Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
25. apr 2009

Ahoj Evulienka, 🙂

caute kocky. Tak som si vas docitala, to s tou polievkou nema chybu 😀 😀 ale dieta jej urcite nedavaj 😒 nech sa muz jeduje kolko chce No baby ja ked som bola v porodnici tak na chodbe volala jedna baba s mamou, a ze maly vobec nepribera atd..a viete co jej mama povedala? Ze ci jej ma do porodnice doniest detsku vyzivu 😀 😀 😀 😀 ja som skoro umrela smiechom, no a ta baba mamu hned schladila 🙂 ale je to smutne, fakt keby clovek nema inej moznosti ze ozaj musi na chvilu dieta nechat u takej osoby, tak neviem ako by to dopadlo 😠

A ja mam sice svokru dobru,ale uz je to tiez 25 rokov co mala babetko..a ja by som jej malu tiez nenechala..Oni byvaju v inom meste, a ked sem pridu, tak sa malu aj boji chytit, ale to chapem, lebo s babetkami ozaj nieje ano dlho nebola v kontakte. A kedze su s nou malo tak ani nevedia rozpoznat co mala prave potrebuje v danej chvili ked sa niecoho dozaduje. Ale verim ze keby su s nou castejsie tak su v pohode.Ale teraz by som im malu nenechala..eee

To zas mojej mame v pohode, mama je s nami, vie mi poradit, vie sa o malu postarat, takze ja vpohode aj u kadernicky som bola, aj ked potrebujem niekam na urad ist alebo tak, tak bez problemov. Pridem a mala spokojna, napapkana..spinkajuca alebo smejuca sa. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=zDANB69WuPM

a tu je video ako sa mama s malou hra a mala uz sa zacina smiat nahlas 🙂

fodorka33
26. apr 2009

ahojte baby uz sa mi rozbehla ta moja sutaz tak ked mozte prosim zahlasujte mi za foto 2 a 3 a ked mozte presvedcite aj znamych prosim prosim... 🙂

http://www.nipa.sk/fotosutaz.php?sid=5

avuska19
26. apr 2009

😉 poslala som ti hlas, fodorka

krasulka
26. apr 2009

aj ja 😉

molly28
26. apr 2009

fodorka držím prstiky..aj ja som sa raz zúčastnila, ale neuspela som ☹ dúfam, že ty budeš úspešnejšia 😉

kvietok23
26. apr 2009

😉 ahojte, tie, co budu mat vase deticky coskoro 3 mesiace- vraveli vam, ze vam ich budu ockovat? lebo vraj sa ockuje v 3 mesiaci, my budeme mat 3 teraz, 6.5.2009 a do poradne mame ist 7.5. ale nevravela mi nic - a okrem ockovania v nemocnici vas ockovali? lebo nas nie 😉 dakujem 😉

sue13
26. apr 2009

Ahojte. 🙂
Fodorka zahlasovane 😉 Drzim palceky 🙂
Kvietok nas ockovali iba v porodnici zatial ale 20.5. ideme na poradnu kde nas budu 2x ockovat. To budeme mat 3 mesiace. Jedno je proti nejakym 6 chorobam a v druhe je proti pneumokokom.
A tretie ockovanie nie je povinne a mame sa do vtedy rozhodnut ci chceme ci nie.
Je to proti virusom a hnackam ktore su najcastejsim dovodom hospitalizacie deticiek do 5 rokov.
Su to 2 vakciny, pichaju sa s mesacnym odstupom a jedna stoji 60 eur. 😝

To je zatial vsetko co ja viem o ockovaniach. Uz nech to mame za sebou. Chudatko moje malinke....

Idem uz spinkat. Dobru nocku Vam 😉

kvietok23
26. apr 2009

to su rotavizusy, podla mna je to komercne, my sme si to nedali 😉
no super, dakujem sue, lebo mne nic doktorka nepovie a to som sa len docitala, ze ma byt ockovanie 😒 hm, sila 😒 asi jej zavolam, ze ci nas teda budu ockovat 😠

ludika33
26. apr 2009

ahojte babule,

fodorka mas poslany hlas aj od nas a zelam Ti nech to vyhras.

Kvietok aj nam doktorka vravela, ze najblizsie bude maleho ockovat "ze nech mu to radsej nehovorim" Sestricka aj lekarka su velmi zlatucke a mile, tak preto sa snazili navodit atmosferu, nech nestresujem.

Ja ked som chodila s Natalkou na ockovania, ked bola babatko tak som v termoske mala lad a vreckovku a po ockovani som ihned v cakarni na chvilocku prilozila ladovu vreckovku a bolo po bolesti. Neodporuca sa hned davat pirule od bolesti a horucky, lebo by nemuseli tie vakciny ze vraj zabrat, tym padom by bolo ockovanie zbytocne. Niekedy som malej aj nechala tu studenu vreckovku na nozke a iby som jej nozku este prekryla plienockou, nech nema mokre dupajdy.

To som len chcela odovzdat moje skusenosti s ockovanim. Nebojte je to pre dobro nasich drobcekov.

Prajem Vam este krasny vecer a dobru nocku a sladulinke snicky vsetkym

nikuska22
26. apr 2009

baby, chcem sa opytat. mojej laure sa urobila reakcia na ramienku po tom uplne prvom ockovani, ma to plne hnisu a v strede take cierne, nechce jej to prasknut a vytlacat to nechcem.vidim, ze ju to boli. neviete mi poradit niekto?

krasulka
26. apr 2009

Ahojte, aj nas caka ockovanie v 3 mesiacoch tak musism sa popytat na co to vsetko je. 😖 Ale co som pocula tak po tomto ockovani to babetka nie mocdobre znasaju, su tam tepploty, bolesti, reakcie a plac... 😲

nikuska, my to mame presne take iste. Obrovitansky pupaaak plny hnisu s ciernym na vrchu..ale zevraj sa to NESMIE doma vytlacat, iba keby to prasklo samo od seba, a zevraj to aj samo od seba prasknut ma. Ja ked malu kupem tak jej na to prkladam opatrne namocenu teplu zinku a lekarka nam to vzdy skontroluje tiez cakam ako sa to vyvinie ☹ .

patkao
26. apr 2009

ahojte,my sa pojdeme tiez onedlho ockovat a kedze jedno z tych ockovani stipe,myslim ze pneumokok,mame si kupit lidokain sprej v lekarni,cca vraj 200sk a to je na lokalne znecitlivenie a tym mam malej pred ockovanim kazdych 10min postriekat stehienka..a vraj moze byt aj tepkota,ja uz sa toho teraz bojim,chudiatko Ninuska ☹

lenk30
27. apr 2009

dobré ránko. vidím, že som tu prvá, no keď sme od 4. hore 😒 😒

krasul, nikusa, my sme minulý týždeň išli na očkovanie a kukla mu tú prvú tentanovku a že to má zapálené. popri tom sa mi to zdalo dobré, také suché, tak mu to prepichovali a vytláčali a na domov mi dali framikoin a až keď sa mu to zahojí, tak ho budú očkovať. určite im to nevytláčajte domka.

ludika, to sú dobré rady vopred.

baby prosím poradte mi, neviem či robím chybu - no asi hej. tým, že od 1. týždna nás trápili koliky, pri každom zamravkaní som k nemu utekala, že brušškooooooooo. koliky ešte pretrvávajú, ale plač už riadne využíva. pred tým plakával len tak ha ha ha ha. asi pred 2. týždnami začal riadne kričať, prišiel na to ako sa to dá. je to dieťa, čo si vyžaduje non stop pozornosť. v kočíku bud spí, alebo jačí, hlavu dvíha do predu ako do sedu. už si sama ani nič neurobím. aspon vo vajíčku sa mu teraz začalo páčiť a tak ma nechá vykúpať tak, že ho položím vedľa vane. nazbierané riady umývam tak, že mám vajko na drese. Ono mi je to smiešne, ale na druhej strane, ked si uvedomím, že má 10 týždnov, to čo bude robiť so mnou za chvíľu.
Vy ich nechávate plakať?

xarah1
27. apr 2009

ahoj lenka aj my sme uz hore ale az od pol siedmej aj nasa mala si vyzaduje pozornost ale ked sme doma same tak o chvilu pride nato ze jej plac nepomoze ale ked su doma vsetci tak vzdy sa nad nou niekto zlutuje a zoberie ju na ruky to ju naucila babka a mala sa na mna potom pozera ako keby chcela povedat aj tak som dosiahla svoje aj nas trapili koliky ale uz to preslo skusali sme vsetko kvapky,kremy,protikolikovu flasu ale nic nezaberalo ani cvicenie s nozickami az potom sme kupili caj od hippu na pokojne brusko a odvtedy klop klop mame pokoj

xarah1
27. apr 2009

a este jej davam probioticke kvapky vzdy rano do mliecka

lenk30
27. apr 2009

xarah, o tých kvapkách som počula. ako sa prosím ťa volajú? pôjdem ich kúpiť.
tak ty ju necháš plakať? mne sa to vôbec nedarí. lebo to nezúri, ale spustí srdcervúci plač - aj so slzami. proste vie ako na mňa

xarah1
27. apr 2009

tie kvapky sa volaju biogaja a maly asi skusa kolko vydrzis aj nasa ale ani to jej nepomoze ked uz place moc tak sa jej prihovorim a zrazu je po placi a smeje sa na mna tak idem prec potom si este pomrnkava az tak zalostivo a potom zaspi takze my to riesime takto

lenk30
27. apr 2009

do riti, mne to nejde. a aj Sofinka plače tak, že má slzy? tak naozaj žalostivo?

xarah1
27. apr 2009

ano presne tak ale z minuty na minutu sa smeje ako keby ani neplakala

nada.hope
27. apr 2009

Ahojte maminky, my ideme na očkovanie presne v troch mesiacoch 6/5 uz teraz sa bojim za Ninusku, ale co uz musi to byt ☹
Inac co sa tyka placu, ked mame slzicky tak to je vzdy ked je hladna a nemoze sa dockat mliecka, inac place iba bez slziciek, to viem ze chce aby sme ju zobrali na ruky, ja ju zatial moc plakat nenechavam pretoze ma ten pruh, ale ked mi pride opasok tak to zacnem praktizovat a necham ju nech place, lebo uz sa mi zda ze si potvorka zvykla, ze k nej hned niekto skoci a berie ju na ruky 😉
Ale niekedy to aj mne trha srdce tak zalostne place, a ked ju vezmem na ruky zacne sa skerit, no co uz 😉

lenk30
27. apr 2009

a vám vydržia na chrbátiku ležkať a len tak kukať? ja ho mám aj na vankúši, aby mal rozhľad - a ani to nestačí. teraz som ho po prvý krát nechala vyrevať a zaspal. srdce mi ide puknúť. také terorizovanie, ale to potom bude terorizovať on mňa.

xarah1
27. apr 2009

ja si myslim ze drobcovia si sem tam musia poplakat len tak bez priciny

a2303
27. apr 2009

Ahojte,

Lenk, viem že je to asi kruté ale malinké treba sem-tam nechať vyplakať.. Lebo keď si navykne na ruky a pozornosť, tak potom pomaly naozaj nič nespravíš. A deti sú strašne prefíkané....
My nedovolíme ani abý starý rodičia malú len-tak pestovali. Trocha si ju prítúlia a potom ju musia položiť a tak sa sňou hrať a rozprávať. Keď ju dám do postielky a zapnem kolotoč, alebo hračky, tak sa rozpráva a smeje aj hodinu. Vôbec si nevyžaduje aby sme ju pestovali. A keď varím, tak si ju dám ponovom do prenosnej postielky a tam je primne.

mojsejovka
27. apr 2009

ahojte..
maminky, ja teda neviem, či som len ja divná, ale ja by som malú nenechala plakať.. nenechávala som ani Emku a nenechám ani teraz Tamarku.. keď chce byť na rukách, nech je na rukách, niektoré detičky si to vyžadujú viac ako iné..
zaberá mi to síce kopec času, ale nič mi neutečie, upratovanie aj varenie počká, malinkú si chcem riadne užiť, kým sa dá..
aj pri zaspávaní musí byť niekto pri nej, trošku ju ponatriasať, alebo ponosiť v náručí a potom zaspinká.. nič z týchto vecí ma neobťažuje, niekedy som z toho akurát trošku unavená, ale to bábätko má kontakt so svetom hlavne cez rodičov, tak si myslím, že som tu na to, aby som jej zatiaľ vyšla v ústrety maximálne ako sa dá a určite si na to nenavykne, pri Emke som to praktizovala tak isto a je z nej rozumná samostatná slečna a nebola rozmaznaná ani keď bola malinká.. skôr si myslím, že práve tým nadobudla väčší pocit istoty, že mamina sa na ňu nevykašle, keď ju potrebuje..
ale to je môj osobný názor, každý to berie samozrejme inak..
😉

nada.hope
27. apr 2009

Babule poradte ako naucit moju malinka aby zaspala sama, pretoze zatial, ked plakala a evidentne nemohla zaspat, som jej dala prsicko a ani nie do 2 minut spinka, ale neviem ci robim spravne, aby si nato nezvykla, dudlik nechce, v kociku pri hojdani nezaspi, v postielke uz vobec, neviem ako ju mam uspat. Bojim sa ze ked nebudem doma tak ju manzel neuspi. ☹

patkao
27. apr 2009

ach,pozeram ze riesime podobne veci,aj nasa mala reve ked jej chyba pozornost,uplne hulaka a vykrikuje a jeduje sa..a vzdy sme ju lutovali,tisili a teraz to tu mame..ja uz som sla aj na wcko tak,ze som ju vo vajci polozila pred otvorene dvere aby nevrieskala..tiez nic neurobim..a ked chcem aby spala a bol klud,musim ju dat do kocika a vlacit sa s nou po vonku..ona sa takto vyspi a potom v noci buntosi..ja uz som niekedy z nej uplne Ko ☹

nada.hope
27. apr 2009

patko tak ja by som na prechadzky mohla chodit iba v noci, cez den cumakujeme jedna na druhu a mne to medzi tymi styrmi stenami za chvilu sibne 😅

a2303
27. apr 2009

Mojsejovka, možno na tom niečo je ale ja si zas myslím, že keď dieťatko pochopí, že aj dospelý má potrebu mať nejaký čas pre seba, tak to nie je vtom, že sa rodič na dieťatko vykašle... Ja sa s maličkou rozprávam, hrám, bavím ale keď potrebujem niečo urobiť, tak mi pekne zostane aj sama a pozerá sa na svet a na hračky. Nemyslím si, že keď je dieťatko stále na rukách, že je to správne...
Ale toto je zas len môj názor...

Nadahope, naša malá zaspinká sama ale zas aj to ju uspí, keď jej čítam rozprávku a ona medzitým pozerá farebné obrázky v knižke ako jej čítam. Asi ju tie obrázky a môj hlas unavia a zaspí 🙂 Neviem, či to funguje ale za skúšku nič nedáš. Ja jej čítam také knižky, kde je plno farebných obrázkov a knižky sú väčšie.

marya
27. apr 2009

Ahojte baby 🙂

Tak to je aj nas problem, ze Petko sa rad nosi 🙂 Teda cez den vydrzi aj sam lezkat a pozerat sa na svet, ale vecer ho musime natriasat a nosit, inak je ufrflany...ale nastastie uz mam fintu nanho, ako ho uspat, polozim si ho na hrud, strcim dudlik du pusinky a capkam po zadocku a do par minut spinka 😅 prelozim ho do postielky a mam aspon chvilu free 😀 😅 takto ho uspavam aj vecer, a uz prespi v noci bezne 6 hodin vkuse, v tomto je perfektny, a nastastie vela spinka, aj teraz, takze ked ho uspim, mam cas 😅
Ale suhlasim s Mojsejovkou, podla mna babatko patri na ruky 😅 ...ja som este pred Petkovym narodenim mala nazor ako Anit, ze babo treba nechat vyplakat a neucit ho na nosenie, ale teraz ked uz ho mame tak aj ja ho potrebujem mat pri sebe, normalne mi chyba ked ho dlhsi cas nemam na rukach, tak ja ho rada nosim a natriasam a uspavam, chcem si ho vychutnat, lebo zachvilu vyrastie a potom uz ani len pusu nebude chciet 😀 tak si to chcem uzit kym mozem 😵 😵 ale zas som rada aj ked chvilu vydrzi sam a pekne spinka 😵 😵

mamamima
27. apr 2009

Ahojte maminky, ja moc nestiham citat, len napisem v skratke 🙂
mame sa fajn, bola som s nami so vsetkymi tromi na koznom a takyto ubehany mame skoro kazdy den.
Ja zdielam mojesjovkin nazor, tiez nenechavam malu moc plakat, ale je dost samostatna v posl. dobe, sama zaspava s cumlikom, 🙂 cumlik je super vymysel, natalka nechcela, ale vidim aka super vec... mala sa moc nelubi nosit, skor sa rozpravat a zabavat...
natalke prilisna pozornost neublizila a viem, ze coskoro vyrastu a uz nas nebudu potrebovat, ale netreba to samozrejme prehanat, ale ked sa chce pomaznat, treba im to umoznit...majte sa zatial, my sa ozveme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre