Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
21. apr 2009

ahojte..my sme doteraz priberali poriadne a to len kojim.mala tiez taha len takych 5min,to akurat vypapa jednu stranu a to predtym jedla aj 20min..ona si to sama zo dna na den skratila,tiez som sa obavala,ale dobre pribera,tak neriesim.zajtra mame poradnu,som zvedava kolko vazi😉

molly28
21. apr 2009

..nikus, ja som sa aj na to pytala, že čo v prípade, že by sme na tie preplachy nechodili - a znovu tu bol rozdielny názor - lekár povedal, že by sa nemalp nič stať a možnože, by to aj prešlo, ale druhý nám povedal, že či si chcem koledovať, aby moje dieťa malo problémy so zrakom...tak ja neviem...aj mne je strašne, že ju musim takto trápiť....

baby čo sa tyka toho papania, tak závidim tym maminkam, ktorym ich babulence piju krátko....naša malá pijava, tak 15 - 20min ☹ ☹ ☹ nemá ešte taky cuc....a je pravda, že aj dosť malinko priberame - ked pozeram na tie vaše babulence - nikuska, ved aj naša pribrala dosť málo - ona za 20dni pribrala len 120g ☹ ale doktor nám povedal, že vraj to je ok, že prikrmovať nemusim...momentálne má 4180g.a sranda je ináč to, že ona sa narodila o 2 týždne skôr, ale mala fantastické miery a aj váhu - 3300g...a zachvilku má 3 mesiace a nemá ani o kilo viac, ako keď sa narodila....

a čo sa tyka kakania, tak kaka tak raz za deň....

krasulka
21. apr 2009

molly 😕 😕 😕 normalne cumim...za 20 dni dieta pribere 120g a on ti povie ze to je normalne? 😅 no neviem nevie..mne sa to nezda, baby vy co na to. Ved to je ozaj malicko, nie?

kvietok23
21. apr 2009

no, podla mna to neni normalne, lebo nas maly pribral teraz za necele 4 tyzdne 910g 😉

nikuska22
21. apr 2009

molly - ak mas doma vahu, tak skus ju prevazovat, ze kolko ti vypije, mne povedala doktorka, ze pol kila na mesiac je spodna hranica, ze ak nabuduce o mesiac pridem do poradne a bude to len tolko, ze musime zacat dokrmovat. sa mi zda, ze najmenej 120 g na tyzden sa ma priberat. ale nerob si starosti kvioli tomu, tvoja malinka sa nenarodila s nejakou velmi nizkou vahou, takze sa nemoze nic stat. a sa ti zda, ze je hladna?placka ti? lebo vtedy by som asi dokrmovala aspon jednou davkou, ale ak sa ti zda pokojna a najedena, tak by som pockala do dalsej poradne, ze kolko bude mat 😉
co sa tyka dlzky kojenia, moja pri kazdom kojeni zaspi asi po 10 minutach, takze neviem, ci prave v tom nie je problem jej pomaleho priberania 😒

sue13
21. apr 2009

Ahojte. Mne lekar povedal ze idealne je pribrat 200-300g za tyzden. Ale su obdobia babatka kedy nepriberu vobec jeden tyzden a na dalsi to zase dozenu.
Molly pokial priberate aj ked pomaly tak je to super. Mne Karinka chudla preto som musela dokrmovat.
A Sonicka je uplakana? Myslis ze je hladna???

Inak vsetky Vas zdravim a zelam krasny dnik.... 😎

molly28
21. apr 2009

viete čo, práveže vôbec nie je uplakaná....ona je strašne zlatunka, plače len keď potrebuje papať....je pravda, že priberáme, že nechudneme, ale ....počkám do najbližšej poradne - máme ju 11.5. - a potom uvidime...duufam, že to dobehneme...ale pytala som sa mojej maminy, tak ja som vraj bola tiež taká chudulinka, až do roku - tak to má asi Soninka po mne... 😉

a2303
21. apr 2009

Ahojte Baby, ďakujem za rady!!! Letím na poštu... majte sa krásne!!!

fodorka33
21. apr 2009

ahojte molly mi ideme zajtra 4krat na preplach ale k tejto dokine idem aj posledny.pretoze som volala do susedneho mesta jednej ocnej kde chodia vsetky zname a ta urobi preplach raz a uz je to ok.tak som jej volala a povedala ze to preto lebo ta nasa ocna dala malemu tie najslabsie kvapky co su a tak isto s tymi to aj preplachuje.takze povedala ze pri tomto style tam mozme chodit aj 20krat.tak som sa rozhodla prejst k tej druhej nech mamaly pokoj.a mimochodom aj som mu to preplachovala s harmancekom a tak ma sprdla ze som sa az hambila.ze odkial mam takuto sprostu informaciu ze mozem byt rada ze maly nema infekciu alebo zapal v oku.je to obycajna chudera....vsetko je ok.dneska sme boli na klbikoch a ze super tak sa tesime....aj ked povedali ze "odporucNA"sa balit do pol roka ale tak to musia povedat aby boli s niecim kryty....

xarah1
21. apr 2009

ahojte babule nasa mala vazi 5500g a meria 60cm takze vsetko v poriadku len ja mam patalie zo sebou vcera som bola na gynde po sestonedeli a zajtra nastupujem do nemocnice na cistenie po porode mi tam nechali kusok niecoho co sa neda identifikovat(podla mojho dr.)a preto este stale krvacam a odporucil mi kyretaz bojim sa toho ja neznasam doktorov a nemocnice

nikuska22
21. apr 2009

fodorka, molly - ako velmi hnisa to ocko, na tak, ze vzdy ma v kutiku trochu zeleneho aj jej strasne slzi

fodorka - a ma sa teda vytierat s harmancekom alebo nie

molly - ty vytieras s tym repikom, vam to pomaha?

ja sa neviem rozhodnut, ci ist na ten preplach znovu alebo nie 😒

lusilia
21. apr 2009

Baby nam tiez stale tieklo ocko, ale moc hnisave to nebolo, len trosku a bola som s tym u ocnej a ze to tieklo, lebo este mal nepriechodny ten kanalik medzi ockom a nostekom, tak som mu to kazdy den mala styry krat masirovat a dala mi na to kvapky OCU flash a o tri dni to mal uplne v poriadku, ale tak asi to bolo ine, ako mate vy...

bubatenko
21. apr 2009

ahojte,

tak aj mi patríme k tým, čo trápia ošká a neviem sa rozhodnúť, či íst na preplach, alebo nie....lebo sme dobrali antibiotiká pred dvomi týždňami a dr. nám povedala, že sme zdravý, ale ešte máme pred sebou 14 dnovú inkubačnú dobu a že ked začne očko slziť, znamená to, že mám súžený kanálik, tak ako píše lusilia a máme ísť na preplach. A ako na potvoru minulú stredu mu opäť slzilo a odvtedy nič, len mu vytieram očko OCU flashom - je to bilinka očianka, veľmi odporúčam inak tieto kvapky a malému je potom fajn, len sa mu robia v kútiku také biele riedky karpinky, začnem inak z toou masažo, mne ju tiež ukazovala dokina..... a asi sa opäť k tomu vrátim. Co sa môže stať, ak nepôjdem na ten preplach, hm?

marya
21. apr 2009

Caute baby 🙂

Aj my sme mali zuzeny kanalik na jednom ocku, a nechapem ze niektore musite ist s babatkom viackrat, Petkovi to raz preplachli, minutova zalezitost a bolo to vybavene, uz je to mesiac a odvtedy ma ocka krasne zdrave a bez karpiniek 😵
Bubatenko, vobec sa toho preplachu neboj, babatku to ocko lokalne umrtvia nejakymi kvapkami, takze vraj ho to neboli a cele to trvalo jednu minutu a pomohlo to 😉

marya
21. apr 2009

K tomu papaniu, my mame nastastie stale dost mliecka, tak som este vobec zaidne UM nedavala, a Petko papa cez den tak kazde 2-3 hodiny po 10-15 minut, v noci prespi 5-7 hodin vkuse, a uz mame vyse 6 kg a 65 cm 😵 😵

sue13
21. apr 2009

Ahojte. My sme mali tiez s ockami problemy, stale slzily a tiekli jej a potom sme zacali davat framikoinovu masticku priamo do ocka vzdy na noc 7dni a pekne nam to preslo aj bez vyplachov... 😵
Vo stvrtok mame poradnu
🙂 Taka som zvedava ako rastieme a priberame 😵 😵 😵
Pekny vecer 😉

PS pre Clarissu!!!!!! Ty od kedy mas Miriamku nevies kde mas mobil???????!!!!!!!????? 😀 😀 😀 😀

sue13
21. apr 2009

Nie framikoin ale opthalmo framikoin. 🙂

molly28
21. apr 2009

fodorka my sme boli so Soninkou už 23x ☹ ☹ ☹

bubatenko, vieš, nemusi sa stať nič, ale môže sa to aj zhoršiť...ako som tu už písala, viaceri lekári, viaceré názory... 😒

marya musim s tebou nesuhlasiť - babatka to boli a dosť...je to sice minutová záležitosť, ale trpia pri tom...

nikuska ja nevytieram - ja som len pisala, že to budem asi musieť vyskušať, bo už som faaakt zufala z toho, že neustále nám nič nepomáha

marya
21. apr 2009

Molly, 23x ? Teda, snad uz to prejde, skusili ste aj inych lekarov ? Ved to nie je mozne, aby to museli robit tolkokrat a bez uspechu...
Nam dokina povedala, ze ich to neboli, ze mu to ocko umrtvi, aj mu tam dala nejke kvapky, a ze ked ho ma umrtvene, tak ho to nebude boliet, a asi na tom nieco bude, lebo ani neplakal, len mrncal lebo nema rad ked nemoze volne rozhadzovat rukami 🙂 ...

molly28
21. apr 2009

veru 23X, ano bola som aj u iného, ale nič nevymysleli...som už z toho na nervy....ja len dufam, ýe čoskoro sa z toho vystrábi...

nikuska22
21. apr 2009

molly - chcela si napisat, ze 3 krat, vsak?teda dufam, lebo 23 krat, to by asi nebolo ani mozne 😝 ja pojdem asi s malou este raz a uvidime...

a2303
22. apr 2009

Ahojte, je mi ľúto že sa trápite s očkami... ☹ Držím Vám silno palce!!!!
Ja si to ani neviem predstaviť, veď už len keď mala malá soplíky som z toho bola mimo... tak mi jej bolo ľúto....

Xarah1, to vážne ideš na čistenie?????? 😨 😨 😨 😨
Moja, fakt cítim s tebou..... A čo Ti tam nechali??? To nevedia identifikovať????
Mne na prehliadke našiel v pošve (vzadšie) kúsky placenty, poslal to aj na histologiu - a je to ok. Chvalabohu...

fodorka33
22. apr 2009

molly a nemas nahodou ten sulfacetamide???lebo ten nam dava nasa ocna a je sprepacenim na hovno!volala som druhej ocnej a ze ona pouziva silnejsie ten sulficetamide vobec lebo to je najslabsie a ona to spravi raz a konec.mi sme boli dnes 4krat a ze uz to mal pekne tak ideme na kontrolu o tyzden mi mame ten sulf.a dala nam OCUflash a ten je velmi dobry ale hento druhe nestoji ani za rec.....

molly28
22. apr 2009

nie nemám...my už máme tretie . teraz UNIFLOX...a vôbec nemám pocit, že by nám zaberali, skôr sa mi zdá, ako keby jej lavé očinko viacej tieklo...

😉 pridala som nové fotečky do albumu.... 😉

krasulka
22. apr 2009

Ahojte ,

xarah myslim na teba, snad uz to mas o tomto case aj za sebou a vecer budes doma. 😉 Daj vediet!

baby kludne potierajte tie ocka tym repikom, moja segra robi na detskom oddeleni a pytala sa primarky aj doktora a ze kludne bez obav! 🙂

ja idem s malou vonka, mne bola mala rano nejak zasoplikovana,ale to asi preto ze mame v byte celkom chladno, lebo sme na prizemi a uz ani nekuria...a v noci dost chladno mame..aj ked je pozakryvana, predsa len dycha taky chladnejsi vzduch. 😒

patkao
22. apr 2009

ahojte..my sme prisli z poradne a mame 5920gr,za mesiac sme pribrali 900gr..iny zrutik ta nasa ninka🙂..ach,ale ide nam do obluka chrbatik,musime zasa cvicit a vkuse par baranky..a o 3 tyzdne na ockovanie,uz sa teraz bojim,vraj ta jedna vakcina aj boli,aj teploty mozu byt☹

darmka
22. apr 2009

baby poradte, moj maly mi uz nechce zdvihat hlavicku na brusku. Teraz ako si objavil rucicky a dam ho na brusko, nic ine nerobi, len si ich strka do ustociek, ked ich tam ma tak blizko, tak preco nevyuzit, ze? alebo ked nie rucicky, tak tam vsetko oblizuje. A zachvilku sa tam zacne hnevat.

alline
22. apr 2009

Ahojte baby, v piatok idem k doktorovi po sestonedeli, hoci uz je sestonedelie daleko za mnou 🙂 Viete mi poradit ako vyzera vysetrenie ked som mala cisarsky? Lekar pozera len rez, alebo robi aj vysetrenie? Dakujeeeeeeem 😀

ludika33
22. apr 2009

ahojte mamulky a deticky,

alline ako ktory lekar. mna po cisaraku normalne vysetroval, ako ked sa robi preventivka. Aj stery mi robil. Takze komplet aj s intrumentami.

My sme boli vcera na poradni. Maly ma 4870 g. Za mesiac pribral krasnych 800 g. Pekne sa konecne rozpapkal 😵 Boli sme aj na druhej kontrole na klbiky a vsetko je ok a este pojdeme raz za 3 - 4 mesiace.

alline
22. apr 2009

Ahoj Ludika s akymi instrumentami? Preboha uz sa zacinam bat 🙂 Cize robil Ti aj cytologiu? To je pre mna horsie ako kontrakcie pri porode 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre