Detičky, ktoré prišli na svet v roku 2002.Ste tu také?

monkula
5. júl 2007

Ahojte, volám sa Monika a mám dve deti, Jarko sa narodil 7.10.2002 a Chiarka má 5 a pol mesiaca.
Ohľadne malých detičiek je tu kopec pokecov, ale snáď sa nájde maminka s už väčším dieťaťom....

ajduska
23. okt 2007

No, dnes sme absolvovali 5-ročnú prehliadku, aj očkovanie. 😉 Saška má 20kg a 113,5 cm. Dala jej aj "čítať", otáčala také písmenko E na paličke, podľa toho, ako bolo otočené na tabuli. Išlo jej to super, pomýlila sa len raz, aj to v najspodnejšom riadku a tie malinké písmenká som nevidela už ani ja, a to si myslím, že vidím pomerne dobre 😀 , tak som rada, že nemá teraz s očkami problémy, lebo od malička sme si s jej očkami užili dosť, mala nepriechodné slzné cesty a minulý rok sa jej vytvoril na oku jačmeňa a 3 krát jej ho čistili v narkóze. Bála som sa, aby to nemalo nejaký vplyv na zrak, ale je to ok.
Aj očkovanie prebehlo pomerne dobre, síce jačala, ale len kým ju pichali, potom už bolo dobre. A nemusela som ju ani veľmi držať, ľahla si sama a ani sa nemykala, len jačala 😀 😀 😀 ....

maruschka
24. okt 2007

ach tie prehliadky.Keď sa chodí na poradňu, s maličkými,tak je to sranda.Ak si začnú uvedomovať asi v dvoch rokoch o čo ide,tak plačú v čakárni.jaj-jaj našu čaká ešte chrípková-no veru,keď tak rozmýšľam,už mala byť zaočkovaná.v piatok bežím sa zapísať na očkovací chrípkový zoznam k detskej,nech nám objedná vakcínu. 😨

livia1
25. okt 2007

ahojte rodicia.my mame pat rocneho chlapca. matkovi staci povedat slovo doktor a boji sa. vtedy mu nic nieje.ked sme v cakarni tak ho aj napina ale uz ked sme vo vnutri tak je v pohode.

ajduska
25. okt 2007

maruschka, my máme chrípkovú vakcínu u doktorky v chladničke už aspoň mesiac, ale nejak sa nám stále nedarí zaočkovať, donedávna bola Saška nejaká prechladnutá, ťahalo sa to aj 2 týždne a teraz neviem, či ju môžu zaočkovať hneď po tomto očkovaní, som sa zabudla spýtať....a už je fakt najvyšší čas... 😒

livia1
25. okt 2007

my sme matka este ockovat nedavali. nebol uz viac ako rok chori okrem toho ze mal v marci kiahne. neviem ci to vobec zaberie. nebude potom skor chory?ak sa stretne s niekym kto uz chory je. 😒

ajduska
25. okt 2007

neviem, tiež sa stratám s protichodnými názormi, dokonca mi mužova sestrenica, je zdravotná sestra,povedala, že ona by svoje deti proti chrípke určite zaočkovať nedala a aj mi to odborne zdôvodnila, ale ako laik to neviem zreprodukovať, je však jednoznačne proti, tak neviem, čo mám spraviť... 😒

livia1
26. okt 2007

ja som matka nedala aj koli tomu ze mi to jeho doktorka neodporucovala.vravela ze je mali. mal vtedy tri roky. ze jeho telo si potrebuje vytvorit vlastne protilatky.aby som este pockala ze predsa nebyva tak casto chory. 🙂 do dnes som ho nedala a bol mi chory v juni minuly rok. tento rok sme mali len kiahne. 🙂

maruschka
26. okt 2007

ak je dieťa choré a dá sa v tej dobe zaočkovať proti chrípke,tak chorobya vypukne naplno a je to asi o 100% horšie.Pretože dieťa sa očkuje mŕtvymi alebo natoľko oslabenými vírusmi,že neochorie,ale telo si dokáže vytvoriť protilátky.Ak ale dieťa choré je,tak sme tú chorobu ešte viac podporili.Preto treba dať pozor,aby nemalo ani soplíky,aby nebolo prechladnuté,skrátka aby bolo úplne zdravé.
Ale sa budem opakovať,ak poviem,že nám tá vakcína pomáha.Malá vôbec nebýva chorá.Akurát čo si každú jeseň odleží presne 1 necelý deň v posteli. 😎 a cez zimu vôbec nie je chorá.
A očkovanie proti chrípke sa odporúča od 3 rokov-dovŕšených.

ajduska
29. okt 2007

baby, viete s čím dnes prišla Saška zo škôlky? Už predtým mi vravela, že ju tam stále bozkáva nejaký Riško, no a dnes "zapotila", že ona sa zaňho vydá a budú manželia 😀 ................nie je to nejak skoro?????????? 😀 ja som mala prvého "frajera" až v prvej triede základnej školy 😀 😀 😀

maruschka
30. okt 2007

ajduška,naša má tiež už frajera.Ono sa to tak posúva nižšie a nižšie,čo sa týka veku.To je ten pokrok.bola by som radšej,keby sa sústredila na také veci ako je upratovanie si detskej,ručné práce-napríklad tvorivé dielne a pod 😀 😀 😀 a v neskoršom veku,na školu a kariéru-trocha 😀 😀 Takto si to predstavujem až do jej 25.Potom si už môže robiť,čo chce 😅 😕

sillas
30. okt 2007

ajduska...mne Lucka pred rokom zapotila..som skoro havarovala..sedela vzadu ja som šoferovala a ona začala..mamka, ty si už stara a ked zomrieš, nemusiš sa bať že budem sama, sme sa dohodli s Brankom že sa nastahujeme k sebe.. 😀 😀 😀 no som skoro odpadla za volantom...že stara!!!!!!!!!????? no ona sa s nim frajerí od malej triedy, ale teraz je okolo toho nejako ticho..asi sa po dvoch rokoch rozišli..hehe

sillas
30. okt 2007

čo sa týka toho očkovania proti chrípke, tak ja som sa s tým zatial nejako nestotožnila..ked sme boli s Luckou na 5.ročnej prehliadke, tak doktorka skoro odpadla, že ju nevidela od februára - do oktobra..a aj to iba kvôli prehliadke..zatial klop klop..ono každe dieta si musi prejsť chorobami a myslim že najhoršie obdobie je 2-4 roky.

ajduska
30. okt 2007

sillas, som sa na Lucke fajn zasmiala, je vtipná 😀 ......

no, tak ja som medzičasom bola u našej lekárky asi 3-krát a vždy som sa na to očkovanie zabudla opýtať...už je to asi aj tak pasé 😒
Saška tiež nebýva často chorá a bežné soplíky a kašle sa nám darí väčšinou zvládnuť bez antibiotík, zato Tomáš je chorý v jednom kuse, do svojich prvých narodenín mal 8-krát antibiotiká a doteraz to nie je oveľa lepšie, chodíme s ním na pneumoalergológiu do NR (podotýkam, že bol kojený rok) a teraz som ho dala na odporúčanie lekára zaočkovať proti pneumokokom ...on sa narodil 5 týždňov skôr, tak neviem, či to nemalo vplyv na to, že má strašne oslabenú imunitu ☹

kudlanka3
31. okt 2007

ahoj

maruschka
2. nov 2007

kudlanka ahooj.
Naša malá má teraz škôlkárske prázdniny,takže celý deň vystrihuje a maľuje.Aspoň sa nenudí.Teraz uči mladšiu v obývačke pesničky a tancujú.Maličká sa z toho hrozne teší 😀 😀 😀 😀 keby ste ich videli. 🙂

ajduska
2. nov 2007

ahoj kudlanka, vitaj...

tak, prišla k nám na návštevu moja mama z východu a doniesla Saške bábiku, podobná ako chou-chou, myslím, že sa volá "interaktívna Katy" a Saša ju už druhý deň nepustila z rúk, chodí s ňou úplne všade a nedovolí nikomu (okrem mňa), aby sa jej čo len dotkol 😀 😀 😀 ...a v jednom kuse chodí za babkou, že ako ju strááášne ľúbi, keď jej doniesla takú bábiku...no, je zlatá a je mi z nej smiešne, ale na druhej strane som rada, že sa vie tak úprimne tešiť z darčeka 🙂 .....len neviem, ako pôjde bez nej do škôlky, budem musieť niečo vymyslieť, prečo si ju tam nemôže vziať 😒

livia1
3. nov 2007

ahojte 🙂 mozeme sa pridat k vam? tiez mame pat rocneho chlapca. a radosti nazivane skolka. 😀

majina.b
3. nov 2007

Ahoj Livia,
pozdravujeme so soničkou martinka

majina.b
3. nov 2007

livia,
martinko je riadný fešáčisko...
pekné fotky

livia1
3. nov 2007

myslim si dobre ak si myslim ze sonicka ma bratranca miloska a chodia spolu na tenis?

majina.b
3. nov 2007

livia,
nie, ty si nás s niekym mýliš, my sme z východu.

livia1
3. nov 2007

majina.b matko chodi do skolky so sonickou preto som si myslela ze ste z prievidze, ale to predsa nevadi.uz budem koncit matko sa tu nudi a ja musim ist este poupratovat lebo zajtra sa nam vrati ocino po 5 tich tyzdnoch. ahojte zajtra.

tinka26
4. nov 2007

Ahoooojte 🙂 Som si prišla prečítať čo nové ste tu popísali 🙂 Konečne som sa aspoň na chvíľu dostala k Pc.A konečne som si dala aj nové fotky do albumu 🙂 no a už možem končiť,akurát sa mi Samko zobudil 🙂
Prajem Vám krásnu nedeľu 🙂

maruschka
6. nov 2007

čaute baby.Je mi nanič.dneska je také počasie na zaplakanie.Naše baby neviedia,čo od dlhej chvíle a mňaz toho chytajú mrákoty.Už ani program sa mi nechce vymýšlať. 😒 😖 Dneska je to pod kritiku ☹ Dúfam,že to zajtra bude lepšie 😅 😕

ajduska
6. nov 2007

ahojte, to počasie je fakt otras, ešteže chodia decká do škôlky, inak by sa nudili doma... 😒
a dnes bola v škôlke aj naša nová bábika, Saška ju volá Anabela a chodí s ňou fakt všade 😀 .

ajduska
12. nov 2007

ahojte, kde ste všetci?????????????????? 😖

u nás riadne nasnežilo,Saška sa tak tešila, že ma uhovorila a pustila som ju samú von pred činžák...našťastie bývame na fajn mieste, kde sa jej veľmi nemá čo stať, pokiaľ si dáva pozor, ale aj tak som ju často sledovala z okna...ma tak potom napadlo, že už je veľká slečna, keď ide von aj sama a už nepotrebuje môj doprovod ☹ 😒 ...

v stredu ideme na testy na alergológiu, to zas bude plaču... ☹

livia1
20. nov 2007

je 20 november a nikde nikoho. kam ste sa vsetci podeli? 😒 haloooooooooooooooooooooooooooooo je tu niekto? 🙂

lenka007
20. nov 2007

ahoj nasla som temu stvorena ako pre mna aj moja Veronika ma 5 rokov sme r.2002 este som to tu nestihla pocitat ale ako bude mozne omrknem to tu 😉

ajduska
21. nov 2007

lenka vitaj, aj tvoja Saška je tak stará ako moja najmladšia Timka, takže máme 2 deti v rovnakom veku 😉 🙂

na alergológii sme dopadli celkom dobre, všetky testy boli negatívne, takže Saša alergička nie je, akurát má oslabenú imunitu, ale už jej začala aj pomaly vysadzovať lieky na posilnenie, tak to už snáď bude v pohode...

lenka007
21. nov 2007

no musim povedat ze aj mi najmladsia saška bola stale chora a tiez jej zistili ze ma oslabenu imunitu ale dali jej iba kvapky vitaminove.ked sa zmeni cas tak vzdy ostaneme chore ale babenky vecsie to uz prerastli tiez sme byvali casto chore

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre