Dunajská Streda, je tu niekto?

izus
27. jún 2007

baby je tu nikto z DS, alebo okolia

mia85
21. jan 2008

harmi, boli tam prijatelne ceny a manzel pochadza "z tej strany" chcel on. a ja som sa prisposobila. dufam,ze to nie je na trvalo a casom sa poriesi nieco ine.

a je ta dunajska streda taka zla???

beke
21. jan 2008

Vôbec nie je zlá Dunajská Streda, mne sa tu páči 🙂
Oproti niektorým dedinám tu naokolo tak je tu toho dosť veľa...ihriská, v lete normálne kúpalisko, veľa nákupných centier a ešte aj nové stavajú, klzisko, plaváreň atd.
To je pravda, že sánkovať sa nemáš kde ale blízko je Pezinská baba aj my tam chodíme.

Všetko sa dá len treba chcieť 🙂

vesi
21. jan 2008

čaute babule, ja som sa chcela zo začiatku vrátiť do Blavy, ale odkedy mám moje baby, tak je to v pohode, zvykla som si a už by som nešla naspäť 😉

mia85
21. jan 2008

viete, ja sa len bojim. do uplne cudzieho mesta, bez kamaratok, znamych. byva tam vlastne len jeden kolega so snubenicou a to je vsetko... tak dufam, ze sa to casom zmeni a tiez si zvyknem ako vesi... 😉 a hlavne ze tem nebudem s malym sama...

harmi
22. jan 2008

mia ani ja si nemyslim ze jeDS zla.to je take celkom pekne mestecko. 🙂 tam je vsetko.iba som chcela vediet ze preco prave DS.asi to bola blba otazka. 😕 ja som okolo dvadsat km od DS a nejakych tridsatpat od petrzky,takze ja to mam odveci.nic v nasej dedine nic nieje,mame hroznu starostku 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 a proste ta nasa dedina nezije.citim sa tam ako pustovnik a hlavne ked je muz cely den v praci.ja som clovek z mesta.ibaze manzel mi nejak zdedincanel.neechce uz byvat v meste. 😠 snad sa ti bude pacit. 😉

mia85
22. jan 2008

harmi, nie blba otazka. len sme sa nepochopili. 😉

vies, fakt sa toho bojim. vela ludi tam rozprava po madarsky a ja totalny zahorak... nikdy som nebola na ten smer. vlastne bola, parkrat sa kupat, ale to je vsetko. vzdy len stupava, malacky, bratislava... no a toto bude pre mna novinka... 😀

inak moj manzel je z dediny - konkretne klucovec. vraj sa tam chce raz vratit, tak som mu povedala, ze ked mi pride povedat, ze sa tam stahuje, nech rovno pride s papiermi na rozvod... ja tam urcite nepojdem. to je ako si povedala ty. nic tam nie je, nezije... maju to tam pekne upravene, ale na take nieco ja nie som. 😅 neviem si tam seba samu predstavit...

harmi
22. jan 2008

tak to ta uplne chapem.ani ja neviem ceknut pomadarsky a jedinych penzistov po madarsky hovoriacich v nasej dedine stretnes.ani sa mi nechce kocikovat tam s malym.tak stale utekam k nasim do petrzky.ale inak DS je chutne mesto,ale ja po skusenosti s madacinou tam by som tam nesla.lebo uz aj na poste sa ma spytali tesik na miesto prosim.mne nevadi premna zamna aj ugrofincina,ale oni sa na teba niektori kukaju ako keby si ty bola votrelec.snad tam budes spokojna a najdes tam nejaku spriaznenu dusu.prekvapilo ma ze tu je este niekto kto nespi. 😉

mia85
22. jan 2008

harmi, aj ja sa cudujem, ze nespim. a to mi konecne maly po dlhom case spinka aj v noci... no co uz...

ja mam tu istu skusenost s madarcinou, ale na policii, ked som bola vybavovat vodicak. zenska sa vyrutila z kancelarie a zacala nieco hovorit po madarsky... no pochopila som o co ide az ked som zbadala kluce v jej rukach. vraj obed.prestavka. a to som tam stala ako truba tehotna v najvacsich horucavach. tak nasrata som isla za manzelom, ze aspon na uradoch by mali hovorit po slovensky...

a to mi tiez nevadia ziadne cudzie jazyky. ale zase pre maleho to bude super. hned od malicka bude vediet dva jazyky a potom mozno nebude mat problem sa ucit dake ine... 😀

harmi
22. jan 2008

to je pravda ze bude vediet dva jazyky,ale ja maleho urcite chcem dat do slovens´kej skoly.aj ked by sme ostali tam byvat tak budem pracovat v ba a vozit si tam aj dieta.ja som asi s ba nejaka moc spata.
mne mali od dvoch mesiacov spava normalne,lebo mame UM .mala som problem s kojenim.

mia85
22. jan 2008

harmi, moj maly pojde tiez rozhodne do slovenskej skoly aj skolky. manzel a jeho sestry tiez chodili do slovenskej skoly...

harmi
22. jan 2008

tak ti prajem aby si sa tam citila dobre,idem spat lebo rano nebudem vladat.tak sa zase zastav na pokec niekedy. 🙂 dobru noc 😵

mia85
22. jan 2008

dobru noc. urcite sem mrknem... aj ja za chvilu idem do hajan. zajtra ma caka kopec povinnosti...

vesi
22. jan 2008

baby, ja tiež neviem ani ceknúť po madarsky a ľudia si zvykli, že so mnou len po slovensky. a ked na mňa niekto ide madarčinou, tak sa len kľudne opýtam "prosím?" funguje to 🙂 chodím aj do DS a ked bude teplejšie, tak sa kočky zmobilizujeme a spravíme stretko. verím, že z toho budú pekné priateľstvá 😀

vesi
22. jan 2008

ešte ma napadlo, jazdíte niektorá autom, lebo ja som odkázaná na vozenie manželom 😝 a moja dcéra chodí do slovenskej škôlky a bude aj do školy slovenskej a ked sa pri tom naučí aj madarsky, budem rada, lebo mňa to absolútne neberie 😅

beke
22. jan 2008

Ahojte,
ja jazdím autom a aj môj syn bude chodiť do slovenskej škôlky aj školy...teraz bude mať dva roky a už som ho musela dať zapísať do škôlky lebo v DS je len jedna škôlka kde sú len slovenské triedy a je tam strašný nával...aj v ostatných škôlkach sú slovenské triedy ale to nie je ono.
Vesi ty kde bývaš?
Mia budeš bývať blízko mňa tak sa niekedy môžme stretnúť. 🙂

vesi
22. jan 2008

ja bývam v Gabčíkove a ty?

mia85
22. jan 2008

beke budem velmi rada... bolo by to super, aspon by som sa necitila tak sama.

beke
23. jan 2008

vesi, ja bývam v DS ale mám rodinu v Gabčíkove.

vesi
23. jan 2008

to je super môžeme sa niekedy stretnúť 🙂

harmi
24. jan 2008

ahojte baby.ten kon niekedy tak blbne ze nemam chut ho ani zapnut 😒

ja som odkazana na manzela ktory jazdi autom.a uz ma roky prehovaral aby som si spravila vodicak.dufam ze sa uz do toho dokopem.ja byvam na Bodikoch,uz som to tu tusim spominala.jasne,ked bude pekne tak mozme dat stretko. 😉

beke
24. jan 2008

Ahojte,
včera aj mne blbol koník.
😠
pravdaže sa môžme stretnúť, ked bude už teplejšie. 🙂

otrivinkajanka
25. jan 2008

caute kocky ja byvam vo vydranoch len rok a nikoho tu nepoznam som bratislavcanka tak keby nejaka mamicka chcela mozeme sa kamaratit aj simonka bude rada sme stale same doma

vesi
25. jan 2008

jej, ved my máme skoro rovnako staré deti 🙂 ja sa hlásim na kamošenie 🙂

otrivinkajanka
25. jan 2008

no jasne mala ma v maji dva roky

vesi
25. jan 2008

moja presne o mesiac 😀

harmi
25. jan 2008

ahojte 🙂

ja mam sice male babo oproti vasim,ale konecne nas tu trosku pribuda z tohto okolia.tak budem rada ked dame niekedy vsetky stretko. 🙂 😉

otrivinkajanka
25. jan 2008

no jasne alebo mozete dojst aj ku mne mam velky rodinny dom a mala bude konecne medzi detmi

otrivinkajanka
25. jan 2008

vesi no super to si budu rozumiet su rovesnicky

vesi
25. jan 2008

😀 😀 😀 jasné a koľko máš ty rokov ak sa môžem opýtať?

otrivinkajanka
25. jan 2008

28 mam a volam sa jana

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre