Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
13. okt 2010

@andrea142 tak to máte aj očné aj dolné 3 vonku? Paráááda. Samko teraz tiež bojuje s oboma očnými a talčí sa asi aj tá dolná 3, tak zase dostáva homeopatiká a géliky...ale aj cez deň nbol "zlý", tak som zvedavá, koľko to potrvá, celkom je už pekne nakreslený jeden 😀

andrea142
13. okt 2010

@martinka17 : už sú vonku všetky očné ,už nám tuším chýbajú iba tie zadné štvorky alebo ako sa nazývajú 😅 . ani neviem koľko máme zubov. asi 16.................. koľko mliečnych majú mať?

martinka17
13. okt 2010

@andrea142 no presne ako píšeš, už len tie stoličky, lebo spolu ich má byť 20 😉 Tak blahoželááááme 😉 A ako že máš teraz net?

andrea142
13. okt 2010

@martinka17 díky. odpoveď v súkromnej 😀

martinka17
13. okt 2010

@andrea142 na to ju máme, no nie?😀

andrea142
13. okt 2010

@martinka17 hej ,hej 😀

monika77
14. okt 2010

ahojte kočky,,,prosím vás ako to je teda s tým ročivoským príspevkom? my čo máme teraz tých 256 eur zostane nám to do dvoch rokov dieťaťa?

janula10
14. okt 2010

@monika77 este sa nevie ma sa tam dat nejaka vsuvka aby nam to ostalo nakolko nam to bolo priznane tento rok...ale este to nie je definovane a schvalene....!!! Uvidime otrasne inak 😠 🙄

andrea142
15. okt 2010

@monika77 dúfam ,že to nechajú. nech to nové uznajú od januára 2011 a tie čo to majú tým do dvoch rokov. pravdu povediac ja som to moc nesledovala ,lebo sa iba zbytočne naštvem. uvidíme budúci mesiac koľko pošlú 🙄 😠 😀

martinka17
15. okt 2010

@andrea142
@janula10
@monika77
ja to ani nesledujem, zbytočné nervy, aj tak mi ide o jeden mesiac, skôr som rada, že sa dá popri materskej zase pracovať, miesto stálej práce skúsim najprv brigádu 😀

terina25
15. okt 2010

tak mne asi ,,padne,, rodičovský na tých 190eur.super pri 2 deťoch 😢

monika77
15. okt 2010

@martinka17 neviem dokonca dnes som sa dozvedela vraj ani nie do dvoch rokov dieťaťa ale len do 20 mesiacov,,,pre nás to znamená teda že posledný mesiac dostanem 256 eur fňuk fňuk
no šupsa rýchlo do práce ☹

andrea142
15. okt 2010

@monika77 : hej bude aj tá vyššia ale už nie do 2.rokov ale len do 20.mesiaca. takže ak budeš mať pri druhom tehotenstve odrobených tých 270 dní plus poistená tak dostaneš 256€ do 20.mesiaca. to im teraz uznali a ostatný dostanú tých 190€.............. napr. ja ......... lebo idem z jednej materskej do druhej 😝 ...............

monika77
16. okt 2010

@andrea142 napadlo ma to má byť schválené až od januára však? takže tento rok by som ešte v novembri a decembri mala dostať 256,,,dobre som to pochopila, však? 😀

martinka17
17. okt 2010

@monika77 presne, nás sa to netýka, ak to schvália, tak až od januára a preto nás to oberie o jeden mesiac, teda mňa, Samko je ešte január 😉

andrea142
18. okt 2010

@monika77 áno 😀

baby ja sa tu vytešujem ako malé dieťa. Lilina izba je už z polovice hotová 😀 😀 😀 . už len poskladať police na hračky ,vynosiť hračky z obývačky a ešte nám chýba posteľ ale to dokúpime neskôr. 😀 ....potom hodím foto

martinka17
18. okt 2010

@andrea142 supeeeeer, sa teším s tebou 😀

alline
18. okt 2010

Baby Vy tu pisete a pisete 🙂 Obcas si Vas precitam 🙂 My mame zatial len 12 zubkov 🙂

martinka17
18. okt 2010

@alline krásne, my máme až o jeden viacej, len teraz sa tlačia 3 ďalšie, v noci sme od 3 do 5 nespali, som bola dnes unavená a hlava mi treští, dúfam, že to bude lepšie 😝 😵

a2303
18. okt 2010

@mamamima Ahooooj 🙂 už som Ťa dlho nevidela! ako sa máte??? 🙂
Nenahovorím Ťa na stretko v nemocnici? V Decembri štartujeme ;) druhý pôrod bude už ľahší, takže už aj v nemocnici na tom budem lepšie ako minule a môžeme si pokecať 🙂

Ako sa máte Baby? U nás všetko ok!
Malá mi už vie asi 4 básničky, tak som pyšná mamina 🙂
Ja som natom horšie.... mám písať diplomovku ale ani neviem kde začať...... :(

alline
18. okt 2010

@a2303 waw ze 4 basnicky a ake? Daj tip co mozeme deturence ucit 🙂 🙂

martinka17
19. okt 2010

@a2303 aj ja by som chcela tie básničky,malý používa len 2 slovné vety, básnička, to je priskoro 😅 ,a le neskôr sa hodí 😵

a2303
19. okt 2010

@alline Ahojte, my si spievame a ona to potom hovorí ako básničky. Na toto má fakt dobrú hlavu! Všetko robila neskoro, neskoro sedela, liezla a o chodení už ani nehovorím... Ale mozog jej reže ako britva 😀 Sem-tam vynechá dve slová ale ináč ich vie. Tak napr. Prší prší len sa leje /z tej vie len útržky/, potom Kom-kom-kominár tú vie celú, Tancuj tancuj vykrúcaj, tú vie skoro celú, "Šu-šu-šu-šu-šu-šu-ši, pošepkám Ti do uší, umy si tvár, krk aj uši aby si bol jak sa sluší" 🙂 túto vie, a jej obľúbená Oli-Oli-Janko, tú vie celú a ešte vie 2 maďarské, čo ju naučil ocinko.

alline
19. okt 2010

@a2303 to je zlate 🙂 U nas oli-oli je schomolenina olinajko tak sa rehoceme na tom. Este nevieme docela dobre rozpravat, ale ved aj to pride 🙂

a2303
19. okt 2010

@alline ani Rebeka ešte nerozpráva čisto ale ako hovoríš aj to príde! 🙂 Každé dieťa je iné, Rebeka začala chodiť asi keď mala 15 mesiacov, už som si myslela, že chodiť ani nechce 😀 😀 😀

andrea142
19. okt 2010

ahojte

@a2303 : super šikovná je malá ,moja mi spieva akúrat začiatok ,kolo kolo, mlynské ... v jej podaní kolo,kolo, mynské 😀 a od neterky z cedéčka sa naučila ide,ide vlak ... v jej podaní ide ,ide had 😀 😀 .............. malá básničky zatiaľ iba počúva ,opakovať moc nechce. ale hocijaké iné slovíčko hneď povie. niekedy skomolí ale celkom jej rozumieť.

@martinka17 : malá od kamošky dostala dve knižky také leporelo ..jedna sa volá Ťap ťap ťapušky, druhá ma nenapadá ale sú tam také detské riekanky. zvyknem jej čítať ale malá to používa na stavanie domčeka 😅 😀 ..zatiaľ ....mama jej zas spieva maďarské.

čo sa tých riekaniek týka ja viem strašne málo tak tie jej zvyknem spievať.

pridám foto izby zatiaľ ešte bez postele ,ale hračky tam už má nasťahované 😀

andrea142
19. okt 2010

mala som zatiahnuť rolety, tá tretia foto je tmavá. nevadí nabudúce 🙂

martinka17
19. okt 2010

@andrea142 ale ináč krásne ste to spravili, mne sa to fakt páči 😀 Aj ja chceeeeem 😔 😅

andrea142
19. okt 2010

@martinka17 :díky 🙂

martinka17
19. okt 2010

@andrea142 a ako sa máš? Kedy je usg, čo potvrdí pohlavie, som strááášne zvedavá aj za teba 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre