Dunajská Streda, je tu niekto?

izus
27. jún 2007

baby je tu nikto z DS, alebo okolia

muffinka
28. jún 2009

Lenca30 - aj pediatra mam v Blave. Zostala som pri tej istej dr. aj ked sme sa sem pristahovali. A beriem si do Blavy kartu od obvodneho z DS aj ja!

beke
30. júl 2009

Ahojte,
kde ste všetky?
monr gratulujem k bábätku je prekrásna 🙂
otrivinkajanka ako sa máš, už sa ti to kráti, držím palce k pôrodu 🙂

vesi
4. aug 2009

Ahojte,
Monr, ešte raz gratulujem k malinkej, je nádherná 😉

k tým pôrodom, bývam kúsok od DS, ale obidve deti som rodila na Antolskej a keby bolo tretie, tak aj to porodím tam. 🙂 vzhľadom na moje rizikové tehotenstvá a nepríjemné skúsenosti s lekármi v DS - česť výnimkám samozrejme, som o DS ani nerozmýšľala. okrem toho, ak by nastali komplikácie s dieťaťom alebo rodičkou, tak by aj tak nastal prevoz na Antolskú alebo.. teraz sa už nepamätám kam sa okrem antolskej z DS ešte prevážajú, ale bolo to nejaké iné mesto.
tiež záleží na tom či rozumieš maďarsky, pretože treba počítať s tým, že ľudia okolo teba budú zväčša medzi sebou rozprávať týmto jazykom.

teda, toľko tehuliek a čerstvých mamín je okolo mňa, že dúfam, že to nieje nákazlivé 😀 ja som si už svoje odrodila 😝 😀

luzzie
11. sep 2009

halo kočky..... ak by ste mali chuť stretnúť sa, mohli by sme dať rande 🙂 my sme sa sem presťahovali prednendávnom. je tu nejaké slovenske materské centrum,alebo niečo také? 😎

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisads
16. sep 2009

baby a to ste si asi este nehladali tuto pracu... vsade maju problem s tym, ze nerozpravam plynule po madarsky 😠

😉 neviete o nejakom volnom pracovnom mieste v DS a okoli? 😉

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thera1
17. sep 2009

Baby a nerozmýšlali ste založiť materské centrum pre slovensky hovoriace detičky a mamičky???

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
otrivinkajanka
18. sep 2009

Ahojte baby tak som 27.7 porodila dcerku Ninku ani nemam cas sem zavitat ale aspom malu chvilku som si nasla 😀
ako sa mavate?

denisads
18. sep 2009

janka gratulujem ninka je nadherna 🙂 🙂 🙂 ako si simonka zvyka na sestricku?

thera my so znamou sme aj mali taky napad, ona pomahala zakladat MC v Galante, vtedy tam byvala, no ale nic z toho nakoniec nebolo, lebo ona uz vtedy mala trosku vacsie deti, pracovala v ba, a nakoniec sa odstahovali...

monr aj tak si dobra, ze si nasla, ja som doma uz treti mesiac a pravdaze vdaka nasim skvelym zakonom bez akejkolvek podpory... vy byvate niekde na severe? kam chodi tvoja starsia do skoly? nasa teri je prvacka na smetanovom haji

baby fakt je to tu s kulturou, hlavne slovenskou o nicom... moje babule su obojjazycne, takze obcas chodime na detske podujatia, ale aj tak som zazila nieco co ma nahnevalo. funguje tu v meste CVC a robieva obcas taku vikendovu akciu, rozne majstrovanie pre deticky, tak sme sli, a mali ste vidiet tie pohlady... bolo tam asi 10 deti, mala som dojem ze som dosla na nejaku sukromnu akciu, na ktoru ale nemam pozvanku 😠

otrivinkajanka
18. sep 2009

Deniska dakujem 😉
Simonka je uplne v pohode Ninku velmi lubi berie ju akoby s nami bola odjakziva pomaha mi s nou bozkava ju vobec neziarli co som velmi rada 😀

Vesi ja som rodila Simcu na Antolskej a nikdy viac by som tam rodit nesla 😖 A ninku tu v Ds a to ti teda poviem,ze by som tu v Ds rodila aj kazdy rok super lekari aj sestricky super pristup aj ked som isla rodit aj pocas tych 5 dni som sa citila akoby som bola niekde na dovolenke stale okolo nas behali ked sme nieco potrebovali bolo to bez problemov fakt si pochvalujem a odporucam tu rodit kazdej zene 😵 😀

thera1
18. sep 2009

moja vie zatial len slovensky...tak vonku medzi deťmi je to občas zaujímavé...určite sa naučí aj po maďarsky časom,lebo ináč bude mať kamarátov len v škôlke...

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisads
19. sep 2009

monr chybal ti jeden mesiac? tak na tvojom mieste by som zurila taaaak 😠

a ako si spokojna so skolou? ani si nerozmyslala o jilemnickeho? nasa tam bola prihlasena, ale potom sme sa rozhodli, ze ju dame aj na ZUSku, a kedze ju prijali na hudobny aj vytvarny odbor, prehlasili sme ju

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisads
19. sep 2009

chodi, aj ked dni ked ma ZUSku v podstate ani nie, vyberam ju hned po obede, ale casom tam musi zacat chodit sama a vraciat sa do klubu.
mame to dost blbe, kedze nebyvame v DS a mladsia chodi do skolky na vychode, robim im taxikara. neviem si predstavit, ako to bude, ked si najdem nejake zamestnanie. a kam chodila tvoja do skolky? kde je nejaka slovenska na severe? aj ked zasa mi svokrovci aj svagrovci byvaju na vychode, takze popripade vedia vybrat malu zo skolky...

thera1
19. sep 2009

ved moja chodí do slovenskej škôlky...a lepia sa na nu mad.slová lebo rodičia tam dávajú deti čo nevedia ani ceknuť po slovensky....toto nepochopím... 🙄

denisads
20. sep 2009

thera keby do slovenskej skolky chodili iba deti, ktore rozpravaju po slovensky, tak by taka skolka bola iba jedna v celej Dunajskej... pokial s nimi v tej skolke nerozpravaju aj ucitelky po madarsky, je to OK podla mna, rodicia tych deti maju aspon snahu, aby sa drobci naucili aj po slovensky
podla mna je horsie, ze su rodicia, ktori daju dieta nerozpravajuce po slovensky do slovenskej skoly... alebo ucitelka prveho stupna, na slovenskej skole, ktora sa nevie poriadne vyjadrovat po slovensky. to je uz katastofa

thera1
20. sep 2009

veď v Dunajskej je len jedna čisto slovenská škôlka....pekné ,že rodičia majú snahu, aby sa ich dieťa naučilo po slovensky,ale aký stres musí prežívať to dieťa, keď sa ocitne zrazu v cudzom prostredí a ešte ani nerozumie...

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
otrivinkajanka
21. sep 2009

mne moja Simca chodi do skolky tu u nas vo Vydranoch a som spokojna je to sice madarska skolka,ale aj deticky tu vedia slovensky aj ucitelky a malej sa tam velmi paci aspom sa nauci po madarsky 😀

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
denisads
21. sep 2009

monr takze je tam blizko skoly nejaka skolka? aj ked teraz tam mensiu nedam, ale predskolsku triedu chcem slovensku, tak to by mohlo byt aj tam. a do predskolskej triedy maju povinnost dieta prijat.

a preco chces jesensku, je az taka dobra? ja by som tam dieta nedala, uz zo zasady, prave kvoli tym "cakacim dobam", na ktore vobec nemaju pravo a vsetci vedia o co tam ide 😉

nase baby sme tiez dali do madarskych skolok, chceli sme aby sa naucili po madarsky, aj nejake basnicky a pesnicky, akurat posledny rocnik mala starsia v slovenskej triede, a u mladsej planujeme spravit to iste, kedze sa nam to osvedcilo.

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beke
21. sep 2009

Ahojte,
otrivinkajanka gratulujem k dcérke je nádherná, aj ja som rodila v DS a nešla by som inam bola som spokojná.

jesenského škôlka je dobrá...aj ja som tam chodila a teraz môj syn tam chodí od septembra...dala som ho zapísať keď mal 1.5roka a bude tam chodiť aj môj druhý syn
môj malý tiež nevie po slovensky a páči sa mu tam...niečomu už rozumie a tam sa rýchlo aj naučia 🙂
potom pôjde do slovenskej školy...
ja chcem aby sa naučil slovenské básničky a slovenky zas aby sa ich deti naučili maďarské básničky...v pohode 🙂

denisads
22. sep 2009

monr vidis, a skolka podla zakona nema pravo odmietnut dieta predskolaka... ale neviem ako to maju osetrene, ak uz maju predskolsku triedu uplne zaplnenu. mna napr. stve aj to, ze ich je teraz v skole v triede 25, pricom najvyssi pocet deti v prvej triede je 22. ked som sa na to pytala zastupkyne, dostala som odpoved, ze ved uvidime. no ale vzhladom na to, ze jilemnickho pre mna vobec nepripadala do uvahy, a zda sa ze ucitelka ich v pohode stiha, nebudem to riesit.

beke ja som sice slovenka (no, ja zvyknem hovorit vychodniarka 🙂 ) ale moj manzel je madar jak repa, a snazime sa ich vychovavat tak, aby si z oboch stran zobrali co najviac, tak preto aj tie basnicky

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre