Detičky narodené v roku 2001

maca793
10. aug 2007

ahojte nenašla som túto tému tak ju zakladám. chcela by som sa vás spýtať, či aj vaše ratolesti sú také nezbedné a začínajú si na vás dovoľovať. moje duá začínajú rozkazovať, hádať sa medzi sebou a keď niečo nedovolím, tak sa urazia a buchnú dverami na detskej izbe a sú zduté.

broskynka
3. sep 2007

ahoj maminky prvacikov,tak ako prvy den,ake pocity ste prezivali a teda aj vase ratolesti?

dadulka19
3. sep 2007

ahojte maminy,no máme prvý deň za sebou 🙂 ...Lucke sa veľmi páčilo,v triede je viacej detí,čo už dlhšie pozná,či už zo škôlky,tanečnej a pod. 🙂 ,takže to bude mať ľahšie....Majú mladú milú pani učiteľku 🙂 Ked išla dnes spinkať,mi hovorí:strááášne sa teším na zajtra,že sa už budeme niečo učiť 🙂 ...dúfam,že aj zajtra večer mi to povie 😉 ...je iné,ked mamina je pri nej a ked tam bude sama,ved uvidíme 🙂
No a ja,trošku mi je ľúto,že tak rýchlo vyrástla...ubehlo to....

adriana111
4. sep 2007

ahojte, tak nasa prvacka je tiez zatial spokojna. ma milu mladu pani ucitelku, v triede su 18, z toho 4 zo skolky a sedi s najlepsou kamoskou zo skolky. vcera vecer mi povedala, ze to bol jej najkrajsi den v zivote 😉 dnes uz mali 2 hodiny a "ucili" sa zo slabikara a "pisali" do pisanky. tak je nadsena 😀
a ja som rada, ze je v pohode, ale presne ako pise dadulka, tak som smutna, ze to tak rychlo ubehlo a tak rychlo vyrastla ☹ ale cas nezastavime...

maca793
autor
8. sep 2007

ahojte, tak už to začalo. prvý deň doopadol fajn, aj tie druhé. od budúceho týždňa zarezávajú naplno.dievkam sa páči, len Maťka je trošku zlá. Už sedela aj v somárskej lavici. 😀
v pondelok dostanú už učebnice, zatiaľ pracovali len s matematikou, to len vykreslovali obrázky a robili čiarky, cestičky ku domčekom... 😝

jeane1
8. sep 2007

ahojte,tak nášmu dávidkovi sa páči z jedneho dna na druhý 😵, lebo maju stale viac domácej a to je vraj supééér.už sa naučil písať dve písmenká a zarezáveju hned od prvého dna ☹ dostal už dve srdiečka za poslušnost 😝 a dve víly z domácej úlohy 😀 zošity na písanie ostávaju v škole a nosia si iba knihy,..dnes ešte ideme dokupiť cvičky na tanečnu vraj čínany nesmu byť 😠 ale neva budu na telesnu 🙂

maca793
autor
8. sep 2007

to je krásne.. 😵
moje dostli už po 3 jablčka a 5 motýlikov.
v utorok máme rodičko, mali ste ho už aj vy? čo tam vraveli?

adriana111
8. sep 2007

ahojte, tak prvý týždeň školičky za nami a Natálka je nadmieru spokojná. úlohy si robí hneď ako príde domov, ani sa neprezlieka. od pondelka už majú normálny rozvrh a začne chodiť v škole aj na obedy a do družiny. už si vybrala aj krúžky, ona aj v škôlke chcela byť zapojená do všetkého. ale som rada, má tam kamarátku, tá bude mať také isté krúžky, tak im bude aspoň veselšie.
rodičko sme zatiaľ nemali, ale určite bude čoskoro.

jeane1
8. sep 2007

maca rodičko bude až 17.9.

dadulka19
8. sep 2007

ahojte,my sme mali rodičko už vo štvrtok 😀 ,samozrejme,že polovica bola o peniazoch.....
Lucka už má úlohy od stredy....a miesto telesnej budú chodiť na 2 hodky týždenne na klzisko... 😉

maca793
autor
8. sep 2007

aj deti budú namiesto TV chodiť na plaváreň. 😝 myslím si, že je to lepšie pre deti, ako klasická hodina. do krúžkov chodiť budú tiež, najradšej by do všetkých. a koľko platíte za družinu, čiže školský klub? u nás je to 150,- na mesiac, a v tom majú už aj krúžky. a koľko platíte za stravu? u nás v škole je to 34,-sk na deň. deti si jedáleň veľmi pochvaľujú, sú spokojné so stravou, neviem dokedy im to takto vydrží. ale dúfam, že dlho. aj dni sú nejak iné, ako keď chodili do škôlky. ☹

broskynka
8. sep 2007

no tak mi nechodíme do školy,ale ten voľný čas sa tiež snažíme vyplniť-tanečným,angličtinou,výtvarnou 😉 🙂,tak dúfam,že jej to ostane aj potom,keď budeme chodiť do školy 😉
maca a v čom sú tie dni iné?

dadulka19
8. sep 2007

maca,družina je za 200,obedy 33 na deň.Krúžky pre prvákov nie sú,ale Lucka bude tancovať v ľudovej škole,už ako škôlkárka chodila tancovať do súkromnej umeleckej školy 🙂

broskynka
8. sep 2007

dadulka,takže jej to ostalo,dúfam,že aj tej našej tanečnici to ostane,ona chodi na spoločenské

maca793
autor
8. sep 2007

broskynka
je to iné. keď prídu zo školy, tak sa musia učiť, ja som pri nich, dávam pozor, aby dobre napísali čiarku, vykreslili obrázok...
to za čias škôlky nebolo.
ale už som rada, že majú prvý týždeň za sebou. urobila som im aj kalendárik s mesiacmi, vždy keď prídu zo školy, tak si vyškrtnú jeden deň.
dávate cvičné úlohy deťom aj cez víkend? alebo aj cez týždeň popri základných úlohách?

jeane1
9. sep 2007

tak naša družina stojí 150,- a jedálen 33,-.Kružky maju počas družiny zatiaľ nemali 😉 ale bude chodiť na scénický tanec a mimo školy má ľudovky 😵 ale na tie chodí už 2,5 roka a ešte na angličtinu lebo je v jazykovej triede a kedže mi moc nevieme tak nech sa trošku učí aj inde 🙂. Učiť cez víkend sa neučím ani nedávam precvičovať,dávid si sadne sám za stol ked chce mať pokoj od sestry 😀 a píše si sám od seba má taký cvičny zošit 😉

maca793
autor
11. sep 2007

ahojte včera deti dostali nové knižky, písanky, 😵
dnes im vraj idú dávať daľšie, a už napevno zarezávajú. zatiaľ im to ide.

zabinka
11. sep 2007

ahojte, aj ja sa k vám pridávam. Tiež máme doma prváka, no zatiaľ to zvládame bez problémov. Naplno zarezávajú už od stredy minulého týždňa. Doniesol už toľko včeličiek, že sme mu včera povedali, že si musíme postaviť úľ, aby mali kde bývať. Tak mal z toho obrovskú radosť. Inak pozerám, že my máme družina asi najdrahšiu - 250,- Sk mesačne.

pacna
12. sep 2007

ahojte kocky o skole debatujeme aj na Skolkaroch a skolakoch pridajte sa.u nas stoji družina 130sk ale nasa do nej nechodi.

dadulka19
13. sep 2007

ahojte,no naša prváčka už od včera nebola v škole...je choráá 😀 Od januára chorá nebola,no a začne škola a ... 😀

dadulka19
17. sep 2007

..sú dva týždne od začiatku školského roka a tá naša prváčka si už nechce robiť úlohy 😀 ..vraj,načo..???? 😀

maca793
autor
22. sep 2007

pacna
tak to je stabilita aj u nás. len čo deti nastúpili do škôlky, tak po týždni boli choré. teraz našťastie sa držíme, z rána majú len soplíky, ale to je nič. a úlohy? tak mi si ich robíme zatiaľ s radosťou. aj keď Maťka si rada obbehne od nich aj 100x. ale nesťažujem si. naučili sa ich robiť samé, bez pomoci, len mi ich ukáže. stane sa, že sa s nimi aj učím, hlavne písanie. aj najmenšia sa už učí. vytlieskava slová. 😀

motiilik
3. máj 2008

ahojte maminy! 😀
Našla som Vás teraz,aj ja mám dievonku,ktorá mi ide v septembri do školy,lebo jej padajú zle roky,tak ide až teraz,je novembrová,ale myslím si,že tým nič nestratíme 😉

junovka
18. jún 2008

ahojte babenky, tak ako?Skolsky rok nasich uz velkych prvacikov sa pomaly konci, ze??Ako to rychlo zbehlo 🙄 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre