Detičky, ktoré prišli na svet v roku 2002.Ste tu také?

monkula
5. júl 2007

Ahojte, volám sa Monika a mám dve deti, Jarko sa narodil 7.10.2002 a Chiarka má 5 a pol mesiaca.
Ohľadne malých detičiek je tu kopec pokecov, ale snáď sa nájde maminka s už väčším dieťaťom....

bzuco
2. sep 2007

maruška, u nás je to tak
pyžamko a uteráčik beriem domov na opratie vždy v piatok, ale len naše, nie cudzie
a perinky dávajú domov oprať 1x za mesiac, ale zasa len svoje

no neviem si predstaviť prať pre celú triedu, ved to je divné 😅 😨

maruschka
2. sep 2007

a u nás to tak fakt chodí.Je mi z toho nanič,keď budem prať,25 uteráčikov a dúfam,že obliečky už nie,keď malá v škôlke spať nebude. 😒 veď uvidíme.Mám malého brata a keď on chodil sem do škôlky,tak sme prali aj obliečky.A ozaj,nosí sa aj nejaké prípovedné-cukríky.Na meniny a narodeniny sa nosí,to viem,ale neviem,či aj keď nastupuje do škôlky..

arabeska
2. sep 2007

no cauky som sa tu dlho neukazala ale napravim zameskane 😀
davidko sa narodil 27.09 takze zaxvilku budeme oslavovat 😵

maruschka
2. sep 2007

čau arabeska.Naša sa narodila 23.10,takže bude mať 5 rokov.Nie je to nejako rýchlo,veď prednedávnom som ju nosila v perinke...a za chvíľu sa bude vydávať..ako to všetko uteká

bzuco
2. sep 2007

tzv prípovedné sa u nás nenosí
tiež len na meniny a narodeniny 🙂

maruschka
2. sep 2007

tak dobre,ráno schytím malú,prezúvky a potvrdenie od doktorky a ideme.Neviem,malá sa k tomu nechce vyjadrovať a akosi ingnoruje škôlku.Aj keď sa s ňou začneme o tom rozprávať,vždy zvrtne tému na niečo iné.Uvidíme..

bzuco
2. sep 2007

naša sa zasa odmieta baviť o bábätku ☹ , tiež vždy prehodí výhybku

bude bruško hladkať, bozkávať, ale rozprávať sa nebude
asi si začína uvedomovať, že už sa celý vesmír nebude točiť len okolo nej 😒

maruschka
2. sep 2007

Segra je učiteľka,ale na základke.U nás patrí škôlka pod základku,tak to je.No a ona jednoducho zobrala malú a išla jej poukazovať škôlku a aj ju tam zahlásila.Asi videla,že sa stále nevieme rozhodnúť ☹ .Papiere sme zaniesli,už keď mala tri roky,ale odvtedy nevieme nabrať odvahu a zaviesť ju tam.stále sa mi zdá byť taká malinká..Ale máme novú škôlku,tak dúfam,že malej sa bude páčiť.

maruschka
2. sep 2007

Utekáme,drobček sa už zobudil,tak ideme na výstavu kvetov a záhradných drevín.Ahojte všetci,ahoj bzučo.Možno sa priplichtím ešte večer.. 😀 😀

bzuco
2. sep 2007

ahoj
pekný kultúrny zážitok prajem 😉

majina.b
2. sep 2007

no dnes ste toho popísali!

naša Soňa zajtra ide po prvý krát do škôlky, všetci sme zvedaví ako to dopadne.

maruschka soňka je o 6 dni staršia od julie

bzuco
2. sep 2007

maji, budem držať palce, aby sa tam malej páčilo 😉

bude tam aj spinkať?

majina.b
2. sep 2007

tento týždeň nie.
a potom to sa uvidí, lebo ma kružky, tanečný (už druhý rok), a sestra ju prihlasila na karate,
ale to karate nemá potvrdené závisí to od vyučujucej a deti, oni nechcu veľmi brať neškolákov.
bola prihlasena na ang. j. no neotvorili pre mali záujem

bzuco
2. sep 2007

a nebude potom problém so spaním?, ked bude už vedieť, že sa v škôlke nemusí spať?

a s tými krúžkami ti ticho závidím 😔 , naša nechce o ničom ani počuť, hoci rada športuje, tancuje , kreslí...proste do krúžku, kde by mohla trošku svoj talent rozvíjať a viesť tou správnou cestou chodiť nechce 😒
ale v škôlke bude chodiť na angličtinu, z toho sa nevyzuje

majina.b
2. sep 2007

doteraz na obed spala tak 4 krat v týždni

na tanečnú chodi na ľudove, mne sa to nepáči skor spoločenské alebo moderné, ale taky kružok nie je. keby si videla ako vie napodobniť Madonu a jej tanec.

učitelka na tanečnej minulý rok nemala veľku trpezlivosť s deťmi, tohto roku má byť vraj iná.

maruschka
3. sep 2007

malú sme zaviedli do škôlky. 😢 😢 Je to smutnéé.Ale pre nás,malá išla suverenne,ako taká modelka.Ani sa za mňou neobzrela.Musím to nejako predýchať ☹ ☹ 🙂

majina.b
3. sep 2007

soňka je v škôlke, ráno bez slz. len nám je do plaču.

maruschka
3. sep 2007

už je doma.Má zážitkov a kopec nových kamarátov.Tak som spokojná.V piatok ideme na 5-ročné očkovanie do nožičky.No paráda.Je to bolestivé a nožička jej napuchne.A ešte idem s maličkou do poradne a aj ju budú očkovať-tiež do nožičky.Takže pekný deň nás čaká.

sillas
5. sep 2007

maruschka...tak super že sa malej páčilo..
no konečne kludnejšie aj u nas...Lucka v škôlke..normalne je to čudne..ale už si zvykam.. 😀
My sme dneska boli na očkovanie s malym a s Luckou ideme o mesiac...tak toho sa bojim, lebo ju asi budeme nahanať po ordinácii.. 😀

majina.b
5. sep 2007

no naša soňa v pondelok bez slz, utorok a dnešok s plačom.

nattina
5. sep 2007

Moja Natálka mala v júli 5 rokov a teraz išla prvýkrát do škôlky. Veľmi sa tešila ako sa bude s deťmi hrať, papať, spinkať. Prvé ráno bolo perfektné -veľmi sa tešila na škôlku. Ale keď sme pre ňu poobede prišli, hneď som vedela, že nie je všetko v poriadku. Až do večera nariekala, že ona tam nechce byť tak dlho, že tam nechce spinkať. Tak som jej sľúbila, že bude chodiť na obed domov. Lenže ona aj tak každé ráno neskutočne plače, učiteľka ju musí do triedy doslova odniesť. Sťažuje sa, že jej deti robia zle a nechcú sa s ňou hrať. Teraz mám výčitky, že som ju nedala do škôlky skôr.

arabeska
5. sep 2007

nattina,neboj to prejde u nas ten stav trval nejake 2 ci 3 tyzdne,naozaj potom si najde kamosky a kamosov aj na ucitelky si zvkne a uvidis sa jej domov nebude xciet ist u nas to bolo uplne tak,mi vravel ze mam xodit neskor lebo jemu je tam dobre 🙂

sillas
5. sep 2007

nattina, chce to čas, aj ked ja si myslím že čím staršie tak tým sa asi trochu ťažšie adaptuje, ale všetko je individuálne.., Lucka šla ked mala dva roky, prvý týžden parada, učitelky vraveli že ona bola ako vo sne iba pozerala, hladela...no a druhy týžden sa to začalo, plač, vytrhavali mi ju z ruky a podobne..ja som šla s plačom do práce..uff..bolo ťažko..
A prečo si ju dala do škôlky iba teraz?

majina.b
5. sep 2007

moja mama pracovala v škôlke dlhe roky, a zo skusenosti vie, že väčšie deti pri nástupe do škôlky ak neplakali, budu. každe dieťa si svoje musí odplakať. neplakali len tie ktoré boli v jasliach či škôlke od malička a iné nepoznaju a ak ide z domova tak 4-5 ročné už je mudrejšie a vybitejšie ako manipulovať s citmi.

ako som písala vyššie - plače, na rady učitelky aj mamy rýchlo sa zo šatne vytratiť.

roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
roasha
9. sep 2007

ozaj,my sme ani raz neplakali rano v skolke,mala je skor sklamana,ked nastava vikend,ze skolka je zavreta.chodia spolu s bratovov malou,ta je starsia presne o 3mesiace od mojej,mozno aj preto neplaceme,mna skor posle zo dveri prec,aby som uz sla do roboty.

maruschka
10. sep 2007

roasha,presne tak.Naša malá sa ma dneska spýtala,kedy už bude pani učiteľka a to chodí do škôlky ešte len týždeň.Jednoducho,je to malý rozum /čo ma niekedy neteší/ hlavne,čo sa týka klebiet a mudrovania.Už vyvíjala iniciatívu a kázala nám,aby sme jej dneska priniesli do škôlky tekvicu,že idú robiť strašidielka.Tak muž ju doviezol do škôlky a pani učiteľka samozrejme o ničom nevedela.A tak sa spýtali malej,odkiaľ to má a ona hovorí,že jeden chlapček nevedel,ako vyzerá tekvica,tak mu ju prišla ukázať.A inak by ju do škôlky nedostala,len tak,že nás presvedčila,že ju jednoducho potrebuje na tvorivé dielne. 😀 😀 😀 A tak som sa jej spýtala,čo urobí nabudúce,ak niekto nebude vedieť,ako vyzerá naozajstný traktor,či ho tiež dá pristaviť pred škôlku 😉 Ach tá detská logika 😀

roasha
11. sep 2007

maruschka,citam,ze v piatich rokoch je aj ockovanie?no to sa uz tesim,dufam ste to zvladali ok.ja som myslela ze len 5rocna prehliadka.budem musiet poslat aj svagrinu s neterou.my sme teraz tacali brat bromchovaxom,dufam odchodime viacej do skolky,ako min rok.zatial sa napodiv drzime,aby som to nezariekla. 😅

ajduska
11. sep 2007

ahojte, my sme už pozvánku na 5 ročnú prehliadku a očkovanie dostali poštou, tak sa "teším",to zas bude plaču... ☹

maruschka
12. sep 2007

ajduška,tak to bol vreskot a nie plač.ja omotaná okolo nej,lebo na mne sedela,doktorka na nej zvalená a sestrička pri tom celom cirkuse skoro pichla mňa do nohy.Ani sa jej nečudujem,je to hnusná a bolestivá injekcia a troška pomalšie ju pichala sestrička,takže mortal kombat.Inak okrem malého opuchu a že ju to dva dni trocha bolelo,tak nemala žiadnu krkolomnú reakciu.Takže držím palce všetkým 5-ročným trpiteľom a nezabudnite si zobrať moč 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre