• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dunajská Streda, je tu niekto?

30. júna 2017 
Lenca30 - aj pediatra mam v Blave. Zostala som pri tej istej dr. aj ked sme sa sem pristahovali. A beriem si do Blavy kartu od obvodneho z DS aj ja!
28. jún 2009 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
kde ste všetky?
monr gratulujem k bábätku je prekrásna :slight_smile:
otrivinkajanka ako sa máš, už sa ti to kráti, držím palce k pôrodu :slight_smile:
30. júl 2009 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
Monr, ešte raz gratulujem k malinkej, je nádherná :wink:

k tým pôrodom, bývam kúsok od DS, ale obidve deti som rodila na Antolskej a keby bolo tretie, tak aj to porodím tam. :slight_smile: vzhľadom na moje rizikové tehotenstvá a nepríjemné skúsenosti s lekármi v DS - česť výnimkám samozrejme, som o DS ani nerozmýšľala. okrem toho, ak by nastali komplikácie s dieťaťom alebo rodičkou, tak by aj tak nastal prevoz na Antolskú alebo.. teraz sa už nepamätám kam sa okrem antolskej z DS ešte prevážajú, ale bolo to nejaké iné mesto.
tiež záleží na tom či rozumieš maďarsky, pretože treba počítať s tým, že ľudia okolo teba budú zväčša medzi sebou rozprávať týmto jazykom.

teda, toľko tehuliek a čerstvých mamín je okolo mňa, že dúfam, že to nieje nákazlivé :grinning: ja som si už svoje odrodila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. aug 2009 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
halo kočky..... ak by ste mali chuť stretnúť sa, mohli by sme dať rande :slight_smile: my sme sa sem presťahovali prednendávnom. je tu nejaké slovenske materské centrum,alebo niečo také? :sunglasses:
11. sep 2009 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky
vďaka za gratulácie,
luzzie, ja tu bývam 3 roky, ale nič slovenské som tu nenašla, ide ma poraziť.
15. sep 2009 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby a to ste si asi este nehladali tuto pracu... vsade maju problem s tym, ze nerozpravam plynule po madarsky :angry:

:wink: neviete o nejakom volnom pracovnom mieste v DS a okoli? :wink:
16. sep 2009 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
denis, hľafala som si pred 3 a pred 2 rokmi, bolo to o nervz, všade chceli maďarčinu a ja ani ceknúť. prvýkrát som našla po mesiaci a druhýkrát až po vyše štyroch mesiacoch. aj to bol asi zázrak.
a čo viem, tak teraz je asi nulová šanca, nikde neberú. :angry:
17. sep 2009 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby a nerozmýšlali ste založiť materské centrum pre slovensky hovoriace detičky a mamičky???
17. sep 2009 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
thera, ja určite nie, priznám, že ani v predchádzajúcom bydlisku som so staršou nechodila,
ale keby tu bolo, tak poteší, že tu niečo také je.
mňa skôr štve, že všetky akcie, a všetko čo sa v DS robí je len v maďarčine, a nič slovenské.
keby som rozumela, tak mi to nevadí, ale takto hej. :unamused:
18. sep 2009 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte baby tak som 27.7 porodila dcerku Ninku ani nemam cas sem zavitat ale aspom malu chvilku som si nasla :grinning:
ako sa mavate?
18. sep 2009 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janka gratulujem ninka je nadherna :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ako si simonka zvyka na sestricku?

thera my so znamou sme aj mali taky napad, ona pomahala zakladat MC v Galante, vtedy tam byvala, no ale nic z toho nakoniec nebolo, lebo ona uz vtedy mala trosku vacsie deti, pracovala v ba, a nakoniec sa odstahovali...

monr aj tak si dobra, ze si nasla, ja som doma uz treti mesiac a pravdaze vdaka nasim skvelym zakonom bez akejkolvek podpory... vy byvate niekde na severe? kam chodi tvoja starsia do skoly? nasa teri je prvacka na smetanovom haji

baby fakt je to tu s kulturou, hlavne slovenskou o nicom... moje babule su obojjazycne, takze obcas chodime na detske podujatia, ale aj tak som zazila nieco co ma nahnevalo. funguje tu v meste CVC a robieva obcas taku vikendovu akciu, rozne majstrovanie pre deticky, tak sme sli, a mali ste vidiet tie pohlady... bolo tam asi 10 deti, mala som dojem ze som dosla na nejaku sukromnu akciu, na ktoru ale nemam pozvanku :angry:
18. sep 2009 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Deniska dakujem :wink:
Simonka je uplne v pohode Ninku velmi lubi berie ju akoby s nami bola odjakziva pomaha mi s nou bozkava ju vobec neziarli co som velmi rada :grinning:

Vesi ja som rodila Simcu na Antolskej a nikdy viac by som tam rodit nesla :confounded: A ninku tu v Ds a to ti teda poviem,ze by som tu v Ds rodila aj kazdy rok super lekari aj sestricky super pristup aj ked som isla rodit aj pocas tych 5 dni som sa citila akoby som bola niekde na dovolenke stale okolo nas behali ked sme nieco potrebovali bolo to bez problemov fakt si pochvalujem a odporucam tu rodit kazdej zene :dizzy_face: :grinning:
18. sep 2009 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja vie zatial len slovensky...tak vonku medzi deťmi je to občas zaujímavé...určite sa naučí aj po maďarsky časom,lebo ináč bude mať kamarátov len v škôlke...
18. sep 2009 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
otrivinka, gratulujem

deniska, moja chodí tiež na smetanov háj, je druháčka :slight_smile:
a tie 4 mesiace, čo som bola doma, som tiež nedostávala nič, chýbal mi jeden mesiac, aby som mala nárok na podporu, no na porazenie.
a ja aj kvôli tomu, čo si písala, nikam nechodím, doprosovať sa aby sa s nami niekto bavil, to ozaj nemusím.
a vy bývate tiež na severe?

thera, moja tu chodila necelé 2 roky do škôlky, a nenaučila sa nič, a ani ju do toho netlačím. keď bude chcieť, aj tak jej v tom nezabránim, ale učiť len kvôli kamarátom tak to teda nie. a vonku sa hrá aj tak.
19. sep 2009 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monr chybal ti jeden mesiac? tak na tvojom mieste by som zurila taaaak :angry:

a ako si spokojna so skolou? ani si nerozmyslala o jilemnickeho? nasa tam bola prihlasena, ale potom sme sa rozhodli, ze ju dame aj na ZUSku, a kedze ju prijali na hudobny aj vytvarny odbor, prehlasili sme ju
19. sep 2009 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nad jilemnického som neuvažovala, máme to ďaleko, a túto máme tak 100 metrov, tak preto. a zatiaľ som spokojná, samozrejme, že by som si to vedela predstaviť aj lepšie, ale aspoň takto.
19. sep 2009 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a maá ti chodí do družiny?
19. sep 2009 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malá
19. sep 2009 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chodi, aj ked dni ked ma ZUSku v podstate ani nie, vyberam ju hned po obede, ale casom tam musi zacat chodit sama a vraciat sa do klubu.
mame to dost blbe, kedze nebyvame v DS a mladsia chodi do skolky na vychode, robim im taxikara. neviem si predstavit, ako to bude, ked si najdem nejake zamestnanie. a kam chodila tvoja do skolky? kde je nejaka slovenska na severe? aj ked zasa mi svokrovci aj svagrovci byvaju na vychode, takze popripade vedia vybrat malu zo skolky...
19. sep 2009 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved moja chodí do slovenskej škôlky...a lepia sa na nu mad.slová lebo rodičia tam dávajú deti čo nevedia ani ceknuť po slovensky....toto nepochopím... :rolling_eyes:
19. sep 2009 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
thera keby do slovenskej skolky chodili iba deti, ktore rozpravaju po slovensky, tak by taka skolka bola iba jedna v celej Dunajskej... pokial s nimi v tej skolke nerozpravaju aj ucitelky po madarsky, je to OK podla mna, rodicia tych deti maju aspon snahu, aby sa drobci naucili aj po slovensky
podla mna je horsie, ze su rodicia, ktori daju dieta nerozpravajuce po slovensky do slovenskej skoly... alebo ucitelka prveho stupna, na slovenskej skole, ktora sa nevie poriadne vyjadrovat po slovensky. to je uz katastofa
20. sep 2009 o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veď v Dunajskej je len jedna čisto slovenská škôlka....pekné ,že rodičia majú snahu, aby sa ich dieťa naučilo po slovensky,ale aký stres musí prežívať to dieťa, keď sa ocitne zrazu v cudzom prostredí a ešte ani nerozumie...
20. sep 2009 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Fórum nie je pre firmy".
21. sep 2009 o 08:55 • flirtana
mne moja Simca chodi do skolky tu u nas vo Vydranoch a som spokojna je to sice madarska skolka,ale aj deticky tu vedia slovensky aj ucitelky a malej sa tam velmi paci aspom sa nauci po madarsky :grinning:
21. sep 2009 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malá mi chodila najprv na západe na Szechenyiho, lebo inde mi ju počas roka do slovenskej triedy nevzali, a posledný rok chodia na *Ružový háj do slovenskej triedy.
všade ma odpísali, že do maďarskej ju kľudne môžem dať. a to by som teda nespravila ani náhodou. a je to dobré svinstvo. a pritom mám škôlku pod balkónom, ale do slovenskej nemala šancu sa dostať.

a druhú už môžem ísť pomaly prhlásiť na jesenského, tam je čisto slovenská škôlka, ale čakacie doby sú neskutočné.
21. sep 2009 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monr takze je tam blizko skoly nejaka skolka? aj ked teraz tam mensiu nedam, ale predskolsku triedu chcem slovensku, tak to by mohlo byt aj tam. a do predskolskej triedy maju povinnost dieta prijat.

a preco chces jesensku, je az taka dobra? ja by som tam dieta nedala, uz zo zasady, prave kvoli tym "cakacim dobam", na ktore vobec nemaju pravo a vsetci vedia o co tam ide :wink:

nase baby sme tiez dali do madarskych skolok, chceli sme aby sa naucili po madarsky, aj nejake basnicky a pesnicky, akurat posledny rocnik mala starsia v slovenskej triede, a u mladsej planujeme spravit to iste, kedze sa nam to osvedcilo.
21. sep 2009 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
denis, škôlka je na SNP, ja som tam chcela dať malú do predškolskej triedy, ale povedali, že nehrozí, iba ak ju dám do maďarskej. a nedávno mi jedna kočka hovorila, že malého odmietli zobrať do predškolskej slovenskej triedy tu na SNP, takže ja už som na to zúrivá.
a tú jesenského mám cestou do roboty a je čisto slovenská, preto tam. teda ak sa podarí. :unamused:
21. sep 2009 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
otrivinkajanka gratulujem k dcérke je nádherná, aj ja som rodila v DS a nešla by som inam bola som spokojná.

jesenského škôlka je dobrá...aj ja som tam chodila a teraz môj syn tam chodí od septembra...dala som ho zapísať keď mal 1.5roka a bude tam chodiť aj môj druhý syn
môj malý tiež nevie po slovensky a páči sa mu tam...niečomu už rozumie a tam sa rýchlo aj naučia :slight_smile:
potom pôjde do slovenskej školy...
ja chcem aby sa naučil slovenské básničky a slovenky zas aby sa ich deti naučili maďarské básničky...v pohode :slight_smile:
21. sep 2009 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monr vidis, a skolka podla zakona nema pravo odmietnut dieta predskolaka... ale neviem ako to maju osetrene, ak uz maju predskolsku triedu uplne zaplnenu. mna napr. stve aj to, ze ich je teraz v skole v triede 25, pricom najvyssi pocet deti v prvej triede je 22. ked som sa na to pytala zastupkyne, dostala som odpoved, ze ved uvidime. no ale vzhladom na to, ze jilemnickho pre mna vobec nepripadala do uvahy, a zda sa ze ucitelka ich v pohode stiha, nebudem to riesit.

beke ja som sice slovenka (no, ja zvyknem hovorit vychodniarka :slight_smile: ) ale moj manzel je madar jak repa, a snazime sa ich vychovavat tak, aby si z oboch stran zobrali co najviac, tak preto aj tie basnicky
22. sep 2009 o 07:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my sme obaja čistý slováci, a dobrovoľne deti maďarsky učiť nebudeme, ak sa naučia samé, tak ok, inak veru nie.
24. sep 2009 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok