Dunajská Streda, je tu niekto?

izus
27. jún 2007

baby je tu nikto z DS, alebo okolia

otrivinkajanka
12. mar 2008

aha no ved sa buduci tyzden dohodneme a dojdete ku nam

ingrid.av
12. mar 2008

ok, dohodneme sa

otrivinkajanka
12. mar 2008

tesim sa konecne sa simca bude mat s kym pohrat

denisads
12. mar 2008

Ingrid mas utesenu dcerku 🙂 urcite dam vediet ked zasa nieco bude v DS...

otrivinkajanka
12. mar 2008

ved aj ty mas peknu dcerku mala krasne vlasky preco si jej ich ostrihala?

denisads
12. mar 2008

Janka 🙂 stacilo nam 😉 ona ich mala vlastne stale dlhe, ma ich aj huste, a uz mi liezlo na nervy sa s nou stale vadit aby si ich dala ucesat, aj jej uz vadili, mala ich vsade...

denisads
12. mar 2008

ja som vlastne nechcela az na tak kratko, ale noznice chutil do ruk ocko a takto to dopadlo 🙂

denisads
12. mar 2008

janka pozerala som vase fotky a mame tiez takeho konika 🙂 akurat zlteho...

otrivinkajanka
13. mar 2008

deniska moja simca ma zasa hrozne jemne vlasky davam jej to prestrihat nech jej zhustnu inak toho konika ma velmi rada stale na nom skace

denisads
13. mar 2008

my hustotu vlaskov nechavame na prirodu 🙂 starsia ich ma huste po manzelovi a u mladsej uvidime

otrivinkajanka
13. mar 2008

no ja mam len jednu zatial ale simca ich ma aj brckave a neposlusne ved aj ja uvidim ked bude vacsia ake vlasky bude mat

ingrid.av
13. mar 2008

Ahojte, Janka, ale hustotu vláskov neovplyvníš strihaním. Možno pevnosť a kvalitu, ale človek sa narodí s určitým počtom korienkov, a tým, že ju ostriháš sa počet korienkov nezvýši.

otrivinkajanka
13. mar 2008

cau ingrid ja som mala v jej veku take iste vlasy mama ma pravidelne strihala a mala som potom krasne huste vlasy,pokym na mna nedosla puberta a nezacala som sa farbit kazdy mesiac inou farbou

ingrid.av
13. mar 2008

Baby, ja som taká nešťastná, moja bambulka má zničené zúbky a dnes sa jej odlomilo z jednotky. Sama si neviem vysvetliť prečo. Od pol roka jej minimálne dva krát denne umývam zúbky, a keď sa podarí aj hneď po tom ako zje nejakú sladkosť. Rok a pol som ju kojila, do čajíku a teraz ani do mliečka jej žiadny cukor nedávam. Je pravda, že má rada sladkosti, ale nezje ich také množstvo. Iba príležitostne. Som taká bezradná. Vždy som sa tohto obávala, preto som tak skoro začala dbať o jej zúbky a predsa je to tu.

ingrid.av
13. mar 2008

Janka, čo som ti písala o tých vláskoch som niekde čítala a tiež počula od rôznych kaderníčok. Tak neviem, ja som ešte Alexku nestrihala. No tiež mala zo začiatku redšie vlasy a teraz už má hustejšie.

otrivinkajanka
13. mar 2008

asi jej chyba vapnik to by si mala ist k obvodnemu lekarovi a poradit sa s nim a ty s muzom mate ake zuby?je to dedicne ked sa zuby skoro kazia

ingrid.av
13. mar 2008

S obvodným lekárom sme sa neradili, ale našli sme jej zubárku. Už jej jeden zub aj vŕtali, na ďalšie tri máme termín. Ale tie predné, s tým nevie nič urobiť.
No ja mám zuby v hroznom stave, to je pravda. Ale vieš, niekto povie, že je to dedičné, niekto zase, že nie.
Pýtala som sa aj rôznych zubárov, či jej nemám niečo nasadiť, aby sa jej tak nekazili tie zúbky, ale každý len hovorí, že umývať, umývať. Ale darmo umývam s prepáčením, keď hovno z toho. Som strašne nervózna.

otrivinkajanka
13. mar 2008

no to sa jej kazia dost skoro v dvoch rokoch lenze ani umyvanie nie je 100 percentne ja s mojim starym mame pekne zuby aj simca ma pekne biele minule som niekde citala,ze je kazivost dedicna ale ved zubarka musi vediet co na zubky ked sa jej kazia co je sprosta?podla mna jej chyba vapnik mala by si jej dat nejake vitaminy pre deti ktore ho obsahuju bud rada,ze to nema este trvale zuby

ingrid.av
13. mar 2008

No ja dúfam, že keď už toľko trpíme s týmito mliečnymi, že aspoň tie trvalé budú ok. Si nevieš ani predstaviť, aká som z toho nešťastná. ☹

otrivinkajanka
13. mar 2008

no to ti verim to by stvalo aj mna keby simca mala nieco zo zubkami ale teraz co si vsimam male decka od dvoch rokov maju pokazene zubky bohvie cim to je ved pokym ich ma mliecne tak to taka hroza neni aj ked to nie je prijemne pre teba aj malu chodit po zubaroch no to by moja mala urcite usta zubarke neotvorila

ingrid.av
13. mar 2008

Alexka bola statočná, ale pripravovali sme ju na to 3 mesiace. Takže ústa otvorila, horšie to bolo s vŕtačkou, tak to sme ju držali štyria.

otrivinkajanka
13. mar 2008

no to by moju neudrzalo ani par koni ta ma tolko sily,ze ked kolko krat treskne mojmu staremu ma co robit

ingrid.av
13. mar 2008

Mám nejakú robotu, musím ísť, zatiaľ pá

otrivinkajanka
13. mar 2008

ok tak sa maj pa

beke
13. mar 2008

Ahojte, aj môj malý zlomené dva predné zuby...minulý rok v lete spadol na schod a hned sa mu odlomili. Ale zničené ich našťastie nemá. Mne zubár hovoril, že sa ničia z cumľovej fľašky aj ked sa tam nedáva cukor...a kazivosť je aj dedičná.
Ostatné baby kde ste? 🙂

ingrid.av
13. mar 2008

už som tu, beke a koľko má tvoj malý? Myslíš, že to môže byť z flašky, lebo večer a v noci ešte pije mliečky z flašky, ale samozrejme čisté, neochutené. A ako sa tvojmu malému žije bez predných zúbkov? Nešušle, ale nemá problém pri odkúsaní z niečoho?
Inak, je pravda, že dnes každé druhé dieťa nemá v predu zúbky.

otrivinkajanka
13. mar 2008

mojej malej zasa idu trochu dopredu zubky ma to z dudla snazim sa ju obmedzovat,aby ho mala radsej len vecer ako cely den v puse ozaj harmi a ostatne kocky kde ste?nejako to tu zanedbavate

ingrid.av
13. mar 2008

No moja malá bola strašne dudlová, nevedela som si predstaviť, ako ju odnaučíme. Dokonca musela mať minimálne dva, jeden v ústach a druhý v ruke. Ale asi pred mesiacom sa nám stala taká vec, že sme v priebehu 2 týždňov postupne stratili všetky dudle. Ale to doslova ako keby pod nimi zalahla zem. Už pri konci sa zmierila s jedným dudlom, ale keď sme jeden večer zistili, že už ani ten nemáme. Tak to bolo teda zaspávanie, to ti poviem. Ale potom som si povedala, že keď už sme jednú noc pretrpeli, už jej nekúpim nový. Takže takto sme prestali dudlovať, a predstav si, potom sme tie záhadne zmiznuté dudle postupne aj našli. Dokonca na takých miestach, kde sme ich aj hladali, takže nechápem. Asi to bol osud. Ale som rada.

beke
13. mar 2008

môj malý má 2 roky a 1,5 mesiaca a zo zúbkov má len trošku odlomené a našťastie nešušle, pri odkúsaní ho to podľa mňa trošku bolí lebo väčšinou odkúsava bočnými zubami...dudel má len keď zaspáva.

ingrid.av
13. mar 2008

Moja Alexka má 2 roky a 4 mesiace, takže sú skoro rovnako starí. Ako som už písala, my už dudel asi mesiac nemáme. Jediný zlozvyk, ktorý nám ostal je večerná flaška s mliečkom. Dokonca plienky nemáme už od 21 mesiacov vôbec, ani cez deň, ani v noci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre