Deti narodené na jar a v lete 2005

krajcoanka
3. júl 2008

ktoré z vás majú deti narodene v tomto termíne? Rada by som sa s vami zdielala. 😉 🙂

lilly2711
2. jan 2011

mmonika tlakovy hrniec sa dava zovriet otvoreny az ked vrie to co v nom mas,tak ho zavries, das na stredny plamen,kym nezacne sycat a potom stisis na uplne slabucko a nechas vriet. Ma len tissie sycat, nie piskat a voda by nemala vychadzat vonku. Nemala si jej v nom privela? Ja davam tolko ,aby zakrylo mäso do cca polovice.
Dalsie mimi by som brala, ale asi neskor,par rokov... 🙂

mmonika
2. jan 2011

@lilly2711 dakujem .. no myslim ze vody som dala akurat ,bo ja mam na to hrnci taku mierku ze pokial ma ist voda ..
no uvidim co to spravi ked v nom budem varit nabuduce ..

Inak chcem sa spytat vedia uz Vasi drobci povedat R ?? bo synatorovi sa do toho moc nechce ,a so sykavkami ma problem .. I ked chodime na logoepediu ,no zatial nejaky pokrok v nom nevidim ...
v polke januara mame ist na testy skolskej zrelosti ,tak som zvedava .. 😉

lilly2711
3. jan 2011

mmonika no uvidis nabuduce, prajem nech sa vydari. 🙂
Moja Juli vie povedat R od necelych troch rokov, ale to zavisi od dietata, kazde je ine. Napr. moj starsi syn Samko ma 8 a nepovie R, no my to mame tu lahsie anglictina nepoziva silne R len naznakove, prehltane.
Ale inak ked som ucila na ZS stavalo sa nam,ze nam chodili deticky cca 7 rocne a este teda potrebovali prax s R-kom. Takze len vela trpezlivosti.

mmonika
5. jan 2011

@lilly2711 no dnes idem vyskusat varit v hrnci brav.masko ,tak som zvedava 😉

No my mame zapis do skoly teraz 17 .januara ,ale este idem s nim na testy skolskej zrelosti ...tak som zvedava ..ale popravde ,vobec nie som si ista ,ci zvladne skolu. bo on je uplne iny ako dcera v jeho veku .. u nej som vedela ze skolu zvladne ,i ked mi odporucali jej dat odklat kedze je narodena v maji .. ale dala som na dceru a skola jej ide...
ale u synatora zial ten pocit nemam 😖

mmonika
6. jan 2011

Ahojky ,
ako travite dnesny den ,??
my sme sa pred chvilkou s dcerou ucili ,a zatiahla som aj synatora ,nech sa prida .. .teda chcela som po nom len aby robil len rovne ciary a kruhy ,a to ste mali vidiet .. to bolo vsetko mozne ,len ciary nie je .. . 😒 to je hroza ako je on tvrdohlavy 😠 😠 😠 😠

capy
6. jan 2011

ahojte
monika aj my chodime na logopediu koli pismenku L a R. L nam uz ide a pomaly prechadzame na R. takze teraz vsede kde je r musim dat td. tak uvidime ako nam to pojde. a s pisanim ci kreslenim mame aj my problem. teda neda si vysvetlit. tiez je tvrdohlavy, ved je baran. 😅 ale na logicke a ine veci je velmi sikovny. v novembri mali v skolke pani psychologicku, davala im take predskolske ulohy a presne na kresleni trosku stroskotal a na logickych ho strasne pochvalila. tak uvidime.

mmonika
6. jan 2011

@capy ja som myslela ,ze pises o mojom synatorovi ..
tiez uz sme presli v logopedii na R ,ked sa posnazi to vie ,ale inak je to hruza... L vie povedat krasne bez problemov ,ale so sykavkami ma problem... tak som velmi zvedava co mi povedia teraz na kontrole .. 😒

capy
6. jan 2011

monika asi by si mohli podat ruky 😀 😀 😀

mmonika
6. jan 2011

@capy a nema tvoj narodky 18.2 .ako moj??? 😀 😀 😀 😀

capy
8. jan 2011

monika nie my sme v aprili 😉

mmonika
9. jan 2011

Ahojky co porabate ???

my sa chystame s dcerkou do skoly ,kedze uz prazdniny skoncili ,huraaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 vsak obaja su uz doma od 10.decembra 😒

a vynimocne som dala aj synatorovi vymalovat obrazky z takej knihy Velka kniha predskolaka ,a celkom pekne mi to vyfarbil ... 😉

capy
10. jan 2011

aj my konecne v skolke, potom sme este behli k alergologicke pre lieky a na chodbe sa doteraz bicyklovali.

mmonika
10. jan 2011

@capy no aj moj bol konecne v skolke ..po mesiaci .. a veru sa aj tesil ,ani domov nechcel ist .. my ideme na buduci tyzden ku logopedicke ,tak som zvedava ,co na to povie .. 😉

capy
10. jan 2011

aj my ideme na buduci tyzden k logopedicke 😉

mmonika
12. jan 2011

Ahojky ,
tak nas dnes v skolke robil testy skolskej zrelosti .a aj mal pohovor s psychologickou .. tak som zvedava aky bude vysledok --.. 😉

mmonika
12. jan 2011

@lilly2711 dnes som opat varila v tom tlak.hrnci ,a uplne mi v tom zhorel dnesny obed .. 😠 😠 😠 😠 ty kokos to bol smrad ...takze cely obed musel ist do smeti ,a hrniec bol totalne zhoreny bol ako uhol.-- no si mala vidiet aku som mala zlost ... tak bol hrniec zamoceny snad 5 hodin a tajne v srdci som dufala ze to pojde dole ...
ale nastastie to slo ani nevies ako som sa potesila ...

mmonika
13. jan 2011

Ahojky ,
no tak sme domka od psychologicky ... a jej zaver je :ze maly nie je zrely na skolu ...mi ukazovala aj testy co robil a on ich nespravil ..ze ma dost slabu jemnu motoriku ,potom ,ze mu nerozumela to co maly vravel ,(ale to uz riesime z logopedickou ) ... tak sme sa dohodli na odklade.. tak som spokojna,a tesi ma ,ze ma moj instikt zas nesklamal ... 😉

syslica
13. jan 2011

Ahojte, môžem sa pripojiť? Môj starší syn Jerguško sa narodil 21.6.2005, presne v deň mojich 31. narodenín, takže momentálne riešime podobné problémy ako tu v skupine: do školy áno či nie?, logopedička, dokedy ešte? rehabilitácie na ploché nohy a skoliózu - ako to zvládnuť popri škole? a pod. Dúfam, že si s vami budem môcť na MK občas "pokecať".

mmonika
13. jan 2011

@syslica Ahojky ,
aj ja som sa pridala len pred casom .. . 😉

No moj je narodeny 18.2 .a prave dnes mi psychologicka dala odklad .. .ani som jej nemusela nic vraviet ja .. maly napisal tie testy skolskej zrelosti na 50% ,ze mu vobec nerozumela co maly vravi .. ..tak som aj rada .. i ked som bola uz psychycky nachystana na prvaka ,ale takto som este radsej ..

a tvoj nenosi na skolizu ten korzet??? bo co ma maly v skolke kamosa ,ten prave taky korzet ma ,ale on to ma nasledkom autonehody ,ale uz ho nosi dlho ..

syslica
14. jan 2011

@mmonika Ahoj Monika, prelúskala som celú diskusiu, kým som sa odhodlala vás osloviť, takže o tvojom "trápení" viem... Jergušík to nemá až také zlé na korzet, ale my obaja rodičia sme skolióznici, tak má na to nábeh, navyše ploché vbočené nohy a hypermobilné kĺby ☹ Inak mentálne je svojím rovesníkom dosť dopredu, už keď som ho zapisovala do MŠ išiel s tým, že nevyhnutne musí ísť do detského kolektívu, lebo doma by sa stal premúdrelým 😉 Nie je to až na školu pre nadané deti, čo som celkom rada, a konečný verdikt psychologičky z nedávneho predškolského vyšetrenia si vypočujem až 24.1., 4. februára máme potom zápis. A dnes ideme logopedičke....

capy
14. jan 2011

syslica vitak medzi nami 😵
monika tak si predlzite detstvo 😉 vecsinou instinkt nesklame

mmonika
14. jan 2011

@capy aj ja som si povedala .. akurat dnes mi jedna ucitelka povedala ,ze mala az hrozu z toho ako maly zvladne skolu ..bo dnes malovali vod.farbickami vrany .. ze vsetky deti pekne kreslili ,len nas si postavil hlavu a nie je ,a nie kreslit.. 😒 ze pomaly ho museli prosit aby vobec zacal .. a tiez to nebola vrana ,ale take velke cierne cudo 😀 😀 😀 😀
tak som ju upokojila ,ze maly do skoly nejde ,clovece az si vydychla 😀 😀 😀 😀

mmonika
14. jan 2011

@syslica ako u logopedicky?? ,my sme dnes cvicil R ...a veru v niektorych slovkach sa mu aj uz podarilo ...ako prvy,strom ,krv a treti ... 😉 my mame zapis do skoly uz teraz v pondelok .. ale ja pojdem s malym asi az v utorok ,bo v pondelok bude asi natresk...

Inak mam otazku: Budeme musiet aj my to zapisne ( u nas je cca 15 € ) zaplatit ,??

syslica
15. jan 2011

@mmonika Ahojte, Jergušík tu práve stojí so mnou, mám napísať, že logopedička (dokonca 2) povedali, že už R vie, ale aby sme vraj nezaspali na vavrínoch, preto budeme ešte cvičiť. Tak sa z toho všetci vytešujeme 🙂 Bohužiaľ mladšieho syslíka čaká kopec operácií a následne logopedická tortúra ako u Jerguška... ☹ No a ešte by som sa mala pochváliť, že som po 10 rokoch opäť šoférovala, našťastie len na opustenej ceste, tak sa to obišlo bez obetí 😀 , ale to je už iná téma...
Zápisné? U nás také nechcú, teda aspoň nič doteraz nespomínali.

mmonika
15. jan 2011

@syslica tak ste maly sikulkovia .. 😉 a ty maleho davas do skoly ,alebo mu davas tiez odklad??

No gratulka aj ku soferovaniu ... zial ja som pripad,ze sice som si vodicak spravila ,ale moj strach zo soferovania je vacsi ... takze uz asi rok som nesoferovala .. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tak ani neviem ,ci sa ku tomu este dostanem .. 😒

syslica
16. jan 2011

@mmonika 😀 😀 😀 so šoférovaním som ten istý prípad ako ty, akurát, že ja som za volantom nesedela 10 rokov od získania vodičáku.... klepala som sa riadne, ale nič iné mi nezostáva, len sa premôcť a pokračovať.

Jerguško je júnový, inteligentný po ockovi, doslova kockatá hlava, on vlastne má všetky predpoklady na zaškolenie, akurát ma odrádza fakt, že je pomalý, nevie udržať pozornosť a keď mu niečo nie je po vôli, rýchlo sa "oduje", no a jeho grafomotorika tiež nie je najlepšia, čo sa ale dá natrénovať. Takže na 95 % škola áno, budem hovoriť ešte s psychologičkou, ktorá mu robila predškolské testy, poprípade ich dám v lete zopakovať.

mmonika
23. jan 2011

@syslica aj ja manzela pomaly nahovaram ,nech zacnem znova jazdit .. ale fakt ze uz mam dost velky strach... 😖 a maly sa akurat vytesuje ,bo sme mu kupili novu sedacku do auta ,uz vravi ze nie je male babo 😀 😀 😀 😀

syslica
23. jan 2011

@mmonika Tak to si na najlepšej ceste, keď manžela nahováraš ty 🙂 u nás nahovára manžel mňa, dokonca na naše (zatiaľ 2) výjazdy zabezpečil syslíkom babysitting starými rodičmi.. ale bude mi to veľmi veľmi dlho trvať, pokým získam cit pre auto a naučím sa vnímať všetko okolo naraz. Svokor mi požičal svoju Fabiu a teraz sa trasie, že mu z nej spravím šrot 😀
Ale späť k deťom, inak nám to tu admini zavrú... Jergušík je dosť vysoký, u jedného deda v aute má sedačku, u druhého podsedák a v manželovom služobnom majú zadné sedadlá integrované sedačky.
Myslím, že by sme my mamy mali jazdiť aj kvôli deťom, teraz je to už normálne, že aj ženy jazdia... tak len smelo do toho!

mmonika
23. jan 2011

@syslica aj mne na maleho vravia,ze je dost vysoky .. dokonca ,dcera co chodi do druziny s druhakmi ,tak nas je skoro tak isto vysoky .. . 😒 ..ja som malemu nechcela davat podsedak .. tak sme kupili tu istu co ma dcera ,da sa navstavovat do boku a aj do vysky .. 😉 len netusim co spravime s tou jeho starou sedackou ☹

Inak dnes bol maly podareny ... cely den ho bolelo akosi brusko ... ( inak pojedol snad vsetko mozne 😖 ,tak aj mna by bolelo --) ,a potom dosiel za mnou taky uplakany ,ze si prdol a ze sa asi pokakal... taky bol nestatny z toho .. skoro hodinu sa mi ospravedlnoval ,ze on to nechcel .. chudacik nevedel pochopit ,ze aj to sa stava .. 😀

syslica
24. jan 2011

@mmonika Komplexné sedačky sú pre deti ozaj bezpečnejšie ako len podsedáky (za predpokladu, že sú dobre upevnené a aj dieťa je správne pripútané), nám to ale vyhovuje takto - sedák zaberie dedovi v kufri menej miesta ako sedačka.
Výškové rozdiely vidno aj u nás v rodine: neterka Amélia má drobnú mamu a takmer dvojmetrového otca, ona sama v 4,5 r. je ale len asi o 1 cm vyššia ako najmenší syslík Ondrík... no a Jergušík je dlhý vytiahnutý slíž 🙂
Sedačku skúste darovať alebo predať 😉
A synáčik už je hádam v poriadku 🙂 , aj mojím sa stáva, že majú "prehánky", hlavne po zošrotovaní kopca sladkostí u starých rodičov...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre