Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
12. sep 2009

NAdi praveze mala dns take vyzivy doobeda zeleninovo maskovu a poobede ovocnu ktore uz msvs dlhsi cas a inak medzitxm mliecko tak fakt neviem. No uvidim pokracujem fenistilom a dufam ze sa to nerozsiri. Mala este nespi prave sa nam posrala fajne tak idem ju prebalit 🙂

nada.hope
12. sep 2009

Vyzera to ako keby nejaka alergia, mozno zmena prachu na pranie?? Manzel v com vypral veci v postielke? Dufam z eto prejde................tfuuuj tuuj 😉

ludika33
12. sep 2009

ahojte mamulky a drobatka,

krasulka taketo pupajzne mal maly, ked sme boli pri mory. ja som sa tiez dolakala, ale mal to take fajne stipance. tie pupaky mal take nacervenale po krajoch a stred ako keby vodovy. skus to malej natierat tym fenistilom a uvidis do pondelka, ze co to urobi.
nasa ked mala alergicku reakciu na jedlo, tak u nas to inak vyzeralo ako ma Ami. To boli take male ako potnicky podobne.

krasulka
13. sep 2009

Baby diky moc zatial sa to nerozsirilo ani nic stale je to rovnake tak natieram a dufam ze to zmizne uff..ktovie co to moze byt, hlavne nech sa to nesiri zmizne do do...niekam 🙂

kvietok23
13. sep 2009

krasul nepostipalo ju nieco?masho Miska ked nieco postipe - komar, tak sa mu toto vyhodi ja som bola tiez u lekarky, ked sa mu to 1x objavilo a povedala, ze to on ma taku citlivu pokozku a dala mi na to take nieco, ako tekuty puder, pozrem Ti, ako sa to vola? je to priamo na mokvajuce vyrazky a pod a zmizne mu to. 😉

a2303
13. sep 2009

Ahojte,

krasulka, mne sa to zdá ako štípance od komárov. Aj Rebeku keď poštípali mala to také tvrdé a strašne červené. Skús ten fenistil

krasulka
14. sep 2009

A tu sa strajkuje ci co? 😀

malej sa to nerozsirilo ale tak stvrdli tie pupaky a take vodove su. TAk pokracujeme fenistilo, a hadma bude dobre 🙂 Nam a tu dnes zamracilo ale neprsi zatial dufam ze ani nebude. 🙂 Dnes mam v plane ist prihlasit malu k lekarovi a idem poslat list kvoli pridavkom v irsku lebo mala ma pol roka a este sme nevideli ani cent, tu vsetko tak dlho trva ach jo

mamamima
14. sep 2009

krasul, nechcem strasit, vodove byvaju v strede kiahne... nerozsiruje sa jej to?

mamamima
14. sep 2009

aha, citam, ze nerozsirilo... 😅

krasulka
14. sep 2009

Ahoj Mima, no rpveze sa jej to nerozsirilo ale mojej segry mala ked bola babo mala zevraj takychto puapkov 5 a dokina im povedala ze to mala kiahne ale nejake neuplne ci co . neviem. le ked sa to nsiri hadma je dobre, vsak dnes skocim tuto k tomu doktorovi a mu to ukazem preistotu, nech mame klud na dusi.

krasulka
14. sep 2009

Muriel MAtko je tvoja kopia, podarene su tie vase deticky, strasne su zlatiii 😵 😵 😵 😵 kukala som fotky a Mima si sa mohla aj z blizsieho uhla cvaknut vsak t si jedna krasna mmaminka, fakt 🙂 🙂 🙂 ( ale inak som na chlapov baby ok?) 😀 😀 😀 😀 mala mi buva tak davam kavu a tu nikoho este aj Ludika mia si zdrhla makat 😠 😠

wewe8811
14. sep 2009

ahojte kocky, hehe krasulka mas tu solo jazdu? 🙂 Dufam, ze to kiahne nebudu a ze budete coskoro v poriadku.
My sme dnes boli v poradni, mame 6070g a 66,3 cm 🙂. Vsetko v poriadku, len mame doniest pre istotu moc na rozbor, takze sa uz velmi tesim, ako budem rano chytat ciki do skumavky 😀. Dalsiu poradnu mame az 9.11. a dovtedy mame stale papat iba zeleninku, ovocie a ak bude treba tak kase. Ziadne ine veci ako lepok a pod. zatial zavadzat nemam. O mesiac mozme zacat davat biely jogurtik a tot vsjo.

krasulka
14. sep 2009

http://peniaze.pravda.sk/rodicovsky-prispevok-b...

baby citajte neviem ci sa mam smiat ci plakat 🙄

drozdik78
14. sep 2009

ahoj wewe 🙂 no konecne ma niekto podobnu hmotnost ako my 🙂 my sme mali 6650 pred 3 tyzdnami a doktorka povedala ze to je malo :( tak mse museli doniest moc a aj na krv, ale vsetko je ok 🙂)) a inak v lekarni kupis specialny sacok na odchytavanie mocu 🙂 a je to ovela lepsie ako do skumavk 🙂 vlastna skusenost 🙂 🙂

ludika33
14. sep 2009

ahojte babule, tak nas budu mat ortopedi radi. s malym idem kvoli klbikom a uz aj so sebou musim ist. 😢 spadla som na schodoch asi pred mesiacom a modrina aj rana je uz davno zahojena, len ten opuch je divny tak ma obvodak poslal na sono a ortopedovi, tak som zvedava.

a ten rodicovsky to je fakt smiesna debata. hadzu si mamicky ako horuci zemiak. 😠

wewe8811
14. sep 2009

drozdik my sme boli drobcekovia ked sa Zoeinka narodila. Mala iba 1950g a od narodenia pekne pribera, takze lekarka je s tymto spokojna. Ten moc berie len kvoli prevencii lebo som jej povedala, ze nechce velmi pit, iba mliecko, tak chce pre istotu zistit, ci su ladviny ok. Ale ten sacok je dobry napad. Nieco podobne sme mali v nemocnici po porode, tak to skocim kupit. Vdaka za tip 🙂.

O tom rodicovskom prispevku dnes hovorili vecer v spravach, vraj to zvysenie by sa malo tykat mamiciek, ktore za poslednych 9 mesiacov odvadzali do Socialky, ale je to diskriminacne. V priebehu mesiaca by o tom mali rokovat, ale obavam sa vysledku. Nie su prasule, takze sa radsej velmi netesme.

wewe8811
14. sep 2009

ludika no teeeda, este toto ti trebalo co? Tak dufam, ze budete obidvaja ok a hlavne ty nech si v poriadku, aby si sa mohla pekne starat o deturence 😀.

muriel293
14. sep 2009

ahojte žienky,
mima čo sa sťažuješ,veď si pekná a ešte si aj schudla! mala si sa kukať do objektívu,ty si aspoň fotogenická nie ako ja!

Ľudia,ja každý mesiac malého vážim a meriam hlavne aj kôli zápisom do takej disney knižky a kua kua on mal včera sedem mesiacov a váži 9600g!!! hodila som ho na váhu dva razy lebo som si myslela že jej šibe a že zle ukazuje ale dva razy ukázala rovnako eeeh...22ého máme po dlhom čase poradňu som zvedavá čo akože povie doktorka! naposledy pred mesiacom vážil 8500g! keď tu čítam o vašich vyše šesť kilových dietkach tak hrôza pre mňa! ☹ Pritom mliečko už nepije tak často,na obed ho zasýti zeleninka,poobede ovocie a večer kaša tak ja neviem....dokonca mliečne dávky má už namiesto 200ml len 150 iba ráno má full po celej noci....
A meria 76cm....

wewe8811
14. sep 2009

muriel podla nas 6kg sa velmi neriad 😀, my sme hlboko pod priemer. Kolko mal Martinko pri narodeni? Zoe cez den pije cca 3-4x140ml mliecka (v noci je to okolo 170ml), trosku ovocia, ked sa zadari tak okolo 100-120 ml zeleninky. Kasu nedavam kedze v noci vstava kvoli jedlu iba raz okolo 2-4. Od narodenia pribrala nieco cez 4 kg a narastla 22 cm 🙂

drozdik78
14. sep 2009

wewe tak potom sa tesim spolu s tebou ze je vsetko okej 🙂 nak ani ja nedostanem do emmky nic okrem mlieckaa 🙄
inak mne doktorika povedala ze mozem davat rzovu kasu mliecnu ale co sa pridava do vody 🙂 a je dobra a najlepsia je vraj od Nestle 🙂

wewe8811
14. sep 2009

drozdik mne prave odporucila ze ked budem davat kasu, tak kupit nemliecnu od Nestle a zmixovat to s Bebou HA, ktoru pijeme. Inak s tym pitim je to hroza, absolutne vsetko odmieta, ale lekarka povedala, ze by to malo byt ok, denne vypije cca 600 ml mliecka a nieco tekutin je v polievocke a v ovoci. Nerobila z toho ziadnu tragediu 🙂.

krasulka
14. sep 2009

Ahojte konecne to tu ozilo 🙂

muriel no vsak mas doma chlapa tak co, len nech pekne pribera a rastie 🙂

Ludika hybaj na skype. A co strasis s tym kolenom? jooj ani nevrav, dufam ze to bude v poriadku ze sa to len potrebuje este trochu zahojit 🤐 Mala zaspala az teraz neskoro , keby aspon spala rano ale do osmej ale to mozem snivat 😖

wewe8811
14. sep 2009

krasulka spanok rano do 8? tak to si nepamatam, kedy to u nas naposledy bolo. Zoeinka zvykne tak okolo 6 rano zacat kecat v postielke, tak ju dam ku nam do postele a snazim sa ju este uspat aspon do 7, ale to je uz aj tak spanok o nicom 🙂.

idem asi zalahnut, dnes je nejaky cudny tlak, cele poobedie som bola ako mechom udreta 🙂

vsetkym prajem kludne a pekne snicky

a2303
15. sep 2009

Ahojte,

Idem Vás len pozdraviť.
Dnes ideme s Rebekou a ocinkou na kurz toho plávania, dnes o 15hod začíname. Drže palce!!!!
Už sa neviem dočkať. Idem pomaly chystať veci malej...

Tie dávky, no nemám slov...... 😠 Veď dá sa vychovať dieťa aj so 165 eur, tak načo nám je viac? no nie?

Pekný deň!!!

krasulka
15. sep 2009

Ahojte, ani tak si to uzite. A jasne to bolo hned ze nm to len tak nedaju, vsak je kriza a no money 😠

a2303
15. sep 2009

Baby.... som fakt nasr....á!!!!!
Kúpanie sa nekonalo....
Takže sme sa prezliekli, aj malú, všetko, išli sme k bazénom a inštruktorka povedala, že plávanie sa nekoná, lebo je sviatok a v bazénoch bolo miliion ľudí aj vtom teplom....
No skoro ma porazilo!!!! Dobre, má pravdu. Jasné... ale ten bazén pre deti nemohli vyhradiť alebo niečo????
Teraz sa tam ohrievali 80 ročný dedkovia, namiesto našich detí!!!!! No skoro nás rachlo!!!!!
A hlavne, že sme platili, prezliekali sa,naháňali sa... no super...
Takže až o týždeň v pondelok ideme zas... dúfam, že vodu vyčistia....

drozdik78
15. sep 2009

ahoj wewe a ostatne zienky 🙂
si ma zle pochopila 🙂 ta kasa je presne pozearm na tu krabicu 🙂 Od Nestle vola sa Moje prva kasa a je ryzovo - mliečna od 4 mesiaca a normalne ju pridas do vody, ona uz obsahuje mliecko v sebe 🙂 podla mna je najlepsia ryzova 🙂 aj mne chuti 🙂 maju aj s roznymi prichtami ale mne sa zda " cista " nalepsia " tak vskusajte 🙂

lenkahrehusova
15. sep 2009

ahojte mamičky 😉
aj ja dávam malej tú ryžovo mliečnu kašičku 😉 je super, nerobia sa v nej grčky a chutí jej. Niekedy jej ju zvyknem ochutiť aj zeleninkou alebo ovocím, aby mala trošku aj zmenu 🙂
A s tými dávkami - súhlasím s vami - to je na smiech 😠 ale čo už, hlavne že sa štát stará o "cigáňov" 🙄
Ale dúfam, že sa to polepší 😖 😅

Anit, no kúpanie nevyšlo, tak dúfam, že nabudúce to už bude OK 🙂

wewe8811
15. sep 2009

ahojte kocky, drozdik ja som ta dobre pochopila 🙂 len som hovorila, ze nam lekarka odporucila kupovat nemliecne do ktorych treba pridavat mliecko, lebo my pijeme hypoalergenne, tak aby mala aj v kasi to co pije normalne. Zatial som tiez skusala iba tu ryzovu a celkom chutila. Mam este slivkovu a nejaku 8-zrnnu a lipovu, tak mozno postupne zacnem aj ja davat.
Jediny problem s tou kasou je, ze ked ju pripravujem podla navodu a mam dat kasu do tepleho mliecka, tak sa mi urobia hrcky. Takze niekedy dam kasu do studeneho mliecka a zohrejem alebo pretlacim cez sitko 😀.

anit to mi je luto, ze kupanie nevyslo. Ja preto nechodim na taketo hromadne a planovane plavanie, ale vtedy ked to vyhovuje nam, co je fakt super 🙂.

drozdik78
15. sep 2009

ahojte 🙂 wewe vidis musim citat s poozumenim nabuduce 🙂))) hrcky poznam aj ja 🙂)) a inak maminy to plavanie vam zavidim tu na orave sa k tomu nejak neviem dostat a mrzi ma too :(((

Inak poculi ste uz o Pekipe ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre