Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

janula10
26. mar 2009

😀 😀 😀 😀

wewe8811
26. mar 2009

ako sa vam s maximkom dari? poslucha? 😉 nestiham citat dozadu...

lenk30
26. mar 2009

wewe, krasul - a tie homeopatiká to po koľkých guľôčkach?
/včera som na nete čítala taký článok o podpore mliečka, že si treba urobiť v týždni 1 deň laktačný - teda holá aj s bábom ležať v posteli a len papať, prisávať, rozprávať, spinkať.....................no to je síce krásné, ale ako by som to vysvetlila môjmu filipkovi, keď on nepoloeží???????????,

clarissa, ja mám také isté pocity, že mliečko mi nesstíha.............tej hadičky sa neboj, ved ju nedávaš stále........ja som hadičkovala hlavne v noci, to plakával aj dva týždne v kuse, a v pohode kaká. ja som ho teraz začala vážiť pred a po papaní aby som vedela koľko scucká

- akej farby má byť teraz hovníčko? už prestal mať žlté - ale on mal až krikľavo žlté a to mi doktorka povedala, že ešte sú tam pozostatky žltačky. teraz má také tmavé..................také má byť?

muriel máš šikovného mužíka

baby neviete, sú nejaké tabuľkové hodnoty koľko by v ktorom týždni mali papať? lebo ja ho prevažuje. minulý týžden v 6t spapal 110, 120 a tento týžden 80,90........................ako mám vedieť, či mu to stačí, alebo nemá viac mlieka?????????

lenkahrehusova
26. mar 2009

wewe, pozrela som fotečky. Krásna je. Celá mamina 🙂

baby ako sa volajú tie homeopatiká na mliečko? Ď. 🙂

lenk30
26. mar 2009

lenka - ricinus

baby a čo sme písali o tých vyrážtikách po tváričke, vašim to už prešlo? filipkovi nie - doktorka povedlala,že natierať modrou indulonou - už to má chúdatko také suché ☹

a2303
26. mar 2009

Lenk, aj moja má vyráštičky, sú to potničky... Ale už jej to prechádza.
Idem chystať večeru pre Drahého.
Majte sa a pekný deň!!!! 🙂

lenkahrehusova
26. mar 2009

Lenka, aj moja má vyrášky, tiež také suché. Ja jej to občas natriem sudocremom a inak každý večer s krémom na tvár - modrou niveou.
Tiež jej to moc neprechádza. Tak som zvedavá dokredy to bude mať. 😒

wewe8811
26. mar 2009

lenka tie homeopatika sa volaju ricinus communis 5ch a maju sa brat 3x denne 5 guliciek pred jedlom 15min alebo 30 min po jedle. Cmulaju sa a nema sa tesne po tom alebo pred tym umyvat zuby alebo zuvat zuvacku 🙂

lenkahrehusova
26. mar 2009

wewe, ďakujem a nemá to žiadny egatívny účinok na bábätko? Ale asi nie, keď je to na mliečko.... 😉

wewe8811
26. mar 2009

lenka nie, ved prave preto ich papame, aby sme mohli krmit babatka. Ja ich sice jem, ale musime aj dokrmovat, lebo nemam dost mliecka pre moju jedacku 🙂

krasulka
26. mar 2009

Ahojte babulky,

veru leni neboj sa papat tie homeo,pekne 3 x denne volne rozspustit v ustach a uvidis. Ja somdnes bola s malou chvilu vonku ale ptotm sa uuzasne rozprsalo a rozsnezilo tak sme isli domov. A bola som aj zaniest na ten urad ten papier a bolo ni treba len kopiu rodneho listu a moj OP 🙂

zuzi26
26. mar 2009

ahojte, tiez vas moc nestiham, ale ako vidim, viacere tu nestihame konikovat 😉 wewe Zoe je krasnunka, taka malinka jemnunka - neviem preco ale uplne sa mi k nej hodi to meno co ste vybrali. 🙂 nasa rodina hovori, ze mala sa podoba skor na ocina, aj ked mne sa zda ze je taky mix - ale to sa asi len utesujem 😅 my uz mame 4140 g a 57 cm. Za dva tyzdne sme pribrali 500 g, takze mlieko zatial staci. Ja skoro zakazdym krmim z dvoch prsnikov, jeden jej nestaci. Lenk30 to je pekne s tym laktacnym dnom, len kto by mi nosil jedlo do postele, navaril, upratal a popral 😵 ??? Ale aspon na par hodiniek by som to skusila..

andrea142
26. mar 2009

ahojte
po dlhšej odmlke ...... sestra mala požičaný môj počítač.

Ludika: ja malú prikrmujem odkedy sme došli z nemocnice, lekárka mi to nekázala. najskôr som chcela iba dovtedy čo sa mi spustí mlieko ale malej sa vždy málilo. a teraz po minulo týždňových trampotách s jedením v tom budem musieť pokračovať.

wewe: malá je zlatá

zajtra ideme k lekárke som zvedavá koľko mi pribrala. ... ( tento týždeň papala celkom pekne)

wewe8811
26. mar 2009

ako vidim vacsina z nas nestiha. Kde su tie dni ked sme si cely den doma lebedili a konikovali 😀 Teraz by som tak brala 1-2 dni uplny klud a spanok celu noc, ale nemenila by som. Ti nasi drobci stoja za to 🙂
zuzi26 dakujeme, ja si uz ani neviem predstavit, ze by sa mala volala inak. Mali sme ako druhu alternativu Dominika, ale je to proste Zoe 😀

krasulka
26. mar 2009

Ahojte maminky spolubojovnicky,

ani ja dnes nestiham..a dnes mauz od poobedia ako sme boli vonku boli strasne hlava..ja neviem co to..A mala mi o 7 vypila 120 ml mlieka, potom zaspala do 22:00,dala som ju na cici, trochu si podudlala a zas spi, tak som zvedava dokedy ked poriadne nejedla teraz. No uvidime, mozno ze ma prekvapi. BAby ja uz sa tak neviem dockat tepla, mne uz toot lezie na nervy. Inak dnes nic akosi nestiham, aj som zehlila poobede, navarene sme mali od vcera a aj tak clovek je aksyi spomaleny, malatny. Dufam ze namna nelezie nejaka choroba.By ma slahlo.

Ktora ste tu pisali ze hned hccete druhe babetko? 😕 vcera som nieco zaregistrovala,ale neviem ktora ste to pisali. To si trufate? ty brdo..obidv moj veliky..Aj ked ja by som chcela druhe tiez nie moc s velkym odstupom ale zas nie hned teraz.

Baby ktore ste uz dlhsie po porode beriet euz nejaku anti? alebo rozmyslate o tom? Ja sa vazne obavam aby som neostala tehu hned po prvom tutu mutu, kedze ako som si overila pri Ejmi, nam sa zadarilo na prvy planovany sup. TAk sa bojim ze na mna Michal hodi trenky a budem tehotna. A urcite uz chcem byt tehotna az vtedy ked uz budeme na stalo spolu a nie takto..

martinkasch.
26. mar 2009

no tak ja este stale strasim na nete,
cez den nestiham pracovat tak musim v nocnu hodinu. ked deti spia a je tu aspon trocha klud.

Chcela som sa Vas opytat, akej farby maju vase deticky oci? Vytesujem sa, ze nielen moj prvy syn Erich je cely ja, ale este viac sa na mna podoba moj Sebinko. Obidvaja maju ako babatka krasne modre ocka. Vraj sa jasne modre oci mozu zmenit na hnede. Toto tvrdi moja svokra. No mne sa to nezda, mozu sa zmenit akurat na sive alebo zelene ako Ejkovi ale nie na hnede. Co vy na to?

klementina
27. mar 2009

ahojte, martinka myslim, ze vsetky deti maju modre oci a do polroka sa to zmeni alebo zostane ta farba.aj nasa mala ma modre oci, ale my mame obaja tmave, tak sa jej podla mna urcite zmenia na hnede.
nasej malej sa zase zapalilo druhe ocko, to prve jej celkom rychlo preslo tak dufam, ze aj s tymto sa nebudeme dlho trapit. boli ste niekto na tych preplachoch ocnych kanalikoch? pomohlo to?
a vcera isla spat o pol desiatej, co je u nas rekord, a zobudila sa az o pol piatej na papanie 😵 som bola z toho soknotu, tolkej zmeny naraz, nikdy nezaspala skor ako o polnoci a po troch hodinach sa budila..
inak nabuduci tyzden sa uz ma vyrazne oteplit, konecne.

avuska19
27. mar 2009

ahojte. Krasulka, ja tiež vážne uvažujem nad anti, nevie ktora je vhodná aj počas kojenia, ale o pár dní sa chystám k lekárovi, tak snád mi niečo vhodné predpíše.

lenk30
27. mar 2009

mne už doktorka napísala nejakú antikoncepciu, čo sa pri kojení, ale ešte som nebola na krv, tak mi ich nedala. no uvidím - manžel je nejak proti.............žeby sa mu zapáčila výroba detičiek?

dnes sa mi smial, že už som riadne KO - že sa v noci posadím na postel a kukám ako výr, a že cumlík? papať?

zuzi26
27. mar 2009

ahojte co tu nikto nie je 🙂 ? asi ste vsetky vonku s kocikmi..my sme boli ale uz sme sa vratili, po dlhom case sme boli s manzelom na obede v restike a mala pri nas spinkala v kociku..v nedelu mame krstiny, tak idem vyprat biele oblecenicko, aby bola fesanda. pekny vikend vsetkym!

mounty
27. mar 2009

ahoj, chcem len potesit tie co maju jedno babatko a nestihaju.......teste sa na dve 😀

a2303
27. mar 2009

Ahojte, ja nestíham ani s 1 bábätkom 😀

Dnes nám malá opät prespala durch celú noc 😨 Papala večer o 9tej, zaspala okolo 10 tej a vstala ráno o 6tej 😵

Dnes som bola pred obedom v práci, malá bola zatial u mojej mamy, bola som len nakojiť /moja kanc. je asi na 4 minuty od mojej mamy, to je super!/ A poobede sme boli s malinkou 2 hodiny vonku a teraz ešte stále spinká. Tak nám deň super ubehol 😵

Zajtra ma čaká varenie a upratovanie, už sa teším 😠

mojsejovka
27. mar 2009

ahojte, babenky.. už som sem riadne dlho neprispievala, stihnem ledva načmárať niečo do našej levickej témy a už ma malinká vyrušuje.. 😀
je straaaašne zlatučká, v noci krásne spinkáme, cez deň býva ale veľa hore a stále sa chce "rozprávať".. nenormálne je ukecaná a krááásny smejko je z nej.. 😵
ja tiež musím dokrmovať našu hladošku, v noci jej stíham, ale cez deň jej teda nestačím, keď si vycucká odo mňa všetko, tak spustí riadnu pesničku..

no a máme super novinku, síce sa trošku trápime a sme mrzutí, ale idú nám zúbky.. je to riadne skoro, ale aj Emke išli prvé okolo druhého mesiaca.. len sa bojím, že ma bude pri kojení hrýzť.. 😅

mojsejovka
27. mar 2009

ešte k tej antikoncepcii - ja mám Azaliu, môže sa aj pri kojení a doktor mi odporúčal Mirenu, ale to pre baby, čo najbližších 5 rokov nechcú ďalšie bábo, to je vnútromaternicové hormonálne teliesko a 5 rokov sa z neho uvoľňujú hormóny ako pri HAK, výhoda je, že sa uvoľnia len do maternice a nie do celého tela, takže nezaťažujú organizmus.. ja nad tým rozmýšľam, ale to by som musela mať dobré výsledky cytológie a ster mi bude robiť až v máji, tak sa potom rozhodnem.. inak stojí to cca 5 tisíc, takže to vyjde oveľa lacnejšie ako kupovať tabletky 5 rokov..

ludika33
28. mar 2009

Ahojte babulky,

konecne sa mi podarilo docitat vas spatne. My sme boli v utorok na poradni a maly ma 4060g a 57 cm. Huraaaa prekrocili sme 4 kg. Velmi sa vytesujem, ze pomalicky nabera na vahe.

Ja tiez rozmyslam nad vnutromaternicovym telieskom. Ja by som chcela mimco zase az tak po 5 rokoch, tak by to akurat bolo na tu dobu a aspon nemusim mysliet na to ci som si zobrala, alebo nie pirulku a potom tie nervaky ci trampase pridu alebo nie. Ja si to radsej najplanujem to tehu.

Preberali ste tu temu pomoc muzickov. No moj mi teda tiez moc nepomaha, tak ma to dozralo a vycistila som mu cez tyzden zaludok. Ved on chodi len v noci do roboty a potom doma sa venuje svojej zalube motorke. Ja tiez chodim do robotky a aj doma robka a este domacnost a deturence. Dozralo ma to, tak som mu to pekne krasne naservirovala, ze bud si budeme pomahat, alebo ja teda koncim. Ja odmietam robit sluzku v tejto domacnosti a aby si ma potom deti pamatali, ze som bola len nervna a ze som nemala na ne cas. Vyhlasila som protest a cez tyzden som bola kazdy den vonku s detmi a nech sa domacnost posklada. Muzik si to vsimol a pekne vcera aj veceru pripravil. Taka mudra som aj ja, ze zatrepem, ze som hladna a sadnem si k teplemu cerstvemu jedlu bez robotky.

wewe8811
28. mar 2009

ahojte kocky, chcela som sa spytat na jednu vec. Co mame taku knizku kde sa zapisuje po mesiacoch ako pekne priberame, tenkrat po prve... a pod. tak je tam aj priestor na odtlacok nozicky a rucicky. Robili ste to niektora? Aku farbu ste pouzili aby to nebolo pre drobca skodlive? Ja som bola vcera v papiernictve, ale mali tam len take klasicke temperky alebo vodove a to sa asi velmi nehodi.

krasulka
28. mar 2009

Ahojte,

wewe dobra otazka..ja mam tiez taky album kde to je. Bolo by dobre asi kupit farby na telo..ale tie neviem kde sa daju dostat.

wewe8811
28. mar 2009

krasulka mas pravdu... ved aj ked su nejake akcie pre deti, tak im po tvarach maluju kadejake veci, len kde to zohnat 🙂

lenk30
28. mar 2009

ahojte, ja zas nevyspatá................aj keď v noci spinkal vkuse 5 hodín bez papania, potom bol od 3:30 hore. tie farbičky zaujímajú aj mňa, chcela by som si urobiť aj také obrázky a zarámovať to. lebo fotiť sa mi tie ručinky moc nedarí, keď stále s nimi šibrinkuje

wewe8811
28. mar 2009

lenk30 pridavam sa k tebe co sa nevyspatia tyka. Nasa bambulka spinkala od 20.00 do 3.00 a potom buntosila, takze som ako matoha. Ani kava mi rano nepomohla 😒
Pozerala som na nete nejake obchody s tymi farbami, ale najradsej by som to v nejakom kamennom kupila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre