Detičky, ktoré prišli na svet v roku 2002.Ste tu také?

monkula
5. júl 2007

Ahojte, volám sa Monika a mám dve deti, Jarko sa narodil 7.10.2002 a Chiarka má 5 a pol mesiaca.
Ohľadne malých detičiek je tu kopec pokecov, ale snáď sa nájde maminka s už väčším dieťaťom....

sillas
6. júl 2007

ahoj monkula.
tak to sme rodili skoro naraz, ale ja som ta o jeden den predbehla 6.10.2002 ale mám dievčatko. 🙂

ivanka9911
6. júl 2007

Caute, mne sa moj maly narodil 9.juna 2002, ale ako vidim, uz ste ma obe predbehli aj s druhym 😅 Tak uvidime, ci sa pridam... 😉

sillas
7. júl 2007

ivanka...tak teda mala by si sa poponáhlať.. 😉

paska
7. júl 2007

ahojte moja siska sa narodila 12.02.2002 😀

bzuco
15. júl 2007

ahojte
moja Barborka je narodená 20.apríla 2002 😉

eros
15. júl 2007

ja mam synka narodeneho 3.10.2002 😀 😀 a druhe ma len 4mes 😀

paska
22. júl 2007

prečo je tu tak ticho 😕

eros
22. júl 2007

paska aj mne sa zda,ale hadam ked uz budes prsat tak sa to tu rozbehne.

mimka1
31. júl 2007

ahojte pridávam sa aj ja, mam chalanov, Radko 10.4.2002 a Lacko 12.4.2005

bzuco
31. júl 2007

mimka ahoj
tak vám to vyšlo skoro na deň 😉

mimka1
31. júl 2007

bzuco dik za privítanie, som tu new, okukávam 🙂 , termín bol ten istý, len mladému sa nechcelo

mimka1
31. júl 2007

halooooo 😉
už aby bol september a začala školka, lebo polka prázdnin za nami a moje dieťa sa už nudííííííííí. Od sept. nastupuje aj mladší 1x do školky tak som zvedavá aké to bude ☹

maruschka
2. aug 2007

čaute dievčata, mamičky. 🙂 na 2002 detičky píšem prvy raz.Mám dve deti, staršia má 4 a mladšia 14 mesiacov.Staršiu by som chcela dať od septembra do škôlky lebo vidím, že doma sa strašne nudí, demoluje mi domácnosť a robí veci postavené na hlavu, i keď sa im obom snažím vymýšlať program na každý deň.Problém je v tom, že sa ju aj bojím dať do škôlky.Stále si kladiem tie isté otázky, či jej nebude smutno, či nebude plakať a hlavne, či nebudú chýbať jedna druhej, keď ich oddelím od seba.Pretože Maruschka-mladšia je dosť naviazaná na staršiu-Julku.A vôbec, ako mama to nejako neviem stráviť, že ju mám dať do škôlky.Pre mňa je to tak trocha hororový scenár, i keď Julka sa veľmi teší medzi seberovné detičky.Čo s tým???

ivanka9911
2. aug 2007

Caute....Maruschka: tak pokial ide o skolku, moj maly zacal chodit, ked mal dva roky a 9 mesiacov. Vyhodu a myslim, ze obrovsku som mala v tom, ze svokra je tam riaditelka a skolka je asi 200m od domu. Maly si v pohode zvykol( samozrejme, ze boli aj place a pod.) a budes prekvapena ako rychlo sa Julke rozsiri slovna zasoba.... Je to super, dieta je v kolektive vie komunikovat so seberovnymi...a hlavne, maly sa naucil zjest aj nieco ine okrem polievok- je strasne zly jedak..
Drzkam palceky 😉

emily3
3. aug 2007

ahojte pridavam sa. moja Mon sa narodila 4.3.2002
maruschka: moja zacala chodit do skolky ked mala 3 apol roka a Marek mal rok. Ona nemala ziadny problem, skor sme chodili s placom zo kolky. ale Marek prvy tyzden chodil ako bludny holandan po byte, Monika mu chybala a mne tiez. ale sme si zvykli. spolu sme pre nu chodili do skolky a tento september nastupuje aj on do skolky. tak som zvedava ako to zvladne. 😀

ajula25
4. aug 2007

ahojte. ja mam Mareka a narosil sa 27.09.2002. Takže onedlho bude mať 5 rokov. No a teraz v decembri čakáme druhého clapca. Vraj to bude Lukáš budú armáda. Tak uvidíme....

maruschka
7. aug 2007

Ahojte lidičky.Staršia dcéra mi dneska s hlavou urobila parádny monokel pod okom a tak sa to snažím nejako rozdýchať.Vyzerá to,ako keby som od niekoho dostala parádnu facku.Ona má chudiatko šťastie, že všetko vysype,4xdenne vyleje malinovku na zem, náhodou každý deň niečo rozbije..Som z toho zúfala.Aj som sa jej pýtala, či dobre vidí, či ju nebolievajú očká.Možno kôli zlému zraku je taká.Prosím vás,kto má také dieťa ako ja,nech napíše vlastnú skúsenosť, lebo sa začínam báť, že malej niečo je,alebo je totoálne hyperaktívna??

bzuco
12. aug 2007

ahojte
chcem sa opýtať, či aj vaše ratolesti tak cez prázdniny potiahlo, čo sa rastu týka

teda moju poriadne - zisťujem, že všetky nohavice sú krátke a všetky topánky ju tlačia
ďakujem pekne....to sa zasa plesnem po vrecku v obchode, ach jo 😒

bzuco
12. aug 2007

zajtra akútne musíme ísť do obchodu kúpiť topánky, lebo nemá si čo obuť, ked je daždivo - jedine gumáky 😒
a koľko vecí jej zasa bude treba do škôlky 🙄 , asi začnem kradnúť 😝

maruschka
12. aug 2007

čaute.u nás sme dneska tiež zistili,že sa ide na nákupy.Poltopánky a botasky sú priam akútne potrebné.Má síce 4 páry nových sandáliek,3 páry žabiek na leto,ale toto počasie nie práve letné nás dnes trocha zaskočilo.tenisky i keď má 3 všetky majú na špicoch diery,alebo sú nepoužiteľné a noha jej z poltopánok vyrástla.takže krása.A do škôlky by sme ju chceli dať od septembra, takže nové veci potrebuje tiež-pyžamká,aťď.Ohromne sa tešíme,zasa ju budeme naháňať po celom obchode,aby si niečo vyskúšala. 🙂

bzuco
12. aug 2007

maruschka, tak presne takto sme na tom s topkami aj my 😒
na leto milion, ale začne pršať a ...dovidenia 😖

maruschka
12. aug 2007

no,to sú také klasické rodičovské problémy.Teraz sa snažím odreagovať sa a nemyslieť na nič.Malá má strašnú potrebu sa učiť fotiť.Aj jej to ide,ale teraz použila na to-bohužiaľ-foťák za 20 tis a asi nefunguje.Manželík je na prášky a malá si z toho nič nerobí.Asi tak to dnes večer u nás vyzerá.No kovbojka,čo vám budem rozprávať.. 😀 😉

bzuco
12. aug 2007

ty brďo 😲
tak držím palce, nech manžel foťák rozchodí
aj naša rada fotí, musíme ju krotiť a hlavne dávať pozor, nech jej foťák nespadne, lebo ked vidím tie pohyby, čo robí...koniec

sillas
12. aug 2007

caute baby...no musela som sa pousmiať..

maruschka...no Lucka ta pre zmenu večer stále je jugurtík pred telkou a ma aj pohar s čajom alebo s džusom...no a nestíha dokopy, pozerať a klasť lyžičku do pusy...takže práve dneska pol jogurut vyliala, potom trikrat jej frclo na pyžamo..čaj rozlieva pravidelne...ale iba vtedy ked je zaujata niečim inym.. 😒

no nakupovanie...to je u nas hrôza, nič nechce vyskušať..z papučiek jej trčia už pomaly prsty, takže to je u nás základ na september do škôlky..no a nemame prechodne bundy ani zimne, už určite vyrástla, lebo nosila dve zimy..a čižmy...botasky tiež..nestíham..

inak ako su na tom vaše 2002-ky s čítaním a písaním a počítaním?? lebo naša už pozna skoro všetky písmena a čísla, na počítači už vie napísať toho dosť a aj rukou, sčítava a odčítava do desať...ona to všetko sama od seba lebo sa stále vypytovala..do školy ide až o dva roky, ved dovtedy už bude ovládať aj malu nasobilku!! 😕

bzuco
12. aug 2007

sillas, aj naša takto je 😀 😀 😀 😀

sillas
12. aug 2007

no vidim že na viacerých miestach su rovnake zvyky.. 😀

paska
12. aug 2007

jéj sili to jak tá moja 😅 písmenká síce ešte nevie ale svoje meno už vie napísať 😉

eros
12. aug 2007

ste to tu rozbehli asi si vas idem pocitkat.moj vie napisat A a P

bzuco
12. aug 2007

no...tak to je šikulka
naša sa vie podpísať, ale ked to robí sama poprehadzuje si písmenká
počíta do 10 bez problémov, do 20 občas niečo vynechá
a čítanie, nič

ale som rada, zatiaľ jej to netreba, čo bude potom robiť v škole 😅
ja som učiteľka, učím na 1. stupni aviem, čo je to mať v triede dieťa, ktoré všetko vie 😝
ja som ju chcela učiť angličtinu, ale opica - nechce 😒

sillas
12. aug 2007

bzuco...ved prave toho sa desim, kedže jej zle vychádzaju roky, pôjde až 7 ročna, takže až o dva roky..ale bojim sa ju v tom stopnut aby nestratila zaujem..takže odpovedam na to na čo je zvedava..
a stale chce aby som jej davala príklady typu:
Lucka ma 5 jablčok, príde Riško a zoberie ti 2 jablčka, kolko ti zostane? a taketo podobne..
angličtinu som ju začala učiť a celkom sa jej páci, na Vianoce dostala od Ježiška obrázkový slovník krásny, tak už niektoré slovka ovladame, teda ona si vyberie ktore sa chce naučiť.
Od septembra by som ju chcela dať v škôlke na angličtinu ak bude a na tanečnu, lebo ma plno energie.. 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre