Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
1. apr 2010

ja som to tiež nevedela, ale tu na koníku je diskusia o takýchto podvodoch, mi sánka padala, čo tam všetko písali. Preto to viem, tiež by ma nenapadlo, sme príliš čestné, na podvod nemáme fantáziu🙂))

mamamima
2. apr 2010

Teri, nepreber to, kasli na nu, tak sa to nerobi, to sa mala s tebou najprv dohodnut, nie hned na dobierku posielat, to kde zije?? kasli na nu a je, pokazila ju a este ty budes mat s tym starosti...to by ani mna nenapadlo, nemam na to zaludok, ale su vselijaki :(

monika77
2. apr 2010

teri ak čítam správne, kľudne to mohlo tak byť že ona mala doma tú istú odsávačku, možno tú pokazila a chcela novú a takto to zamenila a chcela na tom ešte aj peniaze získať ,,, nechcem nikoho obviňovať ale kľudne to tak mohlo byť
držím palčeky nech to dobre dopadne a viem si predstaviť ako ťa to trápi, hlavne keď ma človek v tomto čisté svedomie a chce ťa niekto oklamať

monika77
2. apr 2010

baby prosím poradte mi

dávate drobcom obyčajné maslo alebo rastlinné ak je rama atd. ,,, bo som si čítala pár receptíkov vraj vhodné od 12 mesiacov a boli tam písané už aj rastlinné maslá
a ešte jedna otázočka ,,, dávate do jedál aj bielka z vajíčok? a prečo sa to vlastne nemôže a dokedy?

terina25
2. apr 2010

monika,ja dávam len perlu 😉 čiže len rastlinné.obyčajné som ešte nedávala.a bielko sa može tuším od 13 mesiacov,ale som ešte nedávala.ani žltko veľmi nedávam,veľmi po ňom malá nebaží..vraj bielko je veľký alergén.

mimulienka
2. apr 2010

ja od roka dávam aj bielko, no my nemáme v rodine žiadne alergie... a maslá rastlinné Floru alebo Perlu, pretože tie živočíšne sa zle natierajú...

lenkahrehusova
3. apr 2010

Ahojte 🙂
Teri, už ako písali baby, nepreberaj zásielku a nechaj to tak 🙂 Tak nech to dobre dopadne 🙂
Ja dávam rastlinné ale niekedy aj obyčajné - živočíšne maslo. A vajíčko dávam celé. Uvarené vajíčko moc nechce, to je také suchšie ale keď robím praženicu alebo omeletu, tak to spapá.

fodorka
3. apr 2010

ahojte baby no od vcera som odstavila uz sa to nedalo vydrzat stla ev noci aj kazdu pol hodku az hodku hore na prso uz toho bolo vela tak s muzom sme sa rozhodli ze s tym ksoncujeme aj ked dneska som tolko plakala si pripadam ako zla matka aelbo co ale ked ja uz fak tnevladzem..aj ked cez den by som este chcela ale ako poznam nasho synka hadze flasku v noci kade lahsie po izbe takze u nas to fungova tnebude ze odstavit len v noci takze musime uplne ☹ som z toho hotova ale tak chcem sa pomaly pripravit lebo by sme chceli pomaly druhe babo tak nehc si aj telo trosku oddychne aj prsia...juj ale ked tak by osm mu dala prsik este ale musim sa drzat elbo potom kedy ho odstavim bude to tazke aj potom tak je to asi zajedno....juj baby trosku mi tu poslite nejake povzbudive slova ..diky majte sa ☹

fodorka
4. apr 2010

ahojte baby no vidim ze ste tu ani neboli ale tak nakoniec som neodstavila ale podohovore s par ludmi som odstavila len od nocneho kojenia zatial su to dve noci maly bol hore dvakrat co dost plackal ale nakoniec zaspal takze si myslim ze uspech mliecko som mu dala az rano o 6....inak kolkokrat kojite cez den?inak krasne sviatykkkk

terina25
4. apr 2010

fodorka:ja som tu bola.ale ja ti neviem poradiť,keďže ja som kojila len 4 mesiace a malá sa odstavila sama. ☹

k tej nemenovanej ,,žienke,, s dobierkou.napísala som jej,že to neprevezmem a už mi nenapísala.a zatiaľ ani späť neposlala odsávačku.tak to bola 100%podvodníčka a skúšala ma...

Maťka:a v akej téme je to písané o tom posielaní dobierok?nech pozriem,či tam nie je napísaná aj tá dotyčná...

terina25
4. apr 2010

zajtra sa chystám k rodičom ,no a v utorok ma čaká glukózový test 😖 držte mi palce,aby bolo všetko o.k.Inak teraz pri malom ma oveľa viac páli záha ☹ strašnéééééééé 😔 A chrbát ma tiež bolí oveľa viac,ale to asi preto,lebo je vraj dosť veľký.tak sa teším.bolí ma dosť aj pod bruškom a tá lonová kosť,či ako sa to volá.musím sa opýtať na to doky,lebo pri sofi som toto nemala.neviem,či je to naozaj len tou jeho veľkosťou.takže v utorok na mňa myslite.

avuska19
5. apr 2010

Ahojte, Teri, držíme palce a myslíme na vás.
Inak s tým bielkom sme to ešte neskúšali, ale asi už najvyšší čas, nie? 😉

marya
5. apr 2010

Ahojte,

verim, ze ste vsetky prezili pekne a pohodove sviatky 🙂

Teri, drzim palce na tu glukozu 😉 snad bude vsetko v poriadku 🙂

Fodorka, drzim palceky pri odstavovani, ale uvidis, ked ho odstavis, vsetko bude lepsie, aspon co sa tyka unavy, mna to tiez hrozne vycerpavalo, a postupne som mu znizovala pocet kojeni, potom akoby sam pochopil, ze mama uz nechce dat 😅 a prvy pokrok bol, ked zacal zaspavat bez prsnika, zaspava sice s flaskou, ale uz nekojim a to je hlavne 😅 potom si este v noci pytal 1-2x, ale nechala som ho parkrat vyplakat s tym, ze som ho hladkala a utisovala, pochopil, ze nedostane, a mozno po 3-4 nociach prespal uz celu noc vkuse od vecera az do rana a konecne po vyse roku som sa poriadne vyspala 😅 a cez den uz nepytal vobec, respektive na obedny spanok este chcel, ale to som ho vzdy nasackovala do kocika a uspala vonku na prechadzke, takze aj to si postupne odvykol,...no a zrazu sme prestali uplne, a je to fakt super, Petko pokojnejsie spinka, nebudi sa zbytocne na kojenie, a ja takisto som vyspata a nie som unavena 🙂 ...tiez som ho chcela odstavit kvoli unave a aj kvoli tomu ze uz planujeme druhe, tak nech nedopadnem ako kojacia tehulka, to je dost makacka si myslim 😀 a doki mi povedal navyse, ze pre dieta je dolezite kojenie do 9-10 mesiacov, potom to uz nepotrebuje a matku to zbytocne vycerpava, tak apson nemam pocit ze som ho odstavila nejak skoro... 🙂
tak drzim palceky, chce to zo zaciatku trpezlivost, ale za par dni to uz bude uplne v pohode, uvidis 😉

martinka17
5. apr 2010

Agojte

Terka
mrkni
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/ake-mate-skusenosti-s-nakupujucimi-predavajucimi/

Ináč nám idú stoličky, asi 2 naraz, takže v noci aj cez deň zle spíme, hlavne v noci, bez nurofenu nevie spať. A je aj dosť rozladený z toho počasia, balkón mu na "vetranie" nestačí 😎 Tak dúfam, že sa to rýchlo zlepší.

andrea142
6. apr 2010

ahojte

my sme boli s malou cez sviatky v Piešťanoch. Šli sme v sobotu za svokrovcami ........a aspoň som sa vyhla šibačom. občas sa nájde nejaký m..... čo ešte oblieva vodou. V cene sme mali aj tri procedúry z čoho som bola iba na masáži.
.. malá má znova sople ... už mi to leze na nervy ........... asi zo zubov ,lebo už minulý týždeň som s ňou bola u lekárky a nič nám nedala ,lebo jej kukla do úst a hneď skonštatovala ,že to je zo zubov. ............... spí všeliako ... viackrát sa budí s plačom ☹ .... nech sú už všetky zuby vonku.

......... naučila sa od neterky povedať "dudu " a ukazuje do úst a chce dudel ...... tak teraz s ním behá celý deň. .... doteraz ho potrebovala iba večer a na obed keď išla spať.

ďalšie slovíčko čo pochytila od neterky "auto" vyjdeme pred bránku pozrie sa naľavo potom napravo zahlási auto a pýta sa na ruky. naša prechádzka vyzerá tak že sedí buď v kočíku alebo je na rukách. a pritom vo dvore pekne sama behá a vonku ani za ruku.
........... zajtra ideme ku kardiológovi .......... dúfam že nič jej nenájdu .............. držte nám palce

a2303
6. apr 2010

Ahojte Baby, idem vás pozdraviť 🙂
ale už aj musím letieť, lebo som konečne zapla PC a vtedy mi malá vstala....

Držte sa a pekný deň!

terina25
6. apr 2010

Ahojte baby.

my sme mali strašnúúúúúúúú noc 😖 Spala som u rodičoch a bolo to hrúza.každú pol hodku sofi hore a od 3.30 do 5 .00 plač,potom ju mama uspala ale len na 30 min.a zase sa zobudila.takže som spala dokopy 1 hodinu.a to som ráno šla na ten gluk.test,takže paráda.neviem od čoho bola taká zlá,ale tuším jej idú ďalšie 2 zuby 😠

Test na cukor mám chvalabohu za sebou.výsledky sú zajtra,tak som zvedavá.sťažovala som sa na bolesti,tak mi dala nejaké lieky.a vraj sa mám šetriť,či mi nemá kto pomocť s malou.HAHA,kto asi?? 😒 že to mám z toho dvíhania.dúfam,že sa to teraz zlepší od liekov,lebo možem aj predčasne rodiť 😢

Maťka.dík za ten link,hneď pozriem.

lenkahrehusova
6. apr 2010

Ahojte 🙂
Nám ide 5 zúbkov naraz. Ale našťastie malá to v celku dobre znáša. Ale na noc jej dávam Ibalgin sirup od bolesti. Tak prespí celú noc a niekedy okolo 4 - 5 ráno jej drahý dá mliečko a spinká do 7.00 🙂 Ale čítam, že zúbky trápia aj vaše detičky.
To čo bolo dnes za silný vetrisko. Snáď zajtra bude lepšie počasie a pôjdeme von.

zuzi26
6. apr 2010

no my sme mali uzasnu Velku noc 🙂 ...vsetci traja sme grcali, hnackovali a nic nejedli...chytila nas nejaka viroza. Takze na zacitaku tehu som namiesto priberania schudla dve kila za dva dni ☹ Viac ma vsak trapi ta viroza, hadam bude babo ok. Chuda Hanka, ked take malinke grcka, to je strasny pohlad, ale ja som to zvladala horsie ako ona, ona zlatunka ani neplakala, len bola hrozne unavena. Inak najlepsia rada na bezbolestne odstavenie...otehotniet!!!! 😀 😅 My sme sa odstavili od prsnika za dva dni, ani nechapem ako. Proste som jej uz nedala a vzdy ju zabavila a Hanka si uz ani nepytala potom. Asi sa my zmenili hormony a prestalo jej chutit. Ani sa mi nenaliali prsniky, ako som sa bala, uplne same mi to odislo. A to som kojila do poslednej chvile aj 5 krat za den a 3 krat v noci.. A od odstavenia, spime celu noc - takze tiez po viac ako roku som sa vyspala normalne - uzasny pocit..skoda ze to dlho nepotrva 😉
Nas teraz zuby netrapia - klop klop, ale trapili nas dlho, mame osem zatial. Uz dva tyzdne pouzivame latkove plienky a zatial ok, len na noc a dlhsie vylety davame jednorazovky. Uz skusame na nocnik, ale nemame uspechy...ako vase deticky? Ja by som rada Hanku oducila cim skor od plienok, kvoli druhemu baby. Myslite, ze je to realne, zeby sa nam to v lete podarilo?

martinka17
6. apr 2010

lenka
aj nás trápi jedna stolička, už je celá vykreslená, len nech sa prereže. A sirup dávaš každý večer? Lebo ja sa bojím, ale keď on tak plače, tak mu dám apsoň polovičku dávky 😒

zuzi
zrušiť plienočky by sa malo podariť v pohode. Ja som tiež na 1,5 roka skončila s plienkami a nie som zázračné dieťa alebo niečo podobné 😀 😀 😀 ....iste sa to podarí aj Hanke, baby sú na to šikulky 😵 Ináč skoré zabudnutie na škaredú veľkô noc 😵
A tiež máme 8 zúbkov, 29.3. sa prerezal ôsmy a od 3.4. nás trápi stolička, vrrrrrrrrrrrr, by som niekoho zbila, ak by to pomohlo chrústikovi🤐

monika77
6. apr 2010

ahojte kočky

my sa tiež pridávame k trápeniu so zúbkami,,,malý spí nepokojne v noci,,,stále sa mrví a hádže,neskutočnéééé
idú nám 2 stoličky už už sa rysujú len sa ešte celé neprerezali,,,zatiaľ som len jednu noc dávala nurofen vtedy aspoň kľudne spinkal,,,no dnešná noc zaujímavá,,,ešte ani pol noc a už vypil 3x125 ml čaju 🙂 len sa budí a mrnčí

baby ako tu čítam, som tu ozaj len jediná čo neplánujeme druhé bábo?

dobrú nocku všetkým,,prajem skoré uzdravenie choručkým, úspešné odstavenie od kojenia a nech už drobcov zúbky netrápia,,,papa

marya
7. apr 2010

Ahojte 🙂

Vsetkym detickam ktore trapia zubky prajem aby to uz rychlo mali za sebou a maminky nech sa mozu pokojne vyspat 🙂

Teri, daj vediet, ako si dopadla na tych testoch 😉

My mame zatial len 6 zubkov, a momentalne mam pocit, ze ziadny dalsi sa netkaci, tak uvidime...Petko to doteraz znasal vzdy celkom dobre, ale vraj najhorsie su ocne, tak uvidime...

My sme mali tiez chorlavu Velku noc, Petko dostal sopliky a teplotky, tera este pokasliava, takze nic moc... 😒

A tiez prajem vsetkym choruckym detickam, nech su rychlo zdrave, to je to najhorsie, vidiet svoje dietatko chore, bez nalady, ked ho nieco boli a trapi...

terina25
7. apr 2010

Ahojte 😉

Volala som o výsledky testov...Chvalabohu je všetko v poriadku a nemám zvýšený cukor.tak to patrične oslavujem koláčom 😀 😀

nám sa konečne poriadne prerezali 2 zuby-horná ľavá jednodka a ľavý očný.ale ešte 2 čakajú na prerezanie 😒 aj túto noc sa sofi zobudila,ale našťastie zaspala sama v postieľke.a to som jej dala na noc aj gel na ďasná aj panadol-hoci len polovičnú dávku.lebo nie som veľmi za trepanie liekov za každú cenu.

Zuzi:takú ,,veľkú,, noc nezávidím.ale chválabohu už ste v poriadku.a neboj aj bábo bude v pohode 😉

vanilka2612
7. apr 2010

Ahojte ,dlho som tu nebola 😉 My mame zatial 5,5 zuba,zatial sa asi dalsi nechysta..Ale vsetky zvladla bez placu,soplov a prebdenych noci,takze ok..
Monika ani my zatial neplanujeme druhe,,ak by aj niekedy ,tak mozno o 5 rokov 😉 . Baby davate zaockovat proti kiahnam? Nam to dr.navrhla pri najblizsom ockovani,ze si mozem priplatit za 40 €.Nejde o € ale,ci je to dobre alebo nie?? 😢

martinka17
7. apr 2010

vannilka
ja nie, očkovanie ani tak nepomáha, vraj je to skôr len dobrý business pre farmaceutov...tak radšej nie. 😖

terka
super výsledky, len sa viacej šetri🙂 A ozvi sa 😎

monika
ja neplánujem, lebo nemám s kým 😀

fodorka
8. apr 2010

ahojte baby no vyriesila som to tak ze som uplne odstavila od nocneho kojenia cez den mu este davam mliecko ale aj to sa chystam eliminovat na rano a vecer a potom uz len na vecer....ale je zlaty v noci sa zobudi este raz max. 2x a to tak ze trosku mrnci posucham mu chrbatik a spinka krasne do rana.... 😉 som myslela ze to bude ovela horsie ale som mi lo prekvapena🙂 je podareny behame uz o sto sest vsade lezia splha sa a beha juj uz si ani prdnut poriadne nestiham ho stale sledujem.... 😀
inak aj nam idu 4zuby naraz tak ma stale pasticky v puse a slinta ako bernardin...

marya
8. apr 2010

Zuzi, jeej, az teraz som si vsimla, tak trochu oneskorene gratulujem k tehu, to je supeeer 😅 😅 😵 😵 😵 Inak hej, s tym kojenim som sa pytala este minule dokiho, a povedal ze vacsinou deti sa pri tehu zvyknu odstavit uplne same lebo vplyvom tych hormonov sa chut mlieka zmeni a uz im nechuti 😅

Teri, to je parada, ze vysledky su v priadku, lebo veru v tehotenstve bez sladkeho to by bolo, aspon pre mna, ako za trest 🙂 tak dobru chut Ti prajem 😉

Fodorka, tesim sa s Tebou, ze to odstavovanie ide tak dobre, ono to nakoniec ide vzdy lepsie ako sa my mamy bojime
🙂

Vanilka, ja Petka ockovat proti kiahnam urcite nedam, je to bezna detska choroba a je lepsie aby to prekonal ako dieta nez aby to dostal povedzme ako 40-rocny ujo, ked by uz protilatky nefungovali, to by znasal ovela tazsie...takze najlepsie ockovanie v tomto pripade je prekonanie samotneho ochorenia podla mna 🙂

terina25
8. apr 2010

Ahojte babule.

ja proti kiahňam očkovať nedávam.očkovanie nás čaká o 2 týždne.idem až koncom apríla,lebo bud.týždeň ideme do tatier,tak až keď sa vrátime.inak k tomu očkovaniu.reakcia je až po týždni 😒 kamoškyna malá dostala po týždni vysoké teploty a mala ich 3 dni 😖 tak dúfam,že nás toto obíde.no a potom hurá od júla nás čaká očkovanie s druhým krpcom.sa teším 😠

inak boli sme pozerať bytík.a straaaaaaaaaašne by sme ho chceli.aj keď je v hroznom stave,ale je blízko mojich rodičov,dokonca by sme si videli do okien 😀 aj poschodie a orientácia sú super.presne podľa mojich predstáv.tak dúfam,že nám to vyjde.lebo som už fakt zúfalá s tým bývaním.hneď by som bola kľudnejšia,keby sa toto vyriešilo.tak nám držte všetky prsty na rukách aj nohách.bola by som strašne šťastná,keby nám to vyšlo.

Maťka:viem,že sa neozývam.ale teraz je to fakt o držku.sviatky,lekár,teraz ten byt,od pondelka tatry...akurát nadávame,že ideme do tatier,keď vybavujeme veci okolo bytu.ale keď zrušíme rezervačku,tak prídeme o prachy...určite sa ti ozvem,keď bude viacej času.

martinka17
8. apr 2010

uži si pekne kľud na dovolenke, hlavne, nech tatino pestuje Sofinku, treba to využiť 😀 😀

terina25
8. apr 2010

hej maťka máš pravdu.ja to využijem na mil.percent 😀 neboj 😉 len dúfam,že aj počasie bude dobré.lebo keď bude na figu,tak to z tej dovči nič nebude. 😒 a dúfam,že všetky veci ohľadom bytu stihneme vybaviť za 2 dni 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre