Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
18. mar 2009

muriel:podľa mňa ,keď budeš dávať nutrilon aj tých 110 ml,tak sa nič nestane.veď ak malý už nebude chcieť,tak cumel sám vytlačí jazykom.

tabletky som nikdy nebrala a veľmi by som ani nechcela.a drahý zase nechce gumy.tak teda neviem ako to budeme riešiť.

terina25
18. mar 2009

lenka: aj naša malá je kľudnejšia od včera.Sa normálne čudujem.Akurát teraz trochu chytila hisáky 😖 Jedla okolo 18.00 a o 19.00 už zase revala,že chce jesť.tak som jej dala a samozrejme sa vygrcala.a potom zase revala,lebo bola zase hladná.Aj teraz rumázga,ale jesť už nedostane aj keby neviem čo bolo.má smolu

nada.hope
18. mar 2009

Muriel my papame bebu 90ml 6x denne, mali by sme viac ale staci jej, dokonca si niekedy myslim, ze ma toho viac ako dost, ked grcka 😵
Zajtra mame poradnu tak uvidime, ako sme vyrastli a kolko sme pribrali 😉
Maminky zelam vsetkym dobru nocku 😵

terina25
18. mar 2009

pozerám,že keď som tu ja,tak tu skoro nikto nieje. 😖 Nejako teraz nikto nestíha či čo?? a janula?už asi nestíhaš veľmi chodiť po shopingoch 😀

muriel293
18. mar 2009

terina
ja som úchvatná krava! totiž predtým sme mali ten nutrilon HA a tam je dávkovanie na vek 2až8 tt 100ml lenže na tomto obyč.je na tento vek 133ml a ja som dávala podľa toho HA že však nutrilon tak je to všade rovnako a až dneska kukám na krabicu tak som si riadne pleskla po čele! 😠 😠 😠 Môžem sa ja potom čudovať že malý pýta skôr jesť ako po troch hodinách,že vyvreskuje a je nekľudný a že mi v noci dáko menej spí! že sa častejšie budí!!!! Ale tak chvalabohu prejavilo sa to až teraz že mu to chýba pred pár dŃami doteraz bol asi spokojný aj s tou stovkou...no nevadí už som to napravila,o šiestej večer som mu dala dávku čo mu právom patrí,napapkal sa už ani tak neťahal ako blázon pekne pomaly to zjedol a predstav si už je ticho skoro päť hodín lebo som si povedala že ho ani nebudem ja už budiť že ho nechám nech si spí koľko chce a nech si sám vypýta lebo to budenie mi išlo už na nervy každé tri hodiny a vždy tak pekne spal vlastne zaspal tesne pred jedením a ja som ho zobudila tak možno aj preto mi nespal riadne cez deń.....no uvidíme ako to bude...hrôza ako sa človek musí stále učiť bože a to už má mesiac a ja si pripadám ako krepaňa... 😖

a2303
18. mar 2009

Ahojte,
Tento týždeň mám fakt nabitý, tak Vás nestíham.... Ale čítam Vás 😵
Dnes som bola v práci celé poobedie, malinká mi zatial pekne spinkala u mojej maminy.
Zajtra idem na kontrolu k svojmu gynekológovi, tak sa normálne bojím 😕

Baby, so sexom bacha!!! Aj keď nemáme menzes, sme plodné!!! Mne to hovoril môj dr. Určite sa chráňte... Veľa mamičiek si myslí, že keď nie je menzes, tak nie sú plodné. Ale to je omyl...
My ešte nesexíkujeme, počkáme do zajtrajšej kontroly čo povie dr. Aj ja som mala vonkajšie aj vnútorné stehy, tak radšej počkám.

Predstavte si, soplíky malej už prešli už len sem-tam ťaháme (max. 2 krát za deň). Ale teraz sa jej vyhádzala tvárička... To musí byť stále niečo???? ☹ Neviete z čoho sa môže vyhádzať????

Majte sa, idem si rýchlo dať sprchu a spať, lebo zajtra bude zas rušný deň... Doktor, socialka... Stále je niečo.

Prajem vám dobrú noc!! Ahojte

terina25
18. mar 2009

a2303:to sme naozaj plodné???a ja som čítala pravý opak,že vraj dojčenie je najlepšia antikoncepcia 😖

muriel:ja mám nutrilon extra pre väčšie zasýtenie .ozaj a to možeš len tak prechádzať z nutrilonu HA na iný nutrilon? alebo ako to vlastne je?chodíš na gastro?

krasulka
18. mar 2009

ahojte ani ja este nespim...

terina joooj, dojcenie nieje antikoncepcia, ani to ze este niesu kramuse, na to ozaj pozooor, tak uz vela bab otehotnelo ze si mysleli ze nemozu...aby si za par tyzdnov nemala v albume dvojciarkovy test 😀 😀 😀

baby ja neviem co ta moja mala aky to ma spanok, ked pocas spanku totalne mixuje rukami a nohami kope..ale toto robila aj v bruchu, preeesne takto tymi nohami vykopavalla po nociach..

terina25
18. mar 2009

krasulka:tak to ma ani nestraš s tými dvoma čiarkami 😔 Naša malá sa zase počas spánku stále naťahuje a vydáva pri tom také smiešne zvuky,že sa na to vždy zobudím 😀 alebo si zvykne aj vzdychnúť a niekedy sa aj rozplače.to keď má zlé sny.Teraz spí ako zarezaná,ani nemukne.ale bodaj by nie,keď mala zase koliku 😠

krasulka
18. mar 2009

terina 😀 😀 nehcem strasit neboj. len davajte pozor. A presne aj nasa mala to robi 🙂

terina25
18. mar 2009

dobre ,idem spať.som taká sprostá,nie že by som využila,že malá spí,ale tu vysedávam pri nete.dúfam,že o chvíľu sa zobudí a budem happy...no ale kedy mám byť na nete,keď nikdy nieje čas.

práve si kýchla,som skor infarkt dostala,čo som sa zľakla...Ozaj, v noci som spala a zobudila som sa na to,že malá plače.A ona vobec neplakala,len mne sa to snívalo.Už začínam byť blázon.Aj v sne sa mi sníva,že furt plače 😀

už ozaj idem spať.želám dobrú noc

terina25
18. mar 2009

hej a ešte keď ju kojím,tak sa niekedy dokáže strašne zlostiť,lebo si nevie chytiť bradavku.vtedy je strašne ,,nervná,, 😀

terina25
18. mar 2009

ešte raz prajem dobrú noc a hlavne dlhúúúúúúúúúúúúúúúúú

muriel293
19. mar 2009

terina aj ja dávam ten pre lepšie zasýtenie a vymenili sme mliečko podľa seba a doktorka nás za to zvozila že ako si to predstavujeme meniť mlieko bez jej vedomia a miešať ho! ale tak nemyslím si že tým malému škodíme lebo ona by tiež miešala ked odporúčala obyč. HA na deň a na noc HA comfort! no nie? a teraz idem miešať zasa,kamoška mi dala jednu krabicu obyčajného čo nosí z maďarska za úžasnú cenu,ten by som chcela dávať cez deň a na noc extra ak nám sadne...dneska ho vyskúšame keď malý bude hladný najbližšie...predsa len tam sa dá kúpiť za smiešne peniaze tak čo! Akurát ten extra tam vraj nemajú...

S tým sexom,ja som iná krava to fakt,dneska ráno žiadna guma nič....asi by ma trafil šľak keby dačo! No isto by som si to nenechala to neprichádza do úvahy teraz! 😖

krasulka
19. mar 2009

ahojte, my noc ako taka....len teraz od rana bozieho mi mala kukadluje ocami 😀 😀 😀 ale zlata je, len zas tak kopala nozickami a napinala sa a vrcala pri tom..ja neviem z coho to robi..

Idem s akonecne najest..

No muriel, ty teda riskujes ti poviem..nechces babo a sukate bez ochrany...aby si nebola prekvapena 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ( dufam ze sa nehnevas,ale niekto ta musi zdrbat 😀 😀 😀 )

janula10
19. mar 2009

ahojte
lenk30 no ja som zabehnuta uz davno maly je v pohode uplne zajtra mame poradnu nabera riadne teda...myslim si citim to snad nebude mat 5kg 😀 😀 😀 😀
kocik je usper....ja uz od 10dna kocikujem.....
😵
😵
krasul je to super fakt 5mon ze papa a je najedeny mlieko tece on ma dobry tah no do vcera tym ze tak hlta ide mu aj vela vzduchu a vela grga to znamena ze ked je v potielke musim ho dvyhat takze tak...dnes to nemal klop klop dokina mi povedala ze to len zo zaciatku ze to vymyňizne no chudacik tak mi ho je luto ked mu to nejde niekedy hore ten vzduch on neplace ale ked vidim ako ho tak povediac skoro napne....no nic snad to prejde....

clarissa
19. mar 2009

krasul moja sa tiez nevie vynadivat,a ja som stoho nekludna,lebo najradsej som ked buva 😅 len si budem musiet zvyknut na to ze uzbude stale vyse a vyse hore..teraz mi konecne zabuvala..my dnesna noc ukazkova-o 8kupel,o pol9 zabuvala napapana a vstala az 4,15 takze nechala maminu vybuvat..zlate dievcatko..klop klop 🙂 asi pochopila ze cez den sa ma byt hore a v noci spinkat

janula10
19. mar 2009

clariss ty nekojis v noci?

clarissa
19. mar 2009

janul,kojim ju ked pyta,mne doktokrka kazala cez noc ju nebudit ked nepyta,cez den normalne papa kazde ri hodky,ale uz si davam pozor kolko jej davam,lebo ona tym ze je vacsia,tak by zjedla co vidi 😅 a par dni dozadu sa nam stalo ze ogrckala mojho Miška ked ju daval grgnut,ale strasne moc vyvracala som sa az zlakla,a sestricka detska mi povedala ze sa nemusim bat,ze bola strasne prepana a to dovtedy som je davala jest furt..teraz uz sme si spravili rezim,pekne po troch hodinach a v noci papa len vtedy ked sa zobudi s hladom 😉

janula10
19. mar 2009

hej to sa neboj aj moj ked hlce da von to je normalne.....ze ten zvierac sa im len formuje 😉

to mas dobre ze prespi ja kojim 2x za noc no ale som rada keby som enkojila mam naliate cecky ako balon tym ze mam vela mlieka 😵

a2303
19. mar 2009

Dobré ránko,
Clarissa, u nás je to tak isto ako píšeš Ty 😵 malinká papá v okolo 10tej večer, potom až okolo 4tej nadránom a potom až ráno. Cez deň každé 3 hodiny 🙂 Je to môj poklad!

Baby, dnes idem k svojmu gyn. držte palce... Normálne mám strach... ale snáď to nebude bolieť...

a2303
19. mar 2009

Tak sa majte, idem sa pomaly chystať.
Zatial pekný deň!!! 😵

krasulka
19. mar 2009

Ahojte,

Ant daj vediet potom ako to prebehlo, a drzim palceky 😵

Janul to mas fakt super. Juuj. Nemoze to byt aj tym ze maximko ma vacsiu vahu tak ma viac sil tahat? No ved uvidim ked bude mala vacsia a tazsia ci sa rozpije. Zatial je to take maciatko...Aj ten plac ma len take mravcanie..nastastie..Ale uz na nej vidim ze jej nieco je lebo ona mi neplakava len tak pre nic za nic. Ja krmim tak o 8, potom okolo 11-12, potom okolo 3-4 ako kedy..a potom okolo siestej..takze cca po tych 3 hodinach aj v noci. Len v poslednom case mi mala tak pije v noci ze zobudi sa hladova, a do 2 minut na ciciku spi a neviem ju zobudit..a ked vytiahnem cicik rev, potom zas zaspi na nom...a takto krmim aj hodinu...

shupolienka
19. mar 2009

ahojte, ja som bola vcera u gynekologicky a tiez som sa bala, ked som vyhopla na tu kozu, a dokina zastrngotala s tymi zelezami, tak mi bolo az zle ze boooze umrem ked to do mna vrazi tak som sa snazila byt uuuplne uvolnena. A vobec to nebolelo takze super. Oni su jemne, sak vedia ze sme po pôrode 😀

no my sme mali vcera brutal vecer, malemu trvalo skoro styry hodiny kym zaspal. a posledne dve hodky strasne reval, az skriekal tak ze sa az zadušal, mi bolo do placu normalne. Strasne prdel chudatko, takuto koliku brutal sme este nemali. Idem si dnes kupit tu rektalnu rurku pre to chudatko moje malicke. Take slzicky ronil tak mi ho bolo luto. Lekarka mu zdvyhla davku toho espumisanu na 3x20 kvapiek, tak uvidim ci mu to zaberie.
Neviem preco vzdy na vecer je tak brutal nafuknuty ☹ a to sa snazim nejest nic co naduva ☹

zuzi26
19. mar 2009

shupolienka my berieme na koliku sab simplex 15 kvapiek 3x denne a klop klop uz tyzden sme bez koliky a malinka je spokojna..normalne nam odlahlo ako to super zabralo..skuste zmenit kvapky, ked vam nezaberu..su tu take diskusie, ze jednym zabralo to inym ine, treba vyskusat..

zuzi26
19. mar 2009

inak aj ja si davam velky pozor na stravu, ziadne ovocie okrem osupanych jablk a zo zeleniny len ladovy salat a mrkva nenafukuje, nejem cokoladu, ziadne koreniny, strukoviny..a aj tak mala Hanka koliku..esteze su tie kvapky, my sme tiez pri malej skoro plakali, ze sme jej nevedeli pomoct a teraz v pohode..len jej to zrychlilo travenie, castejsie kaka a je viac hladna 😉 ale to uz vydrzime..
inak to co sa deje vonku snezi?? 😕 😨 uz sme boli vychystane na prechadzku a mozme ostat doma 😢 aspon si pozehlim plienky...

patkao
19. mar 2009

ahojte.ja som bola dnes tiez u gyndosa a nebolelo to!jupi..ale tiez mi zvieralo hrdlo ked bral tie zeleza.my teraz hnackujeme,tak nespim skoro vobec,ale myslim ze jej konecne zaberaju tie kvapky..inak je to boj dostat to do nej,su fakt hnusne,ani ja by som sa netesila

janula10
19. mar 2009

krasul ani moj neplace vobec iba zamrnci....a ver tomu ze to grganie a to videnie mlieka sa bojim dnes som myslela ze ani nedycha ked mu zabehlo ked lezal sakra ☹ 😕 😢

ja mam na koliku preventivne espumisan L co ma aj shupol.....

miskelka
19. mar 2009

Ahojte...po dlhšej odmlke ...Úprimne závidím, všetkým maminám spavých detičiek 😠 ...To naše je schopné byť hore takmer celý deň..a keď je hore, tak len plače...(pokiaľ nie je na rukách) 😠 ..papá každé dve hodky..a to aj v noci 😕 ...začínam byť dosť K.O... a to som bola na seba pyšná, ako zvládam domácnosť aj dve deti... Nechcela som žiadnu pomoc..., ale teraz mám riadnu krízu..bolí ma celé telo, rastú mi bicepsy, čo malú hontrlám na rukách celý deň...na viečka by sa hodili zápalky..., chrbát si necítim, alebo až moc?!.. Včera zaspala o jednej v noci...kúpali sme niečo po siedmej 😅 No hrôza..., len dúfam, že takéto obdobie nebude dlho trvať 😅

muriel293
19. mar 2009

baby nám tá rektálna rúrka vôbec nepomáha! ☹
Už som to pár krát skúšala a vôbec sa potom nevykakal,dneska ráno chudáčik vykakal taký totál tvrdý bobek a ďalej ten zbytok zo seba nevedel dostať,strašne plakal,bruško mal totál tvrdé tiež už dávno nemal takýto stav ,strčila som tam tú rúrku,normálne bolo cítiť že tam dačo je aj som ju vytiahla špinavú a nie a nie to vykakať chudák toľko plakal až sa vyhladoval tak sa napapal a teraz spí.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre