Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
6. feb 2010

Všetkým oslávencom prajeme všeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeetko najlepšie!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a2303
6. feb 2010

Ahojte Baby!!!

Všetko naj,naj,naj drobčekom!!! 😵 😵 😵

Mimka, akurát vlani o takomto čase som na Teba myslela, že si ma predbehla s pôrodom 😵
Mne sa vlani presne "dnes" večer objavil prvý kopček na CT 😵
Zajtra oslavujeme 😵

Tento víkend sme mali 3 skúšky s Drahým, chvalabohu ich máme. Ale sme dosť KO. Ešte jedna skúška a máme po. Rebeka mi spala od štvrtka u maminy, dnes na obed sme preňu išli. Pretože sme v piatok ráno o 5tej išli do čiech na tie 2 skúšky, prišli sme v noci a dnes ráno sme mali tu ďalšiu skúšku. Taaaaaak hrozne nám Rebeka chýbala!!!!! Aj Drahý mal slzy v očiach ☹ Ale bolo všetko ok, Rebeka neplakala, mamina sa o ňu fakt zvorne starala aj s mojím bratom! Dnes jej tak smutne kývali, keď sme od nich odchádzali... 😀

Baby, kde bude to stretko???

lenk30
7. feb 2010

všetkým oslávencom všetko naj naj.

S Filipčekom vám ďakujem za gratulácie
🙂 zvládli sme to super, torta bola mňam, Filipko mal náladičku

monica, mne spánok nemusíš závidieť 😀 Ja už to tu ani nepíšem. ja už som si aj zvykla........

baby posledné 3dni je malý non stop na mne nalepený, ani behať sa mu nechce, stále na rukách. len idem z obyvky, kde je tato do kuchyne......a pritom ma vidí, sa žalostne rozplače.......cikáme na rukách, to je normálka.....to je teraz nejaké také obdobie? neviete? on nikdy nebol samostaný, mne sa ani minútu sám neprehrá. aj ked si pekne stavia kocky, tak sedím na zemi a on sedí na mne. ale takýto cicko až nebol

ako stetko? kto to šéfuje?

bubatenko
7. feb 2010

čaute,

no tak my sme práve dooslavovali, oslávenec už odkvacol, taký bol celý deň rozrušený, že nechcel poobede spinkať, tak to aj tak vyzeralo o 18,00 bol hotovson..... ale bol zlatý, hlavne ked sa mu spievalo sa usmieval jak slniečko na hnoji..... 🙂
Anit takže aj vy ste 7-eho, ja som myslela , že sme jediný a okolľkej ste sa rozdvojili, my 22,14, tak budem spomínať 🙂

K tomu stretku - organizuje to Ludika s Janulou a malo by to byť posledný májový týždeň, všetky info sú na FB, miesto ešte nie je rozhodnuté, sú tam v ponuke 3-4 penziony a malo by to byť niekde na strednom Slovensku, aby to bolo spravodlivé 🙂 Je nás zatiaľ prihlásených nejakých 15 mamičiek s drobcami a asi 7-8 báb berie aj mužíkov, malo by to byť od piatku do nedele. Teraz do 14.2. je dôležite uzavrieť to kto ide a termín či každému vyhovuje a potom sa vyberie miesto.

Lenka mi sme tiež teraz taký, akonáhle ho položím na zem rev..... záleží odtoho ako sa vyspí, len my sme stále spolu, on je taký môj cecek, tiež ked sa hrá tak len so mnou, sam ani za svet... niekde som už písala, že mám permanentne tepláky na kolenách, čo je furt na mne zavesený, ale nemvadí, raz ho to prejde a budem rada, keď mi dá vôbec pusu 🙂

avuska19
7. feb 2010

Všetkým oslávencom prajeme všetko dobré 😉

patkao
7. feb 2010

bubu ja tiez chodim stale s teplakmi stiahnutými..umyvam riady s teplakami na pol zadku, lebo samozrejme mlada dama dole nevydrzi sama ani minutku..ale ked je muz doma, tak sa tvari strasne samostatne, ukazuje mu hracky, knizky, ale ked som ja sama s nou, tak len po mne sa vesia a vsetko so mnou..ach jaj..najviac ma vcera dorazilo, ked sme sli na ples s malou dusickou, ze ako si moja mamina s malou poradi, kedze nam vstava 20x za noc pomaly a ona milostiva sa 2x len zobudila (to som ju prisla nakojit) a spala do rana...to este nikdy tak malo nebola hore..som sa aj veru bala ci nie je chora...ale nie je..asi sa odstahujem zo spalne 😀

a2303
7. feb 2010

Ahojte,

Bubatenko, tak k dnešným narodeninám prajeme s Rebekou Tvojmu Adamkovi všetko naj,naj 😵 😵 😵
Naša malá sa narodila o 16:45 🙂

Aj my sme dooslavovali, všetko bolo super! Rebeka akoby to cítila, že dnes je jej deň, vstala už o 5tej!!! 😨 😀 🙄
Bola zlatá!!! Ale po 18tej som ju už dala spať, lebo bola dosť unavená.
Idem rýchlo vložiť fotky 😵

Viete mi napísať o stretku do IP prosím??? Pozriem sa na to, že v máji ako máme prednášky. ďakujem

patkao
8. feb 2010

ahojte,uz tu nik nechodi? Ja sa musim ucit a sa mi nechce,tak tu chodim nakukat a tu stale nic nove..anit napis ludike alebo janule,oni ti daju vediet. Baby ako casto varite drobcom masko a kolko im ho davate?

terina25
9. feb 2010

Ahojte baby.

veru pati,škoda,že už tu nik nechodí.A to sme len rok od porodu.Niektoré témy sú staršie od našej a tam to je živšie.škoda 😖

Ja dávam maso raz denne a koľko netuším.Koľko príde 😀 A skoro každý deň.

monika77
9. feb 2010

patkao a terina...ja som sem aj chodila často,chcela som nejaké rady no nie vždy som na ne dostávala odpovede a tak potom ma to nejak prejde a nechodím sem 😒

tiež by som tu rada s niekým pokecala ... na fcb som síce zaregistrovaná,ale tam sa mi to nejak neráta

baby včera som bola u gynekologa,mám trošku problémy,krvácala som, vraj to môže byť aj z nepravidelného kojenia...tak už to asi ukončím úplne,bo mi odporučil s jazvou po cisárskom reze na plastickú chirurgiu ... mám z toho akosi strach...boženko po pôrode pod nôž zase fúúúúúha ☹

terina25
9. feb 2010

moni:ja tiež chodím na FB,ale tam to nie je ono...Tu som si už zvykla.Každý deň tu kukám,ale kde nič,tu nič 😖

k tej jazve po cisaráku...Sesterka mala tiež strašnú jazvu po 1.dieťati.A nechala si ju.Teraz keď rodila 2.bábo ,zase cisarákom,tak jej to spravili naraz.Nerozmýšľala si aj nad takouto možnosťou?či ti veľmi vadí??lebo keď chcete 2.bábo a zase pojdeš cisárskym,tak to sa ti neoplatí dať si to teraz urobiť.

lila13
9. feb 2010

ahojte 😉

a uz aj my mame doma velkeho chlapa, dnes ma presne rocik, ked si spomeniem tak uz som lezala na sale, najprv som sa zacala otvarat a potom nic, tak mi pichli infuzku a potom zacinali ine kontrakcie 😒 😲 , maly sa narodil o 16:45 hod 😉

monika drzim palceky nech to mas cim skor za sebou a si zdrava 😉 mrzi ma, ze mas taketo problemy 😒

patkao aj ja davam kazdy den maso a tak od oka, vzdy kupim viac a nez to dam do mraznicky tak si to naporcujem na take male kusky, cca velkost vajca 😉

uz zacinate davat drobcom normalne jedla, ktore varite pre seba? ak ano ake?

baby Kubko si doteraz vobec nevsimal kuchynske sufliky a skrinky ale od vcera no hroza, vsetko mi vyhadzuje, najviac ho zaujimaju zemiaky, chlieb a dnes uz zacina s miskami a panvicami... 😀 😝 vyzera to tu akoby tu vybuchla bomba 😀 😀 jej a teraz som mu dala varechu a on zacal miesat v miske ako ked sme spolu miesili cesto, to je zlateeeeeeeeee 😉

mna to mrzi tiez, ze to tu upada, tiez som na FB ale nepoznam vas podla mena...

terina25
9. feb 2010

lila:ja som zatiaľ z tých ,,normálnych,, jedál,čo jeme aj my dala len kuraciu polievku.Odobrala som z nej malej pred dochutením,aby nemala žiadne korenie.A potom som mäso a zeleninu pomixovala,keďže nemá zuby.inak som nedávala nič,čo sa týka dospeláckych jedál.
a k tomu FB...tiež niektoré nepoznám podľa mena.tu som si už zvykla na prezývky,viem približne, ako sa volajú detičky a pod.

lila13
9. feb 2010

teri fakt ani jeden? 🙂 no ved oni narastu, aj vam trosku zavidim, lebo Kubko co ma zuby tak vsetko kuse, najradsej mna, mam take modriny, ze az a neviem ho to odnaucit, bit ho nechcem a ked mu poviem NONO tak sa len lisiacky usmeje a robi to dalej 😒
s tymi prezyvkami s tebou uplne suhlasim 😉 mozno len tolko dodam, ze ja mam fotky len na FB, tu ich nechcem mat 😉

terina25
9. feb 2010

no,má jeden malý.ale ešte nie je celkom vonku.A s jedným zubom sa toho veľa pokusať nedá. 😀 A nie je mi čo závidieť.Ja sa obávam toho,že jej pojdu všetky naraz ako na potvoru,keď sa nám narodí druhé.To ma potom šľak trafíííííííííííííííííí 😅

pozerám,že tvoj drobec má dnes narodeniny??tak prajeme všeeeeeeetko najlepšie hlavne veeeeeeľa zdravíčka.

Inak na FB som ťa nenašla...

terina25
9. feb 2010

inak čo je s muriel?dávno sa neozvala...Aj keď tak rozmýšľam,je tu kopec ľudí ,čo sa už dávno neozvali...Ale aspoň ich nájdem na FB,teda tých čo si pamätám..mám taký pocit,že o chvíľu tu nebude chodiť nikto.Len ja zo zvedavosti.A táto téma zanikne,čo bude škoda.

Keď mala sofi narodky,tak som tak zalistovala pár strán dozadu a zaspomínala si,keď som písala,ako idem do porodky.Bolo to pekné si to takto osviežiť 😉

mamamima
9. feb 2010

Ahojte, dakujem k blahoz. 🙂 a aj my blahozelame....no my nemame moc cas citat a odpisovat a ked aj nakuknem, tak tu nikoho neni...vsetky su na fb a mna to tam tiez nebavi....chybaju mi tie casy ked sme tu vsetky kotkodakali 😀 ...lila, ja ked ti mam pravdu povedat za seba, tak ja neviem moc, co kto pise a nieto este reagovat, snad bude lepsie a budeme mat vsetky viac casu...ja mam stale doma obidve krpate, tak som plne obsadena, aj teraz pisem jednou a mala cecka...

teri uz ti svieti 20 😅 waw...muriel stavia a buduje, nema cas a oslavuju jej chlapi dvaja, tak asi vypeka 😀

lila, gratulujem k rociku 😵

a teraz sa podrzte!!!! viete co dala svokra malej k narodeninam? to by ste neuhadli teda 😀 😀 prisla tak na 30 minut, ona gratulacie neznasa, oni nic neoslavuju, ani moj muz, pre neho to bolo nove, odkedy sme spolu...ze torat a tak...nasi, sestry, deti, vsetci sa zideme ako vsade, kde su zdrave vztahy a oni nic!!! tak vytiahla striga jedna taky sacik a v nom cosi ruzove a ze maly uteracik do skolky, skoro ma slak trafil 😠 😠

dobre, co...a nudi sa doma, ja nic nestiham a ona ze tak sa nudim, ale pre deti ju ani nenapadne prist, take mam na tu bosorku nervy ze az!!! prepacte 😅

lila13
9. feb 2010

teri ja si uvedomujem, ze nieje co zavidiet, ja som to myslela len obrazne, ze uz si to ani neviem predstavit, ze Kubko nemal zubky, to uz je daavno, prvy sa vyklul este pred 4.mesiacom 😝 zelam vam, nech Sofinke narastu tak bezproblemovo ako Kubkovi 😉
a ako prezivas toto tehu? uz citis pohyby? mas polku za sebou pozeram 😉 to tehu aj tak rychlo ubehlo aj ked v tedy som to vnimala inak, som sa nevedela dockat kedy bude den D a tot uz je rok po dni D 😉 za chvilku nam pojdu deticky do skolky...

dakujeme za gratulaciu 😉

v IP mas moje meno a mam tam taku istu fotku ako tu 😉

ozaj baby ako pokracujete s nocnikmi? mne si tam Kubko ani len sadnut nechce, ako ho tam idem posadit tak mam pocit, ze zhltol pravitko taky je narovnany... 😝

mamamima
9. feb 2010

a dnes mi ani telefon nezdviha, ani nevola spat, tak sa boji, ze jej tam chcem malu priniest, videli ste uz taketo volaco? skoda, ze sem nechodia aj svokry nejake, preboha, nie moja, ale tak aby sme sa lepsie pochopili navzajom...citala som tu na konovi v nejakom fore, tam pisala svokra o neveste a tak...mlade jej radili...lebo ja fakt neviem co sa tej mojej v hlave odohrava, to som sa tesila, ako zvladnem skolu lavou zadnou, ze stara na dochodku a prd barani z toho mam 😠 😠 😠 😠

mamamima
9. feb 2010

lila, u nas nocnik tak isto...vzpiera sa na nom...ma to cas, ono to pride, neboj 😉 ako aj chodenie...aj vsetko...

mamamima
9. feb 2010

aaa, idem sa pochvalit, mala nevstava 10x za noc, uz len tak 4, comu sa tesim, ze sa ako tak vyspim...tak ked to pojde takymto sposobom, tak ju ani neodstavim este...ale vstavat 10x za noc bolo priserne... 😝

mamamima
9. feb 2010

lila, my uz zavadzame pomaly stravu taku, co jeme aj my...tak nie ze vyprazane a tak, ale take vhodne aj pre nu... 😉

patkao
9. feb 2010

ja davam to masko tak 4-5krat za tyzden a raz zltko..minule ma tak napadlo ze ci jej malo nedavam,varim tak polovicu platku na jeden obed..

terina25
9. feb 2010

mima:u mňa je to podobne s FB.nemám čas tam čítať všetky tie príspevky a ešte si to potriediť v hlave,že kto je kto 😀 a s tou svokrou si ma dostala 😀 😀 😀 vidím,že nie len ja mám takú super svokru...

na nočník ešte nedávam.chcem až v lete,ale neviem ako to budeme zvládať pri druhom krpcovi 😖 Už to vidím ako bude všade okadené 😠

lila:druhé tehu si vobec neuvedomujem,čo ma dosť mrzí,lebo takto som si to vobec nepredstavovala.chcela som si ho tiež ,,užiť,, ako sa dá,keďže tretie bábo už asi nebude.no čo už.Pohyby už cítim také slabučké.u mňa je to vlastne teraz tak,že absolútne sa necítim ako tehu.nie ako predtým...fotenie bruška,pozeranie netu o bábätkách,čítanie článkov.teraz na to nie je čas.a teraz som zabehaná pri malej,tak ani nie je čo čítať 😀

dnes spala s nami malá na posteli.sme kúpili novú manželskú..zaberie nám celú izbu,ale tak čo .keby ste teraz videli náš byt.Máme 1-izbák..takže skriňa,stolík,manž.posteľ na pol izby,posieľka ,gauč,telka.dobrý nátresk.ale k tomu spaniu.som sa vobec nevyspala.samozrejme,že bola na mne nalepená celú noc.aj keby mala posteľ na šírku 3 metre,tak sa nalepí na mňa.

neviem,ale to aj vaše deti tak spia,že tak okolo tej 3-4 majú nepokojný spánok?lebo vtedy sa malá začne prehadzovať a niekedy už nezaspí.ma vtedy ide poraziť.aj dnes na mňa vykladala nohy,som už mala nervy z nej.nakoniec sa zobudila a musela som jej dať jesť.

patkao
9. feb 2010

mirka my stale 20x hore za noc,dnes vrchol drzosti,vstala 4.15 a vyhodila cumel a kricala ze baac..a bolo po spani..a ta tvoja svokra,hm,nemam slov,ten uteracik ma dorazil 😀...ja radsej chodim tiez tu,na Fb mam vela kadeakych kamosov,co nemaju deti a potom len pocuvam ako si tam vkuse o detoch piseme a tak..ale co si mam pisat,ked teraz je to o tychto krpcoch nasich a ja som tak spokojna..tu si mozem pisat o detoch co chcem 🙂

patkao
9. feb 2010

teri tak vidis,aj my mame okolo 4tej nepokojne spanie 😀..

terina25
9. feb 2010

no,musím sa rozlúčiť.malá sa čertí.

pekný zvyšok dňa.

a ešte niečo..držte nám dnes palce.majú prísť kupci pozrieť byt.dúfam,že ho predáme konečne a kúpime väčší.lebo takto je to o držku..myslite na nás 😉

patkao
9. feb 2010

budeme drzat palce,to by bolo super keby sa vam podarilo ist do vacsieho..

mamamima
9. feb 2010

pati, ja tak isto a tu mi to je take zname...

aj ninka sa tak budi? no hrozne, ale tak mala by castejsie spat u babky 😀 😀 inak su prefikane tie deti...ale ja si tiez hovorim, ze tak o par rokov ma nebudu potrebovat a budu predomnou utekat, tak dufam, ze tak zas nie, chcem mat s nimi kamaratsky vztah, aj ked samotne chciet nestaci, aj sa vypytujem kamaratiek a znamych, co su s detmi tak, ze ako to robili, nech sa priucim, ale to musime mat v sebe a hlavne si to nesieme z nasho detstva...

teri, tak velmi drzim palce, nech sa to podari, v dnesnej dobe predat nieco je fakt umenie, tak drziiiim velmi palce.

patkao
9. feb 2010

natalka nechodi do skolky? Lebo ja si tak 2he planujem,ked ninka bude chodit do skolky 🙂..ze ju rano zavediem a budem len s babatkom a po obede si pojdem po nu..to su take moje predstavy ako zvladnem 2deti 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre