Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

sisa29
13. mar 2009

molly kup tu co je nastavitelna do dvoch vysok aby si sa teraz nemusela moc ohybat.

inak ahojte dlho som sem nic nepisala.nelinka sa ma vyborne je z nej velka babizna co sa dalo cakat mliecka mame aj pre tri deticky tak hladom netrpi.stale vyvaluje okadla s postielky spi asi 3 x denne.ale je velmi dobrucka este ani poriadne neplakala tak nevieme ake ma hlasivky.buduci tyzden sa stahujeme tak som zvedava ako to zvladneme.ninka sa zo sestricky velmi tesi je k nej velmi pozorna a stale mi pomaha.no proste zatial sa to da s tymi dvoma detmi uvidime tak za 3 mesiace.

lenk30
13. mar 2009

ahojte, ja som prečítala len aktuálnu stranu a som v šoku z toho, koľko vám prckovia spinkajú...............shupolienka, molly..............bože, po tichu vám to /samozrejme v dobrom/ závidím.
tak ten môj tiger nespí cez deň vôbec - a nie že je 2 hodiny hore. spí len keď sa kočíkuje, vtedy zabudne aj papať, ale doma...............a od papania o 18 do 22 pravidelne zúri. to ho už dávam do postielky, tam sa vzpiera, zúri, kričí, tak zasa skončí na rukách s výťazoslávnym úsmevom. a potom o 22 zaspí o 24 budí na papnie o 3, o 6. ako to robíte, že máte takých anjelikov?
ved hned po kojení, prebaleného, odgrgnutého, zaspatého ho položím a on hneď ruky hore a kričí...............ja už neviem čo 😒

mounty
13. mar 2009

ahojte, mam otazku, nakolko sa vobec nepamatam ako to bolo s prvym ☹ nasa malinka ma take zelene hlienovite kako uz druhy den a dost aj place ked kadi........neviete z coho to je? Ak to neprejde, budem musiet volat Dr.........dik za rady

shupolienka
13. mar 2009

lenk30: aaale tak zase Kubo tiez sa nervaci pravidelne vecer mava koliku pred spanim tak cca hodku, vcera to bolo len pol hodina 😀 a utisim ho len na prse ked papa alebo na rukach si ho pritulim pevne dam dudinku a plienku na licko a tlapkam mu po zadku. A v kazdom pripade musim dat dole postolky nech lahsie prdka. Jedine tak zaspi ked ma vecernu koliku 😀. Ale sak oni z toho vyrastu. 😎

ludika33
13. mar 2009

ahojte babule,

lenk30, tak taka ista bola nasa Natalka. cez den spala, len ked sa vonku kocikovala, inak nespala a v noci az okolo polnoci zaspala alebo neskor a to sme ju museli nosit dovtedy na rukach a obcas prilozit k didiku, lebo hucala ako tur. ani neviem ci to bola kolika, lebo s tym mala iba obcas problemy nie kazdy den. preslo ju to az po pol roku a potom uz krasne spinkala aj poobede v nutri dokonca v postielke co dovtedy v noci len pri mne mohla byt a aj vecer to bolo uz lepsie. lenka jedine co ti viem poradit, tak pevne nervy a vydrz, to obdobie prejde neboj dokonca to maleho moze prejs aj skorej.

lenk30
13. mar 2009

no môj poklad nevačí pri každom položení, to na rukách vydrží spinkať, to ááááno. aj my mávame večerné koliky a aj ja dávam poštolky len cez deň, nech sa mu prdkáááááááá

ludika33
13. mar 2009

leni aj u nas to tak bolo. Natalka sladucko spinkala na ruckach a v momente, ked sme ju polozili, tak chytila paniku, kricala, plackala, nervacila. Radili nam, ze ju mame nechat vyplakat a vynervacit a ze od unavy zaspinka, ale kde, tak nervacila, ze az obordovela a prestala dychat. Tak ozaj vlastne dietatko zadusit nenecham, tak sme ju teda len nosili a nosili s manzelom na striedacku. Dokonca mala aj take obdobie, ze sa zobudila o stvrtej nad ranom a potom sme sa do siedmej - osmej hrali a potom este buvala doobeda. Ale to prislo tak okolo roka asi. ale nastastie to mala iba obcas taku noc. Vzdy to bolo prijemnejsie ako to vecerne hisacenie.

shupolienka
13. mar 2009

lenka: to nevadi. Babatka sa maju v tomto veku mojkat a nosit na rukach kolko si ziadaju. Vobec ich tym nerozmazname. Oni potrebuju citit bezpecia. A su babatka co si to vyzaduju stale lebo to potrebuju ine menej. Oni z toho vyrastu. A vedz ze to ide rychlo. Tak si to uzime kym su malinke a tolko nas potrebuju. Za par rokov to bude mat 15 a bude to papulnate 😀

ludika33
13. mar 2009

shupolienka mas uplnu pravdu. a za par rokov budeme rady , ked sa nam podari v spanku od nich ukradnut maly boztek, lebo to bude uz "trapne" ked budu v puberte. tak si to musime vychutnavat plnymi priehrstami.

shupolienka
13. mar 2009

ludika: hej hej. Ja som to mala pri prvom tiez bol uplakane babo a chcela som aby rychlo vyrastol a preslo to obdobie. A pri Kubkovi zase naopak by som bola najradsej keby zostal takyto malinky. Si to viac vychutnavam. Hold male deti male starosti, velke deti velke starosti. 😀

ludika33
13. mar 2009

presne tak shupolienka, vies kolko krat v noci pozeram na Natalku, ze boze kedy tak stihla vyrast. v juni bude mat 5 rokov a neviem ako to ubehlo. teraz ked mame aj Andrejka, tak mi pride este vacsia a rozumnejsia ako predtym, ked bola sama. az mi je to luto. uz teraz rozmyslam, ze sa necham este na tretie mimco ukecat, tak mozno zase za 5 rokov, ze si este raz uzijem babatka. Andrejko mal vcera mesiac a ani neviem ako to ubehlo. maly je pravy opak malej. Spinka, papka, spinka, papka. klop klop. je zlatucky ako si spokojne odfukuje. 😵

terina25
13. mar 2009

Ahojte baby.

my sa tiež trápime s bruškom. Stále dookola to isté.Napapá sa , odgrgne si,prdne si, pokaká sa, pozvracká sa a furt dookola to isté...A cez deň skoro vobec nespí.Nemám čas ani variť a pomaly ani ísť na záchod.len čo sa od nej pohnem tak reve.

mounty:tú zelenú kaku mala aj naša malá.Vraj je to od hladu 😀

lenkahrehusova
13. mar 2009

Ahojte mamičky 🙂

Našej Lenke sa darí super. Našťastie v noci pekne spinká 🙂 tak si pospíme.
Cez deň už spáva menej, ale to neva.
S kakaním a prdíkmi už nemáme problémy, akosi sa jej to rozbehlo 😀 ale pre istotu dávame infacol.

želám všetkým mamičkám a bábätkám krásny deň 😉

terina25
13. mar 2009

no, túto noc spala aj naša malá. Veď bodaj by nie,keď celý deň bola hore...Spala 6 hodín v kuse,čo sa divím.Ale zato nám to cez deň vynahradí 😖

muriel293
13. mar 2009

ahojte,aj my sa pridávame do klubu denných nespáčov...neviem aký oný napísal že takéto miminá spia denne 16až20 hodín ale to môj tuším presne opačne-presne tolko asi nespí!!! 😖 Ale ináč je zlatýýý a moc sa mu tešíme...dneska má presne jeden mesiačik,pribral pol kila za dva týždne,už si začína brblať aaa a gaaa najmä keď je rozbalený -to má najradšej,kopká si nohami,rukami,gagoce a potom mi všetko očúra! 😀 😀 😀 Pred týždňom sa už vedel sám otočiť z bruška na chrbátik,len sme tak pozerali ako puci na neho a krásne drží hlavičku...to sú pokroky....vyraďujeme už veci čo neoblečie,hrozne rýchlo rastie...

A čo inak? ako ste na tom so šitím? Mne sa to tam pekne zahojilo,už ma to ani nebolí chvalabohu,kamoška mi poradila umývať to detským mydlom a to urýchlilo proces hojenia takže po štyroch týždňoch sme si aj prvý raz dali ťuťu muťu,trochu som sa bála ale pohoda až na to "suché" prostredie! 😀 😀 😀

ludika33
13. mar 2009

waw muriel tutu mutu? a vobec nebolelo? ja este mozem len snivat, zatial sa stale cistim, tak mi to je este neprijemne. hadam to uz coskoro skonci. uz by mohlo, lebo mi to uz lezie na nervy. v kuse vlozky. bla.

wewe8811
13. mar 2009

ahojte kocky, tak po dlhsej dobe sa aj mne podarilo dostat na konika. Pripajam sa k tym, ktorych babatka cez den iba gulaju ocami a nechcu spinkat. Nasa bambulka sa nejako "pokazila" posledne tri dni, ked cez den spinka maximalne 4 hodiny. Este ze v noci ma taky interval, ze sa zobudi najprv po 5 hodinach a potom po 2, takze sa aspon trosku vyspinkame.
Vcera sme mali 5 tyzdnov a nechapem ako to uteka.
sisa29 my sa tiez zaciname pomalicky stahovat, tak som zvedava ako to zvladneme, ked cez den nemam pomaly ani cas navarit si obed, nie to este balit veci 🙂

fodorka33
13. mar 2009

jaj baby to je super s tymi nasimi detickami moj maly presne to iste cez den vystraja len by stale kukal a jedoval sa ako taky certisko 😀 no a potom v noci ani neviem ze ho mame 😉

ludika33
13. mar 2009

jej wewe ty si si dala krasnu fotku este si zmen 43tt na 1d v nastaveni

wewe8811
13. mar 2009

ludika33 to 1d v nastaveni znamena co?

ludika33
13. mar 2009

ze mas jedno dietatko, alebo dve deticky atd

ludika33
13. mar 2009

v nastaveni si zrus tehotenstvo, zadaj tam bud cakame, ale asi skor je aktualne ani jedno ani druhe a v kolonke deti zadaj udaje o detickach a to ti automaticky da to 1d alebo 2d atd

wewe8811
13. mar 2009

taaak zmenene 🙂

ludika33
13. mar 2009

supris, tak sme uz asi aj vsetky odetickovane v profile

muriel293
13. mar 2009

ludika
no však to sa isto aj ja ešte čistím...veď to trvá šesť týždňov...ja som si tak najskôr hovorila že ťuťu muťu až potom ale dáko som to nevydržala! 😠 Chvalabohu ja nemám šitie zvnútra,to by som vôbec nepokúšala keby som mala brrr...a o tých vložkách ani nehovor,iné ani nekupujem,len vložky,nutrilon a plienky... 😖

Ahoj Fodor,idem kuk tvoje mrniatko 😀

wewe8811
13. mar 2009

baby chodievate v tomto pocasi von s drobcami? ja som zatial bola iba raz. Uz sa neviem dockat kedy vypadneme na prechadzku, ale ked stale fuci a prsi 😒

muriel293
13. mar 2009

Zoe iba raz? 😅 😅
No ja chodím každý deň,aj keď je upršaný čas aj keď je vietor a kosno....malý je už zvyknutý a ak by som nešla tak by vystrájal a to má tiež mesiac....S deťúrencami vraj treba chodiť von pravidelne...robí im to dobre...

fodorka33
13. mar 2009

no tak kukni🙂 a ty si neni sita zvnutra?no tak to ti zavidim ja som sa potrhala ako vianocna morka!no ale mam 2tyzdne aj 2dni po porode a sitie sa pekne hoji,aj stehy vypadali a je to celkovo ok...

muriel293
13. mar 2009

bože napísala som že Zoe! asi mi už hrabe! to malo byť wewe!!! 😀 😀 😀 😀

ludika33
13. mar 2009

muriel tak my asi este nebudeme pokusat, lebo ja som dost posita aj zvnutra, tak pockame radsej, nech je vsetko zahojene poriadne.

wewe my sme boli vcera prvykrat kocikovat. ved sa stale neda. bud prsi, alebo snezi, alebo fuci, proste vhodne pocasie. dnes sme zase neboli vonku kocikovat. hadam uz bude lepsie pocasicko, aby sme mohli chodit aspon kazde poobedie na chvilocku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre