Detičky narodené v roku 2001

maca793
10. aug 2007

ahojte nenašla som túto tému tak ju zakladám. chcela by som sa vás spýtať, či aj vaše ratolesti sú také nezbedné a začínajú si na vás dovoľovať. moje duá začínajú rozkazovať, hádať sa medzi sebou a keď niečo nedovolím, tak sa urazia a buchnú dverami na detskej izbe a sú zduté.

adriana111
11. aug 2007

ahoj maca 🙂
aj ja mam doma jednu taku ratolest. v januari mala 6 rokov, teraz pojde do skoly. je velmi sikovna, rozumna, pomaha mi, ale ked sa zatne, tak je to s nou hrozne. za kazdu cenu chce, aby bolo podla nej. ale potom to zase prejde a je to take pritulne maciatko. obcas vie "pekne" odpapulovat, co ma vytaca do zurivosti, ale ked si predstavim, aka je teraz doba, tak som aj rada, ze nie je taky "v kute sed". sice ju stale napominam, ze k dospelym si take spravanie nema dovolovat, ale nejako to nepomaha. zeby predcasna puberta? 🙂

zuzanocka
11. aug 2007

🙂
ahojte,
presne, ako pisete - mala nadka zacala byt trochu papulnata, trochu obccas urazliva, trochu hadava... ale ja sa vobec nestazujem, niekedy ju usmernim - ked si dovoluje smerom k rodicom, alebo straym rodicom, ale inak ju nechavam - musi si predsa ´vybojovat´ to svoje aj medzi detmi... zvlast teraz, ked pojde do skoly a bude tam plno novych deti a budu si utvarat kolektiv, nech sa nam nestrati 🙂

a vobec - ked som tak pozorovala ine deti v jej veku - mozem byt rada, ze mame taku dceru, aku mame - mali by sme panenke marii paty bozkavat, ze je mala taka, aka je... niekedy, ked pozeram na tie decka... az sa mi nechce verit, ze take volaco moze byt...

maca793
autor
11. aug 2007

ahojte som rada, že sa tu našli mamičky, ktoré majú doma už čoskoro školáčikov. nás to už čaká v septembri. Martinka mi už teraz píli uši s čítaním a tým, kedy už bude škola. simonka je kľudná a všetko berie tak, ako má. narozdiel od Maťky s ňou nemám žiaden problém. Ale Maťka problémová je. Strašne mi odvráva a klame. Hrôza: Dokonca začala svoju sestru aj biť a dosť surovo. Keď sa jej spýtam, tak len hodí plecom a tresne dverami. som z toho dosť na nervy. nemyslela som si, že takto sa bude správať. totiž, vychovávam deti od narodenia sama spolu s rodičmi, ktorí mi pomáhajú len o víkendoch ale teraz je to každý druhý týždeň. som dosť aj "tvrdá" na ne, hocičo im nedovolím. teraz sa naučila chodiť každý deň von a to už od rána do večera. obed zje len tak, a už je von. keď jej zakážem ísť von, tak je celá zdutá a prenasleduje ma na každom kroku. deptá ma.
mám toho sama dosť ale už nevládzem hlavne s Maťkou. Neviem, čo sa stalo.

zuzanocka
11. aug 2007

macka,
tak to mas huste doma... urcite to zatial skusaj trpezlivostou a doslednostou, snad to vsetko prejde a ze to je len take obdobie. hlavne nech mala nevidi, ze ta to trapi, alebo ze si z toho rozhadzana, lebo to bude na tebe praktizovat vzdy, ked bude chciet nieco dosiahnut...
vies, aj nasa mala SKUSA, kam az moze, preto tym malym potvorkam treba ukazat odtial-potial..
je tu este riesenie - rozhovor s odbornikom, netreba sa hanbit, su tu od toho, aby nezainteresovane - odborne - zhodnotili situaciu. vzdy je to lepsie, ako si neskor vycitat, ze preco clovek ´nieco´nerobil...
ale snad to u vas, macka, nebude take zle, ako sa javi, pride skola, nove zaujmy, zapis babulky na nejkay kruzok, co by sa im pacil...a - koniec-koncov, tu sa vzdy najde niekto, kto ta minimalne vypocuje - aj to vela krat pomoze...

maca793
autor
11. aug 2007

krúžky to hej ale na to nemám. maťka je strašne šikovná, veľmi pekne kreslí, tancuje a má herecký talent. neviem, či neprišla do toho obdobia, kedy je začína chýbať foter. ten ich opustil keď mali rok.
je strašne otravná a rozpáva od rána do večera vkuse aj pri jedení. neviem, možno si oddýchnem, keď budú chodiť do školy. uvidíme.
dúfam, že sa to čoskoro prejde.

zuzanocka
11. aug 2007

chapem, macka. aj ja som bola s malou nejaky cas sama. ale nie s tromi detmi. klobuk dolu pred tebou..
mala nadka tiez vkuse recni, niekedy to ani nevnimam, ale niekedy - ked mam blbu naladu - mi to vie tiez liezt na nervy, okriknem ju a potom mi jej je luto...
tak prajem vela uspechov, aj v skole!
pozerala som fotky, su strasne zlate! vsetky tri!

maca793
autor
11. aug 2007

aj tvoja malá je zlatá, s maťkou by si mohli ruky podať. tiež rada vymýšľa a neviem, ako tvoja, ale maťka si stále hľadá zámienku, aby si ju niekto všímal. potrebuje pozornosť non-stop. najkrajšia je hlavne v noci, keď spí. nerozpráva, nehnevá. ale som rada, že ju mám. ale niekedy je toho dosť.

zuzanocka
11. aug 2007

nadka je stale stredobodom pozornosti, musim ju pomaly pripravovat na prichod surodenca - ozaj - neziarli matka na karolinku?
uz predvcerom sa nadka hnevala, ze preco si vsetci vsimaju stale len mna (stretli sme na schodoch susedu, ta sa ma vypytovala na babatko) - tiez neviem, ako zareaguje, ked doteraz bola pre vsetkych ona princezna a zrazu sa bude vsetko tocit okolo babatka... ach, keby tak clovek obcas videl dopredu...
macka, musim uz ist, mam nejaku robotu v zahrade, ale urcite sa tu objavim, tak sa zatial drzte, opatrujte sa, pa!

adriana111
11. aug 2007

zuzanocka, aj ja som sa bala, ze mala bude ziarlit na sestricku, ale stale som jej opakovala, ze ju budem mat rovnako rada. ze aj ked ona bola male babatko, tak sa vsetci o nu zaujimali, vsetci sa museli o nu starat a pod. zapajala som ju aj do priprav na prichod malinkej, bola so mnou aj na sono a vsetko vnimala a tak sa na malu tesila a vedela, ze bude trosku bokom. ale zvlada to perfektne. s malinkou mi pomaha ako vie a priam ju zboznuje. a ja sa snazim ju nezanedbavat. ked Ninka spi, tak sa venujem Natalke, aj ked nasa domacnost je tym padom zanedbana. ale co uz, deti su prednejsie a ja upratujem, ked obe spia. je to narocne, ale vyplati sa. tak drzim palceky.

maca, neboj, to je podla mna len take obdobie, ono to prejde. deti skusaju, kam az mozu zajst, ale ked sa im urcia hranice, rychlo pochopia. ono, ta chlapska vychova v rodine urcite chyba, ale da sa to zvladnut. neboj, zacne skola, bude mat nove zaujmy, nove zazitky a potom bude lepsie. 🙂

maca793
autor
12. aug 2007

dúfam, že to prejde.
ináč je zlatá, aj s malou mi pomôže a to dosť. 😉
len tie jej stavy 😨

adriana111
21. aug 2007

Ahojte maminy školáčok 🙂
Ako ste pripravené na nástup do školy? My máme kúpenú tašku, peračník, dosky na zošity, farbičky, ale ešte kopec vecí treba. Prezúvky, telesná, zošity... Nejako nestíham ☹ Stále si hovorím, že ešte je čas, ale akosi sa to kráti. Lenže pri malinkej nemôžem ísť do mesta hocikedy. Snáď to postíhame, aby sme ten nástup do školy mali v pohode.
U vás je to ako? Deťúrence sa už tešia? Natálka si už odratáva, koľkokrát sa ešte vyspí, kým pôjde do školy. Dúfam, že jej tá radosť z chodenia do školy vydrží poriadne dlho. 🙂

broskynka
26. aug 2007

Ahoj,pridávam sa ,my už máme posledný rok škôlky ,takže otázka,čo pod vianoč.stromček je jasná,predsa aktovka 🙂

broskynka
27. aug 2007

haloo,stránka je zabudnutá ☹

adriana111
28. aug 2007

ahoj broskynka 🙂
presne taky darcek mala Natalka pod stromcekom 😉 k tomu peracnik, dosky na zosity, farbicky... proste vybavu do skoly. a ked to rozbalila, tak jej ziarili ocka a zahlasila: "este, ze mi to doniesol Jezisko, aspon nemusime minat nase peniaze" 😀 aspon bola sranda

dadulka19
28. aug 2007

ahojte,naša Lucka mala v júli 6r,takže o pár dní nás tiež
čaká škola 😉 ...som viac nervozna ako ona 😅 ...veľmi sa teší... 🙂
Nakúpené máme skoro všetko 🙂 ,školská taška,peračník,pastelky boli vlani pod stromčekom... 🙂

broskynka
28. aug 2007

nás to čaká na budúci rok,ale keby som bola vedela,že sa mi naučíla čitať už teraz,tak by som ju dala už teraz od septembra

dadulka19
28. aug 2007

brskynka a kedy mala 5 rôčkov?

broskynka
28. aug 2007

Katka je októbrova (9.10.)

dadulka19
28. aug 2007

jééj,aj moja kamoška je 9.10. 🙂 ,no ale o desaťročia skôr,samozrejme 😀
...inak,Katarínka je nádherné meno 🙂 ...veru,tie deti sú v dnešnej dobe véééľmi šikovné 🙂 ..aj naša už čo to prečíta,o počítaní ani nehovorím...

broskynka
28. aug 2007

to ti poviem,ale aké sú aj premudrelé v iných veciach 😉

broskynka
29. aug 2007

tak ako,už sa to našim deťúrencom kráti a s nimi aj nám,hlavne vám mamičky tohtoročným prváčikov 🙂

adriana111
29. aug 2007

ahojte 🙂
broskynka, to mas pravdu, uz sa to krati 😒 mala si uz odratava, kolkokrat sa vyspi, kym pojde do skoly. dufam, ze jej ten elan dlho vydrzi. dufam, ze bude mat dobru ucitelku. v skolke mala velmi mile a sikovne ucitelky, fakt sa vedeli tym detom maximalne venovat. uvidime...

broskynka
29. aug 2007

tak,budeme držať palčeky,nezabudnite nás informovať 🙂

adriana111
29. aug 2007

sama som zvedava.
pred rokom, ked mala isla posledny rok do skolky, tak som si myslela, kolko casu este mame...ale ubehlo to hrozne rychlo ☹ normalne mi je smutno, ze uz nemam doma male dievcatko, ale velku skolacku

dadulka19
29. aug 2007

veru tak,Adriana,žiadne malé dievčatko ☹ ..veľká školáčka 😉 ..ale dôležité je,že sa tie babulky tešia 🙂 ,len nech im to dllho vydržíííí 🙂

dadulka19
1. sep 2007

..no,tak sa už len 2 krát vyspíme a vypukne to... 🙂
Maminy,ste pripravené?? 🙂

maca793
autor
1. sep 2007

ahoj tak 2 dni a je to tu. ☹
neviem, ako vašw deti, ale moje sa strašne tešia. 😀
a tešia sa aj moje "nervy". 😝

dadulka19
1. sep 2007

maca,no moja sa srááášne teší 😉
..a ja...uf...no ale raz to muselo prísť.. 😀

maca793
autor
1. sep 2007

priznajme si, že to strašneubehlo, len nedávno začali chodiť do škôlky a teraz ich čaká 13 rokov školy. 😉

adriana111
2. sep 2007

ahojte

tak teda zajtra ☹ aj sa mala tesi, aj sa obava, co ju tam bude cakat...
predsa len to bude cosi nove. uz sme boli kupit aj kvetinku, teraz idem pozehlit veci na rano, nech hned prvy den nemame zhon.

drzim palceky vsetkym prvacikom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre