke je to nemožné 😖 😔 ☹

martinella1
16. sep 2008

Caute baby, Dnes sme boli u lekara, vraj kebyze to bolo prechladene, bolelo by ju to cely cas a nie raz, potom nic a opat o niekolko dni, teraz su vraj moc rozsirene mrle.....dnes bolo s tymto problemom u lekara asi 10 deti...ale to vraj detom nechuti jest a mala papa aj za troch.....tak mame sirup a uvidime....

krajcoanka
autor
17. sep 2008

marti, ale však mrle 😲 su hlisty, či nie? 😕 To by si si hadam v stolici všimla...Ja pre istotu malemu stale kontrolujem stolicu, lebo ked su deti v školke, nikdy nevieš čo ti domov prinesú... 😒

martinella1
18. sep 2008

Aj ja som si to myslela, ale vraj je to velmi podobne, ale nie to iste. Aj ja kontrolujem malej stolicu, ale nic tam nevidno, lenze mrle vraj volnym okom nemusis spozorovat, v tom je vraj rozdiel. Ja to moc nepoznam, takze neviem. 😒

krajcoanka
autor
18. sep 2008

😲 😲 😲

fabiana
18. sep 2008

Baby, pridala som pár fotiek... ak chcete, kuknite. 🙂

janna1830
18. sep 2008

ahojte, capy, no veru usi ziadna sranda 😒 teraz to vyzera ok, este stale berie atb, dufam, ze sa uz konecne preliecia.Fabi, uz som kukla fotky ( vsimla som si vpredu album ), kraaaasne su detulky 🙂 Kristinka je aka kocka a podobaju sa veru.
Mne o take dve hodinky priletia rodicia, ale kedy pridu domov, to neviem...ale pozeram, ze z Atlanty este neodleteli a mali 7 : 20...dufam, ze meskat nebudu, lebo sa neviem dockat 😀
no a este taka novinka...Isabellka bola tusim 4. 9 ockovana na vselico a okrem ineho aj na ovcie kiahne a predvcerom ich dostala 🙄 doki povedal, ze to sa stava ako reakcia na ockovanie a bude mat miernu formu, ale teda to som este nepocula...este mi ina dokina vravela, ze skor si mysli, ze ona kiahne dostala a ockovanie ich jej len zmiernuje. No teda...vase deti to mali? Som zvedava, ci Sophia chyti / nechyti, pretoze ma to ockovanie za sebou.
Zatial sa drzte, asi tu nebudem velmi, kym tu budu moji zlatiiii rodiciaaaa....a fabi, jasneeee, ze ja snivam stale o tretom 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre