Dvojičky termín október- november.

mbavlsikova
30. aug 2011

Ahoj maminy dvojok, termín sa blíži, chcela by som pokecat o tehotenstve, poradit, a po porode pripadne aj spolocne stretnutia 😔 😕 ake vahy mate v 30tt deticiek? U mna jedna 1329 g a druha 1012 g menej plodovej vody, tak mam teraz trosku strach.

evusaa
31. aug 2011

Ahoj, ja som bola na sone v 29tt a odhadovane vahy deticiek boli 1106g a 986g ( dvojvajecne chlapcek+dievcatko ). Mnozstvo plodovej vody som mala primerane. Doktor tvrdil ze je vsetko v najlepsom poriadku a to som bola u gyn. na rizikovej poradni ktory riesi patologicke tehotenstva. ( v BB kde budem rodit )
Na dalsie sono pojdem v 31tt tu v BA ( Kramare ) tak ti dam vediet ake vahy budeme mat.

mbavlsikova
autor
31. aug 2011

@evusaa oki super gratulujem, drzim palec. Tiez chodim na kramare je tam super odbornik dr. Kleskeň

jennys
6. sep 2011

Ahojte kočky, dávam do pozornosti novo spustenú stránku o dvojčatách, tak kuk sem:

http://www.dvojickovo.sk/

evusaa
6. sep 2011

Ahoj, tak sono v 30+4tt mam za sebou. Vahy 1578g a 1129g, takze tiez riadny rozdiel 😉 ale k tomu sa dr. nevyjadroval vobec, plodova voda ok, mna zase pre zmenu vystrasil hodnotami prietokov
v sono reporte je to udaj ( umbilical artery ) RI 0,73 a 0,81 a to 81 je vraj zhorseny prietok tak mam prist o dva tyzdne na kontrolu. Zajtra mam poradnu u Doc. Planka tak sa ho na to popytam, lebo dr. na sone nebol velmi zhovorcivy. Ake si mala ty RI hodnoty prosim ? Dakujem

evusaa
7. sep 2011

Doc. Plank ma ukludnil a vsetko mi pekne vysvetlil, ide len o hranicnu hodnotu RI na tento tyzden tehotenstva preto to radsej skontroluju znova. Pytala som sa aj na tie vahove rozdiely, tak povedal ze rozdiel nevadi ak budu dalej rast rovnomerne ( jedno priberie 100g aj druhe 100g ) tak je vsetko ok, ak by jedno rastlo dalej na ukor druheho tak to je horsie. Takze to treba sledovat az dokonca pravidelne. Tolko co som dnes pozistovala 😉
Tak si pekne dalej uzivajme tehu s nasimi milacikmi 😀 a vsetko bude ok.

mbavlsikova
autor
7. sep 2011

@evusaa ahoj, tak vahy mas super, prietoky neviem ake su v norme, ja mam 0,82 a 0,63 tiez kontrola uz o tyzden. Moja doktorka mi na tie hodnoty povedala ze u dvojciat je to normalne a ze tie hodnoty skresluje aj to ak je dieta zadockom. Ja mam tu prvu zadockom, druha je hlavickou. Ty ich mas ako ulozene? Dam to potom vediet ako mi dopadla kontrola. Odkial vlastne si?

evusaa
7. sep 2011

@mbavlsikova dik za info, mas podobne hodnoty, ano vsetko je to take orientacne. Ja mam oboch dole hlavickou.
Som z BA ale rodit budem v BB ( znamosti 😉 ) a moj porodnik je dost za prirodzeny porod a zatial je v podstate vsetko ok a deticky su dole hlavickami tak to som teda zvedava 😀 lebo ja mam 168 cm a pred tehu som vazila 48 tak s tymito mierami ked porodim prirodzene 😎 OK daj vediet ako si dopadla, pekny den

mbavlsikova
autor
7. sep 2011

@jennys ahoj pozrela som si fotecky, v ktorom tt sa chlapci narodili? Vypytali sa sami na svet ci ..... kolko vazili? Prepac ze tolko otazok, vid komunikaciu vyzsie sme tu dve vystrasene. Ja uz som v 31tt mam hrozne male brusko nik ma netipuje na dvojcata, v rodine nemala ziadna velke brucho, pred porodom akoby ani neboli tehotne ale ziadna nemala dvojicky, som u nas zacala novu eru. Moc ti dakujem za odpoved

mbavlsikova
autor
7. sep 2011

@evusaa xi xi ja zas po znamosti na kramaroch, ale planujeme sekciu, aby som sa netrapila.8-) Tak zatim sa drzte 😵

dibik
7. sep 2011

@evusaa ahoj, mozem sa opytat, kto ta bude v BB rodit? som zvedava 🙂.

evusaa
7. sep 2011

@dibik ahoj, MUDr. Molitoris, tiez BB ?

dibik
7. sep 2011

@evusaa hej, ja som z BB. a mas ho zazmluvnenho? ja som teraz ku nemu zacala chodit na kontroly do nemocky, ze vraj je super, co sa tyka viacplodovych tehotenstiev, ale zazmluvnovat ho urcite nebudem 🙂. ak ma bude rodit, tak budem len rada.

evusaa
7. sep 2011

@dibik ano je super ja som zatial velmi spokojna a ano budem si ho zazmluvnovat 😉

jennys
7. sep 2011

@mbavlsikova ahoj, no každá sme boli vystrašená. Mne v 25tt začali problémy s pečeňou tak som sa len modlila aby vydržali čo najdlhšie. Narodili sa v 34tt, 2x mi hrozil predčasný pôrod, raz v tuším 28tt, potom 31tt, podarilo sa zastaviť ale v 34 sa už nedalo. Pozri si www.dvojickovo.sk, tam som písala podrobnejšie o svojom pôrode a tehotenstve, je to na tri časti.

http://www.dvojickovo.sk/index.php/pribehy/teho...

a ja som mala tiež malé brucho, len ako pri dcére, nemala som ani 100 cm obvod, nestihlo narásť. Ale pokojne sa na čokoľvek spýtaj, rada odpoviem, prípadne poradím ak budem vedieť.

mbavlsikova
autor
7. sep 2011

@jennys ejha tak som precitala a dost bojim este viac 😕

jennys
7. sep 2011

@mbavlsikova joj ale ja som ťa nechcela strašiť, ja som bola mimoriadny prípad, neboj, ja som len mala smolu, ale som stále tu 😀 a detičky sú zdravé. Lekári dokážu totiž zázraky.

jennys
7. sep 2011

@mbavlsikova poradím ti jedno: dôveruj lekárom a hlavne sebe, zvládneš to keď to príde, držím palce 😝

mbavlsikova
autor
8. sep 2011

@jennys jasan dakujem, mamina pracuje na jiske a tiez mi hovorila ze dokonca aj pol kilove babatka dokazu vypiplat. 🙂 tak sa maj zatial

mbavlsikova
autor
13. sep 2011

@evusaa ahoj tak som bola na ultrazvuku v 32tt, baby zodpovedaju 30tt, s váhou sa už dobehli 1290g a 1439g, prietoky 0.63 a 0.74, stale sme v polohe 69 tak to bude urcite sekcia. U teboa ako? Všetko v poriadku?

evusaa
14. sep 2011

@mbavlsikova ahoj, tak krasne sa dobehli aj prietoky su ok, parada to som rada 🙂
Ja idem najblizsie na sono 22ho tak sa potom ozvem, dufam ze aj moj milacik sa dotiahol na sestricku 😉

anickao
14. sep 2011

cawte tiez sa pridavam :D mne naposledy robili ultrazvuk v 28 tyzdni... a baby boli pomerne dost velke 1250 g obidve ale ja mam jednovajecne tak to by bol pruser keby boli velmi rozdielne...teraz zacinam mat kus strach lebo mi tak stvrdlo brucho hore pod rebrami tak dufam ze to len deti tlacia... poradnu mam az v utorok a to po troch tyzdnoch ta sa im cudujem co mi tak neskoro dali :( vy mate asi castejsie poradnu co? nemate problemy s tvrdnutim brucha?

mbavlsikova
autor
14. sep 2011

@anickao ahoj vitaj medzi nami, ja už teraz chodím na poradnu aj ultrazvuk kazde dva tyzdne, ale zrejem ked mas vsetko v poriadku tak asi netreba tak casto. Vahy mas superne. Brucho mi netvrdne, ale vytlácaju sa kadetace cez cele brucho take tri hrbky sa mi robia a viac na pravu stranu, a vtedy je to tiez dost tvrde ale to su vlastne telicka 😀

anickao
14. sep 2011

@mbavlsikova ja uz by som tiez mala chodit kazde dva tyzdne...len mala doktorka dovolenku...a sestricky povedali ze o dva tyzdne je plny termin tak mam prist o tri... tak dufam ze to nebude vadit :D teda je to sranda s tym jak sa deti vytlacaju, asi fakt nemaju miesta tak si ho zrobia i sami :D

mbavlsikova
autor
15. sep 2011

@anickao 🙂 xi ano ked to moc neprehanaju, bo jedna moja mala sa dokaze tak az ma to boli. A kde budes rodit? Uz to mame za par, trosku sa uz zacinam bat aj ked mam planovanu sekciu 😨

anickao
16. sep 2011

@mbavlsikova rodit budem najskor v Presove aj ked som uvazovala nad Kosicami ale tak asi tak to bude lepsie aj keby som dlhsie lezala...U nas v Presove je skoro vzdy u dvojiciek sekcia... takze pochybujem ze ma niekto normalne odrodi :( aj ked by som to brala a bojim sa tak ci tak, aj sekcie sa bojim , clovek sa potom dlhsie zotavuje... no uvidime v utorook mam poradnu tak snad budem mudrejsia :D

dusika11
16. sep 2011

caute nahodou som nasla tuto temu tak vam vsetkym drzim palce aby ste to zvladli.....my to sme to zvladli medzi vianocami a novym rokom 27 decembra,,,samozrejme ze skor ako bol termin....... 🙂

mbavlsikova
autor
17. sep 2011

@anickao myslim ze sekcia je pri dvojickach bezpecnejsia, moja doktorka by ma rodila sekciou aj pri jednom(znama) tak drzim palec zatial.

dibik
17. sep 2011

@anickao
@mbavlsikova ja sa stale vytesujem, ze budem rodit prirodzene 🙂. stale v to teda dufam, kedze su baby hlavickami dole. v BB rodia vela dvojiciek prirodzene, ked su dobre otocene, podla mna je to lepsie pre matku aj pre dieta. samozrejme pri dvojickach budu asi opatrnejsi.

anickao
18. sep 2011

@dibik ja si myslim tiez ze je to lepsie a prirodzenejsie, ja to necham na lekarov co povedia, urcite si cisarsky nebudem nejak presadzovat, hlavne nech to dobre dopadne a deti su zdrave :D Najhorsi pripad asi je ked prve si odrodis a druhe cisarskym.... :(

dibik
18. sep 2011

@anickao no toho sa presne aj ja bojim... 🙂. ja strasne dufam, ze budem mat prirodzeny porod, ale samozrejme, ze ked budu dake komplikacie, tak bude CR pre mna lepsi, tomu nezabranim. no a mozno budem nadavat potom este par rokov, ze som rodila prirodzene, lebo to bude brutal 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre