Detičky, ktoré prišli na svet v roku 2002.Ste tu také?

monkula
5. júl 2007

Ahojte, volám sa Monika a mám dve deti, Jarko sa narodil 7.10.2002 a Chiarka má 5 a pol mesiaca.
Ohľadne malých detičiek je tu kopec pokecov, ale snáď sa nájde maminka s už väčším dieťaťom....

ajduska
12. sep 2007

no,naša Saška je našťastie typ, ktorý sa nemyká, drží ako "hluchý dvere", ale zato ju zaručene bude počuť o tri ulice ďalej 😀 (ale aspoňže ju nebudem musieť naháňať po ordinácii 😀 😀 😀 )
inak, v ten istý deň idem aj so synom na trojročnú prehliadku, oni sú obaja októbroví, len 9 dní po sebe

ajduska
22. sep 2007

ahojte, tak ako sa páči detičkám v škôlke? Naši tam chodili "až" 2 týždne a už sú chorí, a to som ich v piatok chcela dať zaočkovať proti chrípke ☹ . Snáď to očkovanie ešte tento rok stihneme 😀

maruschka
22. sep 2007

ajduška,naša tento týždeň dva dni vynechala,presne toto som čakala.Soplíkovanie,kašlanie,tak vrieskala s deckami,keď sa hrali,že stratila hlas.a to zaočkovanie môže byť tuším do decembra.Takže,ak sa z toho dostane,tak ako každý rok to necháme na október a uvidíme,čo nám pekného ešte zo škôlky prinesie. 😀 Momentálne všade ide angína,virózy,takže ani nedúfam,že by sme sa tomu vyhli,keďže už je veľká škôlkárka.Až teraz spoznáme,čo sú choroby. ☹

roasha
23. sep 2007

ahojky,my sme vydrzali v skolke 2 tyzdne,potom nadcha,tak som malu supla na tyzden k nasim,aby jej to nezliezlo na priedusky.ale 2tyzdne je rekord,tak som aj tak spokojna,zajtra nabieha zasa do skolky.sme nastaveny na liekoch z alergologie,zaockovanie proti pneumokokom,bromchovaxom,spreje,kvapky,vitaminy,tak cakam,ze tento skolkarsky rok bude"zdravsi".

maruschka
25. sep 2007

baby,keď máte detičky,ktorým zle vychádzajú roky,dáte ich do školy v 6 alebo v 7 rokoch?

silvulienka
25. sep 2007

Mne sa Simonko narodil 10.12.2002 a do skoly urcite pojde az ked bude mat takmer sedem rokov.Je to jednoducho chlapec, vsetko ma vyslovene v pazi a mna ide z toho porazit.Teraz bude mat 5 rokov a farby ho absolutne netrapia.Asi by som si to tak nevsimala ale dcerka v jeho veku vedela toho strasne vela.

maruschka
25. sep 2007

naša sa narodila 23.10 takže pôjde v 6,skoro 7.Aj som rada,bude mať dlhšie detstvo.A naša farby vie,ale písmenká l a r sú nulové.Ja dúfam,že keď bude mať horné zuby,tak sa to naučí.Lebo horné už nemá.Inak som z toho zúfalá,lebo aj keď sa to snažím s ňou cvičiť,tak jej to žily netrhá.Jednoducho sa mi zdá,že je strašne lenivá rozprávať normálne. ☹

majina.b
25. sep 2007

ahoj maruschka, naša soňka vie r, ale l a c pre chybajuce horné zuby nie. v školke mali logopedku a že pri pravidelnej návšteve a dorasteni zubov bude OK.
to sme vedeli aj bez nej 😀

majina.b
25. sep 2007

soňka po 7 dňoch v škôlke a 8 maródke odvčera opäť v škôlke, som zvedavá ako dlho vydrží zdravá.

ajduska
26. sep 2007

Ahojte, tak Saška je narodená 17.10. a do školy určite pôjde až skoro 7 ročná, dúfam, že jej to tam potom pôjde dobre, lebo zatiaľ ju učiteľky v škôlke vždy chválili, že má perfektnú pamäť a krásne rozpráva, od dvoch rokov rozpráva ako veľká, čisto, no , som rada, že je taká šikovná, lebo jej 3-ročný brat je úplný opak 😒 , ten sa r naučil len nedávno, ale ešte ho nedáva všade a čo sa týka farieb a ostatných vecí, tak uňho nula bodov. Inak, ja mám všetky 3 deti narodené tak, že pôjdu do školy neskôr a som aj rada, aspoň si predĺžia detstvo a určite im nič neujde a myslím, že už budú aj trošku rozumnejší, keď pôjdu do školy 😉

maruschka
26. sep 2007

ja si tiež myslím,že im to pôjde lepšie,keď pôjdu neskôr.Teda dúfam.Ja uvidím,čo malej povie logopédka-tak raz za pol roka chodí do škôlky a vždy pošle rodičom upozornenie,ktoré ju majú začať navštevovať.Ale aj tak tajne dúfam,že keď bude v škôlke medzi ostatnými deckami,tak sa rýchlejšie naučí r,l ako keď ju doma cvičím.

roasha
27. sep 2007

dcera je nar. v novembri,aj som ju chcela dat skor,ale ked vidim,aka je detska,ked sa ofukne,nepohne s nou stado volov,neviem si predstavit,ako by 45min sedela,a pocuvala ucitelku.je sikovna,rozprava pekne,pozna niektore pismenka,vsetky cisla,vie si napisat meno,ale trochu si predlzime detstvo.ja som vahala,brat ma dceru nar.19.8.,su stale spolu,ak vypadne jedna zo skolky,tak automat.aj druha,neviem ako sa este rozhodne brat,ale ja moju skorej nedam.

roasha
27. sep 2007

dcera je nar. v novembri,aj som ju chcela dat skor,ale ked vidim,aka je detska,ked sa ofukne,nepohne s nou stado volov,neviem si predstavit,ako by 45min sedela,a pocuvala ucitelku.je sikovna,rozprava pekne,pozna niektore pismenka,vsetky cisla,vie si napisat meno,ale trochu si predlzime detstvo.ja som vahala,brat ma dceru nar.19.8.,su stale spolu,ak vypadne jedna zo skolky,tak automat.aj druha,neviem ako sa este rozhodne brat,ale ja moju skorej nedam.ma este cas,a ked som sa rozpravala s viacer.ucitel.,keby bolo na nich,oni by uz augustove deturence davali neskor,je tam predsa rocny rozdiel medzi detmi,ktore su septembrove.

tinka26
30. sep 2007

Smiem sa k Vám pridať?Tiež mám doma jedno 5 ročné šidielko,a ete aj 10mesačné šidielko 🙂

bzuco
30. sep 2007

tinka, no jasné, že sa pýtaš 😉
vitaj 🙂

maruschka
30. sep 2007

tinka,sme na to rovnako-skoro 😀 Až na to,že ja nemám šidielko,ja mám takéééééééto šidlo.Inak vitaj medzi nami 😉 🙂 😵

majina.b
30. sep 2007

ahoj Tinka, vitaj

kadiaľ stále chodíte, že tak málo píšete, asi po iných témach?

bzuco
30. sep 2007

majiba ahoj
veru...po iných témach 😔

ajduska
2. okt 2007

ahojte,tak máme za sebou pokus na tanečnom krúžku, chcel som dať Sašku na spoločenské tance, najprv tam prevelice chcela ísť, lebo tam chodí aj jej o rok staršia sesternica, ale keď sme tam prišli, tak "odmietla poslušnosť" 😀 a vôbec nechcela tancovať, asi sa zľakla toľkých detí 😒 ....ale nevadí, ak to tento rok nepôjde, tak skúsime budúci rok,to už bude zasa o niečo staršia a možno sa nebude tak hanbiť 😉

majina.b
3. okt 2007

ajduska- naša soňa na tanec chodí druhy rok, ale v ale keď prišla po prvý krát tak prvé tri hod, stala a len pozerala, bola s toho vedľa/nemala ešte 4 roky/, no potom sa roztancovala. len ju tam naďalej voď, ona dotoho vpadne. držime prsty.

ajduska
3. okt 2007

no veď budúci pondelok ju tam vezme švagriná, oni chodia s dcérkou už od štyroch rokov, tak uvidíme, či sa tentokrát nechá presvedčiť (ale pochybujem, Saška je dosť nepriebojný typ ☹ )

maruschka
9. okt 2007

jéj ajduska,u nás sme mali mažoretky,ale to zrušili,vieš ako rada by malá chodila na také pohybové krúžky?Tak neváhaj,malá si zvykne a uvidíš,keď tam nebudeš,tak sa skôr oťuká medzi detičkami.Mne je to ľúto,keď aj v téme škôlkári sú škôlky,kde majú samé krúžky-hlavne ten tanečný alebo gymnastický a v našej nič také nie je.Ale máme mladé pani učiteľky,tak mávajú aj gymnastiku,aerobik,nacvičujú tance a mali už aj country zábavu.Takže som rada,že máme aspoň takú škôlku.Krúžky nás počkajú až na základke-teda za dva roky. 🙂 😕

ajduska
10. okt 2007

maruschka, ani v našej škôlke nie sú žiadne pohybové krúžky, tie spoločenské tance robia dvaja manželia, majú tanečnú školu a berú tam detičky od 4 rokov, inak sú u nás krúžky tiež až pre školákov....našťastie v našej škôlke sa učiteľky tiež detičkám venujú, veľa tancujú, aj teraz vraj niečo nacvičujú, tak neviem, či už na vianočnú besiedku, alebo čo...

majina.b
17. okt 2007

Soničke a Saške (ajduška) ktore dnes oslavuju prajem všetko najlepšie, hlavne veľa zdravíčka a šťastíčka. Tiež Julinke (maruschka) ktora oslavy narodeniny o pár dni prajeme so Soničkou všetko najlepšie.

Nech sa oslava vydarí.

maruschka
17. okt 2007

Majina,ty si zlatá 🙂 🙂 😀 .Ďakujeme.Priznám sa,že som zabudla na tie narodky,ale iba na dva dni,lebo som predným na ne intenzívne myslela 😀 😀 😀 No,teda,už bude mať 5 rokov,takže ideme kupovať darčeky.Asi jej kúpime snežné boby,lebo hlásia tuhú zimu a kopec snehu.A na tento týždeň už aj snehové prehánky.Takže nový zimný overal,snežné boby a nejaká hračka to istia.A samozrejme oslava pre celú rodinu,torta,balóniky a pozvanie do cukrárne,to už je každoročný rituál 😵 😵 Ja sa zbláznim,veď o chvíľu bude mať 10 a potom 18 a dovidenia rodičia,to je depresia.Prečo to tak uteká???

ajduska
17. okt 2007

Majina, veľmi pekne ďakujeme za blahoželanie, tiež prajeme Soničke všetko najlepšie, a vlastne všetkým oslávencom, ktorí budú mať ešte tento rok 5. narodeniny, nech majú krásne detstvo a šťastný život... 🙂 🙂 🙂

maruschka, máš pravdu, strašne to letí, presne si pamätám, ako som sa zvíjala v pôrodných bolestiach a ono je to UŽ 5 rokov... 😖
my sme už narodeniny oslavovali pred 2 týždňami, spojili sme sviatky všetkých 3 detí, aj švagrinine majú narodky v októbri, tak sme to oslávili jedným vrzom všetko... 😀

maruschka
18. okt 2007

Dneska ráno malá vstala o 6 a plakala a plakala,lebo ona chce ísť do škôlky medzi svojich kamarátov.Mala zostať doma do konca týždňa,lebo v utorok mala teplotu,ale včera jej už nič nebolo,tak som ju pustila.A tak som sa bála,že keď príde zima a bude ráno tma,že nebude chcieť vstávať 🙂 .Ja vlastne nebudem mať problémy po materskej s nejakým skorým ranným vstávaním. 😀 😀 U nás je 6 hod ráno-cez leto pravidelne o 5 a v byte to už žije,ja teda neviem,ale takto to je aj v sobotu aj v nedeľu.Keby chceli aspoň večer skôr zaspať,ale nie,budú buntošiť do 21,30,niekedy aj dlhšie.A teraz tu sedím a zívam o sto šesť.Ešteže mám navarené,tak dnes budem žehliť.Maličká pôjde o chvíľu spinkať,lebo sa jej tiež zíva,hurá 😀 🙂 😎

ajduska
18. okt 2007

maruschka. to poznám, aj moje deti vstávajú o 6.00 a v lete aj skôr 😀, a pritom ja by som si tak rada teraz, keď je ráno ešte tma, dlhšie pospala, aspoň do pol siedmej 😔

bzuco
18. okt 2007

ahojte
tak ja som na tom asi celkom dobre
Barborka cez víkend potiahne väčšinou aspoň do tej 7,00, cez týždeň vstáva približne v rovnakom čase, takže je asi naprogramovaná
ale aj to je pre mňa dosť skoro

maruschka
18. okt 2007

Keďže manžel chodí z práce až neskoro večer,tak pokiaľ sa vymotáme,zvíta sa s deťmi,naje sa,dáme ich spať,no a ideme si aj my ľahnúť-tak okolo 23,30.A každé ráno vstávať o 6,00,tak to je fakt výhra.Ale pozor dievčatá:dneska ráno som maličkú nakŕmila a o 7,45 sme si išli obe ľahnúť!A spali sme presne dve krásne hodiny.Ako dobre,že malá chce chodiť do škôlky a že tam chodí,až teraz vidím,aké to je dobré,keď mám aj ja chvíľu čas iba pre seba. 😅
Ale začalo parádne pršať,takže do škôlky ideme zasa s krosničkami-milé.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre