Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

vanilka2612
31. aug 2010

Ahojte, tak ja este davam UM mlieko,mame zasoby,tak to dopije a uz asi zacnem s normalnym.Inac jej este do mlieka prevaram aj drobceka,nerobi mi to problem.. Na mlieko pouzivam flasu MAM, na caj take tie s cucakom,ale uz vie pit aj s obycajnej dlhej slamky a dokonca uz sama aj pije z pohara,ze si ho drzi..To mlieko neviem ako inac by som jej ho mala davat,z pohara mi to pride,ze je este mala...Cumel pouzivame,teraz je na nom nejaka zavisla..a tiez ako utisujuci element pri nervozite 😉 a nevie zaspat bez dudy...Stale ju hlada po byte a kde najde dudu ,tak si ju da do ust,,,no hroza,,,aj jej hovorim,ze je skadreda s dudou,ale tak co s nou...Strasne sa rozkecala,vsetko opakuje aj tazke slova ako traktor,patrik,dakujem vsetko zopakuje..zrozumitelne..
Mame este plienky,ale tak vidim,ze este nie je pripravena,na gatky..Rozumovo ona je dost vpredu,ale nebudem ju teraz trapit 3 mesiace oducanim a mozno ked bude mat 2 roky,tak to pochopi za tyzden..

muriel293
1. sep 2010

vanilka to s tými plienkami plánujem takto aj ja hoci svokra do mňa stále rýpe že už by nemal,a že to ostatné deti nerobia že tak vrieskajú (a poviem vám veru robia a v hojnom počte) a že by už nemal mať dudel a podobné kraviny! no jedným uchom dnu druhým von a robím si po svojom 🙂 aj keď dakedy ma to stojí naozaj veľa nervov!

bobacik2316
1. sep 2010

@muriel293 ahoj,aj môj drobec ma este dudlik a teda dudlovat lubi a mne to nevadi,pride cas,ked ho nebude sam chciet,mam dcerku ,ta mala dudel do 2,5roka,potom nastupila do škôlky a hanbila sa zaň.tak sama mi povedala,ze je uz velka,nenutila som ju do toho a co sa tyka plienok,maly a sa vypyta kakat,ale vela krat uz ked to je v plienke 😀 aj do toho pride,pytam sa ho ci chce cikat,ale este je skoro ,aby som ho tak riadne s tym tyrala,dcerka bola bez plienok od necelych 2 rokov,to sa neda ucit podla inych deti,kazde je vynimocne a ked na to bude pripravene,tak to pride aj same a kazdy nech si hovorí,co chce,no nie? 😉

alline
2. sep 2010

ahojte baby, neviete poradit co zabera na sopliky? vysavac ked zapne a dam tam ten nastavec tak hysteria ako z filmu u malej. :(

andrea142
2. sep 2010

@alline : to aj u nás ale ak má veľa soplíkov a nevie si vyfúkať tak treba. moja sa už našťastie naučila vyfúkať si nos takže ho budeme používať iba v nutnom prípade. ............ no na soplíky používam nasivin alebo otrivin a ešte pred tým než jej dám kvapky jej vždy pretriem aj libenarom.

my sme sa so soplíkmi natrápili keď jej išli zuby... 😠............. niekedy až 4.týždne kým jej to prešlo.

alline
2. sep 2010

@andrea142 dakujem 🙂 No moja mala si tiez vie vyfukat sopik, dokonca si niekedy uz skusa sama, ale to je skor zabavne 😉 No uvidime co dalej, lebo zatial horucku nemame, len soplik, kasel uz presiel, tak musim dufat, ze horucka nenastupi.

martinka17
2. sep 2010

@alline ja som so Samkom bojovala, plakal, priečil sa,ale ak tie soplíky nevyťaháš, tak je to horšie, takže sme bojovali a pritom som skúsila všetko možné, sám si odsával, dávali sme papa soplíkom, zvieratkám sme odsávali, mne sme dosávali, všetko v pohode, pokiaľ nebol na rade 😀 Ale aspoň mu to nezišlo na priedušky 😵

ináč odúčanie je v koncoch, odkedy sa ochladilo, v jednom kuse ciká do gatí, resp. do plienok, lebo som ho nestačila prezliekať, tak máme naťahovaciu plienku a už je poriadne plná, nočník opišal len raz 😝

andrea142
2. sep 2010

@martinka17 : skús ho nechať v plienkach zatiaľ. ja som nad tým rozmýšľala, či u nás ten zlom nenastal keď sme boli na dovolenke. vtedy som jej dala plienku a začala sa pýtať možno aj u vás to bude. a ak nie nezúfaj skúsiš neskôr a bude väčší a rýchlejšie porozumie. 😉 ............... lepšie ako keby prechladol 😉 ..................

@alline : nejdú jej zúbky ,ako som písala mi sme mali soplíky keď jej išli zuby a vždy som s tým išla k lekárke lebo som nikdy nevedela ,že z čoho to má. horúčku nemala nikdy ,iba sopeľ a kašlala, lebo jej to stekalo. vtedy nám potom lekárka poradila kvapky Kaloba ,že vraj hneď ako začne kašľať a rýchlejšie jej to prejde. ale nestihli sme vyskúšať ,lebo kým som to kúpila prestala kašlať a zatiaľ sme žiadne soplíky a kašeľ nemali 😀 ........... to asi robia tie kvapky ,že ich mám doma 😀 😀 😀

martinka17
2. sep 2010

@andrea142 presne tak to aj robím ,zatiaľ mu dávam plienku sťahovačku,e šte jeden balík kúpim, ak sa nechytí do mesiaca, tak sa vrátim k plienkam 😉

muriel293
2. sep 2010

mne sa teraz na zimu nechce odúčať...som rada že sa vôbec pýta,odkedy má ten sedák na veľký záchod tak vždy keď sa vykaká alebo vyciká tak výska od radosti niekedy mám aj nervy lebo ma klame že ee potom ho rýchlo vyzliekam posadím a nič ale tak zas netreba na to kašľať,keď sa pýta radšej aj zbytočne ako vôbec. Inak som už nakúpila také podarené malé slipky keď už budeme odúčať :D no všimla som si minule keď kakal vytiahla som mu tepláčiky a zabudla som že nemá plienku a vôbec sa nepocikal dlho vydržal 🙂 jaaaj a dneska sa pokakal a hovorí že: fuuuuuuuuuj kolko kaky! :D:D:D

martinka17
2. sep 2010

@muriel293 super, Samko sa pokaká a oznámi mi to len vtedy, keď má slipky a zle sa mu chodí, v plienke sa ani neobzrie, skrátka sa hrá v smradíku ďalej. A čo sa týka odúčania, tak si už začala, tak nevrav že nie🙂 Je šikulka, čo dodať, tak pekne spolupracuje 😀

vanilka2612
3. sep 2010

Baby, skuste tento test, mne to presne tak vyslo, ako som pisala hore,,,,a to som ani o tom teste nevedela...na nas to sadlo 😉
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/988/je_...

muriel293
4. sep 2010

martinka začala ako začala len Maťko je tiež taký že mi veľmi veľakrát povie eeé a to už sto percent viem že to má naložené v plienke :D ale tak má to svoj čas a nebudem ho nútiť mne osobne to nevadí až tak jak mojej svokre! :D

martinka17
4. sep 2010

@muriel293 ja som už zrušila a sme v plienkach, stále, keď som sa opýtala, že pišať a začala vyzliekať, tak rýchlo cikol do plienky, tak som to nechala tak, nabudúce sa podarí 😀

andrea142
6. sep 2010

@muriel293 : keď som začala ja svokra mi tiež tvrdila ,že malá bude ako manžel a nepodarí sa mi ju odučiť. a ešte tak vysmievavo to hovorila ........... nakoniec sme to zvládli za cca. 2mesiace. ................................ to je vtom že ak sa oddučí tak tvrdia ,že sú ešte malí načo sme ich trápili s odúčaním a keď s tým nezačneš tak tvrdia ,že ich sami cikali ako roční 😖 😠 😎 .......

martinka17
6. sep 2010

@andrea142 asi tak, čo máte ináč nové?

andrea142
6. sep 2010

@martinka17 : zatiaľ nič ,všetko po starom. akúrat ,že pred chvíľkou spadla malá z maminej postele. išla som ju dávať spať a pred tým sedela na nočníku, tak som to išla vyliať a zrazu buchot a rev. keď som došla do izby už stála pri posteli. mama sa jej pýtala kde si udrela ,tak ukázala na ucho ale teraz som si všimla ,že si udrela pravú časť tváre má to troška červené. možno na čele bude aj modrina 😨 . ................ teraz spí tak pozriem neskôr či si naudrela aj nohu alebo chrbát.

martinka17
6. sep 2010

@andrea142 to nič, kým sa vydá, nebude nič vydieť. Samko má ináč na čele bozulku do konca života. Tiež sme boli u našich, behal po byte, vbehol do spálne a zrazu prííííšerný rev, som ho našla stáť pri posteli a na čele asi 2 cm slivka do priestoru, fialová, hnusná, som sa bála, že mu praskla lebka....rýchlo sa síce utíšil, chrasta odpadla, modrina zmyzla, ale bozulka ostala 😀

andrea142
6. sep 2010

@martinka17 no hej ...... teraz som kukala má tam modrinu aj to troška napuchlo. no nič ,len nech si vezme ponaučenie ,že na posteli sa nebehá. už som jej to miliónkrát hovorila a nič ,tak možno teraz už na posteli nebude lietať ,lebo doteraz si vôbec nevšímala kde je koniec postele ,len išla rovno a ledva ledva som ju na konci zachytila ,jasné jej sa to náramne páčilo , teraz si aspoň uvedomí ,že postel má aj koniec a sama tam behať nemôže. 😀 ...................... na kraji postele bola jedna stupaj a druhou asi stúpila do prázdna a tým stratila rovnováhu a zletela 😖

martinka17
6. sep 2010

@andrea142 presne, aj Samko ,nepočúva,len on sa často ani nepoučí na vlastnom páde 😝

andrea142
6. sep 2010

@martinka17 : uvidíme ako to zaberie na Lili. tá si behá na posteli a gauči ako keby behala na zemi 😅 .

martinka17
6. sep 2010

@andrea142 toto robí Jakubko, Samko sa zatiaľ nešalie, ale verím, že čoskoro začne 😉

andrea142
6. sep 2010

@martinka17 : neboj odkuká aj moja to má od sesterníc 😀

martinka17
6. sep 2010

@andrea142 joj jasnéééé, ja som len zvedavá, kedy 😀 😀

muriel293
6. sep 2010

jaj ženy keby mám ja rozprávať o našich "nehodách" pádoch a modrinách tak asi vedieme,ja mám dojem že môj syn sa z jednej modrinky vymotá a druhú si hneď spraví aby mu nebolo ľúto! A väčšinou je to vždy pád na čelo a pod...čo sprevádzajú fajnové farby meniace obrovské navreté hrče! už ma z toho ide poraziť!

martinka17
6. sep 2010

@muriel293 pekné, si to viem predstaviť, SAmko taký živý nie je, ale aj to iste príde 😀

andrea142
7. sep 2010

takže hrča už nieje len tam zostala modrina 😀 .........

martinka17
7. sep 2010

@andrea142 super, Samko je v postielke, spieva si, a pritom bol strašne unavený, som zvedavá, čo bude🙂
Ja idem dokončiť kooopec vecí, ale budem mrkať, čo píšeš

andrea142
7. sep 2010

@martinka17 : aj moja sa už chystala o 11:00 ,že chce spať ,lebo ráno vstala niečo po 7:00 ,že chce cikať a potom už sa chystala hrať .............ja ako mátoha za ňou ,lebo večer som zase nevedela zaspať mi tŕpli znova ruky a iba som sa prehadzovala ,neviem kedy som zaspala a potom ešte niekedy nad ránom som sa zobudila na záchod a znova som nevedela zaspať ,zase som sa iba prehadzovala a keď som už konečne zaspala tak začala malá mrnčať na to sa manžel podujal ,že jej donesie mlieko a o chvíľu na to už sa pýtala na nočník 😠 😀 😖 ............ takže u mňa super noc a pritom som z malou došla z ihriska domov o 19:00 a iba som zívala. keď mi malá zalomila o 21:00 tak ,že idem aj ja spať ,plán bol že si zapnem telku a pri nej zaspím ,lenže na prime dávali Miss špeciálny agent tak som kukala to a potom ma asi nejak prešiel aj ten spánok 🙄

andrea142
7. sep 2010

@martinka17 : zabudla som dodať ,že ešte nespí behajú so sesternicou a o chvíľu idú jesť na dnes sa zatiaľ hádali iba raz 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre