Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
18. feb 2009

Juj fodorka dakujem, len ozaj dufam ze ta vyvolavacka to rozbehne na prvy sup, nech to je cim skor za nami. Inak ste mali vidiet Michala rano na poradni, ked som mu povedala ze ideme rodit, to som mala cvaknut 😀 😀 😀 😀 😀 Joj lubim ho velmi, a som taka statsna ze je tu! 🙂

mirea
18. feb 2009

Krasul, tak drž sa! Hlavne nech ti to rýchlo prejde a v zdraví. Nech už máš pri sebe obidvoch svojich miláčikov
😵

patkao
18. feb 2009

jej krasul drz sa 🙂 ..a ostatnym novym maminam blahozelame..

krasulka
18. feb 2009

dakujem babulky, uz to je hodina od vyolavacky a zatial sa nejak nic nedeje...asi to potrva dlho...

mirea
18. feb 2009

nebooj, to chce čas, príde to.
Myslím na vás, aj na Janulu 😉

krasulka
18. feb 2009

aj ja dufam ze janule tiez daju vyvolavacku, alebo ze sa jej to spusti samo, lebo len tak byt v nemocke to je o nervy

miskelka
18. feb 2009

jeej.., krasul, držím palce!!! Dávaš si aj EPI? Potom napíš info!!!

clarissa
18. feb 2009

ahoj krasul..tak drzim palce..inak sue epi nemala 😉

marsela77
18. feb 2009

clarissa,aj ja by som bola rada keby sme už išli,dneska som nervózna jak ďas 😠

krasulka držím palce aby sa to rýchlo spustilo a všetko dobre dopadlo 🙂

krasulka
18. feb 2009

nahlasila som si aj epi tak uvidim ako sa to vyvinie 🙂

sue je teda idvazna juuuj ze bez epi...a ona ani vobec nechcela?

a dakujem

clarissa
18. feb 2009

ja neviem..teda ona mi nevravela nic o epi,keby ju mala tak by sa mi zmienila..ja idem tiez bez epi naco..vyhodit 3000 do luftu..ako o tie peniaze nejde ale nakoniec ked ides tlacit aj tak vsetko citis..neviem podla mna je to len taka vymozenost dnesnej doby...mozno po porode budem ine hovorit 😅 ale co nech viem ako to boli 😀

clarissa
18. feb 2009

marsella ani mi nevrav ja uz cely den len hnijem..bozemoj co robia tie naase deti 😀

clarissa
18. feb 2009

marsell ty ides tiez bez EPI ze,?

marsela77
18. feb 2009

áno idem bez epi,teda ak neskončím tým cisárskym 😖
ale snad nie

clarissa
18. feb 2009

ale neboj neskoncis...mala pojde pekne von kade sa jej patrii 😀 ja idem bez EPI aj bez CHLAPA..a zvladnem to a nebojim sa.. 😉 😉 😉 😉

mojsejovka
18. feb 2009

ahojte, babenky.. malinká mi ešte chvíľku bude spinkať, tak aspoň sem nakuknem.. 🙂

krasul, drž sa, nech to máš rýchlo za sebou.. inak keď ti dali ešte len injekciu, tak to ani nečakaj, že sa to rozbehne.. to je slabé.. keď ti napichnú infúzku, tak potom sa skôr dočkáš.. 😉

baby, veď práve toho tlačenia sa už netreba báť.. to už je väčšinou pohoda, len treba počúvať sestričku a doktora.. najhorší je koniec prvej pôrodnej doby, keď sú kontrakcie najsilnejšie..

marsela77
18. feb 2009

ja sa tiež nebojím,ved ked iné porodili porodíme aj my 😀
a prečo ideš bez chlapa? ved mal ísť k porodu nie?

clarissa
18. feb 2009

no a teda....ja som si uz prezila bolesti preto sa porodu tak az nebojim..ako je to nieconove mozno to ma desi ale bolesti ako takej nie..on nechce pocka ma pred salou..no co ho zabijem 😀

marsela77
18. feb 2009

no ja neviem či ten moj nebude tiež za dverami,ale pustím ho tam len počas porodu 😀 dovtedy bude trpieť so mnou 😀 😀 😀
možno 😀 😀 😀

shupolienka
18. feb 2009

krasulka drz sa 😉 zvladnes to neboj 😎

caf mojsej 🙂 aj moj krpcek spinka tak idem troska oxidovat sem 😀 a pri tom odsavm zase mliecko.. njak sa mi zapchava prave prso 😕

miruska78
18. feb 2009

ahojte žienky, maminky aj netrpezlivé kinderká ešte, aj ja som tu 2v1, len chodím posledné dni po poradniach stále a doma si všetko chystám a potom ma odpáli, tak chodím vás väčšinou len čítať, však nás tu je už tak mááááálo čo to ešte máme pred sebou! No ale asi sa to fajn preriedi najbližšie teraz, keď sú Krasul aj Janula už v porodke. Držím palce baby! A Fodorka už má tiež nárok teda! 😀

My sme sa dnes stretli so Sisou v nemocke, možno sa stretneme aj v porodke, ak si to drobci rozmyslia 😵 , ale ja ešte na rozdiel od Sisy nemám žiadne príznaky, ani sa neotváram, ani poslíčkovia ani nič, tak neviem...už si tiež začínam myslieť aby som nebola marcovka....ale dokina povedala, že v pondelok už asi do nemocky na vyvolávačku, ak sa to nespustí samé...tak sa držte maminky aaaaa aby som nezabudla lulusy gratulujem k dcérke 😵 😵 😵

clarissa
18. feb 2009

marsell ved tak nejak to planujem aj ja...len k tomu samotnemu aktu sa mu moc nechce 😅

fodorka33
18. feb 2009

miruska78 nakoniec budeme mat asi naraz a to pondelok po vyvolavacke aspom ja to tak vnimam.....inak ja tiez nemam nic uz ani poslickov ani nic....a tiez sa neotvaram takze pravdepodobne mu bude treba pomoct na svet...

mojsejovka
18. feb 2009

shupol.. daj pozor, nech sa ti nezapáli.. 😕 ja sa strašne bojím zápalu, tak aj v noci, keď malá spinká dlho, tak si pre istotu trošku odsajem vždy..
inak ja som už prestala používať mastičky na bradavky.. vždy, keď môžem, tak sa premávam po byte s didami vonku, nech sa vetrajú a hoja sa mi tie ranky oveľa lepšie ako keď si ich natieram.. 😵 už ma to skoro nebolí..

mirus.. ty si ešte celá???

marsela77
18. feb 2009

no a možno budeme prekvapené 😉 ked sa nakoniec rozhodnú byť tam 😀

shupolienka
18. feb 2009

mojsej: no neviem ci sa mi uz nezapaluje sakra 😖

a kojis normalne alebo s klobučikami?

bubatenko
18. feb 2009

ahojte žienky,

aj náš krpček ešte chvílu bude spinkať...

Shupol aj ja odstrekávam, ale ja musím, lebo inak malého nenakrmim... mne sa nechcel prisať a odmieta prso... klobuúčiky nám vydržali tri dni a aj to zlyhalo... lebo nedokáže udržať nič dlho v ústočkach a bojuje s tým o život, potom chytí hysák a potom sa nenaje... už sme absolvovali minimálne tri 16h boje , aby sa prisal a zvykol si , ale bez úspechu, takže jedine, čo funguje je ostrekávať do flaše a krmiť cez ňu, ale som zvedava, ako dlho vydržím takto.... ako často odstrekávaš... ja každé 3 hodiny.....a dostanem tak max. 80-90 ml z jedného viac nie... neviem, čo budem robiť potom keď bude musieť papať 120ml .... ☹

mojsejovka
18. feb 2009

shupol.. daj si do podprdky kapustný list, vraj to vytiahne zápal..

ešte mám klobúčiky, ale keď sa na komplet zahojím, tak skúsim bez.. malinká sa už naučila celkom pekne ťahať, už ma to nebolí, tak možno to pôjde..

bubu.. to ti nezávidím, že musíš odstrekávať.. 😒 ako dlho ti trvá, kým dostaneš zo seba 90 ml??? ja si to neviem predstaviť, ja som si max 30 ml, potom som už nemala nervy na to.. ale ja si len tak občas, keď mám pocit, že mám veľmi naliate prsia a nechcem budiť malú, aby vycuckala.. 😅

shupolienka
18. feb 2009

bubu to fakt? malinky odmieta uplne aj klobuciky? chudatenko malinke. mne zas samotne prso odmieta a chce len klobuciky. A v noci to ako robis? tiez odsavas? 😕
no ja som odsavala a davala cez striekacku skoro 4 dni lebo som mala doranane bradavky cez tie klobuciky 😠. teraz mam lavy zahojeny ako tak, a pravy mi rano este tak naprd skusol do krvy ze zaselen odsavam z toho bolaveho. ☹ a sa mi nejako upchava dnes som z neho odsala len dva krat 😖

a keby si odsavala kazde dve hodiny ono by sa ti mala zvysit tvorba nie?

mojsejovka
18. feb 2009

inak maminy, čo kojíte, tak tu je super téma https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... , ja som tam snorila minulý týždeň a našla som tam kopu rád na kojenie..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre