Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

ludika33
15. mar 2009

ahojte babule,

tesco plienky sme pouzivali aj my pri Natalke a boli veru lepsie a aj lacnejsie ako pampersky. Pri Natalke sme pampersky pouzivali len newborny a presli od 2 na tescace a teraz to vidim tak isto. Este mi ostalo par kuskov pampersiek, tak som ich dala malej na hranie pre chou-chou.

lenka nasa Natalka bola taka ista. Ked sme ju dali do postielky, tak ako keby mala nejaku fobiu z nej. Uplne krcovite place mala . Preslo ju to az, ked mala cca pol roka.

Lasicka kludne sa k nam pridaj. Vitame ta opat u februaroviek. 😉

lasicka_
15. mar 2009

ludika33 dakujem 🙂 my tiez pouziva plienky z tesca a teraz skusame aj huggies classic a tie su tiez fajn...

ludika33
15. mar 2009

huggies my nemozeme pouzivat. dostavali sme ich v nemocke a uz tam bol maly z nich vyhadzany na ritke a aj mala kedysik s nimi mala problem. nejako nam nesedia. uz v nemocnici som zacala pouzivat pampersky a presla bolavica

lasicka_
15. mar 2009

hmm je to individualne, kazde babatko je citlive na nieco ine, nam zas nesadli pampers - tie kamilkove sleep and play

ludika33
15. mar 2009

presne tak, kazde dieta je ine. kamilkove ani my nemozeme, iba obycajne, ale tie precikava maly na plnej ciare, tak s nimi koncime, teda dnes sme aj skoncili.

lasicka_
15. mar 2009

uz aby sme s nimi skoncili uplne (myslim plienky 🙂 )

ludika33
15. mar 2009

juj lasicka, ani nehovor, ale ani sa nenazdame a budu sedkat, potom bezkat a potom aj plienky odstavime

lasicka_
15. mar 2009

tak tak treba si uzivat kazdu chvilku

shupolienka
15. mar 2009

ahojte kukulienky
tak ja sa vytesujem, po tyzdnovom pravidelnom vecernom hodinovom reve a uspavanim na rukach som maleho okupkala nakojila z obidvoch prs, prebalila este ( klasika pustil hofko pri papani do plienky) polozila som ho do postielky a je kludnucky a sam zaspinkal cca za 15 minut. Ani nemukol 😀

shupolienka
15. mar 2009

no my pouzivame pampersky newborny a sme zatial spokojní. Este sa nam nepodarilo ze by to precikal. Asi len dva krat ked mal riedke hofko tak mal trosku spricnute z boku na platenej plienke ale inak nic. 😀

muriel293
15. mar 2009

baby a tie tesco plienky sú akože hrubšie ako pampersky? dáko sa ich bojím skúšať,ale už sa mi pampersky pomaly míňajú a budem musiť kúpiť ale určite zas vyskúšam iné lebo toto ma ozaj štve! Huggies sme kúpili v akcii čo boli ale to sú č.3 a to nám teraz ešte netreba tak popremýšľam či teraz skúsime huggies dvojky alebo tescové...fakt neviem ....musím jedine hľadať a hľadať čo nám asi sadne...ja mám tiež nervy keď zistím že je precikaný najmä keď sa ani neozve ž e ho to studení a spinká si ďalej a potom len kýcha a soplíkuje! 😠

Aj ja mám sťahovacie gaťky,je to super vec,robí to menšie bruško xixi... 😉 Ale vyzerá to dosť neeroticky hehe

Náš malý je v postieľke minimum väčšinou spí cez deň v kuchyni lebo tam sme všetci ale on vlastne nespí veľa len tak čumákuje a na noc ho musíme klamať tak že ho dávame akože medzi nás a keď zalomí tak ho prenesieme a potom už tam spí kým ho hlad neprebudí... 😀

krasulka
15. mar 2009

ahojte..my mame o nicom vecer..mala je od 7 hore...striedavo zaspi, na rukach alebo na cecku a ked ju chcem ulozit tak sa zobudi..alebo chvilku drieme v postielke a zacne sa vrtiet a krutit a potom place...potom mi zas zaspi na pleci alebo na rukach a ked ju polozim zaaaaas to iste...neviem co jej dnes je...ale uz od 7????? uff...teraz testujem dalsi pokus uloenia..zatial spi..ale uz dva krat tak vykrikla a krutila sa..no uvidim co z toho bude..ja uz by som aj zalomila...

muriel293
15. mar 2009

krasul a nebolí ju bruško ke´d sa krúti a plače? aj náš tak zvykne a ešte aj nožičky pritom krčí...

krasulka
15. mar 2009

muriel..neviem..ale ma ho makke..a aj si poprdka..tak neviem..aj som ju drzala na pleci a skrcila som jej nozicky do takej zabky, reku nech si poprdka keby cosi..aj som jej ho hladkala..ja neviem co to dnes..Inokedy mi pekne spi po kupani..aspon od 8 do 11...

krasulka
15. mar 2009

muriel a ty pises ze maly cez den nespi moc, tak potom v noci spi pekne? Mne mala spi aj cez den..ked sa nakrmi, chvilku vykecavame alebo je tak hodku hore apotom si pospi aj 2 hodinky do krmenia..

muriel293
15. mar 2009

krasul tak neviem,škoda že nám nevedia povedať čo ich trápi tí našich drobcov zlatých....môj každý večer zvykne tak nasilu rumázgať pre nič za nič len tak asi si potrebuje porevať... 😖

Cez deň spí hrozne málo a tak trhano,dá si šlofíka pol hodku alebo menej potom pár hodín čumákuje potom zas si dá šlofíka....pred polnocou zalomí,potom papá a spí v noci tak že prvý raz sa prebudí sám po takých troch hodinách že je hladný a potom až po dákych štyroch piatich,ako kedy...je to hrozný žrút takže mi nespí viac...

krasulka
15. mar 2009

muriel no asponze v noci potiahne tie 3 hodky..si predstav ze by ti cez noc mal taky rezim jak ma cez den..cez den sa to da lepsie zvladnut ked dieta nespi..Ja som zvedava na dnesnu noc..mala zatial chrni, tak idem asi aj ja..hadam do toho krmenia dalsieho nieco podriemem..uz aby nam prespali celu noc vsak? Ktosi tu dne spisala ze do rana babo spalo..ale tak uzivajme si aj nespanie a nocne ponocovanie, ved to je iba raz tak eobdobie..

boze mala jak piska zo spanku jak delfin 😀 😀 😀 no idem rychlo spat ja, lebo to jej spanie je take nijake..pa

xarah1
16. mar 2009

dobre rano nechcem to zakriknut ale nas drobec spal dnes super.vecer sa napapala o desiatej spala celu noc a az teraz rano o pol siestej pytala papat dufam ze jej to uz takto vydrzi.zato ja som bola hore kazdu chvilu ci vobec dycha

clarissa
16. mar 2009

ahojte
muriel,tesco plienky su raz tak hrube ako pampersky,inac ja som malej davala sleep and play tie kamilkove a neskutocne sa mi z nich vyhadzala,takze teraz dva baliky mam a asi ich mozem vyhodit 😖 tesco davam teraz ale chcem ich dominat a vratit sa k huggies tie sme mali v porodnici a boli super
Nasa zaspi vecer po kupani o osmej,potom vstane o tretej,a potom rano o siedmej..takze klop klop to nam vyhovuje..ale uz mala aj taku noc ze mi vlasy stali dupkom 😠 😀

mamamima
16. mar 2009

Ahojte, ja vas akosi uz nestiham, vas obdivujem, cos a pravidelne zapajate, ze to vsetko stihate 😎

nasa mala je tiez zlata, ale vcera mala hrozne urevany den, uff, to bola fuska, este k tomu som varila, aj vsetko ostatne, no ako inak? s nou, no bolo to, s jednou nohou hompalala kocik a ´v druhej varecha, teraz spinka, nastastie...

my precikame a prekakame asi vsetky plienka, to riedke ide vsade, na chrbat, cez boky, no vsetky, ale dobre su aj huggiesky, pri natalke boli otrasne, tak sa to vnutri cele krcilo, taka velka guca ostala, ale asi sa polepsili, tak mame aj tie a muz bol v madarsku na nakupe a kupil 8 bal. pampersiek, tam vysiel ks 3,8, co je az smiesna suma v porovnani u nas...a je to aj smutne...a mokre obrusky 4 v baleni vysli tolko, co u nas 2 balenie, tiez pampers...to su rozdiely, 100% ne...

ja nemam este stale hlas ☹ uz som z toho zufala, nervozna, no na prasky...nepoznate nieco zarucene? davam kalc. injekcie ale nezabrali, uz mam poslednu a nie...ty kokos, mna ten porod teda "napravil" 😠

mamamima
16. mar 2009

ale ako citam, tak vcera boli asi vsetky babatka akesi urevane 😒

ozaj a tie plienky, to vobec nejde o to ake su hrube, ze pampersky su tenke, ved aj always vlozky su najtensie a su naj... 😉

miskelka
16. mar 2009

Ahojte...no tu ma vždy povzbudíte, že to nie je len u nás tak... Papáme každé dve hodiny a to cez deň aj v noci.. môžem si podľa nej nastaviť aj hodinky 😀 Spánok prichádza veeeeľmi ťažko...niekedy to trvá aj tri hodiny a to sa musíme nosiť na rukách inak reve... Aj teraz ju mám v jednej ruke, druhou píšem..
Ledva stíham variť... víkend je super..to sa tatík angažuje, jemu zaspí najlepšie...pri mne asi cíti mliečko a to by len cucala..a potom jej je ťažko a grgá a grcká a grgá a grcká...a potom zase cucnúť 😠
Ozaj baby...ako ste na tom s tými očkami? My sme nešli očnej ,ale sem tam jej zaslzí... ☹

avuska19
16. mar 2009

Ahojte, pripájame sa k tým, čo mali včerali "náročnejší" deň, v noci ako-tak a teraz konečne pekne spinkáme bez toho aby sme chrchlili, stále tie neposlušné soplíky, ktoré sa nedajú vyťiahnuť a nevieme čo s nimi.Malinká vydáva také mrnčavé divné zvuky, až mi to srdce trhá.

my používame teraz plinky baby love, sú dobré, musia nám stačiť, lebo máme vysokú spotrebu, stále v nich máme nakakané 🙂 .

miskelka
16. mar 2009

A už som vzdala nočné prebaľovanie... hrozná matka...nechám ju aj pokakanú, keď v noci počujem , že fukla..., ale to sa mi vždy prebrala tak , že sme boli tri hodky hore a noškovali sa. inak bol rev... a celá rodina hore... Už v noci ani nevysávame 😀 ...soplíky sú už pomenej,,

avuska19
16. mar 2009

Miskelka, my sme na to tiež tak, v noci radšej spinkáme, lebo prebaľovaním sa zobudí na pár hodín, a potom je to ťažké.A ako sa vám darilo ťahať soplíky, nám to s tou odsávačkou moc nejde...takže stále sa trápime a nič sa nezlepšuje.

krasulka
16. mar 2009

Ahojte fesandy, no som asi svina ale tesi ma ze sme vcera sama nebola v zufalstve 😀 😀 😀 vecer bol otras..ale uz je zas rano tak snad bude lepsi den 🙂

ja mam plienky Pamper newborn a sme velmi spokojne. Neprecika, neprekaka, nevyhadza sa z nich. Inak tie kamilkove, tusim kada jedna na ne nadava ze sa babo vysipalo.

Clariss, hod ich sem na konika do bazaru, mozno ich niekto kupi.

miskelka, nm uz to ocko preslo, chvalabohu, ja som sa vellmi bala aby nas neposlali na to preplachovanie...Ja som jej aj 6 krat za den umyvala ocka kamilkovym cajom, a 2 krat denne som jej dala tu mas optalmo framykoin, a poriadne do otvoreneho ocka jej to dat..Tie kvapky som nedavala uz vobec, tie nam moc nezaberali. Ale po tej masticke super. A uz mame s ockom pokoj. Mne doktorka povedala ze to vacsinou 3 tyzdne po porode prejde, tak uz sme aj vy aj my, tak hadam to aj tvojej malej zmizne. to slzenie.

aimee29
16. mar 2009

ahoj prepáčte že sa vám mieša čakateľka do diskusie
ale chcela by som sa opýtať ako sa vám rodilo v ružinove???
dakujem 🙂

krasulka
16. mar 2009

jeeej aimee, mas pekny nick, my sme mali mat povodne tak emeno dcerky, ale potom som dala iba Ami, bude sa jej to lahsie diktovat slovenskym uradnickam 😀 😀 😀

ozaj. babulky, ktore babetka mali tie vyhadzane tvaricky a natieralis te sudocremom, pomohlo to? Aj malej sa sprabvilo na licku par pupacikov.

lenkahrehusova
16. mar 2009

ahojte, Krasul. aj naša má vyhádzané líčka. Zatiaľ jej to nekrémujem ničím, uvidím, či jej to prejde. Neviem, či to nemá náhodou z krémiku na tvár. Ale vo štvrtok ideme na poradňu, tak sa na to opýtam.

lenkahrehusova
16. mar 2009

Ale malej to cez deň prejde a po okúpaní má pupáčiky červené.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre