Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

ludika33
14. apr 2009

ahojte babulky,

tak ako ste sviatkovali? My aj pekne aj bolavo. Vcera sme sa vybrali na vylet do Banskej Stiavnice. 1 km pre Stiavnicou sa nam mala povrackala v aute a to tak kvalitne, ze bolo cele auto a aj maly od toho, tak sme pekne s muzom vlhkymi utierkami upratali co sa dalo a ta hej naspat domenko. Chuda moje male vrackala este aj cestou domenko. Tak mi jej bolo luto. Prdet na to, ze sme nakoniec z vyletu nic nemali, ale malej bolo strasne zle. Kym sme presli 200 km naspat domov, tak sa jej brusko ustalilo a uz pytala po nas polievocku. Tak uz bolo dobre. Dosli sme na to, ze mala nesmie pred cestou jest cukriky ani jeden, lebo to jej sposobuje zaludocnu strapaciu pocas cesty v aute. Nevadi aspon sme o cosik mudrejsi. Nakoniec sme sa isli vecer prejst este k babinke a bolo po velkej noci.
Ozik maly konecnej kakal po tyzdni. Po hodine cvicenia a rektalkou sparania sa mu zadarilo. Taky bol spokojny a kludnucky potom.
Maly mi v noci prespi v kuse 7 - 8 hodin. Nepotrebuje papakat v noci. Zaspava medzi 8 - 9 vecer a prvy krat je az medzi 4 - 5 nadranom. Super sa vybuva a potom je kludnucky ako barancok cely den a samozrejme aj maminka sa ako tak vybuva pri drobcovi aj ked nejdem rovno s nim buvat.

Prajem Vam krasny slnecny dnicek.

clarissa
14. apr 2009

Ahojte
Ludika, mne takto krasne mala spavala asi prve 3tyzdne a teraz sa uz budi cca kazden 3 hodky aj v noci,.jednoznacne potrebuje viac papat 😅 znepokojuje ma "zabka" co ma v pusine aj soor sa tomu hovori..,vytierame to sodou bikarbonou,.no ale neviem,.sami to nepaci 😒

lenk30
14. apr 2009

ahojte, ja odpadávam ako vám pekne spinkajú..............
a2303 - že rozprávku............to by som mala začať, možno účinkuje, možno sa mu tie moje uspávanky tak páčia, že ich chce počúvať stále, tak je stále hore. my stále papkáme aj v noci po 3hodinách a ked náhodou ostane spinkať 4 hodiny, tak potom sa zobudí po hodiene, čo si to potrebuje dobehnúť.

Ale ja som dnes veľmi smutná ☹ ☹ ☹ . V sobotu som dostala nádku a bolelo ma hrdlo. vyzerala som desne, ale ozaj som sa snažila na malého nedýchať. aj plienku cez ústa som nosila, celý den bol von na vzduchu, nebozkvávla som ho, nosila som ho otočeného................a dnes v noci už plač, kašlík, soplíky, teplotka..............je to strašné, taký malý nešťastný človiečik a ešte horšie, že viem, že za to môžem ja.
celú noc som odsávala tou vysavačovou. ráno už mal ce 38 teplotku, tak som utekala k doktorke, dostali sme kopu kvapiek, ale len čo som mu ich krvopotne dala, tak to všetko vyšablil.....................do riti.
aj vaše dietky už mali nejakú patáliu?

a2303
14. apr 2009

Lenka, to vážne??? Je mi strašne ľúto... Viem, že keď je malinké choré to je hrozné..... Aj my sme bojovali so soplíkmi a furt som revala, tak mi bolo malej ľúto...
Držte sa a vizdravte!!!!!

krasulka
14. apr 2009

Ahojte lasky,

Clariiiissss: NA tu zabku, kup v lekarni taku fialovu vodicku, je to bez receotu, vola sa to gentin Viloet, je to taka fialova vodicka. Nanesies to napr. na vatovu tycinku a povytieras s tym malej cely jazyk. To ti lekarka nekazala? ja to natieram uz od narodenia tak 2 krat denne, je to proti tomu. 😉

Leni, malej nedavas pred cestovanim nieco proti nevolnosti? ja som taka ista, ja si musim dat Kinedril,alebo v tehu som brala tie Cocculine, tie su tiez aj pri cestovani.

Inak baby kolko ma mat bezne teplotu abbetko? mala mala rano v zadocku teplotu 38..Bola som u dokiny a povedala mi ze to moze mat zvysenu z toho ockovania este co bolo v nemocke, ze okolo 2 mesiaca to zvykne z toho pupacika vytiecz hnis..Tak nam este nedala nic, ze uvidime do rana ☹

terina25
14. apr 2009

ahojte baby.

tak to ja normálne ,,zíram,, koľko vám spia vaše dietky. Naša už pomaly týždeň štrajkuje. už nespí ani cez deň, stále plače.a my nevieme z čoho ☹ papá pomaly každú hodinu - hodinu a pol.v noci sa naje okolo 20.00 ,potom kým zaspí je aj 22.00 a okolo 0.30 je už hore, potom o 3.00, o 5.00. a to ju aj prikrmujem ,lebo za hodinu sa mi ani mlieko ,,neurobí,,. Som myslela,že je už väčšia,tak bude v noci viac spať,ale vobec.je to ešte horšie,lebo ani cez deň nespí.Neviem,či je chorá, alebo jej idú zuby. Ináč aj ja som chorá, beriem homeopatiká.už rozmýšĺam,či to nie je aj tým,že je malá taká nekľudná.Už na ňu nič nezaberá,ani prechádzka vonku.po hodinu musíme utekať domov,čo pustí taký rev 😢

ludika:ja jem okrem kompótu aj detské výživy a začala som už aj piť džús,hoci hovoria,žeby sa nemal.ale malá mi napr.včera za deň kakala už dvakrát 😀

krasulka
14. apr 2009

terinka, no to je ozaj zle ked ti uz ani cez den nespava. Ale mne mala tiez nespi tak ako babam. Mne sa budi cca kazde 3 hodky na papanie. Ale stalo sa uz ze prespala aj 4, alebo 4,5 hodiny..Ale to je skor vynimocny stav 🙂

Mne dnes mala cez den napriklad spala dokopy asi iba hodinku. ☹ Ale to asi z tej horucky. Az teraz zaspala po kupani a po krmeni. Ale tiez to sprevadzal taky zalostny plac, nie ukrutny rev,ale iba take zalovanie..chudatko moje.

terina dzusy zevraj uz sa mozu, aj ovocie sa ma zacat pridavat. Postupne zevraj vsetko ked uz su deti vacsie. To len tie prve tyzdne zivota by sa nemalo skoro nic take. TAk skusaj aj ty a uvidis, mozno to na malu nebude mat ziadny neg. vplyv.

fodorka33
14. apr 2009

ahojte baby.no nas malinky zaspi tiez asi o tej 21:00 a potom sa zobudi o tej 4:00 a este zaspinka a zobudi sa o tej 7.....takze mi sa velmi tesime aj maly sa vyspinka a mi tiez 😀
inak tieto tepla su nieco hrozne....aj mi chodimes malym na vylety v aute sa mu strasne paci len vhudacik tak sa mu po chvili spoti chrbatik a cely je nepsokojny tak sme auto na dlhe trate museli vynechat.....ale nevadi kocariku je velmi spokojny to je hlavne.cez den spinka iba v kocari doma vobec stale pokukuje a steboce 😀 a vecer pred spanim neviem co mu je ale asi pol hodinku az hodinku ma taky nacvik ze by plakal dokonca aj na rukach a potom ako keby uttalo...inak mi pojdeme stvrtok do poradne ale ja sa s nim vazim stale ma 60cm a vazi dobrych 6kg!ale tak mi sme boli velky uz ked sme sa narodili... 😀 ale tesim sa hlavne ze mam stale mliecko a malemu chuti 😉

ludika33
14. apr 2009

terina a ake dzusiky si zacal uz pit? ja si pamapatam, ze pri malej som jedla vela detskej vyzivky a aj kompotiky obcas, ale dzus si nespominam, ze som pijavala. no ty kokso to mam teda deravu hlavu, ked si nepamatam, co bolo pred piatimi rokmi. 😖
fodorka ja davam malemu do vajicka sedacky pod chrbatik detsku plienocku na viac krat zlozenu, lebo ked je len v sedacke, tak je za chvilocku ako myska mokry. skus mu dat aj ty plienocku a tu mozes predsa aj cestou vymenit za suchu ak budes mat pocit, ze je uz vlka. mne sa zda, ze sa na plienke menej poti ako ked je iba v sedacke samej.
nas maly spava este aj doobeda, ale poobede uz len podriemkava, potom kukucuje na svet a daco gagoce a zase podriemkava a potom vecer medzi 8 - 9 zalomi a buva do 4 - 5. tak teraz mame taky rezim.

a2303
14. apr 2009

Ahojte,

Mne malinká spinká skoro celý deň a v noci sa mi budí okolo 4tej a potom až ráno okolo 7mej. Je to taký malý spachtoš 🙂 Dnes mi spala v kočíku s maminou (kým som bola v robote) od 12:30 do 18:00 hod. Pekne papá a priberá, a už somnou normálne komunikuje 🙂 Je na spapanie!!!!

Terina, moja bola raz takáto plačlivá (jeden večer) keď nič nezaberalo a to som si všimla, že jej nespravilo dobre to čo som zjedla. Nemôžu to robiť tie homeopatiká? Podľa mňa to skús vysadiť a 2-3 dni si daj len také uplne zdravé veci, čo môžeš počas kojenia a uvidíš. Neviem či to môže byť tým ale u mňa to tak bolo. Vtedy mi malá ani spinkať nechcela ale na druhý deň bolo všetko ok. Nemyslím si, že by už išli zúbky, to sa mi zdá ešte dosť skoro... nie???

majte sa krásne, hodím si kúpeľ a idem aj ja spať. Zajtra poradňa, tak som zvedavá na váhu nášho drobčeka

Dobrú nocku!!

ludika33
15. apr 2009

ahojte babule,

anit ty pracujes poobede ja zase doobeda, ale ja mam aj maleho so sebou v robotke. Mne maly dobre buva doobeda a poobede uz iba podriemkava a kukucuje na svet a dzavoce o dusu. A hlavne dzavoce, ked sa s nim mala rozprava. Tej tak krasne odpoveda a tie mudre ksichtiky co pri tom hadze. 😵 Joj su na zjedenie obaja maly aj mala. 😵

kvietok23
15. apr 2009

ahojte, mate uz kupene slnecniky na kociky? ja co pozeram, ziadne sa mi nepacia, a potom stoja vela okolo 30 eur... rozmyslam, ze mozno aj v hypermarketoch by mohli mat nejake, co vy nato? 😉

ludika33
15. apr 2009

ahojcek kvietok,

ja som pri malej pouzivala slnecnik az na sportovom kociku, lebo na hlboky som ho nemohla pripevnit. ja som mala ten za tych viacej koruniek a bol super, lebo som ho pouzivala aj ked fucalo ako clonu, nech jej nefuka dnu, nech ma zavetrie a nedolamal sa nastastie. ja budem slnecnik kupovat az na rok na jar, lebo teraz praktizujem plienkovu clonu, lebo mam ten isty hlboky kocik ako mala natalka.

a2303
15. apr 2009

Ahojte, som tu len na skok, lebo idem uložiť malú. V poradni všetko ok, malá má 5180 gramov a 59 cm 🙂
Pekný deň!!!

terina25
15. apr 2009

Ahojte.

boli sme dnes na poradni.malá má 4,6 kg.HURAAAAAAAAAAAA. za 2 týždne pribrala 400 g.teším sa.Ale bodaj by nie,keď teraz stále len papá.

predstavte si,dnes malá spala cez deň 5 hodín v kuse.teraz sa napapala a zase spí.sa čudujem 😕 len uvidíme,čo bude v noci.

ludi:džúsy som pila zatiaľ len broskyňový a ten nový Cappy,čo chodí v reklame.na džúsy z citrusov sa ešte neodvážim.

baby, tie čo prikrmujete,neviete poradiť niečo na noc?lebo ja dávam nutrilon extra,ale akosi nezaberá.vraj dlhšie zasýti,ale prd...

terina25
15. apr 2009

a ešte sa chcem spýtať čím prikrmujete a ako to znášajú vaše deťúrence?lebo malú začína od nutrilonu zapekať.tento týždeň som ju začala viac prikrmovať a vykakala sa až dnes, aj to tak ,že som jej pridržala nožky pri brušku a vtedy začala tlačiť.a tá kaka bola ako u dospelých, strašne hustá ,čisto keď dospelý ,,kaká,,.tak rozmýšľam,že prejdem na niečo iné.neviete dačo odporučiť.lebo tu som pozerala a každý niečo iné preferuje...

mojsejovka
15. apr 2009

ahojte.. 🙂
my sme dnes boli na poradni, Tamarka už má 6150 g a 63 cm.. 😵

terina.. my dokrmujeme bebou, problémy s kakaním absolútne žiadne, kaká raz za dva dni väčšinou, ale normálne sa sama vykaká a takú praženičku akoby bola plne kojená, takže ja som spokojná.. v bebe sú bifidusy, neviem, či aj v nutrilone, tak možno preto je lepšie stráviteľná..

nada.hope
15. apr 2009

Ahojte Teri my papame Bebu tiez a nemame problem, kakame kazdy den a mame riedku kakanicku, takze tak 😀

sue13
16. apr 2009

Ahojte 🙂
My sme na Nutrilone a vobec nemame problem so zapekanim 😵 klop klop klop
Karinka kaka a prdi pravidelne a bez problemov 😵 klop klop klop
Slnecnik sme kupili original ku kociku, bol sice drahy ale ma aj UV filter tak sme nevahali 🙂
Vidim ze vsetky babatka nam pekne rastu a priberaju 😉 Je to super. Tesime sa s Vami....

Clarissa, Marsellla ako sa mate? Kedy dame stretko???? 🙂

a2303
16. apr 2009

Ahojte,
Baby, ako viete že treba prikrmovať???
Ja zatial len kojím, iné nič jej nedávam. Má 5180 gramov, to je ok?
Ako zistím, že musím prikrmovat?

sue13
16. apr 2009

Anit ahoj. Myslim ze to by Ti povedal sam doky keby bolo treba... 😉
My sme zacali pretoze Karinka nam prvy mesiac vobec nepriberala, skor chudla a to som ju kojila kazde 2 hod. ☹
Zacala som ju prikrmovat a zacala nam konecne priberat 🙂 Ona tahala sice z cicika ale ja som tam skoro nic nemala 🙄 Postupne som stratila mliecko uplne tak sme na Nutrilone a ziadne problemy zatial nemame 😎

fodorka33
16. apr 2009

ahojte ja toto nechapem to uz vsetky skoro prikrmujete?no mi ideme riadne dopredu dneska ideme na poradnu no som zvedava co povie dokina lebo maly ma 60cm a dobrych 6kg!takze sranda a to iba kojim 🙂 a maly mal vcera 1mesiac aj 3tyzdne.vyzera ako take 3mesacne babetko 🙂 😀

a2303
16. apr 2009

Sue, ďakujem!
Fodorka, držím palce na poradni.

majte sa krásne idem trošku porobiť a poobede pôjdem do práce, pekný deň!!! ahojte

clarissa
16. apr 2009

ahojte..
tak aj ja som zacala prikrmovat s nutrilonom ,zatial len vecer a uvidim ale asi bude treba ja castejsie..
sue moja ako sa mate??

clarissa
16. apr 2009

krasul..diky vyskusam 😉

terina25
16. apr 2009

ja som z tých UM už na nervy. Je ich toľko,že neviem,ktorú jej dať.ale jednoznačne musím zmeniť ten nutrilon,lebo to už nie je normálne ako sa trápi pri kakaní.Tú bebu jednu odporúčajú ,druhí nie.tak som už z toho šalená.nechcem jej ešte viac pohoršiť.vy máte všetky také ,,tučnučké,, bábätká.nie ako my.ale tak asi ste mali aj väčšiu porodnú váhu.My pri odchode domov 2820 g,tak to bude asi aj tým,lebo doki nič nehovoril na jej váhu.a ani mi nepovedal,že mám prikrmovať.začala som sama,lebo malá chce niekedy jesť aj po hodine a to sa už nedá zvládať.ale kojiť určite chcem aj ďalej.

hanuk
16. apr 2009

Baby tie co iba kojite a tak krasne vam priberaju, len ticho zavidim. My sice uz coraz menej prikrmujeme, ale aj tak. Niekedy stiahne aj 100 ml a pritom mala odomna len 10 min predtym.

nada.hope
16. apr 2009

Teri my sme mali tiez nizku porodnu vahu a ked sme mali dva mesiace vazili sme 4320 g, tu bebu ktoru odporucaju a je vraj najlepsia je beba 1ha , je sice asi najdrahsia, ale my ju dostavame na predpis, takze je o polovicu lacnejsia. 😵 😵

terina25
16. apr 2009

hanuk:my máme presne ten istý problém.Ja ju tiež najprv nakojím, včera napr.40 minút ,potom ju držím aby si odgrgla, trochu gagoce a potom spustí taký plač,že až.tak jej musím zase urobiť aj UM.ale predtým jej moje mlieko stačilo a teraz posledný týždeň neviem,čo sa tak rozjedla.veď niekedy to trvá aj 1,5 hodiny kým sa naje tak,že aj zaspí.a držať ju tak dlho pri cicke??to určite nebudem,lebo okrem toho mi treba robiť aj iné veci...

nadi:naša malá mala na 2 mesiace 4,2 kg .a lekár nepovedal,že je to málo. ani teraz by som neprikrmovala,ale tak jednoducho sa to nedá bez toho.

nada.hope
16. apr 2009

Teri neboj nase bambulky to dobehnu, aspon nie su este take tazke 😵 😉
Skus si kupit tu bebu 1Ha premium, stoji okolo 12 eur 400g plechovka, ako v ktorej lekarni u nas ju dostat v jednej aj za 9, malej chuti a ani tak vela nepapa, ved papa iba 6x denne 90 ml, to nie je az tak moc, tak asi bude aj silnejsia 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre