Dobré rady v kuchyni

janinah
1. nov 2013

Zakladám príspevok na dobré rady v kuchyni,pri varení ale aj hocičom,čo sa kuchyne týka,pridávam prvý a dúfam,že budú pribúdať 🙂

janinah
autor
1. nov 2013

Ako ozdraviť mäso? Ozdravte bežne kupované mäso pivom .

Viem, čo vás napadá: "to akože zapijem mäso pivom a bude to
zdravšie?"
Nie, ale ak mäso naložíte na 4-6 hodín do pácu (pivo, olivový
olej, sójová omáčka a koreniny), stane sa niečo veľmi pozitívne.
Pivo dramaticky znižuje level chemikálií v priemyselne vyrábanom
mäse, ktoré môžu spôsobovať rakovinu. Pivo je viac účinné ako víno a
mäso marinované v pive aj lepšie chutí. Ak je mäso v pive marinované
viac ako 6 hodín, znižuje zároveň aj množstvo nebezpečných
heterocyklických aminokyselín (HAs), ktoré prirodzene vznikajú pri pečení
alebo grilovaní mäsa. V porovnaní s mäsom, ktoré v pive marinované nebolo,
to môže byť až o 90%. Samotný pác už potom nekonzumujte.

Tento efekt nieje vôbec zanedbateľný. Len aby ste pochopili
súvislosti, tak napríklad mäso z kravy, ktorá konzumovala celý život trávu,
je v porovnaní s mäsom kravy, ktorá trávu nikdy v živote nevidela asi taký,
ako medzi Rolls Royce a Trabantom - a to doslova. Mäso z veľkoprodukcie
obsahuje antibiotiká, rastové hormóny koncentrované toxíny a choroboplodné
baktérie, čo moc dobré, zdravé nie je.
Ak nemáte na výber, pivový pác je cesta menšieho zla. Skutočný
človek sa vynájde a využije silu vedomostí.
Ak sa nepostaráte o svoje zdravie dnes, zajtra budete nútení
investovať do " ozdravovania " u lekára a v nemocniciach. Čo si vyberiete?
Podobne je to aj s ostatným mäsom nielen s kravským. Všetky mäsá
predávané v obchodných reťazcoch obsahujú antibiotiká, rastové
hormóny, koncentrované toxíny a choroboplodné baktérie.

lulu_lu
1. nov 2013

super tema,mna zatial nic nenapada, ale bolo by lepsie zalozit skupinu rovno, tato tema sa tu neskor strati ako budu dalsie pribudat, neviem akos a zakladaju skupiny ale ak sa Vam podari, som medzi prvymi clenmi 🙂

maca_p
1. nov 2013

namiesto muky na zahustovanie polievok supnite do polievky za dve hrste ovsennych vlociek. alebo pseno, alebo jacmenne krupy. ak chcete kremovitu konzistenciu, rozvarte jacmenne krupy do mäkka a rozmixujte a pidajte podla potreby o jedla. a mate o vlakninu a dobry pocit postarane 😀

hradnapani
1. nov 2013

@maca_p presne tak, ja uz ani neviem, ako sa robi zasmazka do polievky. Bezlepkaci nech si tam supnu vlocky pohankove, ryzove, sojove alebo kukuricne. Zdrave, rychle, bezpracne 🙂

mischena333
1. nov 2013

@maca_p Ja namiesto muky zahustujem nastruhanym zemiakom, sice nie vsetko, ale dost jedal.

jarka0812
1. nov 2013

moja svokra keď spracováva hlivu, tak tie stonkovité časti suší a pomelie n prášok. Dá to do pohára a to potom používam do všetkých zeleninových polievok.

tenerifka
1. nov 2013

@janinah Skor si mohla temu nazvat Zdrave rady do kuchyne
U nas tak 2 krat do roka robievame zemiakove hranolky. Aby som znizila na minimum ich toxicitu, po ocisteni zemiakov a ich nakrajani na hranolky ich ponorim na cca 15-20 minut do teplej osolenej vody(tym sa vyrazne znizi obsah toho skrobu, ktory je pri kontakte s horucim olejom rakovinotvorny), potom hranolky scedim a pred smazenim riadne osusim. Smazim na olivovom oleji, ale daju sa urobit aj v rure, ale pri obracani sa zvyknu trochu potrhat.....

mischena333
1. nov 2013

@janinah Este ja pouzivam casto sojove maso (kocky, rezance, platky)tak, ze napr.do norm.masa na stave pridam toto a je toho viac.A je tiez zdrave.V gulasi ho moj nerozoznal, myslel, ze to je tak makke maso.Naucila som ho aj na to a nepinda.Inac je masovy typ.Asi jak kazdy chlap.Alebo sojovy granulat uvarim a pridam do zmesi na fasirky, je ich viac a chut to nepokazi.Vsetky soj.produkty sa daju pripravovat jak maso.A obsahuju vela bielkovin, lecitinu, tuku podla toho, jak si kdo uzna a vela fytoestrogenov.