Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
30. apr 2009

ešte som chcela dodať k tým naušničkám. nám ušká prepichovali a natierala som jej to framykoinom a behom týždňa to mala zahojené.

lenkahrehusova
30. apr 2009

Hanuk, avuska aj ja užívam cerazette. S tvárou žiadne problémy zatiaľ nemám - klop - klop 🙂 A tiež som mala 1 dňové slabé krvácanie. Tiež predpísané na pol roka.
Ale začali mi padať vlasy, tak sa zásobujem zinkom a užívam aj revalid, tak dúfam, že to čoskoro ustúpi.

Ja by som chcela dať malej prepichnúť tiež ušká. Na poradňu ideme v utorok, tak sa teším, aká bude naša bambulka krásna s naušničkami 🙂

sue13
30. apr 2009

Ahojte. My sme prepichovali uska ked sme mali 5 tyzdnov. Trosku poplakala a potom ani nevedela ze ma nausnicky. Som jej to umyvala liehom a pretahovala som nausnicku s framikoinovou mastickou. 🙂
Ani pri tom neplakala. 🙂 Teraz je velka paradnica 😀 😀 😀

clarissa
30. apr 2009

ahojte maminy,my este nausnicky nemame, asi jej ich dame nastrelit neskor..mala je fesanda ajbez nich 😉 sak uvidime...mne sa ta predstava prepichovania moc nepozdava....
kolko ml UM vam babence vypiju..mi uz sme kompletne naUM a vypijeme tak 120-150ml

fodorka33
30. apr 2009

ahjte ja tiez mam tu antikoncepciu cerazette kedze iba kojim.jaj dneska sme boli na poradni a mmaly vazi rovnych 6kg!jaj tak sa tesim jak blcha aj dokina g´hovorila ze super tak teraz najblizsie az na ockovanie 😝 ☹
a inak sme boli dneska na kontrolu s tym ockom a klopklop uuz nemusime chodit ma to pekne...

nada.hope
30. apr 2009

Ahojte............... my uz tiez mame nausnicky, malej som ich dala ked mala dva mesiace, trosku si poplackala, ale uz to nema ani cervene a ani nevie ze ich ma.
Clarissa moja Ninka papa stale 90ml 6x denne a staci jej, je sice pravda, ze este nemame 5 kg/ dufam ze v stredu na poradni, ked budeme mat 3 mesiace budeme mat aj viac/, ale zasa je fakt, ze sme sa narodili s nizkou porodnou vahou, takze my vas vsetkych iba dobiehame. 😵 😵 😵

mima22
30. apr 2009

ahojte.misme boli dnes u doktorky a mala Natalka vazi 6310gramov povedala nam ze tak primerane.mi uz mame tiez nausnicky pred troma tyzdnami sme davali a az teraz sajej uska zahojili

heidy26
30. apr 2009

čaute baby, vám detúrence zdvíhajú hlavičku? lebo mne malinká nezdvíha len troška, a na ručičky sa vôbec nezdvíha čiže nepasie baranky? díky za odpoved

wewe8811
30. apr 2009

ahojte kocky, my este nausnicky tiez nemame. Asi dame az neskor. Nausnicky dostane ako darcek ku krstu a ten mame na konci juna 🙂
My ideme do poradne v pondelok tak som zvedava ako sme za posledny mesiac pribrali a narastli.
Heidy nasa bambulka pekne zdviha hlavicku aj ked je niekedy leniva. Vsimla som si, ze sa jej nechce zdvihat ked je na maksom podklade. Skus ju po kupeli dat na brusko a olejcekom jemne masiruj chrbatik a nozicky. Vtedy ked nema plienku tak sa tak krasne zdviha a drzi hlavicku. 😉

andrea142
30. apr 2009

ahojte
malá okúpaná a od 20:00 spinká.

ja už tiež dávam iba UM a už mi vypila 120ml ale od včera mi zase štrajkuje a pije po 90,80 alebo 70ml 😠

Heidy: ani moja si moc nedvíha hlavičku. keď je na brušku tak len sem tam. a keď ju chytím za ručičky ,že sa ideme zdvyhnúť tak hlava je vzadu, zapre sa nohami a mám pocit že chce hneď vstať na nohy a preskočiť sedenie 😀 ale potom keď je už hore tak si pekne drží hlavičku.

wewe8811
30. apr 2009

vam tolko papajuuu? nasa spapa tak 70-80ml UM a niekedy este trosku docucne odo mna.
Krasulka tvoja bambulka ma teda poriadne haro. Nasa ma vlaskov pomenej. Pridala som nove fotky 🙂

klementina
30. apr 2009

caute, tak sme zaockovani. dokonca sme dostali jeden pichanec na viac, lebo jej zistovala lekarka ci nema v tele zapal, kedze mame sopliky. prezili sme to, aj sme si trosku poplakali -obidve 😉 ale ako sme prisli domov uz si dzavotala a usmievala sa, tak to vyzera, ze ziadna trauma nebude 😀
v lekarni som nakupila sirupceky a cipky, dufam, ze ich nebudeme potrebovat a ani teplota nedojde. ale ja mam z toho stres este teraz.
inak na dalsiu poradnu mame prist az v 6M. som myslela, ze do roka sa chodi kazdy mesiac 😒 ako to mate vy?

krasulka
30. apr 2009

Caute maminky,

wewe no aj nasej malej akosi ubudlo 😀 😀 ale zevraj to ako jej narastla hlava sa mi zda vlasov pomenej 🙂
No a moj amala v pohode spapa 120 aj 150 ml. Uz je aj riadn abuchticka, hlavne tie lica. Vcera sme boli na poradni a uz ma 5330g. A aj sunky ma riadne na stehnach. Baby a konecne uz mi zacala pit caj asi tyzden. Konecne sme natrafili na taky co pije. Od HIPP, caj na dobru noc..ale davam jej ho normalne aj cez den,ako caj. A pije ho huraaa..som rada..

A dostala som mrchu baby ☹ ☹ ☹ ale brutal silnu..dufam ze sa to unormalni. A zajtra nam prileti Michal domov 😵 😵 😵 😵 😵 😵 (tiez ta mrcha mohla este vydrzat 😠 😠 😀 😀 )

A na ockovanie ideme na konci maja, na tu kombinovanu a aj na pneumokoka.Potom dalsie v juli a potom je 6 mesiacov zevraj prestavka, oc nam vyhovuje lebo to akurat budeme v Irsku.

wewe8811
30. apr 2009

ahoj krasulka, preco davas malej cajik? Ja som sa na to pytala lekarky a ze vraj by sa caj nemal davat, ked tak trosku prevarenej lucky alebo inej vody pre babatka. Ja som mrchu zatial nedostala, teda sem tam som trosinku krvacala, ale nic hrozne a vooobec mi to nechyba 😀

klementina my sme teraz posledne 2 mesiace chodili raz za mesiac, predtym aj castejsie, tak uvidim, co povie v pondelok.

wewe8811
30. apr 2009

inak zacina na mna nieco liezt ☹ Uz druhy den ma strasne skriabe v hrdle, nuti ma to kaslat a sem tam aj hrdlo boli tak som z toho nestastna 😒 co ste si na to davali, ked ste boli chore?

krasulka
30. apr 2009

wewe lebo mne nic nechcela pit..z cecka toho ma malinko, cim dalej tym menej, a prevarenu vodu nechcela ani caje co som skusala..a zacala uz mi byt dehydrovana, elbo le z mlieka sa nenapila..nezavlazila..to spoznas tak ked sa babetku akoby prepadne brusko a aj tu dieru v hlavick ema prepadnutu..to znamena z eje dehydrovane babo..no a ako zacala pit, tak sa jej to hned zas vyrovnalo..

ona mi to vypluvala aj ovdu, vobec to neprehltla, ani z flasky,ani lyzickou, striekackou..nic..tak som velmi rada ze ten caj pije..ved ja jje vzdy zarobim raky slabucky, nedavkujem presne tak ako by sa malo..

wewe8811
30. apr 2009

aha tak som rada, ze si na neho natrafila a ze sa malinka rozpila. To som netusila ze sa to tak prejavuje, ale dobre vediet.

krasulka
30. apr 2009

wewe ani ja som to nevedea, to tu u nas v jednej lekarni pracuje doktor..a on je strasne super, in vie vzdy velmi dobre poradit aj vsetko..a on mi to vysvetloval..ze ano, babetk amoc nemusia cajikovat,ale ze ked uz su taketoprepadnute to brusko a ta jamka na hlavicke treba to zacat riesit. A aj to ze teraz ked uz bude viac a viac teplo..

wewe8811
30. apr 2009

krasulka to mas pravdu, hlavne ked zacne teraz leto tak na to bude treba dat pozor.
Ozaj kocky, ktore ste mali cisarsky a spinalku, mavate bolesti chrbta? Lebo ja este stale citim to miesto vpichu a niekedy ked dlhsie lezim na chrbte, tak ma ta spodna cast chrbta dost boli 😒

andrea142
30. apr 2009

ja som mala celkovú, ale chrbát si tiež cítim dosť často.

Klem: ja chodím s malou každý týždeň na premeranie, a každé dva týždne na poradňu lebo mi štrajkuje v jedení.

čajík dávam aj ja ,lebo sme na UM a tie aj vysušujú.

krasulka
30. apr 2009

baby ked ste ma li po porode kramuse? mali ste velmi silne? ☹ mne sa to zda akosi dost..

lenkahrehusova
1. máj 2009

Ahojte baby. Ja dávam čajík už od 2 mesiaciv. Hipp. Aj doktorka povedala, že môžem 😉 a teraz, keď je tak teplo, malá vypije za deň aj 260 ml. Ponúkam ju a aj sama si vypýta 🙂 Zvlášť, keď sme na 4 hod.prechádzke, tak je smädná 🙂

Ja ešte kopjím a na noc prikrmujem Nutrilonom. Niekedy aj cez deň keď nechce cuckať, dám jej nutrtilon, nech nie je hladná 🙂 Možno som niečo zjedla, čo jej nechutí 😀

Wewe, mňa zatiaľ po vpichu chrbát nebolí 😉

lenkahrehusova
1. máj 2009

babulky, zatiaľ sa majte krásne, užite si pekné poča&sie a bábätkám želáme všetko naj 🙂 😉

avuska19
1. máj 2009

Ahojte, wewe,ja som tiež po spinály, ale miesto vpichu vôbec -ani neviem kde to je 😅 .ale chrbát ma občas bolí, hlavne pri kojení.

fodorka33
1. máj 2009

krasul ja som chvalabohu kramy nedostala-klopklop a doki povedal ze ked mam tu anikoncepciu pri kojeni tak vraj ani nedostanem ked tak obcas slabue krvacanie ktore nemusibyt....ja iba kojim a ked ideme na prechadzku tak malemu prevarim lucku.ked je smadny cucne si a ked nie tak doma si da z prsikov a je max.spokojny.cajik nedavam lebo dost dobre pribera a tak ja som schopna mu dat prso aj vonku ved to neni hanba hlavne ked je moje dieta hladne...ale zatial sa to stalo len na vylete a to som kojila v aute 😉

a2303
1. máj 2009

Ahojte,
Baby, neviete mi poradiť? Malá má šupinatú hlavičku (na temene také žlté šupinky a na bokoch biele). Neviete, čo mám s tým robiť?

ďakujem a pekný deň!

a2303
1. máj 2009

Fodorka, súhlasím... Aj my sme boli na celodennom výlete a malú som v pohode kojila aj prebalovala v aute. A bola spokojná! 🙂

fodorka33
1. máj 2009

anit aj moj maly ma supinatu hlavicku ja mu davam pred kupanim na to olejcek asi taku hodinku pred.kedze je taky vlasaty,nechcem aby mal mastne vlasky 😀 aj mi by sme chceli ist zajtra do bojnic no dufam ze maly bude v pohode cesta v aute sa mu paci....tak dufam ze nam to vyjde.

hanuk
1. máj 2009

Ahojte! No tak ja kojim uplne hocikde. To uz by musel byt nejaky divny okoloiduci co by mu to vadilo. Niekedy sa aj tak pozeraju, ale tu vo FR koji po 6tt len 15% zien, takze sa im to moze zdat divne. Ale mne sa to zda maximalne prirodzene. Uz davame flasku len vecer, taka som rada, ze uz mam dost mlieka 🙂
Tie supinky ma aj nasa, ale moc to nenatieram, lebo doktor tvrdi, ze sa to potom moze aj zhorsit. Vraj to postupne odpadne, tak jej to nechavam tak, obcas natriem takym kremikom na predpis, myslim, ze sa vola dexeryl.

andrea142
1. máj 2009

ahojte

my sme dnes boli na opekačke, známi varili guláš a opekali. malá to celé prespala a potom sme ešte vybehli na slnečné jazerá do Senca za kamarátmi. strašný vietor tam bol. som si myslela ,že ma odfúkne aj s kočíkom. malá ako vždy driemala v kočíku.

anit: natri jej to ráno detským olejom a večer pred kúpaním jej to dobre prečeš hrebeňom. malo by to zmiznúť. ak nie po kúpaní jej to znova natri olejom a potom znova prečeš.

krasulka: moja sestra má 9 mesačnú dcéru a teraz to prvý krát dostala. tiež dosť silno, dokonca sme ju brali na pohotovosť kde dostala injekciu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre