Detičky, ktoré prišli na svet v roku 2002.Ste tu také?

monkula
5. júl 2007

Ahojte, volám sa Monika a mám dve deti, Jarko sa narodil 7.10.2002 a Chiarka má 5 a pol mesiaca.
Ohľadne malých detičiek je tu kopec pokecov, ale snáď sa nájde maminka s už väčším dieťaťom....

eros
21. aug 2007

hehe diki ani dnes nebudem hadam nocovat caka nas branie krvixky naposledy musime papkat o 4rano tak preto 😉

natana
21. aug 2007

eros asi mám plodný le jeden mesdiac v roku 😀

ajduska
22. aug 2007

Ahojte, môžem sa aj ja pridať do klubu? Saška sa narodila 17.10.2002 a okrem nej mám ešte aj Tomáška - 26.10.2004 a Timeu - 6.9.2006, takže mám veselo 🙂

sillas
22. aug 2007

caute baby..nejako nestiham...

vítam ta ajduska...obdivujem ta ako zvladaš takto 3 po sebe narodene deti v dvojročných intervaloch...

ako vidím maš Timeu narodenu v septembri 2006, tak ta radi uvidime aj v teme Septembrove babatka 2006, ja mam tiež Riška narodeného v septembri.

ajduska
22. aug 2007

no sillas, mam to "vesele", to je fakt, ale čo už, keď to tak vyšlo 😀 . Timka bola absolútne neplánovaná, ale teraz ju všetci zbožňujú. rada nakuknem aj k tým septembrovým bábätkám 2006. 🙂

eros
22. aug 2007

ako to tu prebieha 😕 ?
nove tvare
natana no tak za par rokov dalsie marcove a chlapcek 😉
no aj ja by som este chcela jedno aby bolo veselsie.
moja sestra tiez nebola planovana a to mal byt miom 😀

majina.b
22. aug 2007

ajduška, aj naša Soňa je narodená 17.10

na stránke je dosť októbrových detičiek

ajduska
22. aug 2007

majina.b, ta to je super,tak sú teda rovnako staré. A máš len ju, alebo viac detičiek?

maruschka
23. aug 2007

ahojte dievčatá.Ako sa máte?Už je konečne po dovolenkách a tak hádam budem mať častejší prístup k počítaču.Ahoj ajduška,to je super,že máš tri detičky,my chceme tiež.Dve máme dievčatá a tretie chceme tiež dievčatko,ale až tak za 7 rokov.A čo inak,ako ide život? 😀

ajduska
23. aug 2007

maruschka, aj ja som chcela tretie až za nejakých 6-7 rokov, ale dopadlo to takto 😉 , a tiež som chcela len dievčatká a nepodarilo sa, ale neva, akurát ža Tomáš je tak za 3 deti a dáva mi riadne zabrať, ale od septembra ide do školky, tak o snáď bude lepšie 😀

majina.b
23. aug 2007

už ide koník, hura
ako sa máte? my sme po oslave narodenín
dnes bol horúúúúci deň

maruschka
27. aug 2007

dievčatá,dneska k nám volala pani učiteľka zo škôlky,či malú nechceme dať od pondelka.Tak sme sa rozhodli,že áno,ale iba doobeda.Tak to je taký zlom,v našej rodine.A teraz tu roním slzy ako sprostá,lebo mi to je ľúto ☹ ☹ .Ale ideme s manželom na vysokú tak aspoň budem mať čas sa učiť.A aby som zhodnotila toto leto-program bol hlavne plávanie,podľa možnosti každý deň-máme nedaleko jazero a kúpaliská,výlety,športovanie.Ale aj tak mám počarbaný byt od fixiek-steny na chodbe a asi 20 obkladačiek v kuchyni a to nehovorím o kredenci.Ešteže máme staršiu kuchyňu-pre istotu sme ešte nevymenili za novú-chvalabohu.Idem makať.Varím kapustu a periem veci z celého týždňa,čo sme chodili kade-tade a nemali sme čas na pranie.Takže po dovolenke idem na plný plyn. 😀 A poučenie:Aj keď detičkám vymyslím neskutočne únavný program a odpadávajú od únavy,aj tak majú čas na vymýšlanie hlúpostí a ničenie bytu. 😅 😅

paska
27. aug 2007

ahojte babule 😉 chcem sa spýtať rastú vašim deťúrencom už dospelácke zúbky? 😀

maruschka
27. aug 2007

naša malá bude mať 5 rôčkov,ale dospelácke zúbky ešte nemá.Síce máme tetu zubárku a tá nám hovorila,že máme kontrolovať zadné stoličky,že už by mali vyjsť nejaké také trváce zúbky.Ale ešte stále nič.I keď tie mliečne sú už v otrasnom stave-vrchné a stoličky.Spodné má pekné.Ale utešujeme sa,že tie trváce už bude mať pekné.Kúpim v lekárni detské fluorik tablety a budem jej dávať už odteraz kôli prevencii zubných kazov do budúcna-je to osvedčené a naozaj to funguje.

paska
27. aug 2007

maruš moja drnda má už 5 a 4dospelacek zubky 😀 tiež mala spodné pekné a tie vrchné strašné skoro žiadne 😖 tiež sme dávali fuorove tabletky dokonca teraz su už len na predpis a vážne to zaberá tie nové zúbky sú krásne 😵 konečne bude môcť normálne papať 😀

sillas
27. aug 2007

no ja musim poklopať, zatial so zubkami problem nemame, a nemame ešte žiadne dospelácke...ale už len 4 dni a začína škôlka..
maruschka neboj, škôlku zvládnete, malej to iba prospeje, predsa bude medzi rovesníkmi, aj ked nepochybujem že si sa jej naplno venovala...no ved uvidiš kolko nových informácii ti bude domov nosiť. 😉

paska
27. aug 2007

silas a vieš sko sa teším na tú školku? 😀 viac ako ona konečne bude doma trošku klud 😅 😉

eros
27. aug 2007

no hlasim sa 😀 idem ten troch co ste tu popisali precitat 😉

sillas
27. aug 2007

paska..ved aj ja...tento mesiac bol hekticky,nikde Lucka nebola na prázdninach..tak som mala rušno.. 😵

ajduska
27. aug 2007

ani naša Saša ešte nemá dospelácke zúbky, ale aj tieto mliečne má krásne, každý jej ich obdivuje (klop-klop), tak dúfam, že aj tie dospelácke bude mať pekné
do škôlky sa tešíme, hlavne ja, Saša tam chodí od 2 rokov, bez problémov, takže je tam už stará mazáčka 😀

paska
27. aug 2007

ajduška ani sa ti nečudujem že sa tešíš tri deti to musí byť riadny chaos 😅

sillas
27. aug 2007

ajduska..a Tomáško ešte nejde do škôlky?

majina.b
27. aug 2007

zuby- horné žiadné
nové žiadne
spodné celkom v poriadku

keď mala necelé 4 roky tak jej zubarka vrtala na hornu 1 - koreň a nechala ho otvorený a teraz jej ho čistíme

ajduska
27. aug 2007

Tomáš chodí do škôlky už od minulého roku, boli spolu v jednej triede, ale teraz ide Saška do "veľkej" triedy a Tomáš ešte zostáva v "malej", tak som zvedavá, ako to bude 😒
paska, chaos mám a poriadny 😀

maruschka
28. aug 2007

paska,tie tabletky sú už na predpis??Musím si ich dať tete predpísať teda.
A majina.b,našej tiež už zo 3xvŕtali tú istú stoličku-stále sa jej zanáša,aj keď jej to poctivo čistíme.No horor!Aj som jej ju už chcela dať vytrhnúť,ale teta povedala,že malým detičkám sa zúbky nesmú trhať,lebo by im zle rástli nové zuby.No tak trpíme ďalej.Maličkej čistím tých 5 zúbkov tak,že na vatový tampón dám detskú zubnú pastu a pekne jej ich vyčistím.Síce sa jej to nepáči,ale radšej neriskujem kaz. 😒

paska
28. aug 2007

maruš tie fluorove sú ale tie vitamíniky fluorik sa asi dajú kupiť normálne
si pamatáte? my sme to ako deti jedli na kilá ale ževraj to spôsobuje artritídu tak už sú opatrný

maruschka
30. aug 2007

no aj tak,dneska idem do lekárne a kúpim tie fluorik.Lebo inak ma porazí z tých zúbkov.Je mi to strašne ľúto,keď vidím,že ju raz za dva mesiace chytí bolesť a ja odpadávam s ňou.A keď si predstavím,že to nemuselo byť,keby som jej tak dlho nenechávala fľašku s čajom..Maličká už normálne pije cez slamku,takže to má rýchlo vypité.Musím ju nacvičiť na šálku,ale neviem,ako ju udrží,keď je ešte taká nešikovná.Predsa je ešte bábätko.

maruschka
2. sep 2007

babuľky,čo máte všetky ešte dovolenky?Nikto nepíše.Pekne.. 😒 😉 🙂

bzuco
2. sep 2007

maruschka, ale kdeže dovolenka, už ani neviem že bola 😝
od zajtra ale makám na tvrdo, až sa mi nechce
len dnes nesmiem zabudnúť tú moju predškoláčku pochystať do škôlky - pyžamko, papučky, obliečky, ...

maruschka
2. sep 2007

A u vás sa to ako robí,s praním postelného prádla a uteráčikov.Lebo u nás sa rodičia striedajú.Aspoň pri uteráčikoch určite.Ale to sa mi zdá byť trocha na hlavu,nie??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre