Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenk30
20. máj 2009

ahojte.
dnes bol úžastný dník
kukla som album. sú krásnučkí .
mary, zaujal ma tvoj malý - tie mihálnice má neskutočné 🙂
teri, z toho si nič nerob. my už sa mesiac nosíme vonku na rukách a v kočíku len potom ako ho unavím z rúk. inak v kočiari jačí ako pavián. ľudia obzerajú, že ho týram či čo. no už som si zvykla aj na tie pohľady. ale teraz sa stále nosíme, chcela by som objednať aj tú manducu, lebo neviem načo trepem kočík, keď ho potom jednou rukou tlačím a na druhej mám malého

lenk30
20. máj 2009

a ešte niečo. vy ešte balíte naširoko? Ja som nebalila ani na začiatku, lebo mi v pôrodnici povedali, že nemusím. Pediatrička mi povedala že musím. Ale ja som mu ich dávala do 6 týždna len na pár hodín cez deň, lebo pri tých naších kolikách čo mával - v tých ortopeďákoch si už vôbec nevedel puknúť.
v 6 týždnoch to mal dobré, povedali mi, že máme nosiť ako doteraz 😀

minulý týžden som bola objednaná v 3 mesiaocch, ale nebola som, lebo to bol ten deň čo sme boli na očkovaní,tak som nechcela, aby mu trápili nožičky. a ked som tam volala, povedali že až 14.6..........už som mohla mať aspon dobrý pocit, že všetko OK

tak balíte ešte?

mojsejovka
20. máj 2009

lenka.. my keď sme boli v 3 týždňoch na sono, tak mi povedali, že mám baliť a v 3 mesiacoch na kontrolu.. ja som nebalila, dnes sme boli na kontrole a aj tak je všetko v pohode.. 🙂

wewe8811
20. máj 2009

ahojte, ja som tiez nebalila na siroko. Vobec. A na kontrole ked mala mesiac bolo vsetko ok a teraz mame ist niekedy v juni, tak hadam bude vsetko v poriadku.
Hmm idem skusit aj ja dat fotecku do albumiku a popozerat tie nase zlaticka 🙂

wewe8811
20. máj 2009

teda tie nase deturence su fakt nadherne. Nechapem ako rychlo nam rastu 🙂
Inak vcera mi zacali kraaamy, mna snad porazi 😒. Skoda, mohlo sa to este oddialit, vobec mi to nechybalo 😀

mojsejovka
20. máj 2009

baby, a je to normálne, ked plne nekojím, že ešte stále som nedostala kramy???

wewe.. no veru, ani mne to vôbec nechýba.. 😀

wewe8811
20. máj 2009

mojsejovka myslim, ze to je uplne v pohodicke. Je to asi velmi individualne, tak si to uzivaj 😉

andrea142
20. máj 2009

ahojte

my sme dnes mali tiež poradňu. malá váži 5770g od piatka pribrala 30g dĺžku neviem lebo ju neodmerali ale odhadujem 68cm ak nie viac ............. asi znej bude basketbalistka 😀

mala byť dnes očkovaná ale v pondelok som s ňou zbehla k lekárke ,kvôli očkovaniu čo dostala ešte v nemocnici. už tam mala dosť veľký pupák ,tak mi povedela ,že večer jej mám namočiť obväz do kamilkového čaju a priložiť k očkovaniu a previazať a cez deň som jej to mala natierať gáfrovou masťou. no a dnes jej to vytlačila. chúďatko moje strašne plakala a teraz tam má takú dieru.

v piatok jej znova budú brať krv ,lebo čo brali minule niekde sa im to stratilo ,vlastne ich odpoveď bola ,že nedošla do laboratória ..... 😠

ja malú balím ešte na široko, hoci keď sme boli na tej kontrole tak mi tam ten doktor povedal, že je to v poriadku ............... budem ju baliť do 4.mesiacov, takže ešte pár dní ..... uškodiť jej to neuškodí 🙂 , hoci si ju neviem predstaviť bez toho balenia. dnes som jej to dala dole pred obedom lebo som jej dala menšie body a potom to mala dosť napnuté a druhé som nemala ,lebo som s ňou bola u mamy. nohy po celý čas skoro v ústach. ,vrtela sa z jednej strany na druhú, pretáčala sa ... no strašné, po celý deň som z nej nemohla 😀 , strašne zlatá bola.

ja keď jej dávam body alebo tričko s krátkym rukávom tak jej ešte dám nejaký tenký pulóver alebo sveter a keď jej dám body s dlhým rukávom tak pod to ešte tielko.

clarissa
20. máj 2009

ahojte,som tu po dlhej dobe konecne..nam dneska tiez malu ockovali..si poplakala poriadne chudatko 😔,inak mame 6170g a 61cm 😉 my tiez balime stale na siroko ale dnes po ockovani som jutiez s tymi postolkami netrapila a takisto ked sa stane ze ju boli brusko jej to nedavam...ja uz tiez kramujem-po nasadeni antikoncepcie..zas o jednu starost navyse,uz som si tak dobre zvykla bez toho! 😠 ..inak rastieme ako z vody, nestiham jej obliekat veci niektore...,buvame dobre pekne do 8rana,potom papame a zas do 10-11 takze sa vybuvame az az 😵

aj sa chystate v lete niekam s babencami k vode?my mame naplane do Sturova a bala som sa ci je to vhodne pre polrocne babo, ale doktorka nam dnes povedala,ze bez problemov,len vela tekutin a nie dlho na slniecku-teda viacmenej sa mu vyhybat.takze dufam ze vsetko bude ok...

krasulka
20. máj 2009

Ahojte, aj my mame za sebou poradnu, mala vazi 5,9 kg 🙂 .

Clariss, teda Miminka je tiez aka babulka riadna, kukala som fotky a krasnucka je 😵 😵 😵 cmuk obom, pekna rodinka ste vsetcia spolu.

Ja som malej dnes dala bodynko s kratkymi rukavmi, a teplaciky. capicka. lebo bolo velmi telo a vcera mala body s dlhym rukavom a vyhadzala sa mi co sa tak spotila. Ale pre istotu som mala so sebou aj dlhy rikav aj deku. 🙂

lenk30
21. máj 2009

😀 ahojte,
mojsejovka, wewe - ste ma ukľudnili, lebo teraz som začala mať červníka v hlave.
no s tým obliekaním je to hrôza, veď aj keď má krátke rukáviky, to nezabráni tomu, aby sa mu spotil chrbátik a to v kočíku už nič nemám pod ním /a ani sa tam moc nezdrží 😀 /

my asi leto strávime tento rok na malte, aj keď mi je to až ľúto, keď náš malý je taký cestovateľ.Tak dobre sa s ním tára, úplne bez problémov - až na to, že ja malú taštičku a plný kufor v aute je jeho.

Už sa vám dietky pretáčajú? Môj je aktívne žihadielko,ale toto sa mu podarilo vždy len tak náhodou a potom to už nezopakoval

Krásny dník maminkám aj februárčovčiatkam

Čo je asi s Jankou - asi shoppinguje s Maximkom

mamamima
21. máj 2009

Ahojte mamulky, dnes mam trosku cas, som u muza v robote za neho a malu mi kocikuje babka 🙂 tak pokial mozem, idem si precitat co ste popisali ako rastu babatka...a nevedela som ze mame novy album 🙂 pridala som aj ja, mame krasne babatka 😵

boli sme na preplachovani ocka, mala straaasne plakala, ja s nou, ale vonku, dufam, ze jej to aspon pomohlo, dnes ho ma este stale skarede, zalepene, snad bude zajtra lepsie...

chceli ste zoznam prikrmov, no nemam to tu, musim to opisat, skoda, ze som to nezobrala, doma na to nemam cas...ale urcite je taky vseob. co si najdete aj tu...viem ze je tam, ze zacat nejakou polievockou zel. , postupne do nej pridavat aj viac druhov a ovocie az po 2 tyz...ale nepam. si viac...len take ze piskoty, zasmazky a take mucne az p opol roku...a vy baby niektore co kojite, preco idete davat od juna uz prikrmy? nepriberaju vam babatka? ja som rada ze nemusim, ze jej staci moje mliecko...pribera pekne, aj ked teraz tak ako vase menje, al eona na zaciatko velmi pribrala, tak to je len dobre, ze sa to spomalilo, ma 6100 g...staci 🙂 a je inak zlatucka, sama zaspi, ale nie vzdy, niekedy mame urevany aj cely den, ale v celku dobre babenko 🙂

natalka sa pekne stara, zabava ju aj v aute, tak mi tam neplace aspon 🙂

mojsej ahoj 🙂 pocuj, tie nastrel. nausn. su take napichovacky, nie? to uz mozu nase babiky? lebo ani my este nemame a chcem jej dat jedine uz len nastrelit...ale som myslela, ze sa to dava az po roku, prestrelia aj babatkam?

mamamima
21. máj 2009

s janulou som volala, maju sa dobre, ale je krasne, tak urcite su niekde vonku a my ked sme doma, tiez nemam cas na PC 😒

lenk30
21. máj 2009

no ja mám čas na koňa tak, že na chvíľu malého zabavia hračky, alebo zaspinká / čo sa doposiaľ nestávalo doma......ou/, tak ihneď zapínam PC, že idem pracovať. poznášam šanony a len tak na skok skočím sem a stvrdnem a malý už hore, tak zas nič neporobím. ale už som si zvykla papiere robiť v noci. síce som vyšťavená, ale čo už. cez deň som radšej s malým.
inak je neskutočné ako veľa ciká, som mu nechala vetrať ritku.....pocikal dečku, prikryla nožičky plienkou, ocikaná plienka. potom som myslela, že už je vycikaný, tak som ho začala naťahovať - ocikaný gauč, moje tričko, gate............

mamamima, tie príkrmy mi nejdú do hlavy. to ti kázala doktorka? už? máme rovnako starých drobcov........mne povedala, že do 6 mesiacov len kojiť.

mamamima
21. máj 2009

lenka, no mne nenakaze nikto, pokial pekne pribera, nemam na to dovod...ze ona kojila a davala uz od 4 mes, to je jej vec...povedala mi, ze mozem zacat o 2 tyzdne, ale ja az po 6 mes...zatial sa mi to zda zbytocne, ved naje sa este tolko toho 🙂
ale viacere tu budu davat skor som citala...

marya
21. máj 2009

Caute baby 🙂

Takze vy uz idete prikrmovat, to je super, aspon budem mat od vas info co a ako treba 😅 ja Petka plne kojim a chcem tak vydrzat do toho 6. mesiaca, takze prikrmy my zaciname az potom, ale info zbieram uz teraz 😅

Lenka, aj nas Petko je je poriadne zihadielko, otaca sa stale z chrbatika na bok, ale z bruska na chrbatik sa mu tiez podari len obcas a nahodne, este maju cas, oni na to postupne pridu 😉

mamamima
21. máj 2009

filipko je krasne babatko ako z reklamy 🙂

lenk30
21. máj 2009

ďakujem. chceš ho pre Mišku? 😀

ja tiež pokiaľ budem mať mliečko chcem len kojiť do 6.mesiaca. Veď tam majú všetko. Teraz som ho začala len pripravovať na chute. Už som mu dala oliznúť mrkvičku, zemiačik, jablčko. včera mu muž dal do pusinky kostičku z krídielka, tak cmúľal............

xarah1
21. máj 2009

mamamima-my sme boli dat nastrelit nausnice pred dvoma tyzdnami robia to aj malym detickam len treba aby ste tam prisli s malou dvaja jeden ju drzi na kolenach a drzi aj rucicky a druhy jej drzi hlavicku je to velmi rychle a hlavne nebolestive len sa mala trosku zlakne ked to streli ale potom je to ok vecer kludne zaspala a bola lepsia ako po ockovani a hlavne to potom nehnisa

mojsejovka
21. máj 2009

ahoj, mimuš.. ja som tam volala ešte predtm, kde to nastrelujú a že v pohode aj 3-mesačnému bábätku to spravia.. tak zajtra tam volám, či už dostali tiež malinké náušničky, lebo nemali včera a ideme na to 😅 ..

ja síce plne nekojím, tak už môžem ísť na príkrmy, ale ja sa aj kvôli tomu ponáhľam dávať príkrmy, že si myslím, že potom jej už bude dosť aj mojeho mliečka.. posledných pár dní už dokrmujeme oveľa menej a keď už bude zeleninku a kašičky papať, tak už možno nebude treba ani UM.. 🙂

leni.. aj moja malá je také šidielko, tiež sa jej už podarilo pretočiť pár krát na bruško, ale len náhodou.. 😀
aj my sme malej dali ochutnať banánik, ten jej veľmi nechutil.. a oblízať hrozienko, to cuckala ako didku.. 😅

wewe8811
21. máj 2009

ahojte kocky, hmm uz take papanicka chystate? My asi pockame do toho 6.mesiaca a potom postupne zacneme davat aj nieco ine ako mliecko.
S tymi nastrelovaniami nausnic, aj my chceme dat niekedy v lete nausnicky a chcela som dat radsej prestrelit ako prepichnut. Neviete nahodou, kde to robia v Bratislave?
Inak nadherny slnecny den prajem 🙂

februar2009
21. máj 2009

ahojte mamičky....
konečne po čase mám aj ja čas na koníka 🙂

Ja tiež budem prikrmovať až od 6 mesiaca. Aj keď sú výživy od hiip aj od 4 mesiaca, radšej počkám. Inak aj ja som už malej dala ocuckať banán, a chutil jej 🙂

tak sa zatiaľ majte a užívajte si slniečka 🙂

lenkahrehusova
21. máj 2009

pridávala som foto a zabudla som sa odhlásiť.

Tak ešte raz, krásny deň 🙂

kvietok23
21. máj 2009

ahojte,tak aj my sme boli dneska v poradni, mame presne 6000g a 63.5 cm, doktorka mi vravela, ze v 6mesiacoch ma mat dietatko 2nasobnu vahu, ako pri narodeni, tak ze ma dost 😀 cize ked mal 3550 tak v 6mesiacoch by mal mat 7 a on ma teraz v 3 a pol mesiaci 6kg, ale podla mna je to hlupost, ved ako tak kukam vahy vasich deticiek, vsetky maju okolo 6kg..
a dneska nas aj ockovali, plakal chudatko, aj ked sme mali EMLA naplast, ale podla mna mu to aspon trosku zmiernilo. V auguste pri dalsej poradni dalsie ockovanie.
😉 pytala som sa aj na navstevu aquaparku, tak ze od 4 mesiaca kludne mozme chodit,tak uz sa tesime
😉

kvietok23
21. máj 2009

raz som na internete nasla taku tabulku, kde bol mesiac, ako vek dietatka a potom vaha, len to neviem najst, nemate nieco take? 😉

patkao
21. máj 2009

bbaby vam si uz deti chytaju nozicky??? nasa sa len prevracia dookola, na brusku uz chyta aj hracky, ale nohy si nechyta..inak mame 6500gr, stale kojime a prikrmy az po ukoncenom 7mom mesiaci..co davate pod babatka do kocika? mne to mala prepoti a nechcem aby na takom prepotenom potom spinkavala..

wewe8811
21. máj 2009

ahoj patkao, nasa si este nozicky nechyta len ich objavila ockami. Minule mala na ponozkach take macicky a v sedacke sa vkuse predklanala a cumakovala na ne 😀
ja davam do kocika plienocku teraz ked je takto teplo. Predtym som davala taku tensiu deku.

krasulka
21. máj 2009

Ahojte, sue mame rovnake saticky 😀 😀 😀 ale karinka uz je tiez riadna slecna 😵 😵

dnes bolo zas horuco vsak? normalne som hotova, idem do sprchy a asi spat po ordinacii, mala uz spinka, tiez toho mala dost.

sue13
21. máj 2009

Ahojte 🙂
Krasulka mame krasne saticky 😀 😀 😀 To sme dostali ako darcek 🙂
Aj mam taky isty program na vecer ako ty. Po ordinacii zalahnem 🙂
Je veru velke babatko uz nasa Karinka. Velmi jej chuti papat. 😉
Ami je suprova 😵 Na spapanie 😵
Baby ja sa stale neviem zbavit brucha 😠 😠 Som z toho na nervy.
Aj sem tam cvicim, aj nejem vecer, stale sme na prechadzke a nic 😠 Ako ste na tom vy?

krasulka
21. máj 2009

Sue co myslis preco niesom na ziadnej fotke? 😀 😀 😀 😀 😀 ty vyzeras nahodou velmi dobre, si peknucka mamina, a vobec nevidno ze by si maal nejake brucho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre