Dunajská Streda, je tu niekto?

izus
27. jún 2007

baby je tu nikto z DS, alebo okolia

harmi
2. mar 2008

ahojte. 🙂

denisads- jasne ze sa mozes pridat, vitaj.a mohla by si nejake foto hodit nech aj kukneme na tvoje ratolesti.

ejdzi- poznam Horny bar.tam byva jeden znamy.ale sa mi zda ze nie moc dlho.taky starsi pan Blaho a manzelka je taxikarka,mozno poznas.

no je to tu bieda,chodime sem len raz za cas vsetky. ☹

denisads
3. mar 2008

harmi vlozila som zopar aktualnych fotiek 🙂
vy byvate kde?

beke
3. mar 2008

Ahojte, baby kde ste všetky?
Vitaj denisa 🙂

harmi
3. mar 2008

ahojte 🙂

ja som tu väcsinou vecer ked maly ide spat. 😅

denisa- chutne babule mas doma. 😉 ja byvam na bodikoch. 😎

ejdzi
4. mar 2008

Ahojte, pekne sa to striedame 🙂

Denisa - ahoj ahoj. Krasne deturence 🙂

denisads
4. mar 2008

Dievcata dakujem 🙂 Aj vy mate krasne deticky, uz som stihla nakuknut do albumcekov 😉

Harmi a preco ste si vybrali prave Bodiky? My sme sice tiez zahrabani na dedine, ale je to len 5 km od DS, dalej by som uz nesla, ja som zvyknuta na mesto...

Beke vidim ze mame rovnako stare deticky. Tiez mate teraz take obdobie ze NIE a JA ? Uz ma z toho niekedy poraza, aj dnes uz je kolko hodin a stale nie je umyta ani oblecena, neviem ju prinutit 😒

harmi
4. mar 2008

denisa- my sme si vybrali preto bodiky lebo nas sem zavolala mamina sestra ktora tu ma vikendovy domcek a sa nam tu zapacilo.len postupne ma to preslo lebo som si uvedomila vsetko co tu neni a ked som porodila tak uplne inac sa a vsetko pozeram.vtedy som bola bezstarostna este a zdalo sa mi tu vsetko super.my chodime ale do BA.do dunajskej malokedy.my sme stari bratislavcania.ani by som nechcela asi inde robit ako v BA.

beke
4. mar 2008

Ahojte,

denisa, aj my máme podobné obdobie, tiež sa nechce obliekať...ako ste s plienkami a cumľovou fľašou?
Chodí sem ešte tinakul a aj ona má dvojročné dievčatko ale ona býva v Blave.

mia, kde si? ☹

denisads
4. mar 2008

harmi a ako chodite do ba? to sa musi kompou alebo je aj ina cesta? Asi sa pytam blbo 😕 ale zemepis nie je moja silna stranka a nepochadzam odtialto... A v bodikoch ste si postavili dom alebo kupili alebo?

beke tak to som rada ze nie sme sami s takymito problemami 🙂 Najhorsie to je ked sa niekam musi ist, pre starsiu do skolky alebo nieco vybavit do mesta, vacsinou to nakoniec aj tak konci placom...
Plenky mame na spanie, nocnik sme tiez uz zrusili, chodi na wc, to sa asi opici po starsej sestre 😉 Flasa... Tak tu sme ani nemali, ja totiz este kojim 😔 Som nechcela tak dlho ale mam doma prisavnika 😒

harmi
4. mar 2008

do ba sa da ist aj normalne priamo cez rusovce alebo aj cez kompu.my chodime väcsinou normalne lebo chodime do petrzky a vobec je to pre nas rychlejsie a pohodlnejsie.a kupili sme stary a prerabame.ale ak tu budem musiet ostat co by som nerada ,tak jedine ze toto potom predame a postavime na ´mensom pozemku maly bungalow.mame hrozne velky pozemok a ani s domom niesom spokojna.no uvidime ako to poriesime.a odkial ty pochadzas

harmi
4. mar 2008

mia asi nema este net zavedeny si myslim

harmi
4. mar 2008

otrivinkajanka- kde si ty?urcite v petrzke zase. 😎

denisads
4. mar 2008

Aha som si myslela ze by tam mohla byt nejaka cesta do petrzky 🙂 A vidis ja ti ten velky pozemok zavidim, my tu byvame v takej starej 4-bytovke a mame malu zahradku. Asi kazdy tuzi po tom, co nema... A kolko vam trva cesta do Ba? Asi tie Bodiky nie su az takym zlym vyberom vzhladom na to kolko zacinaju stat nehnutelnosti do 50km od Ba ake su vsade v spicke upchate cesty.
Ja som z vychodu a manzel je z DS, preto sme skoncili tuto.

harmi
4. mar 2008

nam trva cesta do petrzky pol hodinku.a je tu genialna cesta.to je asi jedine co je tu super.ale inak je toto este taka stara dedina kde nic nieje.ani skolka nefunguje.proste vobec nic.2 krcmy a 2 miniobchodiky.a naozaj posledna moznost asi kupit za normalnejsiu cenu nehnutelnost,ale uz aj tu to zacinaju prehanat s cenami.

denisads
4. mar 2008

No ved neboj, si myslim ze za par rokov tam to vybavenie bude. Ked ste tak blizko. Ludia z Ba sa dnes stahuju uz aj do Galanty...
A o skolku si podla mna nemusis robit starosti, ak chces pracovat v Ba tak tam aj tak budes vozit maleho do skolky, inak by bol asi problem s vyberanim. Horsie by bolo keby si ostala doma na dalsej materskej... Planujete dalsie?
Mne chodi zatial starsia tuto do dedinskej skolky, a hoci som zo zaciatku bola nadsena, ze menej deti, rodinnejsi pristup a tak, netreba pre nu chodit do ds, teraz sa velmi tesim ze na buduci bude chodit do mesta.

beke
4. mar 2008

Ahojte baby,
denisa, do ktorej škôlky bude chodiť tvoja dcéra? My už plienky tiež len na spanie ale fľaša...tak z tej pije malý kakao ráno a večer, ináč už cez deň len z pohára 🙂 ...ja som ho kojila do jedného roka a sám sa odstavil, našťastie!
Vy chodíte k detskej lekárke do mesta alebo máte v Kračanoch?

Janka určite šla do Blavy.

denisads
4. mar 2008

Beke bude chodit na nam.priatelstva, kvoli tomu ze tam ju planujeme dat do skoly, a blizko byvaju svokrovci aj svagrovci. Kde bude chodit tvoj syncek?
K lekarke chodime do ds. Vy chodite ku komu? Ako si spokojna?

beke
4. mar 2008

Denisa , môj malý bude chodiť až od budúceho septembra na Jesenského, tam sú len slovenské triedy a do školy na Smetanov háj.
My chodíme k dr. Dóšaovej a som s ňou spokojná...a vy?

denisads
4. mar 2008

beke myslis od septembra 2008 alebo 2009? O skolke na Jesenskeho som uz pocula, je naozaj taka dobra?
Ta doktorka robi na poliklinike? Som take meno este nepocula... My chodime k Zabloudilovej, ja nie som na toto nejako narocna a aj baby su nie casto chore, tak som s nou celkom spokojna.

ejdzi
4. mar 2008

Caute baby, vidim ze uz mate o nieco vacsie deturence, tak som vas chcela poprosit ako ste ich ucili chodit na nocnik, hlavne kedy ste s tym zacinali a aj ak mate nejake finty budem rada. Ja sa zatial pokusam a obcas sa mi to podari, ale skor si myslim, ze je to len nahoda. Len nehcem malinkeho velmi nutit aby sa potom toho nebal 🙂

My chodime k DR. u nas v dedine a som veeelmi spokojna. Akurat vcera sme mali poplach, maly mal teplotu az 39,5 a neslo to zrazit tak nam ho vysetrila vecer ani sme nemuseli utekat na pohotovost. Chvalabohu uz v noci bol OK. Tak asi to budu iba zubky.

beke
4. mar 2008

denisa, myslím september 2009 a do tej škôlky som chodila aj ja, ale už minulý rok som ho tam musela dať zapísať.
Doktorka robí na poliklinike vedľa alergológa Angsta.
ejdzi, určite to budú zúbky, koľko ich má už vonku? A s tým nočníkom...môžeš sa už pokúšať ale až keď bude mať tých 18 mesiacov až vtedy to pochopí ale zas nie každý si aj sadne na ten nočník. Môj malý začal keď mal rok, po dvoch mesiacoch ho to prešlo a až v 21 mesiacoch sme začali s odúčaním, teraz je to už lepšie len sa zase nechce vykakať do nočníka...len do slíp alebo do plienky...neviem prečo si nechce sadnúť na nočník alebo na wc. ☹

harmi
4. mar 2008

denisa- ano chcela by som este jedno ale ked by som tu mala ostat tak neviem neviem ako to vyriesim lebo by ma tu porazilo uz.vy ste aspon z takych dedin kde to trochu zije.ale tu je naozaj mrtvo,nic.

beke
4. mar 2008

ejdzi, chodíš aj na myVip?

denisads
4. mar 2008

harmi ze zije 😀 Sme len o tolko lepsi ze tu mame aj jednotu, skolku a skolu v ktorej je dokopy 11 deti a kazdy rok odkladaju jej zavretie... O nicom, ked sa da utekam aspon do dunajskej, teraz je to uz dobre ked mam auto.

ejdzi aj ja si myslim ze na nocnik este mate cas, ono nestaci dieta vytrenovat, musi to aj same pochopit, a to skor ako po roku a pol nebude, skor az okolo 2 rokov.

ejdzi
5. mar 2008

ahojte, dakujem za rady o nocniku, poviem malemu 😎

u nas tiez tento rok zavreli skolku, no a najblizsia je sice len kilometer ale je madarska tak neviem ako to budem riesit, ale este si s tym radsej nezatazujem hlavu.

harmi - mna pred tym aby som sa uplne zblaznila tiez zachranilo auto, takze kazdu chvilu niekam s malym ideme. Teraz zacal chodit, tak je to super ze s nim mozem vybehnut na dvor ale urcite do buducnosti je to o nicom, kedze tu nie je ani skola ani skolka.

beke - priznam sa ze neviem co je to myVip ...

otrivinkajanka
6. mar 2008

no cafte baby deniska vitam ta medzi nami bola som v blave mama sa stahovala do mensieho bytu tak som jej pomahala so stahovanim necitim si cele telo!!! je to hroza radsej vyhoriet,ako sa stahovat zacina byt pekne pomaly by sme sa uz mohli aj vsetky stretnut ratam tak,ze o ten mesiac sa uz konecne vsetky uvidime a co sa tyka skolky baby aj v dunajskej je slovenska skolka?ja by som malu chcela dat ku nam do vydran uz som tam aj bola a riaditelka mi povedala,ze sa tam s detmi aj po slovensky rozpravaju tak premyslam ci ju tam dat

denisads
6. mar 2008

Janka nezavidim to stahovanie 😒 Ale uz to mate za sebou, tak je dobre, nie?
Jasne ze su v ds slovenske skolky, alebo su take kde su aj take aj take triedy. No do niektorych treba dieta zapisat pomaly este pred jeho narodenim...
Ja by som nezavrhovala ani madarsku skolku, zavisi od toho aka ste rodinka (cisto slovenska, zmiesana) a ci tu chcete ostat natrvalo a tak, ono asi nie je zle ked sa dieta nauci aj po madarsky ked tu byva, ma tak viac moznosti. Ja ti napisem moju skusenost, my sme zmiesana rodina, dcerka pred nastupom do skolky rozumela obom jazykom, na normalnej urovni 3-rocneho dietata, ale rozpravala hlavne po slovensky alebo tak zmiesane. Teraz po 2 rokoch v skolke jej ide lepsie madarcina, v skolke sa ucia sloveske basnicky a pesnicky, teraz vo vacsej triede maju aj akesi hodiny slovenciny, ale podla mna to je len taka hra. Od septembra ju davame do slovenskej skolky, aby mala predskolsku pripravu v slovencine, kedze bude chodit do slovenskej skoly.

otrivinkajanka
6. mar 2008

deniska ja som blavacka a moj stary je nitrancan po madarsky viem tak jonapot a to je vsetko byvame tu pri ds rok a pol chcem aby sa mala naucila po madarsky ved tu zijeme a zide sa jej to v buducnosti tu v dedine mam e aj slovensku skolu moja simca ma v maji dva roky tak uvazujem nad skolkou,ale neviem ci ju nedam do nej az buduci rok,lebo je mi ju luto sibnut teraz do skolky chcem si ju este uzit kym je taka mala a je dost na mna naviazana ved este uvidim co a ako

beke
6. mar 2008

Ahojte,
janka, vo Vydranoch je dobrá škôlka, moje krstné deti tam chodili...ale ked bude chodiť do slovenskej školy tak by som ju dala do slovenskej škôlky alebo aspoň do takej kde majú zvlášť slovenskú triedu. A škola vo Vydranoch nie je veľmi na bohvieakej úrovni.
V DS máš aj čisto slovenskú škôlku a vo väčšine ostatných sú aj slovenské triedy. Ja som malého už dala zapísať do škôlky minulý rok a pritom nastupuje až v septembri 2009... je tam strašný nával.
Alebo ako to spravila denisa s tou škôlkou aj to je dobrý začiatok. 🙂

otrivinkajanka
6. mar 2008

a kde v ds je ta slovenska skolka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre