Dunajská Streda, je tu niekto?

izus
27. jún 2007

baby je tu nikto z DS, alebo okolia

denuschka7
27. feb 2011

@liinda ok, budem priebezne pozerat, ci si odpisala 🙂 dufam ze sa ti podari prist 🙂

liinda
27. feb 2011

@denuschka7 ahoj.prepac,ze az tak neskoro pisem,ale som maleho uspavala snad celu vecnost.zajtra manzel ma byt o 8 v bratislave,tak nebude nas stihat odviest.v utorok nemozes ty a vstredu?

denuschka7
28. feb 2011

@liinda Ahoj. Ja som isla zase spat skor, lebo mala bola cely den nejaka uplakana tak ma to unavilo 😎 Mne zatial mala zaspi vzdy len pri kojeni, ked jej nedam place ako sialena :(
skoda ze to dnes zase nevyslo, rozmyslala som prist pre vas autom, ale vodicak mam tusim len 7 mesiacov tak kym sa nepozname osobne, aby si mi verila, nechcem riskovat ze sa nieco moze stat. Aj ked jazdim bezpecne aby si si nemyslela nieco ine 🙂))
v stredu by to tiez islo 🙂 pripadne ma napadlo, zeby som prisla pozriet ja Vas, keby si sa do DS nemala ako dostat...ved po Vieske sa da tiez prechadzat a pokecat 🙂

ivamera
28. feb 2011

@denuschka7
jéééj, ahojki, Vás s Liankou si pamätám z mat. centra. Stretli sme sa tam asi pred mesiacom, ja som tam bola tiež s dcérkou (trochu staršia od tvojej, tiež blondínka), a zase nás sloveniek tam až tak veľa nechodí. 😅 Neviem či si ma pamätáš, rozprávali sme sa len chvíľu.
Ako sa Vám darí?

liinda
28. feb 2011

@denuschka7 ahojky.no ja mojho maleho uspavam na hojdacom kresle 😀 to by bolo super keby ste prisli. 🙂 🙂 no nie ze by som ti neverila....urcite soferujes dobre 😉 ale ked uz pridete tak mozeme sa aj tu prejst a ked nam bude zima prist ku nam.napis kedy mozes popripade posli telefon do IP.tesim 😀 😀

denuschka7
28. feb 2011

@ivamera ahoj. jeeejda, jasne ze si spominam, ale neviem si vybavit tvoju tvar...keby si mala fotku hned by som vedela 🙂
My sa mame fajn, boli sme v mat.centre asi pred 2 tyzdnami. Chodite tam este? 🙂

denuschka7
28. feb 2011

@liinda to fakt? a pomaha? ja som ju teraz prvykrat uspala bez kojenia, no plakala 50 minut :( som zla matka.... 😒 ale fakt si neviem rady ako ju odnaucit od kojenia. Mne sa v noci budi min. 5-6x a co pocuvam, kazde dieta v jej veku uz prespi noc... :/
tak sa mozeme dohodnut na tu stredu 🙂 bud ty prides do DS, alebo pridem ja 😉 len neviem ci tam trafim :D

drobik1
28. feb 2011

ahojte..nie som sice z Ds ale zo šamorina ale snad nevadi ze sa sem trosku navtieram..ale svokru mam v Ds..sice sa moc nemusime ale chodime tam len obcas.. 🙂

drobik1
28. feb 2011

@evagy ahoj aj ja som zo šamorina ale este som ta tu nevidela ☹ tiez sme tu uz 5 rok..byvame na Veternej 🙂

ivamera
28. feb 2011

@denuschka7
posielam aj IP. 😉
No už dávnejšie sme neboli, minulý týždeň sme absolvovali lyžovačku na Orave, a teraz je maličká chorá. :( Ale hádam už bude lepšie počasie a aj my budeme chodiť častejšie. 😉

liinda
28. feb 2011

@denuschka7 🙂 no ja som kojila kratko,ale sestra a sesternica kojili do 1,5 roka a potom zacali davat umele.zistim co a ako a potom ti dam vediet.ale pocula som akurat ze pomaha dat nieco stiplave na cecok.je to take drastickejsie...ale ked pomoze.... 😒

denuschka7
28. feb 2011

umele skusam davat ale nechce mi to :/ tak skus zistit....to stiplave sa aj mne zda moc drasticke 😒

ivamera
28. feb 2011

@denuschka7
V Liliankinom veku zdaleka všetky detičky neprespia celú noc. 😉 Určite si dobrá mamina! A skúšaš ju celkom odstaviť alebo len obmedziť zaspávanie na prsníku? Moja má 21 mesiacov a zaspáva pri didi stále, ja to ani neriešim. Pri staršej som mala také tendencie a bol to zbytočný boj. Potom ked som ju odstavila a uspávala nekonečným hladkaním, a spievaním a neviem čím ešte- aj mi bolo ľúto za tými časmi ked stačilo dať do pusy didi a ona krásne zaspinkala.

denuschka7
28. feb 2011

@ivamera to mi je luto ze ste chore, my ked sme boli s malou na lyzovacke tiez ochorela....tak dufam ze budete coskoro zdrave 🙂
ja do MC praveze nechodim casto. Bola som tam dvakrat 😎 nechce sa mi tam nikdy ist ...v tomto som hrozne leniva 😀
a ak ide o to kojenie....vobec neviem co bude a co mam robit....len pri doobednajsom spanku ma napadlo nedat jej a zaspala asi od unavy pri tolkom placi....ale pravdepodobne uz by som chcela uplne. Nie ze by mi kojenie prekazalo, ale mozno aj pre Lianku bude lepsie ak prespi celu noc....a aj pre mna 🙂)) viem ze to bude tazke, tak ako ty pises, dat jej mlieko je najjednoduchsi sposob, ale raz musi prestat....a kedze nechceme zostat pri jednom dietatku, pocas tehotenstva by som aj tak nemohla kojit.....tak som si hovorila ci skor alebo neskor...... 😖

ivamera
28. feb 2011

@denuschka7
Prepáč, teraz som všimla, že som skomolila maličkej meno
😅
Nooo, my tiež chodievame sporadicky, záleží na nálade, počasí a chuti. 😀 Neviem či vám Editka spomínala, ona vedie materské centrum aj v jednej dedine, raz sme tam boli, a nebolo to také masové ako v DS.

Ak plánujete aj druhé bábo, možno bude naozaj dobré ak Lianku odstavíš teraz, aby si organizmus mal čas oddýchnuť, a ona aby nežiarlila, že ju druhorodený obral o niečo čo patrilo len jej. 😀

denuschka7
28. feb 2011

nevadi 🙂 vela ludi si mysli ze je Liliana 🙂 to je take podobne 🙂)
ano, hovorila..uz si nepamatam v akej dedine ale viem ze je este niekde inde....ale ked som leniva chodit tu v DS, do tej dediny uz vobec nepojdem :D aj ked je pravda ze tu v DS je to strasne plne 🙂
ze? tiez som tak rozmyslala ako ty....len je to velmi tazke odstavovat...plakat som ju nechcela nechat, ale to bude asi jedine mozne riesenie :/

denuschka7
28. feb 2011

@liinda umele skusam davat ale nechce mi to :/ tak skus zistit....to stiplave sa aj mne zda moc drasticke, no na nieco musim prist ako ju odnaucit 🙂)))

evagy
1. mar 2011

@drobik1 ahoj, nedávno som naďabila na tento fórum.. aj ja bývam v šamoríne 5 rokov..

zuzkat1
1. mar 2011

ahojte...pozeram ze tu je aj tema DS🙂 ja tam uz par rokov nebyvam ale prisla som pozriet ci niekoho nepoznam...🙂

@denuschka7 ahoj🙂 kojit mozes aj pocas tehotenstva ak je bez komplikacii a potom mozes kojit obe deti tandemovo 😉 aj ja tak planujem ak sa rozhodneme pre druhe dieta🙂 moja je kojena stale... ma sice len 13,5 mesiaca... a v noci 6x hore niekedy aj castejsie

ivamera
1. mar 2011

@denuschka7
ešte k tomu odstaveniu...možno by bolo dobré, keby sa Lianka rozhodla sama, že už nechce. Ale ako na to?
Ked som odstavovala Ninku, tak aj mne sa zdala štiplavá paprika moc bŕŕ. Tak som vyskúšala bradavky potrieť citrónom ( ved už mala skoro dva roky ), povedala som jej, že mliečko sa maminke pokazilo a je kyslé, čo mi dala po ochutnaní za pravdu a sama skonštatovala, že je to fuj. Cez deň to bolo v pohode, pár krát sa presvedčila, či je naozaj mliečko pokazené, vždy som jej nechala obliznúť. Noc bola ťažšia- to bol aj plač , svoje mliečko hľadala aj v spánku. tak som si ju hladkala, kreslila je po chrbátiku, spievala uspávanky. Poviem úprimne, ťažké boli maximálne prvé dve-tri noci. A to bola dovtedy úplný závislák, v noci si vedela mliečko vypýtať aj zo päť krát.
je to vlastná skúsenosť, napísala som ako inšpiráciu 🙂

ivamera
1. mar 2011

@zuzkat1
o tom tandemovom kojení som aj ja počula, dokonca som mala kamošku čo takto kojila svoju dcérku. No nie každý gynekológ to odporúča, hlavne ak by mamine ku koncu viac tvrdlo bruško, je tu riziko, že sa stimuláciou bradaviek vyvolajú kontrakcie. Ale myslím, že do takého piateho- šiesteho mesiaca tehu- je to bez rizika.

drobik1
1. mar 2011

@evagy ahojky ano viem ze byvas v šamorine citala som to.. 🙂

evagy
1. mar 2011

@drobik1 Ako sa ti tu býva?

zuzkat1
1. mar 2011

@ivamera no ja tu na koniku poznam maminy co tak koja a uz idu rodit ...nemali problemy tak preco nie... je to individualne...ale iste by som neodstavila len preto ze chcem mimi, ved ked sa vyskytne problem tak potom ho budem riesit a nie dopredu 😉 ja inak kvoli tomu oddalujem tehotenstvo druhe...lebo malu chcem kojit dlho...

drobik1
1. mar 2011

@evagy no mne uplne naj uz by som prec nesla..je tu pokoj a klud 🙂 a navyse sme sami nikto ma nebuzeruje takze pohoda. 🙂 predtym sme byvali u 🙂 🙂 nasich v Ba ale to sa neda porovnat 🙂 a ty ako?

ivamera
1. mar 2011

@zuzkat1
určite je to individuálne... súhlas 😉
ale určite sú aj také maminy, ktoré sa cítia byť dlhodobým dojčením unavené- možno kvôli nedostatku spánku vzhľadom na nočné vstávanie, možno kvôli všeobecnému nedostatku vitamínov a minerálov, ved dieťatko od maminy čo to odčerpá. a práve kvôli tomu môže niekto uvažovať aj nad tým, že skôr než sa pokúsi o druhé dieťatko, dá si s dojčením pauzu.

zuzkat1
1. mar 2011

@ivamera to ano s tym suhlasim, ale su aj maminy ktore si myslia ze nemozu kojit pocat tehotenstva a preto odstavia cisto kvoli tomu a to je zbytocne🙂 a o unave viem svoje🙂 moja niekedy vymysla a je hore aj 2 hodiny jej oblubena doba na vyskanie a tanceky je o 2hej v noci 😝 tak ale raz ju to prejde a snad sa potom aj vyspim... par rokov si uzijem spanku a potom zas budem bdiet lebo sa mi bude po vonku flakat... 🙄

evagy
1. mar 2011

@drobik1 celkom dobre, tiež pohoda, ale niekedy sa cítim sama, lebo málo ľudí poznám ešte stále..

ivamera
1. mar 2011

@zuzkat1
hm áno, tak nejako to je... S tým flákaním po vonku ani pomyslieť.... 🙄
A ty máš predstavu, dokedy by si chcela Hanku kojiť? Pochádzaš priamo z DS?

zuzkat1
1. mar 2011

@ivamera hej priamo ale uz 5 rokov tam nebyvam... no do 3 rokov🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre