Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

molly28
26. jan 2009

xixi 😀 no veru to znelo.....

neboj sa, uvidiš ako to hravo zvládne 😀

muriel293
26. jan 2009

no to iste a odfaklí mi pol prsta to mi ozaj netreba! 😀

sue13
26. jan 2009

Ahojte.
Gratulujem vsetkym co boli v poradni k dobrym vysledkom, Patke drzim palce a na Molly budeme vo stvrtok vsetky mysliet 😵
Ja som dnes tiez bola u lekarky ale neplanovane. Od soboty som spuchnuta tak som jej volala a radsej som sla.
Na stastie nic vazne sa nedeje, tlak mam dobry 90/60, moc v poriadku.
Urobilo to asi to zelezo co som zacala brat, prestala som tolko behat na zachod a zacala som sa zavodnovat 😝
Tak ho musim vysadit. Som stastna ako blcha lebo som sa bala ze pojdem do nemocnice 😅

muriel293
26. jan 2009

sue
železo spúcha??? Dobre že vravíš lebo ja vraj mám málo železa tak ale nebudem teda nič brať také

sue13
26. jan 2009

Muriel ked ho mas brat tak ho skus. 😉 Kazdemu to inak reaguje si myslim. Ja som velmi vela curala pred tym ako som ho zacala brat a potom uz menej a menej. Co mi na jednej strane velmi vyhovovalo (hlavne v noci 😀 ) ale tie spuchnute ruky aj nohy ma vylakali... Som sa rychlo zavodnila 😝 🙄

xena22
autor
26. jan 2009

Molly tak ty uz ides v stvrtok??? No potom ma budes povzbudzovat o dva tyzdne 🙂 len neviem ci nepojdem aj skor,akosi mi kleslo brucho aj ked je babo koncom panvovym,este vcera som si nahmatala hlavicku kdesi v zaludku a dneska e oooovela nizsie,asi tak o dobrych 5-10cm aj sa mi lepsie dycha.... snad mi nerupne voda 🙄 nechcem ist na blind,ked uz som takto pekne objednana 😒 Kolko sa da este prezit so zvesenym bruchom? 😀

xena22
autor
26. jan 2009

Aj ja mam menej zeleza ale neberiem ho,mne je z neho zle,aj som sablila a ak nesablim,tak mam tocaky a krce v bruchu,alebo ma prezenie,skratka nejako to zle znasam,snad mi to mala odpusti 😉

sue13
26. jan 2009

Xena 😀 zvesene brucho? 😀
A to Ti za ako dlho tak padlo brusko??? 😕 Kedy mas na plane cisarsky???

xena22
autor
26. jan 2009

Az o dva tyzdne,takto v pondelok 9.2 - no nezda sa mi ze by mi kleslo fyzicky,,,ale to babo sa mi akosi zosunulo dole,ale mozno si len mala zmyslela,ze predsa len to neni pohodlne tlacit si hlavu pod rebrami,,,,no snazim sa nejko utesit a ukludnit... nechcem ist skor.... najprv horekujem,ze by som aj isla a teraz ked mi to v reale hrozi,tak sa bojim jak fras,,,,molly este aby som ta nepredbehla 😀

sue13
26. jan 2009

Ty ju mas aj zle otocenu? Takze o dovod viac ist cisarskym ze? No tak drzim palvceky aby ste obe vydrzali do toho 9teho. Ja sa toho datumu tiez uz neviem dockat 😵 Pride mi brat z Angl. po polroku 😵 😵
A rada by som uz do vtedy mala PO 🙂 oproti minulemu tyzdnu mi Karinka riadne klesla vraj tak som zvedava... 🙂

xena22
autor
26. jan 2009

No ved som chcela este naposledy orodovat za normalny porod,akosi som dostala strach a aj by sa mozno ukecali,ale len na vlastne riziko... ale ked videli na sone,ze je ritou dole a uz sa neotoci,tak nebudem riskovat,,,mne islo len o to,ze po cisarskom tu budem kvasit 5 dni v porodnici a po normalnom by ma supli hadam aj na druhy den domov,ja nemocnice neznasam ☹ ale co by sme nevydrzali,ze ?

krasulka
26. jan 2009

Ahojte, tak ja som sa prave zobudila od 4 do 7 som si nadherne pospala 😵 😵 😵 ani raz som sa nezobudila 😀 😀 teraz mam hlad a citam tu o veternikoch, ty kokos aku chut som na ne dostala 😀 😀 😀

molly, co to citam? To je super ze vo stvrtok ides rodit! Ale si si asi uzila strachu od soboty co? 🙂

mamamima
26. jan 2009

sue, aj ja inak opucham asi odkedy beriem to zelezo...to moze byt tym? to ma ani nenapadlo... 😒 ja mam odvtedy clenky jak cigana...povedala ti aby si ho vysadila ked opuchas?

xena22
autor
26. jan 2009

Ja som dneska nejaka plna energie ani jednu krizu som pocas dna nemala 😀 to bude tym kvalitnym spankom po tej klobaske 😀

mamamima
26. jan 2009

lebo fak to bolo ani nie zo dna na den, ale z hodiny na hodinu som tak opuchla ze az

sue13
26. jan 2009

No veru, musime to vydrzat. Ja tiez nenavidim namocnice, tie sprchy, postele, upratovacky rano o %tej a pod.... 😠 😒
Ale u Vas to hadam take nie je... 😉
Ako myslis ze by Ta mozno aj na druhy den pustili po klasickom porode???? 😕 Ci to bolo "obrazne"? 🙂

mamamima
26. jan 2009

xena ja kebyze si dam klobasu tak nespim dve noci 😀

xena22
autor
26. jan 2009

mamamima aj ja som si to myslela a vidis aj motyka obcas vystreli...

miruska78
26. jan 2009

ahojte žabky, tak som zas mrkla sem, či to tu žije, a vy sa tu už chystáte rodiť....ja som spuchnutá jak michelin na nohách 😠 ale asi to tiež bude tým železom, ako si písala Sue, tiež ho beriem asi týždeň... 😕 u mňa to teda vôbec nevyzerá, že by sa malému chcelo von, vôbec nie som otvorená, veď má čas...ja to už nejako vydržím so sebou... 😵 len ma začínajú chytať strašne žravé chute a to sa mi teda vôbec nepáči 😀

xena22
autor
26. jan 2009

Inak aj ja som po tom zeleze napuchala ale tak inak ako bezny opuch,hrozne mi zapuchli ruky,zapastia a clenky a tak,ze ma tam az pichalo ako mravce take brutalne... neberiem ho uz,mozno si nasadim dva dni pred porodom,lebo vraj je vtedy lepsie zrazanie krvi...

sue13
26. jan 2009

Povedala mi ze to moze mat suvos kedze menej chodim na WC a teda nevylucujem tekutiny a ostava to vo mne.... 😒 Od dnes ho nebudem brat, hadam sa to zlepsi...
Mne sa to tiez stalo zo dna na den. Pred tym aj ked som zapuchla tak mi to do rana preslo a teraz nic 🙄

mamamima
26. jan 2009

ja presne ako xena pise, aj mravce citim, asi to ozaj bude tym...mozem ho len tak vysadit? 😕

sue13
26. jan 2009

Mamamima hadam ano. Mne tak kazala. Alebo si skus zavolat dokymu zajtra....
Aj ja mravce casto citim.... A chodite aj menej na WC???
Miruska ahooooj. Danielkovi sa u Teba asi moc paci 😉 Neboj ono to pride, za chvliku ich mame v naruci 😵

xena22
autor
26. jan 2009

Ja chodim normalne na wc ale hrozne vela pijem az sa mi to nezda,dala som si este raz spravit ten glukoz test len tak namatkovo ale mala som hodnotu len 5,3 takze nalacno by som mala este menej,tak neviem co mi tak voda chuti,,,,nikdy som vodu nepila,ja som colovo -limonadovy typek a teraz len vodu... na litre,dobre 3-4 litre vypijem denne...

miruska78
26. jan 2009

ja mám tiež tie mravce, no asi tiež to ýelezo už nebudem do seba pchať....mamamima, ty si písala, že si opúchala aj pri prvom tehu, ako si to riešila s prsteňmi na rukách, mohla si ich mať pri pôrode? Počula som, že ich potom musia strihať či čo, ale to je asi blbosť.... Lebo ja s tými mojimi už asi nepohnem, jedine, že by som ešte odpuchla... 😅

xena22
autor
26. jan 2009

Ja som rovno povedala,ze ho neberiem,,, len obcas si dam,ked som velmi unavena,ale kedze ani to na mna nefunguje,tak si ho nedavam vobec... nehovorili nic... nemala som az take kriticke hodnoty,len na hranici medzi normalom a nedostatkom,takze berem to tak,ze tie dva tyzdne to doklepem aj bez zeleza 😉

miruska78
26. jan 2009

Sue, IP si dostala zo soboty? 😵 Ty si už bola na monitore na srdiečko?

mamamima
26. jan 2009

miruska, no pri malej som opuchala ovela skor...som bola inak tehotna ako teraz...to mi kazdy hovori...a prstene celkovo nemusim, takze ma to ani len nenapadlo mat ich pri porode 😀 ale v nemocnici by si nemala mat nic take...to myslim ze aj kazu dat do uschovy...

xena22
autor
26. jan 2009

Miruska a coze si si tie prstene nedala dolu kym isli??? Ja som uz mesiac prstene nemala na sebe,ale este ich v pohode dam - horsie je dolu,ale aj to sa este da 😉

sue13
26. jan 2009

Ano dostala som 😉 Dakujem aj odpisem hned ako budem stihat 😵
Nebola som este na tom... Iba na prietokoch, tie mi aj dnes robili 🙂
Ty mas prstene???? Ja som ich dala dolu a uz sa ani nesnazim ich natiahnut 😅 Az po porode uz... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre