Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

xena22
autor
24. jan 2009

Ale raz som mala take hrozne bolesti,ze uz som myslela,ze pojdem pre tasku a ide sa... ale mne sa tak strasne chcelo spat,a tiez som mala taky pocit,ze boze teraz v noci sa mam kdesi trepat??? Tak som si lahla a cakala ci sa to nezhorsi,este som sa dva tri krat zobudila na krce a potom som uz zaspala nadobro ... ale mohli to byt aj vetry,alebo zapcha 😀 a nie poslickovia 😉

bubatenko
24. jan 2009

marya,

ale kde by sa Adamček trepal.... mne dnes zase bolo úplne ok, v noci som spala ako mimčo... no som zvedavá túto noc....len aby to nebolo ticho pred búrkou....

inak som čítala, že pôrod sa vlastne začína keď mozog dostane info, že má začať vylučovať hormón oxytocin.... a tak silno uvažujem, že keď človek ako ja, čo mal úplne pošahaný hormonálny systém , myslím menštruácia raz za dva-tri mesiace, keď mi robili hormonálny profil tak vždy des a hrúza, či vôbec začne rodiť prirodzene, bez toho , aby mi ten oxytocín museli pichnúť, čiže vyvolať pôrod.....nerátam, keď mi prdne plodovka, lebo to nemá s hormónmi nič spoločné... no to všetko k mojej úvahe....

neviete mi niečo k tomu povedať?

caly8
24. jan 2009

chudatko malé, tak sa jej nechce dolu hlávkou byť 🙂 no verím tomu,že to musí byť bolestivé...ja som chodila ako pravítko ked sa zaprela nôžkou do rebár a to bola len nôžka 😕 😕 potom to prešlo...
a pri chlapcoch si mala ako?

xena22
autor
24. jan 2009

Bubatenko -
Neviem... ale si mi pripomenula ako Safrankova vo filme Bajecne leta pod psa povedala,ze "porod je cisto otazka autosugescie" 😀

ALe mozne to je,kolkym zenam praskne voda a nic sa nedeje,kedze babo moze byt bez vody tusim len okolo 20-24h tak musia porod vyvolat...

A ked si mala taky nepravidelny cyklus,tak podla coho mas termin?Mozno mas termin niekedy uplne inokedy 😉

xena22
autor
24. jan 2009

Caly chalanov som mala v priecnej polohe - velmi prijemne 😉 netlacili ani dole ani hore... akurat sermovali rukami nohami az do konca 😀

caly8
24. jan 2009

buba...ja si myslím, že ked si otehotnela a bábo je v tebe a priebeh tehot. normálny tak aj finále bude ok

xena22
autor
24. jan 2009

Bubatenko ja si tiez myslim,ze dom si tam adamko nepostavi,,,nejako sa uz len vypyta na svet 😉 Mozno ze sex by nastartoval ten mozog 😀 ale neviem,nemozem povedat z vlastnej skusenosti - uz ani neviem co to sex je 😀

bubatenko
24. jan 2009

xena, no podľa mojej poslednej menštruácie by som v tomto čase už kočíkovala malého .... to by som mala termín 8.1. ... ja viem kedy sme si ho spravili presne.....lebo naš Adamček je tvrdo odmakané dieťa vzhľadom na moje cykly a všetky uzv zodpovedajú tomu....podľa nášho snaženia mi vychádza termín 1.2. a všetky tri uzv sa aj pohybovali okolo tohoto dátumu - v 10tt mi dali termín 29.1., 20tt 1.2. a v 30tt sme mali termín 31.1......

no uvidíme.... len aby som neskončila ako si myslím..... vyvolávačkou, lebo môj mozog má očividne problém spracovať info typu, že haloooooooooo už je čas.... treba rodíť 😀

xena22
autor
24. jan 2009

Ale ved aj tak mas este tyzden cas,tak neboj,niektore zeny obcas zvyknu aj prenasat 😉

bubatenko
24. jan 2009

ale ja sa nesťažujem...mne sa páči byť tehulkou , ja sa ani nikam neponáhlam...... nevravím, že sa neteším na malého, ale jednoducho viem, že mám ešte týždeň, tak tam jednoducho má byť a vôbec si nepripúšťam, že by to malo byť skôr.... možno to bude tým.... že ja som jednoducho nastavená na nejaký dátum a basta.... 🙂

caly8
24. jan 2009

no veru ešte tyždeň...aj mne povedala sestra na ctg, že prvorodičky prenášajú...len aby nebola prekvapená ked sa jej náhodou zjavím na smene v strede týždňa 😀 😀 s pôrodnými bolesťami..
sex...booooooooooože čo to je??? ja už som zvedavá ako to všetko bude potom..ako budú tie naše hormóny rozhádzané 😀

xena22
autor
24. jan 2009

Inak ja som bola cely cas nastavena na 9.2 od zaciatku,,,,a aj mi to tak naplanovali nezavisle odo mna,,, tak daj na svoje pocity a porodis vtedy kedy sa ti paci 😀

krasulka
24. jan 2009

zienky prisl som len pozdravit tri ma ten zludok, zas som grcal asi pol litra kyseliny..nic mi nezabera...a to uz radsej ani nic take nejem..v pondelok pojdem lekarke j ked pochybujem ze mi nieco pomoze..az to je ten tehu reflux..tak to mi ostava len preckat..

caly8
24. jan 2009

noo mne sa páči 3.2. 😀

baby ja som posledne taká unavená a nič sa mi nechce 😒 prejde to?? 😕 😅 😅 nie že bedem mater mrcha lenivá 😀 ale to je asi tehotenstvom 😝

xena22
autor
24. jan 2009

No caly nemaj boja,kojit za teba nikto nebude 😉

bubatenko
24. jan 2009

ja chcem rodiť 4.2. - to má môj muž narodky a bola by som veľmi rada, keby nám to vyšlo ... čo môže byť krajšie, ako dostať darček prvorodeného syna... ja som strašný romantik.... ja by som skákala 2,20 keby to vyšlo,,,

heh sex... tak to už od júna neviem čo je.....ale musím povedať, že ako ma to nenapadlo celé tehu, tak teraz v 9 mesiaci som jak nadržaný zajačik, ale nemôžem , lebo ja som v podstate celú tehu trpela mykózov a nechcem riskovať.....

krasul to je mi ľúto.... ja som mala taký reflux na druhý asi týždeň a som trpela ako hovädo, ale keď čítam teba, tak mam pocit, že mne nič asi nebolo vtedy... ešte vydrž... vieš že to raz skončí a bude dobre.... a pukance si skúšala, mne to pomohlo..... ale musela som itak ísť k lekárovi a potom , čo mi dali lieky mi to prešlo úplne....

xena22
autor
24. jan 2009

Krasulka aj ja mavam tu zahu,tiez mi byva na grc,ale jest som preto este neprestala 😀 zostava nam dufat,ze to po porode prejde...ja si na to ani nic nedavam,kupila som si gaviscon,raz som skusila,pomohlo na 5 minut,tak uz do seba ziadne chemie nepcham,mne pomaha chodit a nesediet,pit vodu s ladom... ale hovorim,neviem ci ucinkuje ta voda,alebo to,ze malej chladim lebku 😀 a ona sa pred chladom skrci dolu 😀

caly8
24. jan 2009

krasul..no zbohom..viem čo prežívaš ja som sa pred tehu liečila pol roka na reflux, vkuse som jedla tabletky každý deň a dvojo 🙄 a našťastie mam po probleme.. teraz ma tiež páli záha posledný týždeň ale zalievam to mliekom a rovno litrom a dáam si vyššie vankúš.. ale to tebe asi už nepomôže ked vraciaš a to ako čítam tak každý deň 😨

bubatenko
24. jan 2009

caly aj ja to mám - spavú nemoc , hlavne cez deň..... strašne mi to pripomína prvý trimester... ja som nemala nevolnosti, ale spala som kade som išla..... a teraz mám presne také isté stavy... dnes v noci som spala celú noc... a dnes cez deň som dala zase také 3 hodky a cítim sa stále ospalo.... no uvidíme, čo prinesie dnešná noc.....

xena22
autor
24. jan 2009

😝 ja mlieko nemozem ani citit... mliecne vyrobky mi nevadia,ani syry ani jogurty,ani acidko,ale cisto mlieko alebo kakao --- nedostanem to do seba,jedine v kave znesiem tak deci...aj to nie kazdy den,musi mi prist chut...

bubatenko
24. jan 2009

xena... ty si poklad.... stále mám na niečo chuť a teraz mi došlo na čo - na pohár kakavka...... za chvíľu som späť 😀

caly8
24. jan 2009

no veru sexíkovať som prestal v piatom mesiaci, ked sa mi skrátil krčok.. a tiež tie mykoozy nepodarené..ale príjemné chvíle sme si s manželom užili..potom so mcítila neskutočnééééééé uvolnenie ale teraz si neviem predstaviť tie sťahy maternice niekde pri žalúdku pri orgazme 😀 😀 😀 alebo si to len myslím???? 😀 😀 čo je to orgazmus?? 😀 😀 😀

no veru kojiť, vstávať v noci a celý deň hore..bude hneĎ po spavej nemoci 😀

ja som niekedy do seba nedostala dva deci mlieka a nemala som problém nikdy s tým, že by mi nebralo ale teráááz a posledný mesiac no neskutočne mi chutí 😝

idem dať sprchu..o chvíľu som zde...moj drahý sa vybral na pivko po sto rokoch..vytešený poriadne bol 😀

mima22
24. jan 2009

čaute.pozdravuje vas mima.mala ma žltačku tak nevie kedy dojde domov a ešte aj teraz pisala že ona dostala teplotu.tak sa jej to hromadi.ale dufame že v pondelok už budu doma.moc sa tešime na malinku.je zlatučka a makrasne husté vlasky.zlatučka je 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bubatenko
24. jan 2009

tak už som tu - spokojná 🙂

no ja mám muža celý víkend v práci..... takže nič moc, celý deň nuda .

Caly môj muž má práveže "zakázané" od Silvestra piť, že keby niečo, aby bol ready - steady 😀 Predvčerom bol s kamaratmi v krčme a prišiel taký rozčarovaný, že to bol krst ohňom, byť v krčme 4 hod., s najlepšími kamarátmi a nedať si ani jedno pivko... to ste mali vidieť, aký bol na seba hrdý 😀

bubatenko
24. jan 2009

pozdravujeme mimu a nech sú obe babuľe , čo najskôr doma..... tá teplota som čítala, že je normálny jav.... kvôli mlieku, ale že to by malo byť len také prechodné, ale itak držíme palce nech je všetko ok 😉

xena22
autor
24. jan 2009

Mala natalka ma teda riadne haro,,,,mne sa velmi pacia vlasate babatka,,,ja som tiez mavala po cisaraku teploty,ale vzdy som zatajila,chcela som ist co najskor domov 😉 tiez si myslim,ze je to normalne,,,a malinku koji?

mima22
24. jan 2009

dakujeme odkažem.ale je jej smutno lebo ju to tam nebavi a až dnes dostala malu pri seba.lebo musela rodiť cisarským lebo ju nemohla vytlačiť mala úzku panvu.

mima22
24. jan 2009

no hej koji ju.ale nechcela chytiť prsnik ale nakoniec chytila,ale s jedneho dava normalne a s druheho musi davať s klobučikom.šak mi hovorila že ma pravý prsnik moc tvrdý tak neviem či nedostala s toho teplotu.

kvietok23
24. jan 2009

caute, co janula sa neozvala, ako dopadla skuska? isla sanitka pre chvilkou, tak dufam, ze nesla 😀

bubatenko
24. jan 2009

čau kvietok,

neozvala, ale ako ju poznám všetko ok...

ako sa cítiš?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre