Detva. Maminky a tehuľky, pridajte sa

pajinka23
19. dec 2008

Napiste zienky z dt mozme rozbehnut nejaku faj temicku..tehulky a aj mamicky 🙂 🙂 🙂 🙂

pajinka23
autor
15. jan 2011

@benice ved uvidis 😀 😀 😀 😀 si robim srandu 😉

pajinka23
autor
15. jan 2011

@benice sme boli aj my v tescuja som tam nakupila kopec veci aj pre maleho a aj pre malu 😉 konecne dali akcie aj na detske veci 🙂

anulienkaf
15. jan 2011

@benice tak to uz zbehne rychlo po bakalarovi 😉 aj ked s dietatkom to budes mat asi pestrejsie
pozeram ze uz tiez obzeras vecicky. vyhliadla som uz aj kocik, zaplatila som zan zalohu a niekedy vo february ho pojdem zobrat. nasla som ho vo vcielke alebo ako sa ta predajna vola na a. bernolaka v dt. ma tam celkom pekny vyber. a je to troj. kom. aj za dobru cenu

anulienkaf
15. jan 2011

@pajinka23 este neviem, v piatok idem na sono tak kto vie, ci sa ukaze 🙂 budem sa tesit aj z baby aj z chlopa ale myslim ze to bude dievka 😀 nejaky vnutorny pocit.
zvyknes kupovat veci aj v dt?minule som behala po zvolene ale vela som tam nenasla

pajinka23
autor
15. jan 2011

@anulienkaf never vnutornym pocitom,lebo ja ked som cakala prve mimi,tak som mala vsetky naznaky nato ze budem mat dievcatko,aj som to tak citila,v 24tt mi na sone doki povedal ze to bude dievca,mala som strasne zlu plet velke gulate brucho,strasne vela som pribrala tusim nieco okolo32kil,no proste vsetko tak ze je tosto percent dievcatko a nakoniec mi v 32tt,ked som bola na prietokoch zistili ze je to chlap ako hora 😀 😀 😀 😀 vdaka bohu som kupovala vecicky neutralnej farby,no mala som nutkanie nakupit vsetko v ruzovej,ale potom som si povedala ze po porode nakupim a dobre som spravila 🙂 🙂

pajinka23
autor
15. jan 2011

@anulienkaf a ked som zas cakala malu tak som myslela ze je chlapec a bolo dievcatko tak mam parik..a co sa tyka oblecka pre mimi,babule zmojich skusenosti vam poradim len jedno na zaciatok si toho nekupujte vela,lebo potom nestihnete vsetko ani miminkam obliect,lebo do toho pol roka rastu ako z vody..my sme nakupili veci a veci a nakoniec mali znosili asi len stvrtinu..uz od toho pol roka roka uz sato da lebo moj malinky nosi este veci co nosil ako rocny a to ma uz rok aj sedem mesiacov 🙂 🙂 potom sa uz oplati do veciciek investovat 🙂 🙂 skor nie,je to skoda penazi 🙂

anulienkaf
15. jan 2011

@pajinka23 v rodine mi vsetci hovoria ze budem mat chlapca, lebo ze som opeknela, tiez sa mi zda ze vyzeram lepsie ako pred tym 😀 zatial som pribrala len 3 kg a na brusku tiez vidiet dost malo, hlavne vecer je najväcsie. veci co som zatial kupila su take neutral, ale dostali sme od manzelovej rodiny kopu veci po ich malej dcerke, tak su tam aj nejake sukne a saty, ale neva, hadam raz bude aj druhe 😉
co sa robi na prietokoch?

pajinka23
autor
15. jan 2011

veci v dt nekupujem len ked je nejaky vypredaj lebo sa nevyjadrujem na predrazene veci v nasich detskych odchodoch,ja som vela nakupila vo Zv v tatiane a v detskom obchode v priore,ale ten je uz tusim zruseny,par peknych kuskou aj v madarsku a najviac som objednavala cez internet a po bazosoch na internete,niekedy sa da natrafit na fakt 🙂 pekne veci 🙂

pajinka23
autor
15. jan 2011

@anulienkaf prietoky to mas len obyc sono,na ktorom ti zistuju prietok krvi,zistuje sa ci je babetko vyzivovane takako ma byt a ci mu nieco nechyba 🙂 🙂 🙂
ja som zase pri malej opeknela,mala som krasnu plet a nadherne vlasy a aj nechty a to sa vravi ze dievcatko ubera s krasy 😲 😲 no u mna tobolo vsetko nejak prevratene 😀 😀

anulienkaf
15. jan 2011

@pajinka23 ved aj tak som rada ze sme tolko veci podostavali, su to velkosti do 3. roka , tak len obcas ked mi padne nieco velmi do oka.
rodila si v zv? este sice mame cas, len som chcela vediet ake to tam asi je

pajinka23
autor
15. jan 2011

ano v ZV amozem povedatze som bola maximalne spokojna 🙂 🙂 🙂 su tam suprove sestricky a aj lekary 😉 prvy krat som bola na romingu s tromi babenami a bolo fajn no po druhom porode som chcela mattrosku kludu tak som si zaplatila nadstandartku,lebo som bola po druhom cisarskom rozbita a neviem ci by som to na normalnej izbe vydrzala ☹

anulienkaf
15. jan 2011

@pajinka23 niektore baby si dost chvalia zvolen, sestrine kamosky z bb isli radsej rodit do zv ako tam, tak preto som chcela vediet ci je to tam naozaj v pohode. dufam ze ta neotravuje ak sa vela vypytujem, ale je to vsetko take nove, ze sa trosku obavam aby sme to vsetko zvladli ☹

pajinka23
autor
15. jan 2011

@anulienkaf vobec neotravujes 🙂 🙂 som rada ze mozem z niekym normalnym aspon takto pokecat 🙂 🙂 a neboj porod zvladnes,mozno sa trosku vytrapis ale ked uvidis svoje babetko tak ta hnet vsetko prestane boliet 🙂 🙂 🙂 take krasne malinke stvorenie 🙂 🙂 🙂

benice
16. jan 2011

@anulienkaf Nooo tak tento rok by som chcela ešte normálne dokončiť a ten posledný sa ešte uvidí podľa toho, aké budem mať bábo ... Vecičky už obzerám, ale kočíky už tiež, no až tak ďaleko som sa nedostala, že by som ho už išla kupovať ... Viem, kde je Včielka a ešte je aj Drobček detský obchod v Detve, ale ani v jednom som zatiaľ ešte nebola ... Len vo Zvolene sme minule pozerali kočíky a v BB ... Ale zatiaľ len obzeráme ...

benice
16. jan 2011

@pajinka23 Ja tie detské veci v TESCU vždy obdivujem ... 🙂 Vytešujem sa tam z toho ako malá ... 😉 Inak keď si predtým ten kočík spomínala, chcem sa ťa opýtať na názor. Môjmu priateľovi (čoskoro manželovi) sa páčia kočíky, ktoré majú predné kolieska otočné ... Je to dobré? Nie sú s nimi v zime problémy???

anulienkaf
16. jan 2011

@benice v drobcekovi vela kocikov nemali ale nasla som tam celkom pekne tehu veci. dievcina co tam pracuje sa ale asi nepotrha pri predvadzani kocikov, vo vcele som sotva povedala co by som chcela a uz som mala predvedeny skoro cely sortiment, takze pristup tu maju urcite iny. ale mozno najdes nieco zaujimave aj v drob. este sa chystam niekedy do bb kuknut sestru, tiez caka babu a chceme ist trosku pobehat po obchodoch.v tescu sa mi tiez pacia niektore veci, aj v takku maju par peknych veciciek

pajinka23
autor
16. jan 2011

@anulienkaf najlepsi vyber kocikou maju v BB je to velkoobchod detskeho tovaru hnet pri europe a vola sa to detsky svet aj my sme tam kupovali kocik

anulienkaf
16. jan 2011

@pajinka23 uz som o nich pocula, skocim tam pozriet ked budem tam 🙂 skusala si detvaky aj satkovat? velmi sa mi to paci, rada by som to potom skusila

pajinka23
autor
16. jan 2011

@anulienkaf co ci som skusala?? 😀 😀 😀

anulienkaf
16. jan 2011

@pajinka23 satkovat, nosit v satke dietatko 😀 teraz velmi vychyteny davny pradavny spôsob nosenia

pajinka23
autor
16. jan 2011

@anulienkaf no ja teda neviem ako to je stou satkou,no my sme skusali nosit maleho v klokanke a vobec nam tam nechcel byt ☹ ☹ ale ja osobne neuznavam taketo nosenie,lebo deti si potom nato navyknu a potom ked su vetsie tak si vyzaduju nosenie na rukach 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som si na ruky ani jedno dietatko nenaucila,jasne ze si aj malicku obcas veznem ale nie ked sa zlosti ale skor si ju beriem len tak pomaznat a ked je velmi zle tak radsej pouzivam hojdacie kresielko,tam mi boli deti najradsej ked boli uplakane,vlastne male ho este obcas pouziva,ale uz sa vie aj ona zahrat tak mam pokoj..lebo mam kamosku a ma dost velke deti a furt sa pitaju na ruky ☹ ☹ keby sa moj mali petko pytal na ruky asi by som sa zblaznila lebo ma 13kg a mam dost ked ho mam zniest a vyniest na piate 🙂 🙂

anulienkaf
16. jan 2011

@pajinka23 neviem, aspon co som citala a asi na tom aj nieco bude, ked to fungovalo tolke generacie, ze je to na psych. vyvin dietata velmi dobre, prirodzene a ze su potom samostatnejsie, aj ked samozrejme ze keby to bolo slonica tak to asi dlho nevydrzim, ale ze je to dobre naucit skoro, a vhodnejsie je to striedat, nie mat ho v satke uplne stale. este som stale teoretik tak zistujem nazory skusenejsich. ale v podstate sa mi vela tradicnych veci paci, aj ked uplne vsetko sa dnes uz asi praktizovat neda 🙂

benice
18. jan 2011

@anulienkaf Hmmm no tak dakujem za informácie, ako vravím - v Detve som ešte nebola ani v Drobčekovi ani vo Včielke... Aj mne sa páčia veci z Takka, už dávnejšie som si tam kúpila také bodičky, ale mamina mi vravela, že body sa vraj bábätku zle obliekajú cez hlavičku ... Tak musím kúpiť asi skôr dupačky alebo košieľky a dáke tepláčiky s ponožtičkami ... Ale malé dieťa rýchlo rastie, tomu vraj veľa vecí kupovať netreba, tak sa musím krotiť, bo ja vždy keď dačo pekné vidím, mám nutkanie to hneď kúpiť 😉

benice
18. jan 2011

@pajinka23 Nie je ten detský svet v tom obchodnom centre OCA na Huštáku??? Lebo tam som bola obzerať kočíky a mali tam vtedy aj výpredaje a aj celkom slušný výber ...

anulienkaf
18. jan 2011

@benice ked bola neter mala body sa jej dali celkom v pohode obliect, ale kazdemu ako sa paci a je zvyknuty 🙂
dnes som bola doma v br a s maminkou sme sa celkom v nasom tescu vysantili, ale mali fakt tie veci zlate, aj vypredaje 😀 no ved cas uteka nejako rychlo, vybavicku treba . prestavam vnimat ako idu dni od kedy som doma

benice
18. jan 2011

@anulienkaf Ejha, tak ty už máš aj skúsenosti s malými detičkami ... Nooo tak v Tescu sa ja neviem nikdy vynadívať, majú tam fakt krásne vecičky niektoré ... Hmmm tak ty si už doma ... Joooj ako ti závidím, ja hádam ešte deň pred pôrodom pôjdem na skúšku 😉 V horšom prípade to na mňa príde počas nejakej skúšky ...

anulienkaf
19. jan 2011

@benice mala som rizikovejsiu pracu a uz som velmi nevladala ☹ ale zatial je doma fajn, v podstate sa nudit nestiham, fungujem ako zienka domaca ( uvarit, upratat, zehlit, prat 😀 .... a kopa dalsich prijemnych veci ) kolko mas este skusok v zimnom semestry? u nas v skole mali niektore baby celkom vyhodu co cakali babo alebo uz mali dietatko a doniesli ho na skusku, niektori vyucujuci boli naozaj ohladuplni a netrapili ich velmi ked vedeli ze to maju tazsie, tak hadam tiez stretnes niekoho ustretoveho, drzim palce 😎

benice
19. jan 2011

@anulienkaf Tak som rada, že sa nenudíš a pozerám, že tebe tu už naskočilo, že si v 20 tt ... 🙂 Máš už polovicu za sebou ... Ešte mám jednu v piatok a dve ešte ani neviem kedy ... Nooo škoda, že ja ešte nemám to bábo v náručí ... Ale iba v brušku ... Ďakujem krásne ...

anulienkaf
20. jan 2011

@benice ved mas len o tyzden menej a nevies ci ma v termine nepredbehnes 😀 , zajtra mam sono tak som zvedava cisa krpec ukaze, uz sa tesiiiiiim. tiez rozmyslam ake to bude ked ho prvy krat uvidim, hlavne nech sa dockame

pajinka23
autor
20. jan 2011

@benice no ono je to hnet oproti europe,ale adresu presne neviem 😉 😉 ja som tam tiez kupovala moj vytuzeny kocik 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre