Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
12. mar 2010

skúsim dopísať
Terka super, že Sofi už začína chodiť, to je perfektné, ona si to nechala na jar, aby nebola potom vonku nababušená. A Samko síce možno skôr chodil a pije ináč...ale Sofi je ukecanejšia🙂 Každý je teraz šikovnejší v inom

k tým lekárom, dík za rady, je to fajn, len fakt je sila, že každý radí niečo iné 😖 Lebo to s kravským mliekom radila tiež lekárka, že stačí plnotučné kravské, občas polotučné, aby nebolo priveľa tukov😅

nás koncom budúceho mesiaca tiež čaká očkovanie, som zvedavá ak oto dopadne. A halvne že posledné na pár mesiacov, už toho bolo dosť

vanilka
v bulhasrku je super, len pozor, tam sú vlny. Ja som bola ako tehu, nemohla som sa kúpať, lebo na 2 deň po príchode ma zrazu prevalila obrovská vlna, bolesť v brušku, potom som sa už bála ísť do vody, len keď vôbec neboli vlny, čo bolo asi tak 3 dni. Tak to je tam nevýhoda. Ináč to mám v bulharsku rada, až na tú špinu, oni sú straaaašne špinavý lenivci, hygiena im veľa nevraví 😖

mamamima
12. mar 2010

Ahojte, marya to sa ti super podarilo odstavit, skoro prirodzene, ziadny plac nic take...idealne 😉

Aj miska uz davnejsie pije z poharika, najnovsie so slamkou 😀

mamamima
12. mar 2010

a citrusy davam aj ja...zatial nic klop klop...

lenkahrehusova
12. mar 2010

Ahojte žienky 🙂
Čítam a čítam a tí naši drobci sú ale šikovní 🙂)))))))
Mne malá papá skoro všetko. Ale niekedy má stav, že nechce obed, tak dám apoň jogurt. Mliečne výrobky jej strašne chutia. Jogurty je dávam aj 2x za deň. Aj cereálie som skúšala s krav.mliekom a papala. Keď vidí, že to jem aj ja, tak to spapá.
Ja malej dávam tiež citrusy, chutia jej,najradšej má ananás a nemáme žiadnu alergiu 🙂 klop - klop 🙂
A zeleninku aj uvarenú aj surovú spapá. Chvala bohu, zatiaľ nemáme problémy s papaním.
My pijeme s pohárika, ale zo slamky ešte nevie 🙂

andrea142
12. mar 2010

ahojte

my sme dnes boli u lekárky na kontrole. už je zdravá ...... asi sme mali naozaj tú šiestu chorobu. síce lekárka nepovedala nič. poslala nás ku kardiológovi ten nás objednal na 7.4. ............ malá má takú mramorovanú pokožku a na to hovorí ,že to môže s cievami.

sama zatiaľ z pohára nepije ale už to skúšame. fruko pila so slamkou a podarilo sa jej ťahať a minule som jej dala do pohára slamku a len do toho fúkala a sa jej strašne páčili že to bublinkuje 😀 😀 😀

patkao
13. mar 2010

Ahojte..ja len tolko, že prednedavnom som tu postrehla neaku debatu o tom ze detska sedacka na bicykel by nemala byt namontovana vpredu (myslim ze muriel to spominala) a pri uceni som sa k tomu dostala a poloha sedacky vobec nie je urcena..jedine co vyhlaska upravuje je:

Ak je bicykel vybavený pomocným sedadlom na prepravu dieťaťa, sedadlo musí byť pevne pripevnené a vybavené pevnými podperami nôh dieťaťa. Sedadlo a podpery musia byť vyhotovené a umiestnené tak, aby sa počas jazdy dieťa nemohlo zraniť ani nedošlo k ohrozeniu bezpečnosti jazdy.

takze hor sa na bicykle, deticky mozu sediet aj pred nami 😉

monika77
13. mar 2010

ahojte bambuľky

tak a už som prišla na to prečo protestuje pri jedle a spánok je nanič,,,idú nám spodné stoličky,,,také to má veľmi opuchnuté,,,no a prišli sme na to tak že od včera ho preháňalo a mal stráááášne vyštípanú červenú riťušku,,pri umývaní vždy plačkal,strašne mi ho bolo ľúto,,,nešlo mi do hlavy z čoho ho preháňa,,,trúba a potom ma napadli zúbky,,,dala som mu radšej na noc nurofen aby sa chúdiatko vyspinkal

náš drobec pije z pohárika a včera prvý krát pil zo slamky,,,kúpila som mu flašku od canpol bab. so slamkou,,,fakt super flaška,netečie a hlavne je veľká 🙂 ,,,najskôr mu nešlo a o chvíľku príde za mnou a už cucal zo slamky 🙂 šikovníček malý ako rýchlo sa to naučil

patkao
15. mar 2010

mna uz z toho snehu porazi,rano kuknem z okna a 20cm snehu vsade..ja uz chcem jaaar..aj ninke uz je zimna bunda len tak tak

martinka17
15. mar 2010

paťa ani nevrav, slnko svieti, pozriem o 5 minút a tam snehová fujavica, vrrrrr
Ale v piatok už má byť 14 stupňov, tak nech sa to apsoň do nedele potvrdí 😀

andrea142
15. mar 2010

ahojte

no hej s tým počasím je to o ničom. aj moja už z jednej zimnej bundy vyrástla tak teraz nosí modrú ..... vypadá ako chlapček 😀 hovorím jej malý Peťko 😀

mne sestra hovorila že od stredy má byť je už pekné počasie. ... tak sa už teším.

vanilka2612
15. mar 2010

Jaj babky,tak uz sme si zaplatili dovolenku do Bulharska na 25/6 na 12 dni. Sa tesime,dufam,ze sa malej bude pacit..A prioritou bolo more a detsky bazenik,lebo ona rybicka vodu miluje 😀 .Ked sa kupe,tak to je katastrofa,ked ju vytiahneme von z vane,ona by sa kupala aj cely den.. 😉
Monika,ty si sa pytala,ci puding uz z normalneho mlieka..Hej,to mi dr.povedala,ze varit sa uz moze aj z normalneho mlieka,nemusi byt UM..
Ja uz chcem tiez teplo,mam novu jarnu bundu a nie a nie ju vytiahnut,ked je taka kosa..Snad sa umudri pocasie a aj na Velku Noc bude teplo.. 🙂

terina25
15. mar 2010

Ahojte babule.
veru s tým počasím je to hrúza.Teraz ,keď má začať jar,tak zima nie a nie odísť 😠 Vonku svieti teraz krásne slnko,že to človeka láka,ale pritom je brutál zima.A ráno,to akože čo malo byť.Svieti slnko a o 5 minút fujavica...

Vanilka:jaaaaaaaaaj ako ti závidím - v dobrom tú dovču 😉 Tento rok sme sa aj my chystali a teraz sa tak akurát možem chystať do porodky 😖 Ale aspoň že teraz v apríli ideme na týždeň do tatier,tak aspoň taká malá náplasť za to more.Trošku nabrať sily 😉

s tým kúpaním je to aj u nás rovnako.keď je vo vani,tak plieska po vode,že všetko je od vody 😀 A keď ju vyberáme tak plač.

andrea142
16. mar 2010

ahojte

baby ako spia vaše deťúrence?, lebo moja strašne rada spí na bruchu. a zvyčajne má zadok vystrčení hore 😀

my sa chystáme ako rodinka v lete do Česka, iba teraz ani neviem kam na taký predĺžený víkend . a ja idem s Lili a kamoška s deťmi do Talianska a ešte niekedy v máji do Tatier s mamou a sestrou plus deti a ešte na tri svadby a to v apríli, máji a júni. ....................... až ma z toho ide poraziť 😀

andrea142
16. mar 2010

baby viete ako sa cestuje MHD s kočíkom. stačí ak budem mať ja lístok alebo treba aj ako batožinu=kočík?

martinka17
16. mar 2010

aďka
lístok stačí iba tebe, ak je v kočiariku bábo, lístok netreba🙂
Ja na dovolenku nejdem nikam 😠
Ale včera som si kúpila novú práčku, som takááááá happyyyyyy 😀

A Samko tiež občas vystrčí riťku, ale ináč rád spí n aboku, na brušku,m na chrbátiku....jemu je jedno 😨

xarah1
16. mar 2010

ahojte andrea u nas musis kupit pre seba cely a este aj dieta+kocar polovicny v kazdom meste je to inak

martinka17
16. mar 2010

na kočiar lístok? Teda, to je zdieranie, veď to je aké nespravodlivé 😠

andrea142
16. mar 2010

no hej .... na MHD neviem ako to je. ale na normálny autobus treba u nás kúpiť pre rodiča polovičný a pre dieťa v kočíku tiež. .. ako keby nebolo jedno či si ja kúpim celý a dieťa do 3rokov zadarmo 😒

vanilka2612
16. mar 2010

V Ba staci iba listok pre dospelu osobu,primestske linky neviem 😉

martinka17
16. mar 2010

teda, fakt úžasné ako to u nás všetko funguje. Ale predpokladám, že dôchodca jazdí zadarmo 😝 😀 A bábo nech radšej ide bez kočiara. 🤐

andrea142
17. mar 2010

Martinka: 😀 😀 😀 to je dobré. ...............

andrea142
17. mar 2010

dnes som zistila že má malá panický strach z áut. a neviem prečo. ak nejaké uvidí hneď na mňa leze. ak sa prechádzame tak kuká stále dozadu či niečo ide. ak auto prejde vedľa nás tak začne plakať. neviem čo sa s ňou urobilo. dnes skoro vyskočila z kočíka lebo prešlo auto vedľa nás 🤐

monika77
17. mar 2010

ahojte kočky,,,dúfam,že vy ste mali dnes lepší deň ako ja s davidkom,,,dve a pol hodiny revu a jedovania sa,bola som na pokraji zúfalstva ☹

baby ak už niektoré dávate mliečko kravské plnotučné či polotučné? a dalšia vec aké iné jogurty okrem pribináčika dávate,,skúšali ste niektorá aj zvolenské?

martinka17
17. mar 2010

monika
ja dávam aj klasické plnotučné jogurty, bud SABI alebo Zvolenský, ale musí to byť plnotučný a taký tap, čo má dole tú ovocnú dreň. Jeden deň má pribináčika, resp. skôr CBAčika, a na druhý deň dostane jogurt, Ináč aj CBA plnotučné sú super, dokonca sú menej osladené ovocím 🙂

aďa
to bude obdobie. My sme dnes boli u susedy, tak sa zrazu zničoho nič rozreval...niečo strašné, len na rukách...a potom sa zaplo silné svetlo a bol kľudný...posledné dni sa bojí tmy 😖

vanilka2612
19. mar 2010

Ja davam rozne jogurty,plnotucne ani moc nie,je tam privela tuku.. 😉 😒 Radsej take,kde je aj nejake pro bio ..Alebo pije actimel. 😅
No moja PEtra je totalne na mna naviazana...My sme cele dni same,ked pride priatel z prace tak je s nim .ALe ked ideme k jeho rodicom,tak nemozem vyjst z izby,lebo hned place,ked ma nevidi. ☹ Musi ma mat stale na ociach.. 😖 Aj ked sme len dosli k dr.,sa jej dotkla a hned spustila plac 😕 ..No tak ale nevadi 🙂

martinka17
20. mar 2010

mne ináč lekárka kázala dávať len plnotučné! a to platí pre všetky mliečne výrobky, deti vravj teraz potrebujú hlavne veľa tuku a cholesterol, asi tak do 3 rokov by to tak malo byť, zase niečo, na čo majú lekáry rozdielny názor 😖
Ach a konečne máme nový kočiar, tak nech dllllho vydrží 😀

vanilka2612
21. mar 2010

No mne praveze vravela,nedavat plnotucne,skor take strednotucne a s probio- na travenie..Co lekar,to iny nazor 😅 ..Moja dr.je skor taka homeopatka-zdrava strava a tak.Aj banany nam dovolila az po roku,ale my ich uz jeme od 6.mes. 😉

martinka17
21. mar 2010

banány aj mi jeme od polroka....a máme aj vďaka tomu fľaky na tričkách 😝 Ale tak hlavne, že mu chutia. A aj mandarinka a pomaranč je fajn, aj keď ich mal len pár krát 😀

zuzi26
22. mar 2010

baby uz som tu dlho nebola, si teraz vychutnavame, ze je teplejsie a chodime von. Nech uz je teplucko...A mame novinku, musim sa pochvalit🙂 vcera som si nasla na teste dve ciarky 😀 🙂 takze koncom novembra bude hadam prirastok 😵 Velmi sa tesime, hlavne ze Hanka bude mat surodenca. Ale tesim sa aj na brusko, kopance, ultrazvuky 😉

andrea142
22. mar 2010

ahojte

Zuzi : gratulujem 🙂

baby jasom bola v sobotu v Gyori a kúpila si šaty na tie svadby čo ideme. sa teším pekné sú. 😀 .... malá bola u mami a posledné dva týždne stále dookola omiela každého člena rodiny. mama,oco,babka,dedo,teta. 😀

banán aj ja už dávam dosť dlho. ja malej dávam polotučné mlieko lebo plnotučné mi odmietala piť. občas za čas dostane aj to plnotučné. jogurty som už dávala všelijaké pribináčik, zvolenské, fantáziu, monte .....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre