Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mamamima
24. feb 2009

mojsej, ty mas babu, precitaj si moj prispevok o nausnickach, dakujem 😎

kvietok23
24. feb 2009

baby, vy prezliekate deticky na spanie do pyzamka alebo nejakeho overalu? lebo ja neviem, ci mam....

sue13
24. feb 2009

Mamamima a kedy to prejde? 😅
Nasa kak velmi malinko, ale zato prdi statocne. Tak dufam ze ju brusko neboli. 🙂
Nausnicky chcem riesit aj ja cim skor. Buduci tyzden ideme do poradne tak sa popytam pediatra co doporucuje. 🙂 Ale ked vidim to jej malilinkate usko je mi to az luto jej davat robit. 😅

andrea142
24. feb 2009

aj ja si budem musieť urobiť zásoby, a to som minule zrušila manžela ,že nech nekupuje plienky lebo máme dosť a malá je doma dva týždne a minuli sme jedno balenie 108ks plienok 😀 . ... no mne sa to zdalo veľa, také veľké balenie ... ale iba zdalo 😅

Sue: skúšala si aj iné polohy pri kojení? mne sestra hovorila ,že ak ma to bolí keď kojím tak sa malá zle prisala. v nemocnici som dokonca mala krvavé bradavky. na to mi pomohla masť z DM. dobre na hrubo som si to natrela aj viac krát za deň a behom dvoch dní som to mala zahojené.

budem musieť končiť ,malá sa zobudila a je hladná ako keby týždeň nejedla 😀 😀

kvietok23
24. feb 2009

andrea my sme museli byt spolu v porodnici 😉

mojsejovka
24. feb 2009

mima.. ja neviem, či už dáme náušničky, radšej počkáme a dám jej potom nastreliť, zdá sa mi to menej drastické, aj Emke som tak dávala, keď mala 5 mesiacov.. o tých náplastiach som ešte nepočula, keby niečo také bolo, tak by sme dali ušká prepichnúť už teraz.. 😕

mamamima
24. feb 2009

sue, musis vydrzat, viem ze je to bolest jak svina...to je zla technika, ale to urcite vies a snazis sa to naucit...musi pekne papkat cely dvorec, nie len bradavku, to sa vtedy urobi...musi najprv pekne velku pusku otvorit a vtedy sa pricucnut, nechcem mudrovat, urcite to mas nastudovane, to sa musis len naucit spravne, ale stoji ta namaha za to...

ja som na zaciatku mlieko nemala, prisli sme domov a nemala som jej co dat papat...to bolo tiez hrozne, ale nastastie sme to prekonali castym prikladanim a teraz mam mliecka aj pre dve 😅 ale miska staci papkat, nemusim odsavat 🙂

mamamima
24. feb 2009

mojsej, to prepichnutie je vlastne ako nastrelenie...to pichne ihlu, na druhy koniec prevlecie nausnicku a jednym tahom to urobi...fakt skoro ako nastrelenie...taka rychlovka...len ze ci tie naplaste nepoznate...

mamamima
24. feb 2009

a ja amlu prezliekam len ked ju okupkam, al. je pogrckana, ale ak je cista a nekupem ju v ten den, tak ju necham aj na spanie v tom istom, ved babatka sa nepotia...a kupeme sa kazdy druhy den...ale teraz sa 2x aj prekakala, takze je ako modelka, kazdu chvilu v inom 😀 ale ak je cista, tak jej to necham cely den aj noc...

kvietok23
24. feb 2009

presne, aj ja tak, lebo cez den ho vacsinou prezliekam, kedze sa tiez ogrcka 😉

mamamima
24. feb 2009

tie naplaste su, sesternici to ponukla priamo dr...ale moja to nema...som chcela v lekarni zohnat, ale u nas tazko 😠

mamamima
24. feb 2009

pisala som s fodorkou vcera mala bolesti jak svina, je na prst,ale este nic...pisala mi ze dnes urcite vylezie marko, tak da vediet 😉

shupolienka
24. feb 2009

ahojte maminky

no klobucikov som sa od vcera zbavila, ale krpec nevie uchopit ten dvorec, a ja uz neviem ako ho to naucit ☹ tak sa snazim. Aj pusinku sa mu podari otvorit velku a aj ho plesknem rychlo na prso vtedy, ale on si vcucne len tu bradavku. A uz ma zacina boliet. Aaach jo. Nepoznate nejaku laktacnu poradkynu co by prisla ku nam do Stupavy? ☹ Ja chcem kojit bezproblemovo ako ty mamamimaaaaaa ☹

xena22
autor
24. feb 2009

Tie sestricky na tom videjku sa ozaj spravaju ako keby im tam kazdych 5 min niekto porodil a oni museli stihat vsketo ako na pase 😨 to je hrozne,chudiatka babatka 😒 ako keby im niekto meral cas a oni sutazili o zapis do guinessovej knihy rekordov 😒

Baby s tymi nausnickami ani ja neviem co urobime... ale nastrelit by som dala az ked tak v dvoch rokoch to su nausnicky so stuplikom nie???TO je dost nebezpecne... budem rada ak sa niekto k tomu este vyjadri,ja som nausnicky totizto este neriesila a ked sme uz pri tych chlapskych a zenskych problemoch,ako cistite dievcatkam susku?Nasej sa tam vecne dostane bude kak alebo sudokremu a nechcem jej to drasticky odtial dostavat...sestricka mi povedala,ze tu areu mam ignorovat,ale mne sa to nezda,ved to musi byt aj jej neprijemne 😒

klementina
24. feb 2009

ahojte, shupolienka skus si pozriet tuto stranku http://www.dietaaja.sk/poradna-dojcenia.php, podla mna je dost laktacnych co chodia aj domov, asi za nejaky poplatok, viem, ze aj v porodnici bol vyveseny zoznam, len som si ho neodpisala. ale ved robite pokroky, tak to urcite po case budes kojit bezproblemovo.
inak aj ja mam jednu bradavku taku plochu, sestricky mi vsetky hovorili, ze si mam kupit tie klobuciky, aj mi ich muz doniesol do porodky, ale nastastie tam bola akurat ta laktacna a ta mi povedala, ze nech sa ich neopovazim dat, ze to zvladnem aj bez toho, tak sme sa chvilu trapili a teraz to zvlada bezproblemov.

klementina
24. feb 2009

a my urcite nebudeme davat teraz nausnicky, ale preto, ze mne sa to nepaci na takych malych detickach, dam jej az ked bude vacsia, ze pojde do skolky, potom ich moze aj nastrelit a bude to bezbolestne.
podla mna to tie deticky aj tak musi boliet, aj ked su take male, zbytocne ich stresovat kvoli nausniciam..

klementina
24. feb 2009

a pijete kavu? ja zatial nie, ale som uplne znicena, navyse mi pomahla aj na nizky tlak. velmi zhresim ak si dam jednu denne?

xarah1
24. feb 2009

ahojte mi sme prestali kojit hned na druhy den ako sme prisli domov v nemocnici bolo mlieka dost a doma s problemamy 20ml tak sme zacali krmit sunarom mala ho prijala bez problemov ziadne vracanie nebolo aj zacala viditelne priberat ale zapeka ju z neho vie mi niektora z vas poradit nejaky cajik alebo kvapky aby sa netrapila?

xena22
autor
24. feb 2009

Xarah1 ja davam prevarenu a ochladenu vodu a zabera to dostatocne - vcera chudiatko kakala plastelinu a dneska som musela prezliekat komplet od hlavy po paty... caj mi nechce pit ale vodu som do nej ako tak dostala...

xarah1
24. feb 2009

doktorka mi odporucila aby som jej zmenila mlieko a este ohladom tej epi nieje to take jednoduche aspom u nas v nemocnici ja som ju mala zajednanu a dr mi povedala ze ju pichaju az ked su bolesti kazde tri minuty.ked nato prislo tak sestricka mi povedala ze nevie ci tam je este anesteziolog ci isiel domov alebo je na operacke a ze kym ho najde prejde 20minut kym mi to pichne dalsich 20minut no a kym to zacne ucinkovat tak mala uz bude na svete.takze takto to bezi u nas v nemocnici.

xena22
autor
24. feb 2009

Xarah neviem ako teraz ale svojho casu pri mojich prvych dvoch detoch bol Sunar vychyreny tym,ze po nom deti zapekalo,takze som davala Nutrilon a tento problem som neriesila... takze asi nieco na tom bude.
Po mlieku Beba sa zasa viac pribera,ma vacsi obsah cukru... stale vychadza ten nutrilon najlepsie s tych mliek co su na slovensku k dispozicii...

Tu prevarenu vodu mi poradila dr...

xarah1
24. feb 2009

dakujem skusim hadam sa jej napije

kvietok23
24. feb 2009

klem - ja pijem bezkofeinovu 😉 popradska je veeeelmi dobra a vacsinou mi drahy robi latte, takze mam aj mlieka dost tam 😉

ludika33
24. feb 2009

klem ja pijem nescu s mlieckom. jedna denne slabsia neuskodi.

klementina
24. feb 2009

ludika a na spabok maleho to nema vplyv-otaznik-

mamamima
24. feb 2009

ja pijem obycajnu zalievanu s mliekom, len jednu do obeda a mala spi 5 hodin 😉 ma sa pit zevraj do 11 tej...

cvirko
24. feb 2009

ahojte babulky, keď ste sa tu bavili o klobúčikoch aj ja kojím cez klobučiky, ide mu to dobre, mám krátke bradavky a malý nechce ťahať, vždy mu to vypadne z pusy.cez klobúky sa mu to páči, aj ja som sa zamýšlala, že by som ho to mala odnaučiť.asi by som mala začať, však?aké sú riziká, keď pije cez klobúk?

krasulka
24. feb 2009

ahojte babulky, ja len nakuknem lebo sa mi neda sediet...Mala spi uz dost dlho lebo sme ju kupali a ze po kupani aj 3-4 hodky prespia babetka..Inak mne pekne mala chyti pravy cicik a lavy nie a nie. A musim ju teraz na ten lavy prikladat lebo na pravom uz ma ta bradavka boli.takze tiez bojujeme obidve..Ale mne asi zatial netecie ani kolostrum tak neviem co chudatko cuca ☹

ozaj baby a ako casto ju mam prebalovat takto ked mi spi? 😅 mozno blba otazka..ale sa pytam, ci ju mam zbytocne odbalovat alebo nie.

kvietok23
24. feb 2009

krasul, neprebaluj, ked spinka, ja prebalujem aj po 4 hodinach, ak spi, necham ho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre