Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

molly28
20. mar 2009

nadi..tak to je super..neboj rozbehneš sa...tak ako som ti pisala.... 😉

krasulka
20. mar 2009

Ahojte,

joj ako vam zavidim tie kontroly co mate za sebou..

Ja som bola s malou vonku ale len tak na chvilu, lebo tu fuka strasne, uz mi to ide riadne na nervy to pocasie. 😖

nadi a ako sa ti to rozbehlo? brala si tie homeo?

nada.hope
20. mar 2009

Molly dakujem za podporu 😉
Krasul ano beriem homeopatika, a velmi vela pijem. 😉

muriel293
20. mar 2009

baby ale ja nekojím takže preto fičíme aj na čajíku... 😉

heidy26
20. mar 2009

Muriel tak ked nekojíš tak čajík potom by mal byť ok. a dávaš ten harmančekový? ten feniklový nadúva aale len pokial ho vypije malinky vo veľkom množstve,inak je super na vetry a je lepší ako ten hrmančekový.

xarah1
20. mar 2009

ahojte my sme mal izase problem s tym harmancekovym nasa mala mala z neho strasne hustu stolicu a nemohla ju vytlacit a ked sa jej podarilo tak to bolo s troskou krvy tak pijeme ten feniklovy a cistu prevarenu vodu rano proti zapekaniu zatial to pomaha a mala kaka 2-krat za den

andrea142
20. mar 2009

ahojte
baby mám na vás jednu otázku: tie ktoré dávate iba umelé mlieko zarábate ho dopredu a potom iba zohrievate alebo iba vtedy keď malým dávate jesť?
dnes som s bola s malou na poradni a za týždeň mi pribrala iba 90g ☹ . tento týždeň bol hrozný . strašne málo mi jedla, keď som ju išla kojiť tak chytila strašné hisáky a prsia nie a nie chytiť. nakoniec mi zaspala od vyčerpania ☹
takže dnes si už iba odsávam mliečko a keď už nebudem mať tak prechádzame na UM.

ohľadne tých Hipp čajov: sestra to dávala malej a strašne sa jej pokazili zuby.

ja malej dávam feniklový čaj ale nie Hipp ale prevarím Lucku a hodím tam zopár semiačkou feniklu, ani nesladím. pár dní trvalo kým to začala piť ale teraz už pohode.

mishka711
21. mar 2009

len nahodou so nakukla omylom le ktomu um mliecku ja som vzdy narobila do predu a dala do ohrievacky ja mam avent a ta ked je na nule aj tak ohrieva takze ked sa maly zobudil mal aj tak teple mliecko teraz ho uz pomaly odnaucam a sem tam mu dam aj izbovu teplotu 😉

kvietok23
21. mar 2009

kde ste vsetkyyyyyyyyyyyy? 🙂

shupolienka
21. mar 2009

venujeme sa detickaaaaaaaaaaaaam 😀
baby ale fakt je tu nejako mrtvo...no teeeda 😎

a2303
21. mar 2009

Dobrú noc Vám prajem, dnes sme mali návštevu 😵
Ahojte 😵

ludika33
22. mar 2009

Dobre ranko,

andrea mne maly pribral za tyzden iba 40 g. to je asi dva tyzdne dozadu. Boli sme na prevazeni dalsi tyzden a uz pribral 180 g. Tiez mal vtedy zly tyzden a este aj zltacka mala vplyv na jeho papanie a spinkanie. Lekarka nam hovorila, ze nech este vydrzime. Ja som si nasadila tie homeopatika vtedy a mliecko sa rozbehlo a aj malemu dajako zachutilo. Klop klop. Lekarka Ti kazala davat UM?

fodorka33
22. mar 2009

baby volakedy ked som tu jeden den nebola tak ste popisali niekolko stran a teraz pridem a su tu nove dva prispevky....ja viem sak ked sa vsetky tak vzorne starame o tie nase deturence...jaj mi sme boli vcera vonku dvakrat tak bolo krasne aj za chvilku sa chystame zase.stvrtok ideme dokine sa ukazat na jeden mesiacik tak som velmi zvedava kolko sme pribrali 🙂 jaj no ale ja ked si predstavim tu kontrolu u zenskeho tam potom ani nepojdem 😒

lenk30
22. mar 2009

dobré ránko. tak my sa pomaličky učíme spinkať v postielke.
ja som bola v piatok na kontrole u gyndy, tak všetko ok, tak už mám pokoj - aspon že 6nedelky u nej nečakajú

včera sme boli s malým na vysokohorskej turistike na Martinských holiach. Manžel lyžoval a my sa kočíkovali. Bolo to super. Malý spal vkuse 6 hodín - aj papať zabudol. tak v týždni si zoberiem hore aj nejakú au-pairku a polyžujem aj ja.

baby, tie ktoré dávate pukacie kvapky............majú normálne hovienk? filipko kakal normálne, ale teraz ked dávam tie kvapky pred každým papaním, tak už 3 dni nekakal - aj trubičku som mu dával a nič, len také tmavšie a husté.........chúdatko moje. dnes už som tie kvapky nedala.

inak v piatok sme mali aj poradnu, môj papkoš pribral za 3 týždne kilo, a doktorka mu poťukávala po brušku a že sa nemám ani diviť, že máme problémy s bruškom a že plačká, lebo že ho má ozaj ako balonik

chystáte sa dnes vonku? je krásne.................

ludika33
22. mar 2009

lenka aj nas ma tak vselijako stolicu. zo zaciatku pravidelne vecer kakal a potom isiel spokojny spinkat. teraz ma, ze aj 2 - 3 dni nekaka a potom aj 3 krat za den. ja mu nic nedavam na stolicu a uz aj feniklovy cajik som vysadila, tak teraz nepije vobec nic, iba mimi mliecko. vcera som si myslela,ze sa jeduje kvoli brusku vecer, tak som aj posparala v ritke ale ani si nepukol nie to este kakal. zato dnes uz dva krat kakal a teraz spokojne buvinka.

my sa chystame na poobedie von. ved vyzera , ze dnes bude krasne a dokonca ani nefuka. pojdeme cela rodinka pekne spolu. Tato bude kocikovat, Natalka sa bude kolobezkovat a ja si budem vychutnavat spolocne chvile 😵

kvietok23
22. mar 2009

baby, davate spat deticky na brusko? lebo moj maly velmi rad tak spinka a vraj by sa mali davat na brusko spinkat az po 6mesiaci... 😕

bubatenko
22. mar 2009

ahojte,

po dlhšom čase, ale predsa 🙂

náš valibuk už má krásnych 5 kg a ja za sebou kontrolu u gynekológa a všetko je ok 😉 . Po tom čo som vás čítala, tak sme si tiež prešli všetkým - momentálne bojujeme so soplíkmi, zapálenými očkami a ako keby nestačilo, nám dnes pribudli fliačiky červené v hlavičke a menšie šupinky - majú to Vaše babätká? Na nete som sa dočítala, že sa to volá Seborea a pomáha namazanie hlavičky olejom, potom vyčesať a umyť....ide mi o to, že každý odporúča inú mastičku.... nebojujete s niečim takým 😒

krasulka
22. mar 2009

ahojte, u nas nic extra nove. Mala mi kaka tak raz za 3 dni,ale sama od seba nastastie. Ja stale dokrmujem, po tom co sa i mlieko rozbehlo ho mam posledne 3 dni zas nejak menej...no ja neviem..musim zas nasadit tie homeo..Inak neviete kolko nepretrite sa mozu uzivat?

Ja idem s malou na poradnu zajtra. A baby. Ja mam v nutri este stale stychy...2 mi tam nechali ze sami vypadnu, no ale zajtra mame mesiac a stichy stale vnutri..Dufam ze mi tam neprirastli alebo co..uff..

A strasne ma boli zub mudrosti ktory mi rastie asi uz rok a kedze je tak vzadu a je tam uz dasno nema kam rast..a uz minule mi zubar povedal ze ked ma bude takto bolievat tak mi ho vytrhne,ale to bude musiet aj rezat ci co..Ale ja sa tak bojim..ale ma boli velmi cele to dasno okolo neho, tak uvidim ako to neprejde tak budem musiet ist k zubnikovi..Jak keby toho nebolo dost...

fodorka33
22. mar 2009

ahojte tak mi uz domka z prechadzky a maly reste spinka v kocariku 😀

kvietok to som nepocula ja som citala ze detick sa mozu davat kludne spavat na brusko po prvom mesiaci ale ked si ty alebo niekto nablizku,,,az by znahodou sa pretocil alebo hlavicku si vytocil tak zeby sa dusil aspom tak viem ja nas maly nema ani mesiac a vzdy spinka na tatkovi alebo na MNe a to "len"na brusku aj ked ho dame do postielky hajat tak cez den na brusko nech nema prelezany chrbatik v noci vyslovene na chrbatiku 🙂

shupolienka
22. mar 2009

ahojte, tak mi sme spinkavali na striedacku raz na jednom boku raz na druhom, ale uz sa betar sam pomrvi a lezi na chrbatiku a rucicky hore pre hlavicke 😀 tak mu je najlepsie 😝 nastastie si otaca hlavku raz tak raz tak, takze nevyzera ze budeme mat prelezanu. Na brusko som chcela davat, ale najskôr chceme kupit monitor dychu 😎 My spinkavame v postielke len v noci. Cez den spinka len v kociku na balkone, tri hodky doobeda, tri poobede. 😎

janula10
22. mar 2009

ahojte
tak my sme mali s Maximkom poradnu v piatok mame uz 59cm a 4900g nato ze kojim len 5min tak riadne pribera 😀 😀 😀 asi mam fakt extra silne mlieko 😵 😵 😵 vsetko je ok aj my mame teraz sopliky vysavame a davam nasivin novorodenecky ale von chodime....vcera sme boli aj v auparku zas kuknite foto ako som ho vyfesakovala 😀 aj tenisky uz mal 😀 len sa certi ked ho obliekam a je hore...no len mama ked tolko veci ma pre neho tak musi 😀

no ja na brusko nedavam aj ked mame monitor dychu lebo z toho ze je ten syndrom nahleho umrtia neodporuca sa davat na spanok babatka na brucho do 6mes

bubu hej tie supiny ja som citala ako pises ze olej a vycesat....skus to tak

nada.hope
22. mar 2009

Ahojte
my na brusko davame vzdy aspon raz denne, mala je spokojnejsia, nebudi sa zo sna tym, ze sa pretahuje a hlavne odporucala nam to detska doktorka, je to dobre na travenie a my mame trosku problemy s odgrgnut, ale vzdy je niekto pri nej. Inac spava iba na chrbatiku.

Jani tak to mas fakt dobre mliecko, ved ty by si mohla krmit aj dalsie babatinka nie?

janula10
22. mar 2009

nadi daj pokoj odsavat ani za nic.....ja som najskor zo zaciatku hovorila ze boze musim kupit nutrilon ved on taha len 5min a nakoniec som si povedala ze pockam do prvej poradne a za tyzden nabral 400g co dokina povedala ze super ze tolko nenaberu ani co koja 30min ..... tak asi fakt mi tam prudi aj tvaroh alebo nieco syte 😀 😀 😀 😀 😀 no ja som spokojna aspon je rychlo najedeny 😉

s tym bruskom hej to ked das cez den takto ze ju mate na pozore ok ale na noc nie....neodporuca sa aspon my nedavame aj ked mame monitor....inak nas maximko sa lubi na rukach nosit uz je tazky pomoooooc....a spava aj medzi nami aj v postielke ako kedy..... 😉
je to velky spekulant spi robi sa ze tvrdo ideme ho polozit a oci ma ako po 5hod spanku 😠

krasulka
22. mar 2009

Janul no teedaaaaa, maly aky fesacisko, no toto!! 😵 😵 😵 😵 😵

marya
22. mar 2009

Caute baby 🙂

aj nam Petko lepsie spinka na brusku ako na chrbatiku, ale na noc ho davam len na chrbatik, ked je na brusku vzdy sa bojim ze si zabori hlavicku nostekom dole a zausi sa...a na brusku je strasne rad, lebo uz krasne pasie baranky a rad sa tak pozera na svet okolo 😵 😵

Ja mu okrem kojenia nedavam ziadne ine tekutiny, kakame tak 3 krat denne 😀 a priberame okolo 35o g za tyzden 😵 uz sme pribrali vyse 2 kg od porodu 😅

marya
22. mar 2009

Ked ste pisali o tom tutu mutu 😅 tak u nas to funguje snad aj lepsie ako predtym 😀 ale co ma prekvailo, ze ja som uz dostala a uz aj mi skoncili kramy, takze neplati ze pokym kojim (a ja kojim ozaj intenzivne ) tak nie su kramy a nemozem otehotniet...ale ja sa tesim, ja by som uz vitala aj druhe babatko onedlho 😅 😵

ludika33
22. mar 2009

marya to kludne mozes mat uz kramy, ja som ich nedostala pri natalke az tak skoro, ale na to, ze mi hovorili, ze pokial budem kojit krami nedostanem. tak to nie je pravda. ja som natalku kojila skoro do dvoch rokov a kramy som dostala presne po pol roku od porodu. ☹ a to ze detom menej chuti vtedy mliecko je tiez blbost, lebo nasa tahala ci som mala alebo nemala krami. hlavna vec, ze maminka dala mimi a bolo jej aj je kde. ja som bola rada, ze jej chuti a ze krasne po startovacich strapaciach (tak isto ako andrejko) priberala

lenk30
22. mar 2009

musím vám napísať ako som sa po 11 mesiacoch kúpala. napustila plnú vanu, olejiky, sviečky, vírivka. malý spal, tak drahý prišiel za mnou. my sme sa vždy spolu kúpali.....a za chvíľu bééééé, tak vyšiel dať mu cumlík, za chvíľu bééééééééé, tak ho dal do vaničky z kočíka a doniesol do kúplene, aby nás videl a počul.......tak som sa smiala, že to už bude všetko inééééééééééééé

baby ako vám vyzerajú brušká?????????? ja som stále ako v 5 mesiaci. cvičíte? čo s tým? ten sťahovací pás je len na oko, ako ho dám dole, tak je to to isté..............
a o bedrách ani nehovorím, nosím jedny rifle a jedny športové gate. tie kosti sa stiahnu???????

nikuska22
22. mar 2009

ahojte,
chcem sa vas opytat, ci mate niektora podobny problem - moja mala je este stale zlta, ked sme sa vratili z porodnice, tak bola v pohode, ale potom trocha viav ozltla, brali jej krv, tak mala zvyseny bilirubin, ale nie velmi vysoko, ale teraz sa mi znovu zda zltsia, tak ja uz neviem... 😒
okrem toho sa na celej tvari vysypala takymi vyrazkami jak krupica a take pupence biele jak na vytlacanie, nechapem z coho to ma, ved nic take nejem, uz jej to trva stvrty den a vobec to neustupuje, som volala lekarke a ta vraj, ze to su potnicky.....

a2303
23. mar 2009

Dobré ránko 🙂

Baby, ja Vás vôbec nestíham prísť pozrieť ☹ my máme skoro každý deň návštevu, ktorá príde pozrieť malú. V Sobotu bola 1, včera 2, dnes bude zas 1... Ale veľa z malej nemajú, lebo mi stále spinká. Len ju kuknú a potom sa bavia s nami 😀

Dnes ideme do poradne, som zvedavá ako nám rastie naša princezná! Narodila sa s 3400 g, v prvej poradni mala 3980 g.. tak uvidíme dnes 🙂

Lenk30, podľa mňa na bruško začni s brušákmi. Začni pomalyčky aby si sa nepreťažila asi to jediné zaberie a bruško si natieraj. Ja som cvičila pred aj počas tehu (vtedy som brušáky vynechala) do 7ho mesiaca (potom som bola mesiac v nemocke, tak som prestala) a mne sa brucho aj boky uplne stiahli. Asi je to tým,že som predtým cvičila. Podľa mňa skús začať cvičiť, to by malo zabrať.

Nikuska, také isté vyrášky má (mala) aj naša malá. Moja kamoška mi tiež hovorila, že sú to potničky, tak som ju prestala tak veľmi obliekať na domu a vyrášky už miznú. Boli také isté ako si Ty písala. Tak asi je to ono..

Baby, idem trošku upratať a potom sa budeme chystať k Dr.

Zatial sa majte a prajem krásny deň!!!!! Skúsim ešte dnes prísť, len neviem, lebo večer máme s Drahým romantiku, oslávime moje narodky 😵

Ahooojte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre