Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
13. mar 2009

no ja uz tiez cakam kedy sa otepli aj tu..dnes tu lialo cely den tak sme tiez doma zavrete...§

ja mam pocit ze to na mna pada ta depka..a chudak muz sa moze zo mna aj zblaznit na skype.. ☹ ☹ ☹

krasulka
13. mar 2009

zas len myponocujeme? ach...

ludika33
13. mar 2009

krasulka nie aj my ponocujeme. maly ma raz stikutku, potom pocikanu plienku, potom je hladny, potom hisaci a teraz sice nespinka, ale aspon tichucko lezi v postely. do jedenastej lezal na mne v kresle a tvrdo buval, ked som ho polozila do postele zacal vyvadzat.

a2303
14. mar 2009

Ahojte,

Krasulka, Ludika dlho ste ponocovali???

dnes je u nás krásne, svieti slniečko tak som bola s malou vonku. Ale teraz už musím ísť dať do poriadku kupelňu, lebo vyzerá...
Včera sme mali návštevu, doniesli malej krásne vecičky 😵 Aj dnes večer príde návšteva pozrieť malú. Tak sa musím chystať.

Pred obedom už aj moja malá spí pomenej, max. 1-2 hodinky, ale poobedie prespí celé, večer je hore 2 hodinky a potom zas spí. Som zvedavá dokedy jej to vydrží.

Tak sa zatial majte a posielam vám krásne počasie ako je u nás 😵

muriel293
14. mar 2009

baby a okrem depiek,nemáte občas pocit že začínate tupnúť na tej materskej?! Ja tuším začínam mať problémy s vyjadrovaním,ani sa nečudujem však len samé ťuťuli muťuli a plienky a kakať a papať a potom som teda maximálne vypatlaná! 😖

lulusy
14. mar 2009

Ahojte mamicky,
nemam cas citat vas dozadu, ale poviem vam, uz by mohol niekto premenovat matersku dovolenku na matersku drinu alebo nieco podobne ....
Zo zaciatku sme v noci pekne spinkali aj 6 hodin, ale teraz je to sodoma-gomora, okupkame sa cca o 19hod, nakojime a do 23hod vystrajame, vymyslame, papame, grgame, prebalujeme, ked grgame zaspinkame na pleci, ked vlozim do postielky tak ma ocka velke ako cely svet a opat dookola .... 😔
My sa stale cistime, dokedy sa babo cisti?
Momentalne mame sopliky 😢 ktore nas budia zo spanku, k tomu brusko nas trapi, takze v noci spinkame malinko 😨
Maminky my sme este vobec neboli vonku, zo zaciatku som sa bala ist,pretoze mala nebola zaockovana proti TBC - v porod. nemali ockovacie latky a teraz ked sme od utorka zaockovani tak mame sopliky a dnes je tu v KE tak krasne slnecno ☹ isli by ste s drobcami vonku, keby mali sopliky?

K tomu baby blues = ja som ho tiez pocitila, bola som privelmi citliva, vsetko sa mi v hlave miesalo, nase tazke zaciatky ohladne tehu, ked nam malicku chceli v 2 mesiaci vziat, potom uzasne pocity ked kopkala v brusku, zazitok z nelahkeho porodu apod.

Juj maminky, nech sa vam dari s babatkami a predovsetkym vela zdravicka babatkam prajem !!!

fodorka33
14. mar 2009

ahojte baby ja som taka stastna musim sa pochvalit kedze mame dnes prekrasne pocasie sme boli prvykrat vonku a maly bol uplne uzastny krasne spinkal....jaj tak som sa bala ze sa mu nebude pacit v kocari...ale tak super bol spokojny drobcek....

krasulka
14. mar 2009

Ahojte aj my sme boli dnes vonku, bolo naaadherne, mala prespala 3 hodiny len taky fukot 😵 😵 😵

lulusy, kludne ked je pekne mozes ist von so soplikmi, iba keby bolo veterno alebo sychravo tak nie...ale ked je pekne kludne mozes, skor to malej prospeje byt na vzduchu.

evkastipka
14. mar 2009

Ahojte babulky,
len nakuknem, pozdraviiiim a frciiiim kojit... 😉

Ozaj, pekny zvysok dna a prijemnu nocku.

muriel293
14. mar 2009

fodor,aj ja som sa prvý raz bála že sa mu nebude páčiť,aj všelijako vyzeral že som sa bála odísť z našej uličky,krčil sa,mračil a potom ako keby uťalo,zadrichmal a odvtedy sa mu páči...ale tiež som sa bála čo to spraví! 😀

Dneska je krásne a ja sa prvý raz na MD nudíM! Malý sa už druhý raz kočíkuje,sa o neho trhajú rodinní príslušníci a ja tu nasucho,aj mi chýba,kokso,to je mi vec! 😀 Ja sa trepem po vonku s ním každý boží deň,vo vetre,daždi,tam odmŕzam a dneska je krásne a ja tu sedím pri compe och joj! 😖

darmka
14. mar 2009

Ahojte, ja som sem po dlhej dobe nakukla, lebo som chcela vediet, ci este niekto ma s malinkym to iste ako ja. No poviem vam, neplace len vtedy ked spi a je to velmi malo cez den, alebo ked sa vonku v kociku vozi, tak to zaspi hned, alebo chvilu ked je rozbaleny. Najskor zaberalo nosenie na rukach, ale teraz nepomaha uz ani to. Chvilku je ticho a potom spusti. Aj sa snazi zaspat, zadrieme na 5 minut a potom ma hned oci ako kukucka. Aspon, ze v noci sa budi tak po 3 hod. Vecer zaspava rozne, raz o 20.00 a inokedy zase o 00.00, takze pravidelnost zatial ziadna. Ako je to u vas?

muriel293
14. mar 2009

darmka,nič si z toho nerob,aj my máme doma takého urevanca,niekedy mám z neho fakt pocit že rumázga len tak pre nič za nič aby sa vyplakal ale ide to fakt na nervy,najmä keď má všetko,najedený,prebalený,suchý,bruško nebolí vtedy mám ozaj dosť ale vyrumázga sa a potom je už ticho

shupolienka
14. mar 2009

muriel 😀 😀 😀 ja som vypatlana uz od tehotenstva 😀 😀 😀 ja som sa prestala vediet vyjadrovat uz v tedy. Sa mi smialy vsetci ze prcek mi berie inteligenciu heheh 😀
no my sme kludnucky, az na tie vecery ale chvalabohu reve len max hodinu pred spankom a potom je klud.

krasulka
14. mar 2009

no ahojte bojovnicky, ja som teraz ulozila malu.,.ale si vobec negrgla..Kupapa som az neskor lebo mi spala dlho..tak som zvedava aka bude noc...

Inak nechcem to zakriknut ale ja mam nejak epokojne dieta..vazne..ja neviem co to je nejaky srdcervuci plac..Ona iba tak spravi ze: Uuaaa..uaaa a to je cele jej plakanie.

ludika33
15. mar 2009

Dobre ranko maminky,

tak ja som uz hore. Maly buval od 22:00 do cca 4:00 v kuse. To je super. 🙂 😵 akurat taky dlhy spanok ma jednu nevyhodu. Zobudi sa precikany. Neviem co su to za pampersky, ale maly ked takto dlhsie potiahne, tak je pravidelne preteceny. Nejake su tenkce ci co. Pri malej sa mi to nikdy nestalo, tak asi su zmenene tie plienky, ale k horsiemu. Uz nech dominam poslednych par kusov a prechadzam na ine.

A vy ste ako buvkali? Dufam, ze sa potvrdi nase nepisane pravidli, ze deticky sa dohaduju a spinkani v noci a aj vase deticky krasne buvkali a samozrejme aj maminky pri nich. 😵

cvirko
15. mar 2009

Ahojte maminky, aj my sa čistíme. Malý ma vyhádzanú tváričku už od pôrodu a to už bude mať 6 týždňov..nerobíme s tým nič, len čakáme. Pomaly sa mu to začína zlepšovať

Čo je popôrodná depka..to by som vám mohla rozprávať...strašné..musela som isť k psychiatričke a nasadila mi lieky. Ja nemám obavy s ničoho. Malinký je zlatý, nemáme s ním žiadny problém, len ja sa cítim otrasne. Dostávam návaly tepla a zimy, v hlave mi to ide prasknúť, chytí ma triaška a začnem trpieť nespavosťou a dostanem strach že to nikdy neprejde..človek si nevie nijak pomocť..búši mi srdce..
Ale ako náhle som s malým a musím sa o neho starať, zabudnem na to, som relatívne v pohode, ale akonáhle by som mala ísť do postele a oddychovať, nejde to. Vidíte..ja si aj mám čas zdriemnúť a nemôžem. V noci spávam už dobre, ale cez deň sa neviem uvolniť. Idem k ženskej, všetky tieto príznaky mi skôr pripadajú aj ako hormonálna nerovnováha, asi to majú na svedomí tie hormóny, lebo ja si fakt nemám robiť z čoho starosti. Akurát sa mi vplyvom týchto stavov začalo rapídne zo dna na den tvoriť menej mlieka. V noci v pohode, cez den katastrofa..

hanuk
15. mar 2009

Ahojte! No nasa je v pohode, ked je na rukach, v nosici alebo v autosedacke. Inak ma plackave obdobie, podla mna skusa, ze kolko mama vydrzi, lebo na rukach je anjelik. Ked ideme niekde na vylet, tak spi cely cas, asi jej robi vzduch dobre.
Cvirko, ja som mala take obdobie v nemocnici, museli sme tam ostat dlho a revala som takmer kazdy den, uz doktori pozerali, ze co so mnou je. Ale po navrate domov sa to upravilo.
No a postava, k tomu sa radsej ani vyjadrovat nebudem.. Jedine jedny gate su mi dobre, normalne mi bolo do placu ked som si skusala vsetky veci pred tehu a nic som nezapla. Takze si budem musiet zmenit garderobu, ale len par kuskov, lebo stratim motivaciu. Aj som zacala cvicit, ale to asi tak prebieha, ze zacnem, mala zacne plakat, potom zas chce jest, potom stikutka a tak dokola. Takze asi tolko k cviceniu.

krasulka
15. mar 2009

Ahojte, my celkom v pohode noc,len od 3 ked sa zobudils jej trvalo asi hodinku a pol kym zaspala...no ale tak dalo sa...nastastie neplakala..len asi chcela byt hore..

A vcera sa mi konecne vykadila, pekne sama, a bez problemov tak som sa vytesovala nad tym smraaadkom 😀 😀 😀

Dnes tu brutal leje..mam nervy, ako bolo vcera krasne..no nemohlo byt aj dnes? uz aj by sme boli vonku.

muriel293
15. mar 2009

ahojte,aj tu furt poprcháva dneska,samozrjeme asi preto že sme sa vybrali von ako rodinka tak sme zase zmokli,s drahým sme boli len tri razy vonku a zakaždým začalo pršať,už ma to sere! 😠
Ludika aj my používame pampersky č.2 a tiež mávam krpca často precikaného a dosť ma to rozčuluje nakoľko mu fakt aj vrabca zakladám smerom dolu,dobre ho utiahnem v tom a ešte aj dbám aby to mal vysoko na zadku aj na bokoch a furt má body na boku mokré!!!! Iné ani nerobím len ho prezliekam a perem! 😠 😠 A to sa mi začalo diať už keď sme boli doma z porodky a mali sme pleny baby love č.1 tak ja neviem či ja dačo robím zle alebo čo ale tak aj tie pampersky si myslím že za tie peniaze by sa to nemalo diať či??? 😅

Ja si radšej veci pred tehu ešte neskúšam to by som bola asi ináč nasraná! Radšej som si kúpila nové topánky,lebo chodidlo mi nestlslo ani nenarástlo! 😀 😀 😀

fodorka33
15. mar 2009

ahojte baby tak mi sme dneska neboli na prechadzke lebo sprepacenim sa mi vidi na hovno pocasie.muriel ani nehovor aj ja skoro stale musim maleho prezliekat a tiez mu ukladam pipika...!a v noci ked sa mi zobudi a ma prepiskany bok ide ma slak trafit tak sup rychlo prezliekat...

marya
15. mar 2009

Caute baby 🙂

K tym plienkam, my pouzivame Tesco plienky a tie neprecikal ani neprekakal ani raz, su ozaj super 🙂 medzitym sme skusali aj ine znacky, ale vzdy sme sa vratili k Tescu, lebo tie su nalepsie, aspon pre nas 🙂 A teda nas Petko kaka vela a casto, aj trikrat za den 😅 😀

Joj aj ja som mala taku poporodnu depku, este v porodnici to zacalo, a potom ked sme boli doma a Petko mal tie sopliky, tak som revala asi kazdy den, no ale potom to preslo a teraz sa mame super, sa vytesujeme navzajom 😀 😵 😵

marya
15. mar 2009

Ozaj, a nas Petko uz vie povedat prve slovko, ze GEEEJ 😀 😀 😀 tak sme sa s manzelom smiali, ze dobre zacina 😀 😀

fodorka33
15. mar 2009

jeeej to je zlate.a inak aj mi mame tie tesco plienky no neviem nas maly asi extremne cika 😀 aj kaka viackrat za den ale tak to mame v plienocke ale neviem precosa precikava....

lenkahrehusova
15. mar 2009

Ahojte mamičky 🙂

aj u nás dnes leje, tak sme neboli vonku. Ale zato včera sme si to užili. Boli sme doobeda na 2 hodinky vonku a aj poobede, tiež na 2 hodinky 🙂 to bola paráda. Bolo krásn epočasie, nie ako dnes 😠
ja chodím s malou von každý deň asi na 2 hodinky 🙂 ak počasie dovolí. A zdá sa mi byť oveľa kludnejšia.

Ja zatiaľ používam pampersky a zdajú sa mi v pohodičke 🙂

Ja sa musím pochválť, že oblečiem moje pôvodné veci a to som ani nazačala poriadne cvičiť, stačia mi na to zatiaľ sťahovacie gaťky a prechádzky 🙂 😉

lenkahrehusova
15. mar 2009

naša slečna, vždy keď sa zobudí, a idem ju prebalovať - asi každé 2 - 3 hodinky, je pokakaná a aj pocikaná a pamersky to našťastie udržia 🙂

fodorka33
15. mar 2009

jaj baby ja som sa dneska strsne potesila jedny moje povodne rfile obleciem comu som strasne stastna pretoze som pribrala 22kg v porodke som nechala 10kg a odkedy som doma este 3 takze pomalicky to ide dole este 9ale tak verim ze to pojde a ked zacneme pravidelne chodit na prechadzky tak super.ozaj odkedy by som mohla zacat cvicit myslim brusaky na nohy zadok????

a2303
15. mar 2009

Ahojte,

Baby, tento víkend nič nestíham.... Tak vás idem len pozdraviť, mali sme návštevy.

K tým plienkam, my používame tiež tesco plienky a sú super! Nám Rebeka raz prespala 8 hodín v kuse a vôbec nepola precikaná. Aj teraz spí 5-6 hodín v kuse a v pohode. Mne sa pampers plienky zdajú tenké (mali sme vzorku). Malinká je dnes zas ako anjelik, papá spinká, v noci bola hore o 00:00 a potom až ráno o 05:30. Poobede keď sme mali návštevu, tak som ju okolo druhej prebalila, nakrmila, odgrgla, položila do postele a išla za návštevou. za 15 min som ju bola pozrieť a spala 😵 a ešte stále spí, už čakám kedy vstane aby sme mohli kúpať. je to fakt anjelik!!!! 😵

K tomu vyjadrovaniu, mne už tiež mäkne mozog!!!! len upratujem, žehlím, varím, periem, som s malou a zabúdam tvoriť vety a vyjadrovť sa!!! 😅 A ešte k tomu som blondína!!! No super 😀

Tak letím, majte sa krásne a pekný večer!!! Ahojte

lenk30
15. mar 2009

tak s tým vyjadrovaním som to postrehla aj ja, ešte že občas zbehnem do roboty, takže asi nezblbnem totál. tak tri krát do týždna po hodke chodím. malý sa napapká o 9 a je s ním potom manžel, to si akurát odgrgne, ľažká a ja už som domka.................

baby, ktorá už cvičíte?
plienky som skúšala už pampers, babylove, ale najviac sa mi páčia huggies - sú také vysoké, tak nemá ocikané body

lenk30
15. mar 2009

ešte som sa chcela opýtať ako vám spinkávajú v postielke? ja ho tam len položím a už má ruky hore a kričí..........

lasicka_
15. mar 2009

ahojte kocky! kedysi este na zaciatku som sa zapajala k februarovkam, potom nebol cas a sem-tam som iba citala, teraz je casu este menej, ale aj tak by som sa k vam rada pridala, kedze vas ako-tak poznam 😉 aj ked sa Matko narodil o mesiac skor a vlastne uz nie sme "februarovci" 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre