Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mamamima
5. mar 2009

este ze:
ak miesto po ockovani na tbc nezareagovalo vobec, teda nebolo zacervenane, tak je potrebna kontrola protilatok a potom pripadne preockovanie

klementina
5. mar 2009

s tou trojkolkou je to super, som sa najprv bala, lebo niekto nadava na trojkolky, ze sa snimi tazko chodi na obrubniky a to je iste aj do autobusu, ale mne sa s nim ide uplne super, fakt som s nim spokojna maximalne. nemusim nikoho otravovat aby mi pomohol, ale isla som len tym nizkopodlaznym, normalnym by som potrebovala pomoct urcite. inak aj po snehu sme jazdili aj z kopca a pohoda 😎
no nasa mala je hore aj cez den, rano take dve hodky a potom poobede chvilu tiez, sme kupili to sedatko vibrovacie ,lebo som sa rano nemohla ani osprchovat. a tam si sedi, dam si ju do kupelky a kuka na mna spokojne, inak sa strasne rada chova a ked ju polozim place. ale tak sak mame ju jedinu, tak ju chovam stale, svokra mi aj nadavala, ze sak si nic neporobim, ale co. som citala ze prve styri mesiace treba vyjst babu maximalne v ustrety a az potom zacat s vychovou 🙂
a nam sa osvedcilo, ked je vecer nepokojna a place, ked si sadnem na fitloptu a tam ju hojdam, to ju vzdy ukludni a od vcera sme sa naucili aj na dudlik, tak je taka pokojnejsia ked zaspava. uz som sa bala, ze si nan nezvykne, lebo si zacala hryzt pesticky, tak som sa bala, ze bude mat v dospelosti palce vycucane. inak nechcela vobec tie silikonove dudle, tak mame kaucukovy..
vy uz mate to ocko zahojene?

klementina
5. mar 2009

tak s tym tbc som prekvapena, nam to lekarka ani nepozerala na poradni, tak jej to musim nabuduce pripomenut, lebo fakt tam nic nemame 😒

bubatenko
5. mar 2009

ešte sme doma... my sme neboli vonka stále... v pondelok som volaa doktorke, že či môžeme a ona, že kým ho neuvidí máme byť doma... zajtra ideme do poradne, tak som zvedava, čo povie...

inak aj ja ho mam v tom lehátku.... tam mu je najlešpei..... ked odsavam, ho jednou nohou kolíšem a kecáme spolu a mam klud... lebo inde reve ako paviam.... aj teraz tam leží a spí, lebo inde len mrnčal a na rukách ho nosiť nechcem...

nám sa osvedčila na uspávanie večer , keď je mrzutý kancelárska stolička na koliečkach... ked sa s nim môžem jemne točiť.. to má rad.. väčšinou zaspí ...

inak náš malý tiež nemá rad moc silikonové dudlíky a vôbec nie tie ortopedické, najradšej má kaučukový... to je jeho najväčší kamoš 😉

mamamima
5. mar 2009

klementina, tam je pisane ze niekt. babatkam sa to aj po 2 mes spravilo ta reakcia, tak snad sa este spravi...my to mame trosku cervene, natalke tej to aj hnisalo dost dlho...

klementina
5. mar 2009

ale uz mu to nehnisa, nie? tak zajtra mozte vyrazit, je to super ist von, ja som bola z toho dost nervna, ked sme tiez nemohli kvoli tomu ocku. uz sa tesim na jar, ked ju nebudem musiet tak babusit 🙂

ludika33
5. mar 2009

babule sme domenko z klbikov. nato ze ma maly ledva tri tyzdne ma uz vyvinute klbiky a nemusime balit na siroko, iba ak by svokra pindala, ze ved to nie je zdrave, tak kvoli nej mame balit alebo lepsie povedane pred nou. ja svokru nemam, takze postolky idu ta het a basta. maly je z nich aj tak nervozny a nekludne spinka, ked ich ma. na kontrolu mame pre istotu este prist o 6 tyzdnov, ale bez postoliek.

k tomu ockovaniu. my tam nemame ani naznak vpichu ani nic a lekarka to pozerala a ze je to v poriadku, tak som z toho uz faktik jelen. ani mala po tom prvom ockovani nic nemala, ale krsniatko jedno nase to malo silno zahnisane, ze mu to musela detska lekarka az cistit.

my na poradnu chodime kazdy utorok zatial lebo maly nejako nepribera, tak ideme hlavne na prevazenie. takze najblizsiu mame zase v utorok a to pojdem zas so stiahnutym zaludkom, ze ci uz aspon trosku pribral. dufam, ze sa nalepi aspon nejaky gram, lebo este stale sme pod porodnou vahou.

krasulka
5. mar 2009

Ahojte mamulienky, mala zaspala tak mam chvilku. Som sa chcela opytat tie co ste uz take 2-3 tyzden po porode, este krvacate? Ja som v nemocke len tak spinila, a teraz mam normalne ako mrchu keby mam, to je ale asi v pohode nie?

janula10
5. mar 2009

ludika ja som volala priamo na antolsku ze sa to urobi moze sa hned po tyzdni dvoch aj mesiaci urobit reakcia tak my to este nemame a dnes mame 2tyzdne uz 😀

ludika33
5. mar 2009

jani ved vy ste rovny tyzden po nas. 😀 ved si prilezitostne zajdi a ked ma klbky ok, tak aspon nebudes musiet maximka mordovat sirokym balenim.

krasulka ja mavat obcas take spinenie ako napr. dnes, ale vcera som mala take ako ked mam mesiaciky. normalne krvacanie. prave som vcera rozmyslala, ze kolko mi to trvalo pri malej, ale daco sa mi mari, ze celych sest tyzdnov, akurat ku koncu to bolo iba spinenie. ale nemusis to mat tak dlho, kludne ti to moze skoncit aj skor.

lilix
5. mar 2009

prepacte maminky ze som vam sem vpalila, chcem sa spytat, ci to "cistenie" krvacanie po porode boli ako mrcha. dakujem za kazdu odpoved. 😉

krasulka
5. mar 2009

lilix ahoj, mna neboli vobec..iba teciem..

ludika, no tak uvidim ze kolko to potrva,ale riadny nezvyk byt zase s vlozkou co? 😀 😀 😀

My sme dnes dostali na ocko este aj framykoinovu mast, lebo jej tak hnisa chudiatku mojmu.

janula10
5. mar 2009

ludika 😵 😵 😵 😵

lilix neboli nema n atom co boliet ale asi si myslela sitie skor nie? mna to nebolelo hned po porode som sedela a behala 😀 ani som necitila ze som rodila 😵

ludika33
5. mar 2009

lilix ani mna to cistenie neboli, len po tej dlhej dobe mi prekazaju vlozky 😀 ale uz vydrzim, lebo zase ich nejaku dobu nebudem potrebovat 😀

krasulka
5. mar 2009

ludika akoze nebudes? Ides hned na tretiew babo? 😕

mamamima
5. mar 2009

krasulka, ja som uz vobec nekrvacala, na 3 tyz po por. asi sa mi tak silno zacalo valit ze som myslela, ze pojdem k dr...do vcera som dost silno dnes skoro vobec...ale nestihala som vlozky menit...tak pohodicka 😉

ludika33
5. mar 2009

ja som pri malej prve trampasniky dostala az po pol roku a dokonca mozes aj neskor dostat. ako u koho.

mamamima
5. mar 2009

krasulka to ocko ma vela babatiek, aj moja mala, davala som jej len tu mast co mas ty, dala nam aj take sulphamed kvapky a tam boli pisane v letaku take hrozy ze az, tak som jej to nedala a dr som sa v poradni pytala, ze preco to davaju babatkam a ona ze co ja viem, aj v nemocnici to davaju...no super teda a tam pisane ze u dojcenych deti moze sposobit poskodenie mozgu, treba ukoncenie dojcenia konzultovat a ze nepodavajte detom mladsim ako 2 mes a to s !! super lekari, co?

mamamima
5. mar 2009

ludika aj ja tak na 7 mes, ked sme zacali zavadzat prikrmy...ked je uz to dojcenie menej caste, vtedy sa zvacsa zvykne dostat...

mamamima
5. mar 2009

lilix, kludne ta to tak moze boliet, mne sa velmi bolestivo stahovala maternica, najprv ako porodne bolesti prve dni, skoro som sa po stene skrabala, potom uz len ako mrcha...

molly28
5. mar 2009

blahoželam všetkým novým maminam 😀

miskelka
5. mar 2009

Ahojte... k tomu očku...aj nám tečie...a doktorka nás straší, že to treba "prepláchnuť... lepšie povedané preppichnúť slzné kanáliky... absolvovali sme to aj s Barborkou, keď sa narodila..ale teraz sa mi to nezdá až také strašné, aby to muselo byť... Má len karpinky, aj to nie vždy... Hlavne, keď vy niečo také vôbec nespomínate,,,a stačia vám kvapky... 😠

molly28
5. mar 2009

...no pridávam sa k očkam...mojej bambulke v stredu prepichovali slzné kanáliky a ideme aj zajtra....najprv sme v porodke mali kvapky, potom nám dali mastičku a teraz znovu kvapky...ale poviem vám nevidim zatiaľ zlepšenie ☹ ☹ ☹
známa čo má syna jemu to prepichovali šesťkrát . no dufam, že mojej to tolko robiť nebudu - je to pre nich straaašne bolestivé 🙄

kvietok23
5. mar 2009

aj moj maly ma stale karpinky v ocickach, ale nema ich cervene, ani nic, ma ich normalne, tak to je OK? 😕

molly28
5. mar 2009

...kvietok ani moja nemala očka červené, mali sme ich len karpavé až také zelené karpinky..bola si u dokiho?

miskelka
5. mar 2009

Molly...presne to mi je ľúto...Barborka pri tom strašne plakala..a to nás poslali za dvere... ☹ Nechcela by som to absolvovať aj s Emkou...,

molly28
5. mar 2009

...meskelka aj ja som bola vonku, ale stačilo mi, ked som ju počula, chuda moje ☹

kvietok23
5. mar 2009

molly - ale ona ich nema zelene, obycajne, biele -nebola som este, ja som myslela, ze je to normalne, ked su biele.

krasulka
5. mar 2009

ahojte, baby mne sa mala dnes tak fajne pokakala..tri plienky som popodkladala ako som ju mala rozbalenu 😀 😀 😀 ale konecne, po 3 dnoch 🙂

kvietok aj moja mala najprv biele iba tak v kutiku a potom jej to zacalo tak do zelena ked to utrem..ako taky hnis..ja dufam ze nam to zaberie ta mast a kvapky.

fodorka33
5. mar 2009

ahojte ja som sa este neozvala.maly Marko sa narodil 25.2. o 20:15 s mierami 52cm a 3800g.museli mi pichnut nakoniec infuziu na vyvolanie kontrakcii tu mi dali o 12:00a bolesti som mala ukrutne az kym som neporodila.uz som myslela ze pojdeme na cisarsky no doktor ma prisiel pozriet a povedal ze uz do pol hodiny mam odrodene a bol na svete za 15minut moj muz dobehol 4minuty po porode🙂 😀 ale ked som uvidela toho mojho chlapiska vsetko bolest bola prec a teraz sme stastni ze sme domka a uzivame si to.mliecka mam zatial vela tak aj odsavam,a maly je strasne zlaty v noci sa iba raz zobudi.... 🙂

inak gratulujem k novym mamickam 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre