Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

muriel293
13. mar 2009

fodor,hoď si na to to detské mydlo,fakt to veľmi urýchluje to hojenie,mňa to dovtedy stále bolievalo,prvý raz keď som to počula že mydlo až ma striaslo,ja som si to predtým len čistou vodou umývala a dávala tam sprej ten dermo chlorofilový a som sa bála že mydlo bude štípať ale nie,skôr to začalo svrbieť na začiatkoch a to bolo dosť také ee ale to preto že sa to hojilo a teraz je to paráda...

wewe8811
13. mar 2009

muriel lekarka velmi neodporucala aby sme chodili von v takom veternom pocasi. Zoe bola malinka, narodila sa o 3 tyzdne skor a mala iba 2 kila, ale uz to pekne dohana. V pondelok ideme do poradne a to uz bude mat urcite cez 3 kg 🙂
No idem ja vyuzit kym este mala spinka a idem hodit dlhu sprchu 🙂
Keby som uz nestihala prist, tak vsetkym babatkam a maminkam (samozrejme aj ocinom) prajem pohodovy vecer a sladke snicky, aby drobci prespinkali celu noc 🙂

wewe8811
13. mar 2009

muriel aj som si myslela, ze tam bol preklep, alebo zavolam prtavu,nech odpise? 😀

fodorka33
13. mar 2009

ok baby uz same hore idemem papkat.-)muriel diky za radu vyskusam🙂

muriel293
13. mar 2009

wewe ahaaa som nevedela že bola malinkááá,nestíham to tu všetko sledovať xixi,mno tak to hej,to radšej netreba riskovať,ja môjho prcindelesa nechávam "vymrznúť " vonku aj dve a pol hodiny aj za vetra,ale ho tak oblečiem a strčím do kočíka že každý sa pýta a kde je??? 😀 😀 😀 A to má pritom aj soplíky...ale by bol ako sto čertov keby nejdem s ním von!

Fodor,tfuj tfuj zlatunký je 😉

ludika33
13. mar 2009

mne na siticko velmi pomahalo caste sprchovanie a pokazde este umytie v repiku. dokonca repik som si par kvapiek nakvapkala aj na vlozku, nech sa to lieci. pomohlo

xena22
autor
13. mar 2009

Baby tak ja vam celkom ten sex aj zavidim,ja sice uz nespinim vobec a sita som bola na inom mieste,takze podvozok by mal splnat funkciu,ale ta nasa mala je jak antikoncepcia,kazdy vecer nam robi spolocnost 😀 ,ale inak je zlata,cez den striedavo spinka a papa,alebo kuka na okolie,obcas sa popestuje,v noci od tej pol noci do rana spi,takze vcelku zlaticko... ale k sexu sme sa veru este nestihli dopracovat 😀 a ked sa na seba kuknem v zrcku tak ma aj prejde chut 😒

Baby cvicite uz niektora?

ludika33
13. mar 2009

ahoj xeni. ja som sice celkom pekne zhodila nabrate kila, ale kozu mam na bruchu este taku huspeninovu, tak kazdy den sa presviecam, ze uz zajtra zacne trosku cvicakovat, ale nejako mi to zatial nevyslo.

lenk30
13. mar 2009

tak vidím, že takýchto denných nespachtoškov je tu viac 🙂
no dnes chce byť stále na rukách, ale v podstate je to príjemné aj mne............len keď viem, ako by mu bolo dobre v tej postieločke s baldachýnom na rovnom a on na mne naskladaný a spokojný 🙂 🙂

xeni, aj ja som sa chcela opýtať, či už cvičíte a ako na bruško? 10 kg som nechala v porodke, ešte mi 6 treba, zapnem len 1 rifle a brucho mám horzné. a dosť sa mi roztiahli aj panvové kosti, to aj vám? a to sa stiahne späť?
uf, uf............ideme začať cvičkať, ale čo keď to kôli mliečku nemá byť náročné?

keď tu muriel začala spomínať sex, tak mi sme mali tenkrát poprvé včera.............riadna predohra - na striedačku ku postielke, lebo mu vypadával cumlík a plakal.........a plač sa stupňoval...............naozaj prirodzená antikoncepcia. to na toto kým si človek zvykne....... 😀 😀

wewe8811
13. mar 2009

babule chcem sa spytat, vsetky pekne kojite a nemate problem s tym ze mate malo mliecka? Mne mliecka nejako ubuda a mala sa rozpapala, takze jej vobec nestiham ☹ Pijem a jem vsetky "zarucene" podporovaky - melta, caje, homeopatika, vinea, jablkovy dzus a mam pocit, ze mam kazdym dnom menej mlieka, takze ju uz musim dokrmovat s umelym 😒

lenk30
13. mar 2009

wewe, ja som mala takýto pocit v 3 týždni. kamoška mi dala číslo na laktačnú poradkynu, vraj okolo 3 a 6 týždna majú bábetká večší príjem - volá sa to rastový šprut. tak len to nevzdávaj, častejšie papkajte a rozhodne mi povedala, že nech ho nedokrmujem.

wewe8811
13. mar 2009

lenk30 dakujem za odpoved, fuha tak to si neviem predstavit, ze by som ju nedokrmovala. To by mi takmer cely den vyplakavala od hladu. Ona mi vycuca obidve prsa a nestaci jej, place dalej ze je hladna a kym sa mi dotvori aspon coto mlieka, tak potrebujem par hodin ☹

ludika33
13. mar 2009

babule mate niektora vyhadzane dietatko na tvaricke? nas maly je vyhadzany uz druhy tyzden. lekarka povedala, ze mu to mam natierat iba liehom a maximalne raz denne holtovou mastou. holtovku sa bojim pouzit, lebo malej zacala tvaricka mokvat po nej a skoncili sme v nemocnici. ze vraj je to sposobene este stale cistenim. najhorsie to je rano, cez den ustupia, alebo aj zmiznu do vecera a rano ich mame zase na tvaricke. nemate s tym niektora skusenosti?

wewe8811
13. mar 2009

ludika hmm v tomto ti neporadim
no som zvedava aka bude dnesna noc, kedze malu nespoznavam. Spinkala od 15.OO takmer do 19.00, potom si cucla z jedneho prsa a spi uz pomaly hodinu, takze dufam, ze si to nevynahradi v noci. Doteraz nikdy po 16.OO nespala az do nejakej 20.00-21.00 a potom zaspinkala do pol 2.

wewe8811
13. mar 2009

idem zalahnut kym sa da, takze vam vsetkym prajem co najviac spanku, aby sme si oddychli do dalsieho dna 🙂

zmokito
13. mar 2009

ludika, moj maly ma tiez na tvaricke kopu vyrazok, vyzera ako pubertak 😀 moja lekarka mi kazala natriet najprv jedno licko rybacou mastickou, co pouzivame na zadocek, a druhe licko sudocremom a pozorovat, po ktorom sa to zlepsi. potom natierat obe licka tym istym kremom. ale vraj tie vyrazky zmiznu aj samy, to sa ti nasi chrustici stale cistia 😉

xena22
autor
13. mar 2009

Hm tak aj ja sa pridavam - tiez mame pupaciky,niekedy zmiznu,niekedy nie,skusim ten sudokrem aj som na to myslela,ale bala som sa dat to na tvar... Inak vraj je to v tomto obdobi normalne,kamoska ma maleho uz mesiac komplet vyhadzaneho,vraj sa babatka len cistia.No nasa ma len nejakych 5 pupacikov pri oku,ale aj tak.... 😒
Idem jej to natriet.... rano podam spravy...

ludika33
13. mar 2009

zmokito tak ten nas vyzera rano ozaj ako pubos. len cez ten to ustupuje a do vecera aj velakrat odide, ale zase rano nabehnu tie vyrazky. tak to budem teda natierat obcas liehom a nebudem zbytocne experimentovat kadecim.

ludika33
13. mar 2009

ten sudocrem asi aj bude na to dobry, lebo to aj pri kiahniach odporucaju miesto tekuteho pudra

zmokito
13. mar 2009

ludi, a ked chces pouzit ten lieh, tak to nenatieraj plosne, ale zober si vatovu tycinku, namoc ju do liehu a vybodkuj tie vyrazky. nas drobec ich ma vkuse, ci je rano, ci je noc, tak netusim. davam mu na to tu rybaciu mast, ale skusim asi radsej ten sudocrem. lebo po tej rybacej nevidim nijake extra zmeny 😒

andrea142
13. mar 2009

ahojte

aj moja má pupáčiky na tvári. ja jej to natieram to holtovou masťou a pekne jej to ustupuje. tiež mi hovorili ,že to má z toho že sa čistí alebo že som niečo zjedla čo som nemala.

dnes sme boli aj v poradni. malá váži 4500g a sme boli pochválené aká je už slečna 😀

ste tu písali ,že ako vám bábätká spinkajú. no moja je cez deň dobrá spí ,papá, občas je hore a kuká. večer ju kúpeme o siedmej potom sa napapá a spinká do cca jednej a potom sa už budí po troch hodinách. len teraz pár dní dozadu začala po kúpeli ,že už si iba cucne a začne plakať a už potom neje 😠 ............... ale snáď je najedená lebo sa potom zobudí až o pól noci alebo jednej

dnes mi akosi nechce zaspať skúsim jej dať papať ........ možno je už hladná

ludika33
13. mar 2009

zmokito,

presne tak mu to natieram. vatovou tycinko a iba tie pupaciky, nie celu tvaricku. ale som nestastna, ze vecer vyzera uz pekne v tvaricke a rano ich ma vonku zase. asi skusim aj ten sudocrem. to je divne, ze este mesiac od narodenia sa cistia.

muriel293
13. mar 2009

no vyhádzanú tváričku máme aj my...ale ja na to zatiaľ nič nedávam,zatiaľ čo som bola na poradni že som sa tam dva razy ukázala tak ho pozerala len sestrička lebo doktorka je chorá tak k nemu nechcela ísť....ale máva a to nielen na tváričke ale aj na tele také akoby pľuzgierové pupáčiky sa spravia a potom zas zmiznú a spravia sa inde,hm,neviem čo to je...

Baby ani nespomínajte to huspi brucho ovisnuté-to je otras teda fakt,ja ešte furt behám v tehu gatiach a ani ma nenapadne súkať sa do normálnych vecí čo som predtým obliekla,nechcem si vyrobiť depku z toho zbytočne... 😖 😖 😖

krasulka
13. mar 2009

Ahojte,

no tak presne take brucho mam aj ja muriel ako si opisala..bleee..a aj tu siroku panvu tu ktosi spominal, ja ked som pred zrkadlom tak som velmi siroky..tiez dufam ze sa to zas vrati do normalu..Ale velmi mi pomaha na tie strie co som mala, eucerin olej na strie, je fakt super! A este sa aj natieram kremom na spevnenie brucha a stehien..ale to chce hlavne civcit..Zevraj sa ma az po sestondelei cvicit a vzdy po kojeni a nie pred aby nebolo moc okyslicene mlieko. To mi povedala lekarka.

andrea142
13. mar 2009

no nič moc .... cucla si z jedného prsníka zaspala na 20 min. pokakala sa ,kým som ju prebalila dostala štikútku, teraz si cucla z druhého prsníka ..... odgrgnúť ani za boha .... tak mi spí na ramene 🙂

krasulka
13. mar 2009

andrea to poznam 😀 😀 😀 az na to kakanie, mne zas od stredy nekadila...ja fakt neviem kde to dava 😀 ..

ja cakam ze sa cochvila prebudi na papanie, aj ked ma taky spanok ze vykrikuje zo spanku a tak..a uvidim ako bude spat potom..

andrea142
13. mar 2009

no moja od včera večer o siedmej sme ju okúpali kým sa najedla tak aj kakala, a potom po každom jedení. ráno som s ňou bola na poradni, a tam som jej hovorila že keby nekakala tak váži viac 😀 . po obede potom nič a teraz znova začína.

krasulka: tvoja to priberá na seba, sestra má tak malú nekakala jej každý deň a všetko to pribrala na seba. niekedy až 600g. teraz malá vypadá ako malé sumo 😀

krasulka
13. mar 2009

andrea no dufam..ale zatial nema problemy s bruskom tak asi to tak bude..len dufam ze z nej nebude sumo 😖

inak baby nemate niektora poporodnu depku? Mne je nejak na k...t a neviem to definovat...

andrea142
13. mar 2009

no neviem či popôrodná depka ale aj mne je niekedy blbo ..... a hlavne som sa tak cítila vtedy keď som došla z pôrodnice a všade som iba počúvala ,že nemôžem ísť von, nerob toto ,tamto . mala som na starosti iba malú a bola zavretá v dome. už som si myslela že mi začne šibať. 😀 normálne mi bolo do plaču keď som išla prvý krát na poradňu a došiel pre mňa manžel a zobral nás autom lebo fúkal strašne vietor.............. a ja som sa celý týždeň vytešovala že pôjdem kočíkom a nadýcham čerstvého vzduchu.

teraz je to už lepšie lebo chodím s malou von, alebo ku mame. a nie som stále doma a medzi 4 stenami.

zmokito
13. mar 2009

baby, o depkach mi ani nehovorte, ja som mala take baby blues, ked som dosla z porodnice, ze som vkuse asi tyzden revala... potom to preslo a teraz si poplacem uz len s malym, ked ma od jednej rano do nejakej tretej-stvrtej komunikacnu chvilku 😀
a to mi ani vo sne nenapadlo, ze ja by som take daco mohla zazit 😀

a co sa tyka kakania, tak Filip ma nalozene v kazdej plienke, v niektorej menej, v niektorej viac... a to prebalujeme pri kazdom kojeni, takze spotreba plienok u nas veeeeeeelka, velika 😀 😀 ale pribera pekne, za dva tyzdne pribral pol kila, tak som sa vytesovala v poradni a aj narastol, pomaly budem musiet zacat vyradovat najmensie vecicky, lebo uz su mu niektore LTT 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre