Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
2. mar 2010

to stretko si užite ja za mňa, mne by tiež bodlo niekam na deň vypadnúť s chrústom, možno v lete 😀
Ináč ten môj krpec je nezničiteľný. Ráno vstal o 6, potom sme hodinu behali vonku na prechádzke bez kočiara..ja celá happy, min, na 2 hodiny iste odkvecne 😀 Iste, 1,5 hodiny a ani nechcel počuť o ďalšom spánku. Zajašik duracel by nestíhal 😵

terina25
3. mar 2010

Ahojte baby.
ďakujem za gratulácie 😉 Veru,tatino dostal ten najkrajší darček k 30-tke. SYNA 😀 Hneď si to ,,vycapil,, na FB 😀 😀

Kopančeky už cítim.Ale sú to také jemné kopančeky.Sofinka bola väčšia futbalistka.Ale to sa určite zmení ,keď narastie.

Bola som včera na poradni.V apríli po sviatkoch ma čaká test na cukor.Taaaaaaaaaaaaaaaak sa teším 😅 Najprv mi doktorka povedala,že nemám veľa jesť sladkého,ale keď uvidela,že som v 6.mesiaci a som pribrala len 3 kg,tak to hneď zmenila,že sa nemám teraz obmedzovať a mám jesť rovnako ako vždy 🙂 Inak si predstavte,že ja stále nosím nohavice,čo pred tehu.vobec nemusím tehotenské nohavice.

Tie štátnice-nezávidím.Aj keď potom je to super pocit neopísateľný 😉 Skoro jak po porode 😀

vanilka2612
3. mar 2010

Baby, co dnes varite??? Poradte ,ja som uz zufala z toho varenia ☹ 😖 Mam chut na nieco sladke 😵 😀

terina25
3. mar 2010

tak ja nevarím nič 😀 😀 Bola som u rodičoch a mama mi nabalila jedlo 😉 Asi som veľmi neporadila 😒 Ale mám zem.šalát a rezne.Ja keď chcem niečo narýchlo,tak robím torteliny so syrovou omáčkou.Mňam 😉 Torteliny kúpim a urobím len omáčku.

andrea142
3. mar 2010

ahojte

vanilka: my máme doma slíže , svokra robila včera večer tak malá hneď aj jedla na večeru , lebo keď jej to ukázala tak okamžite chcela a stále iba chodila do kuchyne a driapala sa na kuch. linku a ukazovala na hrniec ,že si prosí
........... a sestra robila zapečené kuracie prsia so šampiónmi a ryžou.

včera po obede keď malá vstala tak sme išli von a stala sa nám menšia nehoda. Lili sa zohla po loptu a neudržala rovnováhu a padla rovno na tvár. včera mala napuchnutú peru a dnes tam je vidno už iba mališkú chrastu nad hornou perou.

akoby včerajšia nehoda nestačila tak ráno hneď šprintuje do kuchyne postaví sa pred chladničku a hovorí "cice" ( že chce pribináčika ) tak som jej ho dala a hneď bežala pre lyžičku a potkla sa a buchla hlavu o kuchynskú linku.

to že jej hovorím choď pomaly berie iba jedným uchom dnu druhým von

patkao
4. mar 2010

🙂 halo haloo..zasa to tu spi? ja ze kolko ste tu toho popisali kym som tu nekukala a vy az nic 🙂 co maju deticky nove? my uz bezkame o 106 az som prekvapena ako sa to rozbehlo za par dni 😵 ..pondelok ideme na poradnu, tak som zvedava co bude nove, kolko vazime atak..

vanilka2612
4. mar 2010

Ahojte, tak my ideme na ockovanie buduci stvrtok,som zvedava ako to dopadne,ked uz je vacsia..My zatial nechodime sami,iba popri nabytku a za rucky,ale tak nesurim ju,sak o chvilu sa rozbehne aj ona 😅 .. Baby co davate drobcom pit? caj,dzusy,vodu?? 😉

muriel293
4. mar 2010

ahojte žienky,ja som tu veeeľmi dlho nebola akosi som nestíhala tak ani neviem čo je nové len sa chcem spýtať či sa vaše dietky po roku akosi nezmenili....myslím tým napríklad chuť do jedenia,náš bol vždy jedák a zrazu všetko odmieta,pomaly aby som ho naháňali s každým jedlom len sa s tým babre,vymýšľa,vyráža mi z ruky lyžičku,absolútne ma to vytáča! niekedy som z toho dosť na nervy!
V noci ešte horšie ako bolo,keby ma nezachránila mamina že ho zobrala na prázdniny lebo je doma tak sa asi ani nevyspím,každú noc je minimálne sedem krát hore s tým že mu vypadne cumel alebo sa len tak prebudí a plače a vymýšľa....mám dosť...trvá to už pol roka odkedy mu začali ísť zuby a niekedy ho upodozrievam že si na to ponocovanie zvykol a že to robí iba z toho zvyku!
Máme teraz asi tak šesť sedem zubov ale dolu iba dva :D chodiť mi ešte stále nechodí ale už ide bez problémov ako drak za jednu ruku,pri nábytku sa presúva a čo sa každý smeje že nevie chodiť ale na odrážadle ide ako besný!
V poslednom čase ho nebavia žiadne hračky,všetko búcha o zem a celý deň trávime tak že za mnou vkuse lozí a vešia sa mi na tepláky takže sa neviem ani pohnúť! Láka ho iba to čo nemôže,kábel od lampy a pod. Dúfam že toto obdobie už čoskoro prejde!!! 😒

Vanilka ja dávam piť čaje granulové pre dojčatá.....a sem tam hipp šťavy...

My na stretko nejdeme..Mima mi o ňom hovorila ale ja si netrúfam ísť takú cestu s malým,on mi nevydrží dlho sedieť ani v kočíku....

patkao
5. mar 2010

muriel to mas veru vesele,nieco osobne poznam 🙂..neboj nic,bude lepsie,budu rozumnejsi,viac sa zahraju,pochopia co chceme..ja davam hipp cajiky,ine mi nechce,tak aspon toto..ja som rada ze konecne aspon nieco vypije,tak mi nevadi ze su sladke..stavy mi nechce,sem tam len vodicku

heidy26
5. mar 2010

ahojte baby, tak aj ja sa pripájamk tým ktorým nechcú detičky papať! Mne Romanka asi mesiac odmieta varené jedlo ☹ ☹ ☹ idem ma šľak trafiť a ak náhodou si dá tak dve lyžičky akoniec. Pritom do tých 11mesiacov jedla polievočky krásne, zjedla aj 150ml a teraz nič.
Ked zje niečo tak jedine jogurty, sem tam predsnidávky, ale najlepšie ju nakrmim ked je reklama, alebo niečim ju musím zabaviť inak by mi asi nepapala 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ale dnes som ju oklamala a dala som jej cestoviny so syrovou omáčkou a šunkou do prinináčika a zjedla sice pol hodiny sme jedli s prestávkami ale zjedla. musela to byť chuť 😀 😀 😀 výborná 😖 ale čo už! 😀 😀 😀
a mám na Vás otázočku asi dva týždne je jak cecek a to doslovne! vôbec sa nezahraje sama, len za mnou, za všetko plače ale za všetko, a ked na nu zvýšim hlas tak sa rozreve! no hrôza. a k nikomu nechce isť, u všetkých reve! sú aj vaše detičky také alebo je to len moja malá!?

martinka17
5. mar 2010

no čo sa týka nejdenia, pridávam sa....Samko zje ešte polievky, ale ináč ráno mlieko, potom jogurt alebo výživa, mlieko, okolo 14 obed, niekedy ani ten nezje, a poobede zase jogurt alebo výživa, večer kaša a mlieko...niekedy mám pocit, že je nonstop len na mlieku. Ale to budú zuby, lebo aj v noci strááášne plače. už vedel prespať celú noc, teraz sa začal budiť, zle spí, cestuje po postielke, najhoršie, že aj po mojej posteli, takže mi v noci už hupsol z postele.. 😠 ☹ ☹
A tiež je dosť náladový, krásne sa zahrá, ale ak niečo chce, tak dookola melie dam, dam dam....až kým to nedostane. A ak mu to nedám, sa rozreve. 😠 😎 A dnes poobede tiež najlepšie na rukách 😵

shupolienka
5. mar 2010

ahojte babule, dosla som nakuknut 😝
My sme tiez ucecani 🙂 vesanie na teplaky a hopa na ruky to je u nas uz skoro dva mesiace 😀. K nikomu nechce ist ked som tam. S jedlom je to hruza co sa tyka ovocia. Jedine poriadne co zje je obed. Mliecne vyrobky nechce, jogurty nic. Tak ale pripisujem to zubom. V noci spi so mnou a je hore skoro kazdu chvilu. Dnesnu noc ked nebol hore snad 30 krat tak ani raz 🙄 😕 😅. Len prso ho utisi.

Pati : Ja tiez berem na stretko draheho, uz sme tusim 4 🙂

patkao
5. mar 2010

tak k jedlu,mne mala dnes zjedla za cely den 2piskoty,pol presnidavky,2kolieska banana a 100ml kase..asi zuby,inak neviem,nastastie na kojenie sa dala nalakat,tak hadam nebude hladna..dadi tak aspon ze budu 4ria 🙂.

muriel293
5. mar 2010

no tak ako vidím s tým jedením a vešaním sa na naše tepláky je to asi rovnaké.... 😠 😠 😠 zrejme je to ďalšia fáza ktorú musíme iba pretrpieť....mne už párkrát tepláky aj stiahol,mám pocit že ho zo seba stále len striasam dolu!!!! neviem čo je taký otravný,namiesto toho aby sa pekne hral tak mi je stále doslova za zadkom! už aj mamina ako tam u nich bol na neho vykrikovala že čo jej ňuchá "riť" 😀 😀 😀

martinka17
5. mar 2010

no tepláky boli in, pokiaľ nechodil, teraz to už až tak neláka 🙂 😀
joj, idem spať, aj ked sa mi nechce, lebo zase budem plakať od únavy, vrrrr 😅

shupolienka
5. mar 2010

ale tak zase mne to nevadi ze je taky ceckosko moj, sa smejem tomu :D ja som rada ze sa tak chce tulit, tak co uz, je to taky zavislacik, ten moj starsi taky nebol, tak teraz si to uzivam, a uz som sa naucila robit vece jednou rukou, alebo si ho supnem do satky a hotovo 😉 Ked oni tak rychlo rastu tie deturence a ani sa nenazdam a bude sa zatvarat do izby a pustat Rytmusa ako to moje 9 rocne trdlo, ktore ked si chcem pritulit tak na mna kuka ci mi nesibe 😅 .

patkao
5. mar 2010

Petko pocuva Rytmusa? tak to mate doma veselooo 😀 ..ved ja ja som si uz zvykla ze vsade s Ninkou, dokonca aj na zachod, ved ked vidim ako to bezi, tak mi to tak pride, ze som si ani neuzila kym bola babatko malinke..takze teraz ked sa chce na ruky, alebo sa nechce sama hrat, tak sa s nou pohram, ponosim, ved ostatne pocka a noci su tiez dlhe 😅 ..niekedy si varim obed az o druhej, ked mi ide spat, niekedy ani to..a o upratovani ani nevravim..riady z ranajok niekedy pracem az ked muz pride z roboty..ale hlavne ze je dieta spokojne 😉 ..ved ako sa hovori-Nepořádek v bytě znamená šťastné dítě..

shupolienka
6. mar 2010

Pati no maja rec 😀. Tiez sa doma nepretrhnem od roboty, este ze to drahemu nevadi :-P.

mamamima
6. mar 2010

Pati, to bolo super ako si to napisala 😉

lenk30
6. mar 2010

haloooo, no tak ked vás čítam, tak som si vydýchla. tak je to asi obdobie, že sú na nás zavesení ako klieštiky. tiež mi škaredo papá, aj na čo sám od seba otvorí pusinu, tak to o chvíľu vypľuje.
my sme minulý týžden začali plávať .........a aj sme skončili. vôbec sa mu to nepáčilo, deti mal na háku a bol celú dobu nalepený ne mne, takže problém sprcha, obliekanie...........išla som domov spotená ako kôn.

Baby a stretko.................neviem s istotou povedať, či pôjdem. Na to, že by som šla s malým sama autom je to dlhá cesta, mne by skôr vyhovovalo stredné slov..............takže asi škoda ☹

V mojom aute to vyzerá ako v detskej izbe. v zadu má 4balony na paličke,auto, psíka, opicu.............ale ked chce vystupovať, tak chce vystupovať................

monika77
7. mar 2010

ahojte kočky,,,dlho som tu nebola ani som nestihla všetko prečítať,,,neva zajtra snád dočítam

čo sa to porobilo s našimi drobcami? pridávam sa k niektorým čo odmietajú papanicu,,,spanie v noci hrúza a najnovšie štrajkuje aj cez deň so spánkom,,,čo sa to deje????? dnes sme vyskúšali len raz za deň spinkať a večer aspoň odkvecol,no len keby dobre prespal

ach utekám,,,už je hore ☹

martinka17
8. mar 2010

No tak Samko zase v noci začína ťahať mlieko. Už som bola happy, že prespí celú noc, dnes sa vzbudil aj o polnoci aj o 4.30. Ja viem, že oproti iným deťom je to pohodička, len nechápem, prečo sa zase budí. Síce mu idú zuby,a le on si len pocicá, napapá sa spinká ďalej. A cez deň bude spať len hodinku. Chodí každý deň aspoň na hoďku von bez kočiara, takže večer je totál grogy, ale nepospí si cez deň ani za svet 😠 🙂
A ja mám pocit, že by so len spala a spala a pritom mám večer problém zaspať 😝

caly8
8. mar 2010

ahojte 🙂

martinka..aj moja malá túto noc nespala vôbec dobre.. do pol noci som bola 2x pri nej a do rána asi od tretej na cice 😒 už aj lepšie noci sme mali... ale predvčerom napr. s takým plačom sa budila, že normálne ju na rovné nohy vystrelo a nie a nie ju utíšiť chúďa moje malé..

tie čo kojíte, ked sa vám v noci zobudia tak len cica zaberie aby znovu zaspali alebo útíšite aj bez toho?? u nás bez šance inak ako cicu..

a s tým spaním mojím ani neviem čo to je ..ak spím že spíííííííím 5 hodín z 24h ostatné v noci bud bdiem alebo som hore 😖 ked nastane ten čas, že Ela prespí celú noc tak ja asi týždeň v kuse 😀 😀

andrea142
8. mar 2010

ahojte

my máme za sebou brutálny víkend , dvakrát na pohotovosti a malá mala 39°C teploty.

v piatok sa jej to začalo ráno mala 38°C tak som jej dala panadol a ešte hovorím asi zuby. cez deň jej to kleslo na 37,2°C ale malá behala, hrala sa. večer jej to stúplo na 38,4°C tak znova panadol a že zmeriame znova o 4hodiny a dám nurofen. spala dosť nepokojne a po 4 hodinách jej to vôbec nekleslo ale išlo hore na 39,2°C to sme o 23:00 vyrážali na pohotovosť. tam ju vyšetrili ,znova zmerali teplotu ale vôbec sa to nezmenilo mala tak ako doma. tak jej lekár pichol niečo do žili ,že ak po tom neklesne teplota tak si nás tam nechajú. našťastie jej to kleslo na 37,2°C tak nás poslal domov s tým že zajtra ak znova bude mať teplotu máme dojsť aj s taškou si nás tam nechajú. na druhý deň sa jej to znova opakovalo tak už s nabalenými taškami sme išli. ale bola tam iná lekárka tá nám povedala ,že môže mať tri dni horúčky ........ nič nemala zapálené , žiadne sople, ani kašeľ .ale teraz už nurofen zabral a teplota išla dole. tak si nás tam nenechali. včera už horúčka ustúpila.
...........dnes sme boli u obvodnej na kontrole. pozrela ju ale tiež hovorila ,že má všetko v poriadku akúrat troška červené hrdlo a idú jej nejaké zuby. urobila jej výter z hrdla, zajtra máme zobrať moč. a ešte dnes sa aj vysypala.

malého kliešťa mám doma aj ja. u nás je vešanie na tepláky normále každodenne sa o ňu potkýnam. minule jej svokra povedala ,že pozri kde má mama brucho tak malá mi nadvihla tričko. prsty si strká do pupka a náramne sa jej to páči. 🙄 🙄 🙄

patkao
8. mar 2010

ahojte..caly ani ja ju neutisim inak,musim tricko vyhrnut..a o nedostatku spanku skoda rozpravat..do polnoci sa kazdy vecer ucim,do rana som 10x hore k ninke a o 6tej vstavame..uz mam 2rady kruhov pod ocami,tak som si dnes aspon ocny krem kupila..boli sme na poradni a ta moja vrtula vazi len 9600gr,asi bude chuda po tatinovi (keby po mne tak ma uz aj 12kg😀)..inak vsetko ok,zasa mam zacat davat jogurt a ak to zasa mala nestravi,pojdeme na gastro..dufam ze nie,klop klop..andrejka a nemate to 6tu chorobu?..

martinka17
8. mar 2010

adka
aj ja sa pridávam, to bude len tá šiesta choroba 😉

aj ja kojím, niekedy som ho uspala aj bez cicinky, ale teraz sa nepokúšam. Ja chcem spať, tak radšej dám ciicnku, aj tak niekedy nezaspí, to ho dám k sebe na postel. Ak máš šťastie, tak sa stočí na bok a sladko spí za sekunku, občas sa ešte váľa a hľadá si miesto, mraučí...skrátka som pohodlná. Dokonca som ho naspäť naučila zaspávať pri ciicnke aj cez deň. Je to lepšie ako s ním 20 minút bojovať, lebo on ešte nechce spať 😲

shupolienka
8. mar 2010

No Kubko je tiez kazdu noc hore. Minimalne 10 a viac krat. Raz su to zuby, raz prdy 😀. A tiez zabere len prso. Spi stale so mnou, takze postielku o takych 7 mesiacov vyuzivam len ako zabranu nech necapne.
Baby co je to ta 6 choroba? 😲

patkao
8. mar 2010

vidim ze nie som sama co si dieta nastahovala do postele..a z vlastnej pohodlnosi a lenivosti..ale kto ma tolko vstavat v noci ked sa mi chce starsne spat, nie vstavat a ukladat a taak..6ta choroba je ked ma dieta bez neakých priznakov vacsich vysoke horucky cca 3 dni a potom ked horucka klesne sa vyhadže..je to virusove ochorenie..ha aka som chytra 😎 ale uz sme raz malu na to sledovali, nakoniec to ale nemala..ale blizsie kuk

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1591/pi...

mamamima
9. mar 2010

pati, my tak spime vsetci pokope 😀 aj natalka spavala pri mne, aj miska a natalka z druhej strany, vecer sa drzim za ruku namiesto muza s nou 😀 mame 3 postele dokopy... ale ja si to uzivam....ze ma tak potrebuju teraz, ako aj ty 😵 a aj odbornici to odporucaju z hladiska zdraveho vyvinu 😉 nie z hladiska pohodlia 😝 ale co uz, prejde par rokov a nebudu nam chciet ani pusu dat...

monika77
9. mar 2010

mamamima takže nie je hriech ked sa dieťa naučí spávať s rodičmi??? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre