Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lusilia
28. máj 2009

Ahojte maminy 😉
Skybaby moc drzime palceky aj my,nech to vydrzite aspon do 40tt 😉 a tesime sa na prichod babatka s Tebou a potom na fotecky 😉
No zienky my co chodime na tie rehabilitacie, tak vidim pokroky, malickemu sa dari je to sikula, tak som tomu rada a dokonca sa uz pri niektorych cvikoch aj smeje, tak super 😀
A neviete nejaku stranku, alebo dobru knizku s tymi prikrmami, nech si to nastudujem, ked nas to uz o mesiac caka 😵

clarissa
28. máj 2009

Skybaby drzime palceky,nech mas krasne zdravucke babatko 😵 😵 😵

Sue nas ockovali minuly tyzden a do obidvoch noziek, mala strasne plakala chudatko a dr nam nakazala dat paralenovy cipok hned ked prideme domov,dali sme jej ho este v aute a bolo dobre..a potom kazala este jeden vecer..a veru mala absolutne nemala teploty nic..akurat bola taka umrncana..asi ako kazde babo po ockovani....

zuzi26
28. máj 2009

ahojte, neviete vznikla uz tema februar 2010? teda nie zeby som sa tam hlasila..len z nostalgie..🙂 pamatate pred rokom sme zakladali nasu temu, ako rychlo to ubehlo..a uz mame babetka na svete 😀 nasa vznikla okolo 3.juna 😉

katulikzlatulik
28. máj 2009

skybaby... SIIIIIIIIILNO PRESIIIIIIIIILNO DRZIIIIME PRSTEKY 😉

zuzi... hej hej obcas myslim ako nam bolo fajnucko... sme si mohli pospat kedy sme chceli, ist kde sme chceli... ale teraz nam je este lepsie.. hlavne, ked sa tie nase ratolesti kraasne na nas usmievaju 😉
my sme uz oslavovali rok 16.5. xixi

baby vedeli by ste mi poradit nejaky dobry gelik alebo roztok na dasna, ked sa prerezavaju zubky? mam pocit, ze nasmu malemu uz cosik ide, lebo vkuse kuse a kuse a kuse.. a tie slinky nam tecu uz dva mesiace.. tak neviem...

katulikzlatulik
28. máj 2009

skybaby... ma este napadlo, ci uz vies, ci nosis pod srdieckom jedno alebo dve? a ako sa inac mas? dufam, ze si tehu poriadne uzivas... mna obcas napadne taka hlupa myslienka, ze este chcem byt tehu... a robit si, co chcem ja... a nie co musim 😒 ale to fakt iba obcas, ked maly place a ja robim vsetko preto, aby bolo fajn a on stale place.. ale potom sa ukludni a kraasne sa usmieva a vtedy by som uz nechcela byt tehu xixi

wewe8811
28. máj 2009

skybaby gratulujem. To je super spravicka 🙂. Drzim palceky.
Baby mna porazi, Zoe zase stava 2-3x za noc ☹. Isla spinkat o 22.00, o 2 uz bola hore, potom zase okolo 4. Vcera sme boli hore uz o pol 1. Som uplne vyflusnuta, nechapem, ze sa jej to zase takto pomenilo 😒

nada.hope
28. máj 2009

Wewe a nepotrebuje Yoe uz viac mliecka? Kolko jej davas? Ja som mojej tiey davku yvzsila na 120 a papa kayde 4 hodiny, ale noc prespi celu 😵

nada.hope
28. máj 2009

ospravedlnujem sa niekto mi zmeni klavesnicu 😉

mounty
28. máj 2009

podla mna je vstavanie 3x za noc uuuuuuuuuuplne v pohode, mne prvy synak vstaval kazde dve hodiny, tak sa teraz pri male j vytesujem ze len dva krat za noc, obcas tri, ale aj tak je to super..........je malo deti ktore prespia celu noc, su to skor vynimky.

wewe8811
28. máj 2009

mounty Zoe uz vyse mesiaca spinkavala tak, ze zaspala o 22.00 a spala do 4-5 az teraz posledne dni zacala vymyslat.
nada.hope v tom to asi nebude, papa tak, ze uz mi potom vypluva, ze nechce, takze by mala mat dost.
Ideme asi zalahnut, lebo som uplne mimo, takze pekny zvysok dna prajem.

ludika33
28. máj 2009

ahojte babulky

s tym spankom je to ozaj idividualne aj pri surodencoch. Natalka chodila buvat velmi neskoro uz od babatka a budievala sa v intervaloch troch hodin a niekedy aj po hodine bola hore. to bolo des a to som bola uplne vyflusnuta. cez den spavala len ked sme sa vonku kocikovali.
maly je uplne iny. spinkat chodi okolo 8 a papa prvy krat okolo 4 - 5. ako kedy, ale celu noc krasne buva.
pri malej mi nic ine neostavalo, len vydrzat a po pol roku sa to trosku upravilo a uz bolo lepsie aj s papkanim aj so spinkanim. babule nebojte to nespave obdodie a caste papanie prejde.

skybaby cakame na spravicky a silno drzime palcoky.

ludika33
28. máj 2009

babulky chcela by som sa vas spytat, ze ked ste dostali mrchu prvy krat, tak ako ste ju znasali? ja som ju dostala vcera vecer a to bolo este celkom ok, az na ten sok, ze prisla aj napriek tomu, ze beriem cerazette. doobeda bolo este ako tak, ale poobede som sa citila ako po poriadnej opici. v kuse ma motalo, sacalo do boku az ked maly zabuval, tak som si lahla aj ja, lebo som uz nevladala ani sediet. ja mavam normalne bolesti, krce, ale toto bolo take nejake divne. este teraz mi je tak vselijako.

lenk30
28. máj 2009

ahojte

zuzi, akurát som na to dnes myslela, lebo ma upútala v galérke tabuľka, že májovky 2008 čo čakajú 2. bábo.........ja neviem, či už som sa tu vypisovala, ale nechápem sama zo seba, čo za hormony sa to vo mne zobudili. Nikdy som sa necítila ako materinský typ a teraz by som chcela aj 2, aj 3. Ked vidim novorodeniatka, tak im závidím 🙂

Filipko tiež vstáva v noci po troch hodkách. a od 4. je v postielke nervozny, prevracia sa, sem tam mrnká.....ale očká ma zavreté.......ale už sa nedá spať ani mne, ked sa mrví.

katulikzlatulik, myslíš že zúbky? môj tiež stále sliní, všetko pchá do papulky...........neviem

ludika, ja ešte nemám, ale už ju očakávam, lebo dúfam, že kilá potom pôjdu dolu

monika77
29. máj 2009

zdravím všetky mamičky februárových bábätiek ... mohli by ste mi prosím napísať koľko vaši drobci vážia a merajú? náš davidko má 5400g a 64 cm ... ďakujéééém 🙂

sue13
29. máj 2009

Ahojte.
Skybaby aj ja sa pripajam, silno Ti drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo 😉
Ludika ja som mrchu dostala mesiac asi 6 tyzdnov po porode. A bolo to praveze na moje pocudovanie uplna pohodicka. Ale teraz mam dalsiu ale to uz bolo horsie. Oblieval ma horuci pot, citila som nervozitu a bolesti v brusku. Takze taka klasicka mrcha uz u mna 😝 😅

Clarissa ked pojdem o 6 tyzdnov na preockovanie dam jej aj ja ten cipok uz. Nevedela som o tom. Dakujem 😉 A s tym stretkom suhlasim 🙂 Uz sa na Vas tesime. 🙂
Ja idem za hodinku kadernicke. Jaaaj uz sa neviem dockat. Pre mna je to paradny relax 😵
A od pondelka zacinam chodit plavat, doma cvicim na fitlopte a kupila som si aj steper takze brucho musi zmiznut uz 😀 😀 😀

monika77
29. máj 2009

sue držím palce pri cvičení ... ja sa takto odhodlávam už 2 týždne a nemôžem sa vychystať 😀

sue13
29. máj 2009

Monika dakujem. 🙂 To poznam aj ja to odkladanie ale uz som sa riadne nastvala lebo mam plnu skrinu skoro novych veci a nic z toho koli bruchu a prsiam neobleciem 😠 😅
Inak Karinka meria 63cm a vazi 6330g 🙂 Riadna baba je to 😵 😵

lenkahrehusova
29. máj 2009

Ahojte 🙂

Skybaby, aj my sa pridávame a držííííííííííííííme palčeky 🙂 prejde to rýclo a o chvíľu sa ani nenazdáš a bábätko je na svete 😉
my na jasienka používame Mundisal gel, je chladivý a malej pomáha 🙂

lenkahrehusova
29. máj 2009

Sue, pláveť budeš aj s malou, alebo sama?
Ja by som chcela začať chodiť s malou tiež na plaváreň, u nás to začína až od októbra.
Ja cvičím tiež na brucho na stroji king gim pro, a ide to 😉 tiež zaberám na bicykli a rotane 😉 uvidíš, že aj tebe sa podarí. Snaha sa vyplatí 🙂 😉

patkao
29. máj 2009

ahojte..ja mam na zubky dentinox, je tam aj lidokain na miesten znecitlivenie a malej to pomaha, lebo dole sa nam tlaci zubok a niekedy to am cele cervene a je strasne nervozna..ja som mrchu mala pred týždnom, fakt este mohla pockat, ale na pocudovanie to nebola hroza, skor som bola prekvapena ze ziadne bolesti a to som vzdy mavala silne krce..a to teraz yb akoze tie kila mali ist uz lepsie dole ked bola mrcha?? lebo mne stale nic moc, len po dvoch mesiacoch som sa konecne pohla o pol kila..tiez veci neobleciem, ale idem si uz nieco kupit, aspon zakladne veci, lebo ked aj brucho padne, tak cez prsia nezapnem ani kosele, ani saka...

lenkahrehusova
29. máj 2009

Patka koľko krát za deň sa môže podávať ten dentinox, lebo mundisal iba 4x za deň 🙂
No ja pri tej bolesti by som jej to natierala aj každú hodinku 😉
Tiež sa jej prerezávajú spodné zúbky. Má to tam také červené a napuchnuté.

andrea142
29. máj 2009

ahojte

moja má dnes nejaký blbý deň . o ôsmej začala mrnčať tak som jej spravila mliečko, že je hladná ,pár krát potiahla a potom už iba plakala ledva som do nej dostala 80ml. teraz spí

z tých soplíkom ma už porazí ,lebo malá z toho iba chrčí, ale asi jej to už ustupuje lebo keď jej to vysávam tak tam už má menej ako mala pred týždňom. lekárka jej predpísala Pamicon tak to zlepšenie možno aj preto.

ja som bola včera u kaderníčky troška podstrihnúť ,lebo tie moje vlasy to je des. rozštiepené končeky ,padajú .............normálne vpredu mám plešinu. v pondelok som si kúpila ten panthenol tak dúfam ,že sa to zlepší.

ešte by som mala urobiť niečo so sebou. ale k cvičeniu sa neviem dokopať. minule sa mi mama chválila ,že sa zmestí to mojich plesových šiat ,a ja jej ,že aj ja no a keď som si ich vyskúšala tak som si ich ledva zapla. 😠 tak to ma naštvalo , hneď som vyradila čokoládu a začala som jesť viac ovocia a zeleniny. hoci kvôli tej čokoláde mi sliny tečú ☹

patkao
29. máj 2009

Leni 2-3x denne pisu..je to aj preventivne, aby jej tie zubceky bezbolestne vysli..inak maminy co kojite, minule som straasne mala chut na pomaranc, tak som zjedla dva mesiaciky a mala bola v pohode, myslite ze to teraz uz mozem po troske bezne jest?alebo uz ste si pridavali nieco zo strukovin? ja som citala v mama a ja ze to treba postupne pridavat a moja lekarka zasa ze stale treba dodrziavat to co mi dala( to jest skoro vsetko obmedzit 🙂 )...

lenkahrehusova
29. máj 2009

Paťka, ja jem všetko do radu - aj pomaranče, ananás, jahody.....aj fazuľu............a malej nič nie je 😉
Aj počas tehu som jedla všetko, bola sezóna pomarančov a mandariniek a tomu sa odolať nedá 🙂

Veď keď malej nič nie je a neškodí jej to, tak opatrne môžeš 😉 ale keď doktorka zase, že nie - neviem 😉

marya
29. máj 2009

Caute baby 🙂

Jeej, vasim drobccekom uz idu zubky 😵 😵 u nas este stale nic, Petko tiez stale slinta a vsetko si strka do pusinky, ale to je u babatiek normalne a so zubkami to nema nic spolocne...

Patka, aj ja jem vsetko, tiez som skusila trosku po vsetkom, a ked som videla, ze Petkovi nic nie je, tak som to jedla dalej normalne...akurat co mu vadilo bol pomarancovy dzus, z toho sa mi cely vyhadzal a to som vypila tak cca 3 dcl, a to bolo ked mal 5 tyzdnov, tak mozno teraz by mu to uz vobec nevadilo...ale inak jem vsetko 🙂

A ja som kramy dostala uz davno, 5 tyzdnov po porode, a kila nejdu dole vobec 😠 vcera som si kupila novu bluzku na statnice, lebo vsetky povodne su mi male, vobec ich nezapnem, ani zdaleka...

Monika, nas Petko ma 6690 g a 68 cm, ale je o dva tyzdne starsi od Davidka 😉

terina25
29. máj 2009

Ahojte baby.

vidím,že počasie je na prd,tak sa to tu konečne trochu rozbehlo 😉

Skybaby:nemáš za ďakovať.silno ti držíme palce 😵 😵 😵

jaj baby, aj ja niekedy spomínam aké to bolo krásne ,keď som bola ešte tehu.Aj keď ten posledný mesiac bol o držku,ale aj tak to bolo najkrašie obdobie mojho života.

k tým zúbkom.naša malá si rúčky dáva do úst asi 2 mesiace a tiež sliní.a po zúbkoch ani chýry ani slychy 😀 😀

ináč,neviem,čím to je,ale v poslednej dobe nám Sofi vobec nespí.včera napr.cez deň spala možno 2 hodky.žeby to už naozaj boli zuby??fakt neviem.

riešili ste tu aj papanie.Sofi spapá na jedno jedenie 167 ml a mám pocit,že jej to už prestáva stačiť.

Marya:Peťkovi všetko naj k 4 mesiačikom. hlavne veľa zdravíčka 😉

lusilia:o príkrmoch nájdeš super knižku na stianutie tu:
http://www.dojcenskavyziva.sk/ - nestlé

http://www.nutrilon.sk/sk/na-stiahnutie/ostatne/

inak už sme začali s príkrmami. dali sme jej zatiaľ len Mliečko s kašou-ryžové od nestlé.a bolo to v pohode.je to podľa mňa to isté ako keby som malej urobila ryžový odvar,len je to trochu hustejšie. a menej od toho grckala.

marya
29. máj 2009

Jeej Teri dakujeme 😵 😵 😵 A takisto prajeme Sofinke aj my vsetko najlepsie 😉 jej takze uz si skusila prvy prikrm, no super ze Sofinke sa pacilo 🙂

Tehu bolo sice super obdobie, ale mne sa viac paci toto co je teraz, je fakt ze nemozem robit co chcem a kedy chcem, ale ved o to mi islo, dietatko som chcela a s tymto som ratala, a Petko je strasne zlatucke a milucke babatko, a bez neho by som sa nudila, take prazdne by to bolo...takze ja chcem byt tehu, ale druhykrat 😅 😵

terina25
29. máj 2009

marya:nie je začo 😉 Dnes Sofi asi dám papať niečo dobré 😀 😀

Nehovorím,žeby sa mi to teraz nepáčilo,keď je už malá na svete.Ale predsa bolo to iné,keď bola ešte v brušku.cítiť jej pohyby, ako sa jej čkalo 😀 A určite bolo aj menej problémov.naša Sofinka je totižto výmyselníčka,takže to máme s ňou dosť ,,perné,, .Ale neznamená to,žeby som ju preto neľúbila. Niekedy už mám nervy,že nespí a ona sa vtedy na mňa usmeje a hneď ma tie nervy prejdú 😀 😀 Len naozaj veľká chyba je,že tento týždeň nám nejako prestala spať.niežeby predtým spala tiež nejako veľa,ale aspoň tým 8 hodín denne spala.ale teraz?za celý deň také 2 hodiny???to je doooooooosť málo.aj to ju musíme nosiť na rukách ,aby vobec zaspala.neviem,prečo má takýto problém so zaspávaním.a pritom sa jej chce spať,lebo sa jej zíva, dáva si ruky na oči a snaží sa zaspať ale nejako jej to neide.neviem naozaj už čo robiť.teraz väčšinou zaspáva v kočiari,ale niekedy ani tak nezaspí.aj preto som už začala dávať aspoň to mliečko s kašou,že ju to viac zasýti a bude spať dlhšie.ale ani to s ňou nepohlo.ale možno je to aj tým,že som jej dala len 100,110 ml.lebo sme sa báli,aby ju nebolelo bruško.veď to predsa len bolo prvý krát.asi vyskúšam dať viacej.

terina25
29. máj 2009

ešte k tej mrche.ja som už mala 2x 😠 A dostala som ju tak,že som ani o nej nevedela.žiadne príznaky, bolesti.skrátka nič.ale jedno čo ma serie je,že ju mám teraz dlhšie.predtým tak 5 dní a teraz 7 😖

dobre lúčim sa,idem niečo zjesť.možno sa neskor ukážem.dúfam,že nás tu bude konečne viac.

nada.hope
29. máj 2009

Ahojte 😵
Teri ani nasa nevedela zaspat, ale v poslednom case klop klop som ju jednoducho polozila do postielky, dala dudlik do pusy a zapla kolotoc a ona samam pekne zaspala.
Ja som mrchu este stale nemala, a to uz ani nekojim, ale mliecko mam stale,............... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre