Dunajská Streda, je tu niekto?

izus
27. jún 2007

baby je tu nikto z DS, alebo okolia

ani_sama_neviem
24. mar 2011

kks to tu fakt neni nikto z ds v mojom veku? :/ ved ja tu zacnem mat nejaku chorobu ja chcme ist naspat do baaa :////// tu je mrtvo :/

ani_sama_neviem
24. mar 2011

@kira0039 hej viem ktore myslis presne 🙂 to je ti ais jedine take velke a pekne hehe :PPP

kira0039
24. mar 2011

@ani_sama_neviem presne tak 🙂

mysiatkoo
24. mar 2011

@monika71 to budeme susedky cez trat.. my sme v kutnikox... o nejake 2-3 tyzdne urcite budeme spacirovat s kociarom po dedine, tak mozeme spojit trasy....

monika71
24. mar 2011

@mysiatkoo oki, suhlas, prajem vela síl a babatku vela zdravia, rodičom trpezlivosť a všetkým štastie 😉

sonita
30. mar 2011

ahojte mám jednu otázku ktoré ste z d.s nevideli ste takéto auto v obchode niekde??????????zelenééééééééé chcéééééééééééééééééééééém prosím dajte vedieť ked hej vdaka

arusska
30. mar 2011

ahojte baby, chcela by som sa Vas opytat ak ste rodili v DS ake ste mali skusenosti. Ja som syna rodila v Ruzinove (hoci porod som mala uzasny, na sestonedeli to bola hrozna masovka). Teraz som sa rozhodla pre DS, ale mam strach z toho ze EPI dava len jeden jediny clovek v celej nemocke a tiez len vo "vybratych hodinach" takze neviem.....

gabii83
20. apr 2011

ahojte kto má záujem a vie po madarsky, bude v DS Silvova metoda - kontorla mysle.
ja som osobne bola, odporucam:
v júni: 18-19., 25-26.
cena: 130 , ak uz opakujes kurz 10 eur/den
info: Csörgő Marianna, tel.: 421 904 267 278

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkat1
21. apr 2011

@monr DS je stat v state🙂 to si nevedela🙂

gabii83
21. apr 2011

lebo pridu z Budapesti, preto. po slovensky je v Bratislave a v KE. preto....
ale hadam neideme politizovat.

gabii83
21. apr 2011

@monr môzu ist aj slovaci, neviem ci z toho nieco mali, ale nech sa páci.
toto iste by si sa pytala ak by to bolo po anglicky ci po nemecky?
fakt nechapem ludi niekedy.... ☹((

gabii83
21. apr 2011

@zuzkat1
radsej to ani nekomentujem, smutne to je ....

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keju
21. apr 2011

ahojte maminky, nie sme priamo z DS, ale chodime k Vam plavat tak cca raz do tyzdna 🙂 byvame v samorine a radi sa so syncekom zoznamime... 🙂

monika15
21. apr 2011

@monr
@gabii83

No ked madari si to vedie vybavit a slovaci len zavidia bez cinenia tak potom SmOlA 🙂)))))

preco sa nejaka slovenka nepostavi na nohu a take vybavi..... vies to je ten problem :(((

zuzkat1
22. apr 2011

@gabii83 nie celkom chapem co je smutne... ten moj nazor?... OK ale je fakt ze vacsina akcii v DS je po madarsky... ja po madarsky viem ... takze mne to moze byt jedno.... ja suhlasim v tomto s monr cisto tu ide o princip... ja nemam nic proti madarskym akciam (mnohokrat su ovela lepsie ako tie slovenske) ale naozaj sa v DS zabuda na slovakov...

mysiatkoo
22. apr 2011

@monika15 nie vsetci, ktori by sme uvitali viac akcii pre nas - nekomunikujucix madarsky mame moznosti a sxopnosti, popripade cas nieco organizovat....
ja sa nestazujem, ze je toho po madarsky vela - beriem to, ze tu proste ludia primarne komunikuju v tomto jazyku, ale ja hold nemam bunky na to, aby som sa to naucila a mohla sa tak aktivnejsie zucastnovat "zivota" a myslim, ze takyxto "pristahovalcov" nas tu este zopar bude

monika15
22. apr 2011

@mysiatkoo

ja viem..... apresne kvoly tomu aj nejaka slovenka by mohla byt akcna...... a nieco pekne vybavit aby aj slovenske mamicky mali vsetko.... 🙂))))

ja viem ze Slovensko je slovensko..... a po slovensky ale aj tak... ked je nekto sikovny tak nech to ma 🙂) preco nie 🙂))

gabii83
22. apr 2011

@zuzkat1
@monr no to uz neviem aky je pocet mad,. a slov. obyvatel. v DS, ani ze aky je pomer mad. a slov. podujati, to ste si teda vybrali zleho primatora asi 🙂
v tom zase vy mate pravdu ak je to tak, ale ci by bol dostatocny zaujem mozno preto je tych slovenskych podujati tak malo.

ani_sama_neviem
25. apr 2011

hmm ked totu tak citam tak fakt by sa zislo aj nieco po slovensky napriklad ja mam 18 rokov a byvam tu len rok no nikoho tu nepoznam ni tu nieje pre deti a ked aj je tk len pre madarske a je to doooooost ze smutne pretoze sme na slovensku aspon keby po naglicky bolo nieco uznam ale preco ibapo madarsky? nemam nicproti madarom ale fakt chyba mi tu nieco jednak mamicka v mojom veku nejaka lebo tu su same starsie nemam s kym kocikovat ani na ziadne akcie ani nic tu nieje to je skoda dost velka lebo ide leto a vsade pocuvam ako ine mamky chodia vselikam mesto organizuje rozne centra materske a akcie a tu nic iba ak tak madarsky .. ale as jedno za co mesto nemoze je to ze som tu ais jedina mlada mamka v ds :DD lebo zatilasom nevidela v mojom veku ani jednu a ani sa mi ziadna neozvala a to som bola uz na milion forach :(

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ani_sama_neviem
26. apr 2011

@monr tak tak mas uplnu pravdu ja sa tu tak nudievam ze dovidenia .Fakt nikoho nikde vsade iba same maminky madarky ktore mi nerozumeju alebo starsie maminky ziadne podujatia pre slovenske deti a pre svk obcanov mamicky proste nic nuda, mrtvo. Ked niekam chcem ist musim ist do blavy odkial aj povodom som tuna byvam iba rok ale teda uz by som sem byvat nesla. Si tu priamo z ds?

gabuci
26. apr 2011

@ani_sama_neviem tu čítam,že nemáš v DS nikoho vo svojom veku,mamičku.Tak asi väčšina žien chodí do 20-ich rokov do školy a nemá tak skoro dieťatko preto tam vidíš staršie maminky.Nechce sa mi veriť,že maďarské mamičky nevedia rozprávať po slovensky,však sa učia v škole od prvej triedy a niečo už v škôlke.Tiež viem maď.no bola som aj v nemocnici v NZ pred pôrodom,tam sme nemali žiadny problém,chodili sme spolu televízor pozerať,na obed k jednému stolu,vyprávali sme sa....Nechce sa mi veriť,že tam sú také rozdiele medzi národnosťami,že sa nedržíte spolu.Ináč teraz som bola na Veľkonočný pondelok v meste Tata v Maďarsku,a čuduj sa svet,prechádzame sa s rodinou okolo jazera,je tam veľmi krásne a príjemne,často tam chodíme,plno Slovákov sa tam bolo,autá z NZ,KN okresu,dokonca aj psíkov mali so sebou.Nikto z toho nerobil problém,že po ceste sa rozprávajú aj slovensky...nechápem prečo si išla bývať z Blavy do DS ,to si mohla vedieť,že tam bude plno Maďarov.Takisto ako ked pôjdeš napr.do Štúrova tam tiež väčšina ľudí sa rozpráva po maďarsy.Skús sa skamarátiť mamičkami aj staršieho veku,taká 25 ročná je už staršia na kočíkovanie s tebou?Zorganizovať tiež by ste mohli aj vy Slovenky niečo.Prečo nepôjdete aj na úrad povedať,že si žiadate aj pre slovenské detičky viac,kultúrne programi atď.Prajem aby si našla kamarátku,mamičku,dobrú zábavu pre seba aj pre dieťatko.

ani_sama_neviem
26. apr 2011

@gabuci no tak vobec si ma nepochopila.. po prve mne nevadi ze su tu madarske mamicky mne vadi iba to ze tu nemam s kym chodit von a co ze mam dieta v 18? Ja si myslim ze je to vzdy lepsie ako fetovanie,chlastanie, atd ked mam dieta a mam na to podmienky tak preco nie? Nie sme v 15 storoci ze by sa na mna mal za to niekto hnusne kukat. A po druhe ano moje skusenosti su tu take ze ked som tu rodila tak mi mamicky nerozumeli iba jedna a nemohla som sa s nikym rozpravat pretoze nevedeli po slovensky po tretie neucia sa po slovensky to sa velice mylis preotze tu us skoly s madarskym vyucovacim jazykom! A to si pocula ze v Ds je viac madarov ako v KN? V KN som bola aj ja tam je to v pohode ale skus prist sem a uvidis ako je to tu v DS ze je tu viac madarskych obcanov ako slovenskych po stvrte rada by som nieco zorganizovala ale prepac mam len 18 rokov ako vravis a byvam tu iba rok a nikoho absolutne nikoho tu nepoznam a snazila som sa uz vseljakymi sposobmi nadviazat kontakt lenze DS je ako mrtva a nakoniec po piate isla som sem byvat preto lebo tu byva priatel a v Ba som jednoducho nemohla byvat ale coskoro sa tam prestahujeme.

lolka1
26. apr 2011

@ani_sama_neviem V poslednom čase čítam komentáre ktoré píšeš, a zdá sa mi, že ti naozaj ani sama nevieš...
Ako píše @gabuci nie sme až také sprosté zo slovenčiny ako nás tu kritizuješ - napr. ja som chodila do skoly s madarskym vyucovacim jazykom! - (ako to píšeš ty), ale so slovenčinou som problémi nikdy nemala - ako ani moji priatelia, známi atď.
Pred materskou som sama organizovala všeliake kultúrne podujatia v slovenskom jazyku v kultúrnom dome napríklad, a čuduj sa, keď som organizovala niečo po slovensky, v sále ledva sedeli v prvých radoch. Mohlo to byť ako pre deti, tak i pre dospelých. Keď to bolo po maďarsky - bola plná sála. A to ešte musím poznamenať, že na propagáciu som venovala presne toľko energie, času, peňazí.
Stačí sa pozrieť na mesačný plán msks.
Dovolín si ťa citovať: "a co ze mam dieta v 18" a druhá veta "prepac mam len 18 rokov " - myslím, že tú prvú vetu zabiješ s tou druhou. Si plnoletá a dospelá žena, matka a na druhej strane si veľmi neskúsená a tvoje pripomienky

Milá @monr , maďarské mamičky si pozháňajú kontakty aby vedeli zorganizovať všeliake akcie vo svojom materinskom!!! jazyku, tak vy slovenky to prečo neviete??? 😉

gabuci
26. apr 2011

@lolka1 veru na maďarskej škole sa učia žiaci okrem materinského jazyka aj slovenčinu povinne a ešte k tomu angličtinu a nemčinu.Tiež sa mi nechce veriť,že mladé ženy by nevedeli po slovensky aspon základy.

ani_sama_neviem
27. apr 2011

@lolka1 co sama neviem??)!! prosim ta nezijes tu atak skor ani ty sama nevies jaj boze moj ludia pisete mi veci o mne no nic o mne neviete krista vyjadruj sa k teme a ne k tomu ci ja sama nico viem alebo nie!! a kedsa ti napci tak necitaj moje prispevky a budu vsetci spokojny!!!!!! Zas sa trz budes hrat na mudru uz to vidim omg.. ani som sem nemala radsje psiat lebo tu ste vsetky velice mudre

ani_sama_neviem
27. apr 2011

@lolka1 a neskusena?? ty ani nevies co som si ja prezila tak prosim nesud kedn evies okey?? A trosku davaj pozor co pises osobe ktoru poznas z par komentarov na fotre ok?!! _Ja ta tiez nesudim tak ma nechaj na pokoji? A ten koemntar co ze mam dieta v 18 tich a ten druhy to mala byt akoze jej citacia tej uzivatelky ze ved ona tvrdi ze mam len 18!!! Ked nechapes necitaj!!!!

lolka1
27. apr 2011

@ani_sama_neviem Ja som ťa nesúdila, nepochopila si podstatu. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre