Dunajská Streda, je tu niekto?

izus
27. jún 2007

baby je tu nikto z DS, alebo okolia

ivamera
1. mar 2011

plánujete sa vrátiť? 🙂
ja naopak nie som domáca

zuzkat1
1. mar 2011

@ivamera ani nie🙂 obaja pracujeme v blave a aj mala tu bude mat viac moznosti...ale casto tam som u nasich na navsteve, niekedy aj tyzden ... teraz ale do leta asi nepojdeme na dlhsiu dobu len tak na otocku🙂

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivamera
1. mar 2011

@zuzkat1
tak s tým kojením nech vám to vyjde, sú to krásne chvíle. 😵 😵 😵
ja som staršiu som kojila presne 23 mesiacov, mladšia je zatiaľ než na mojom mliečku, i keď s príchodom jari, zvažujem jej odstavenie.

ivamera
1. mar 2011

@monr
🙂

drobik1
1. mar 2011

@evagy hm no to ti verim neboj to pride casom vsetko ja som tiez nikoho nepoznala kym som nemala maleho a teraz uz mam tolko kamosiek tu s detmi.. 🙂

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evagy
1. mar 2011

@drobik1 tak to máš fajn.. ja deti nemám zatial

denuschka7
1. mar 2011

@zuzkat1 Ahoj. Ja som sa rozhodla radsej pre odstavenie. Viem ze sa pise ze sa da pocas tehotenstva kojit, ale su na to rozne nazory. Jeden povie ano, druhy nie. Citala som pripad ze prisli o babatko hned na zaciatku tehotenstva, lebo dostavalo malo vyzivy (bralo mu to kojene dieta)...neviem co je na tom pravdy, ale nechcem riskovat. Moja mala ma uz 16 mesiacov. Myslim si ze ma nemoze nikto odsudit za to ze v 16 mesiacoch skoncim. Uz to mliecko nepotrebuje az tak, ako by tu vyzivu potrebovalo babatko v brusku. Takze to je moj nazor 🙂

denuschka7
1. mar 2011

@ivamera dakujem za inspiraciu 🙂 my sme prvu noc bez kojenia prezili. Vcera cez den som si prelepila prsia a povedala ze ma maminka "bobo" a to zabralo. Za normalnych okolnosti, keby som jej nedala tak trucuje a teraz ked jej nedam, hra sa dalej 🙂 uspavanie je s placom, ale nastastie to nie je taky srdcervuci plac, takze to prezijem aj ja 🙂 V noci sa mi zobudila iba 2x, co uz teraz je vyhra, aj ked 1x bola hore 2 hodiny....Dufam ze dnesna noc uz bude lepsia 🙂 a snad sa nam to podari 🙂)

denuschka7
1. mar 2011

@zuzkat1 teraz citam ze chces riesit problem az ked sa vyskytne? nemyslis si ze to uz je neskoro? ale ved jasne, ja ti nic neberiem. Neodcudzujem mamicky ktore chcu dlho kojit. Takisto nemozes ani ty odcudzovat tie, ktore chcu skoncit s dojcenim. Kazda matka je ina a kazda si mysli ze dava svojmu dietatku to najlepsie. Ja z toho kojenia nie som ani unavena, ani mi nevadia nocne vstavanie...nechcem kojit pocas tehotenstva a na druhej strane aspon mi mala konecne prespi noc, co je hlavne pre nu dobre. a to je dovod preco som sa tak rozhodla... 😉

denuschka7
1. mar 2011

@monr to vazne? ja som povodne z Bratislavy a mozno to vyznie divne ale DS by som nikdy za nic nevymenila. 🙂 aj ked tu nikoho poriadne nepoznam...

ivamera
1. mar 2011

@denuschka7
držím palce, aby vám odstavovanie prebiehalo hladko. Myslím, že tvoj nápad je tiež super na inšpiráciu, hlavne, aby malo dieťatko nejaký viditeľný, hmatateľný, ochutnateľný dôvod, prečo už mliečko nebude. 😉

btw, ja mám tiež dunajskú stredu rada 🙂

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkat1
1. mar 2011

@ivamera 🙂 preco prave s prichodom jari?🙂

zuzkat1
1. mar 2011

@monr pod do BA🙂 budeme spolu kocikovat🙂 tu je kam chodit... ja DS nezboznujem 😉

zuzkat1
1. mar 2011

@denuschka7 si ma asi nepochopila🙂 ja som nikoho neodsudzovala... len som podotkla ze sa da kojit aj pocas tehotenstva 😉 a s tym problemom-ono ked dr povie ze sa neda lebo je nejaky dovod na to, nie len jeho nazor 😉 tak vtedy odstavim,ale preventivne nie🙂

drobik1
2. mar 2011

@evagy hm no viem ze nemas zatial citala som...ale neboj vsetko bude 🙂

ivamera
2. mar 2011

@zuzkat1 , viac dôvodov 🙂
Pôvodne som rozmýšľala, že maličkú odstavím už na jeseň, no potom som sa rozhodla, že cez zimu ešte vydržíme. Mám takú skúsenosť, že detičky na MM sú odolnejšie proti virózam, a keď aj ochorejú, ten priebeh choroby sa mi zdá miernejší. Preto sme čakali do jari. No a tiež preto, lebo na jar budeme určite viecej času tráviť von, čiže skôr ju zabavím a unavím, aby na "didi" nemyslela. A naviac už sama cítim, že som unavená, potrebujem nasadiť nejakú očistnú kúru, no pri dojčení by to veľmi nešlo.
pekný dník 🙂

zuzkat1
2. mar 2011

@ivamera suhlasim s tou odolnostou 🙂 ja musim zaklopat ze mala este nebola chora... klop klop😀

ani_sama_neviem
13. mar 2011

Cautte to sa tu naozaj nenajde ziadna taka malda baba ako ja s babom ? :/ Vobec to ut nepoznmam byvam tu len rok aj nieco a a ni von sa neda ist elbo nikto nevie po slovensky alebo vsetky zeny maju uz po tridsiatek ak sa nahodou najde taka ako ja v mojom veku nemusi mat ani dieta tak nech napise :DD

kira0039
17. mar 2011

@ani_sama_neviem no ja nie som priamo z DS, ale z gabcikova /pristahovali sme sa sem pred takmer tromi rokmi/...tiez tu nikoho nepoznam, no verim, ze az mala nastupi do skolky, nejake tie kontakty sa vyvinu... do DS chodievame realtivne casto od jari do jesene /predovsetkym na ihrisko/..tak ak sa niekedy budeme chystat, mozeme sa skontaktovat, verim, ze co chvila nam pocasie vyda na navstevu ihriska 🙂

kira0039
17. mar 2011

@monr ako sa vam dari? slecny? posluchaju? my prave prezivame najek hancky a zvracania, ale nastastie to nie je nic vazhe... teda, caste. vyzera to tak, ze je to uz fajn /dnes este nic nebolo/. ani teplotky. emuske sa podarilo behom tyzdna od ucit sa od plienok jak cez den tak aj v noci 🙂 tak som na nu nesmierne hrda. inak sa mame fajn, vsetko po starom.. celu zimu viac menej doma :/
raz sa uz fakt musime spichnut niekde v DS... prichadza jar tak do jesene to snad aj vyjde :P

ani_sama_neviem
17. mar 2011

@kira0039 ahooj 🙂 no budem rada, ked uz bude mala vacsia tak ja na to ihrisko pojdeme len aj pocasie je teraz take vselajke :_)) a rodila si tu v ds? Vidim ze ty uz mas vacsiu dcerku heh moja mala ma len 4 mesiacicky coskoro hehe 🙂))

monr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kira0039
17. mar 2011

@ani_sama_neviem ano rodila som v DS a bola som nadmieru spokojna...moja skusenost je pozitivna a ja mozem DS porodnicu len doporucit. hej, moja emuska ma vyse dvoch rockov je to nase male sidlo 🙂
na ihrisko mozes kludne niekedy dojst aj s malou, v ramci prechadzky 🙂 a neboj, moja este tiez nebeha moc po tych preliezkach, zas az tak velka este nie je. ale zato je tam v kontakte s inymi detmi a je to velmi dolezite. dieta sa musi odmalicka socializovat bo potom moze byt, ze sa ti bude bat. my sme mali take mensie problemy s tym suvisiace 🙂 ale uz je vacdia a uz sa len ked tak zahanbi 🙂

kira0039
17. mar 2011

@monr no snaaaaad raz 🙂

ani_sama_neviem
17. mar 2011

@kira0039 hmmm zaujimave ze si mala z ds porodnicou pozitiv. skusenosti lebo ja vobec nie :/ Nic som nikomu nezaplatila ziadne zazmluvnenie, lebo mam len 18 rokov a nemam tolko finannci aby som kazdemu tam dala 100 eur , a tak sa aj ku mne sestricky chovali. Lekari v pohoode ale sestricky otras!!! Mozno dve tri boli mile ostatok otras´uz v jednej teme o ds porodnici som konkretne popisala ako nechutne sa ku mne spravali hlavne kvoli tomu ze mam 18 :/(davali mi to hlavne kvoli veku najavo v podobe ze som neschopna a pomala ) Ale no kazdy ma ine skusenosti podla mna su asi zasadnuty na mlade baby pod 20 rokov :D. A na ktore ihrisko chodis? lebo ja tu sice poznam, len jedno ale mozno su skryte aj inde lebo tak dlho tu nebyvam :DD Byvala som predtym v Bratislave 🙂

kira0039
17. mar 2011

no, ja som mala fakt pozivitnu skusenost a oethotnela som vo veku 23 rokov 🙂
chodievame na to velke ihrisko kde byvaju aj kazdorocne septembrove trhy... neviem ti to moc vysvetlit, ale pokial viem, tak je to najvacsie ihrisko v meste... napadlo ma, je to pri futbalovom stadione 🙂

monika71
17. mar 2011

ahoj kočeny, na tejto stránke som nová, ale na MK chodím už dávnejšie, vlastne odkedy sme sa pokušali o nášho vytuženého Filipka.Momentálne sme sa presťahovali z DS do Blažova.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre