Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lawli
24. jan 2011

@martinka17 Tak dúfam aj ja ,že to už je len kročik k odplienkovaniu....inak čo sa týka tych teplot ,tak si tiež myslím ako aj
@andrea142 , že to bude zúbkami...my sice namáme teploty ,ale sa nam asi tak dva týždne pred zúbkami objaví soplík. Trvá to tak 1-2 dni to soplenie 🙂

havi
24. jan 2011

@martinka17 ani ja ho nenutim,nema to zmysel,davam ho bez plienok,sem tam cez den,s tym,ze vydrzi a ked sa mu chce,vidim to na nom,chyta sa,prestupuje,ale ked mu ukazem nocnik,zahodi ho a uteka pre plienku,rozum ma,ze sa nedocika do nohavic 😀 uz aj ocino ukazoval ako sa to robi 😀 ale nezabera,asi boli volakedy fakt lepsie,ze deti mali latkove,boli mokre a jednoducho to tym špuntikom vadilo,tak sa naucili skor,ako tyto nasi pamperskovi 😀

martinka17
24. jan 2011

@havi tak to je šikulka, že nepociká gate, Samko nemá problém sa hrať mokrý, nezájem 😀

@lawli ono to asi zase bude niečo ako tá šiesta choroba, mal ju už pred rokom, to sú 3 dni len teploty nič iné ☹

lawli
24. jan 2011

@martinka17 O tom som ešte nepočula ,no snáď sa z toho soro dostanete... 😉

martinka17
24. jan 2011

@lawli to sú 3 dni teploty a potom sa dieťatko vysype vyrážkami. Žiaden kašel, soplíky, len tie teploty 😒

lawli
24. jan 2011

@martinka17 hmmm ,tak nech ste už zdravučkí 😒

Inak babky ,ak smiem zmeniť tému 🤐 Kojíte ešte ? Ak nie ,ako ste prestali ?

martinka17
24. jan 2011

@lawli ja kojím, práve včera som chcela prestať ...ale má tie teploty, tak sa to odkladá. Ináč som 1.11 začlaa dávať sunar, takže vlastne je už na UM, len si pocuckáva v noci dudu, tak to bude asi drina. Uvidím, skúsim ešte raz keď vyzdravie 😀

lawli
24. jan 2011

@martinka17 Filipko nechce UM a dokonca ani KM ,ale on nechce ani poriadne jesť ,stále si stravu ktorú nechce vynahradí MM. Práve koli tomu uvažujem ,že ho začnem odstavovať ,no nechcem mu sposobiť traumu. Preto sa informujem... 🙂

martinka17
24. jan 2011

@lawli ja som začala postupne, najprv vôbec nechcel a napil sa, až ked som povedala, že príde Jakubko(náš kamarát) a mu vypije, lebo on ho má rád...vtedy sa vždy napil 😀 Postupne sme sa dopracovali k tomu, že po mesiaci to bral ako súčasť večerného kojenia. Ach, zabudla som, po mlieku vždy dostal dudu, len mne funguje len jeden prsník, tak dostával tú prázdnu. Po mesiaci to už bolo v po hode a teraz konečne si aj sám pýta mliečko, hlavne cez deň občas pýta a začali sme aj na obed, tak bez toho ani nezaspí 😀 ale KM nechce, zatiaľ kombinujem UM a MM.....keď prestanem kojit, až potom prejdem postupne na KM aby sme ukončili UM. 😉

andrea142
24. jan 2011

@lawli : ja som kojila len 2,5 mesiaca a potom sa sama odstavila nakoniec aj s UM sme mali problémy, lebo jej to nechutilo. takže ti neporadím 😅

@martinka17 : Lili keď to mala tak mala aj 40°C teploty 😖 .........taká blbá otázka ? ja som si myslela ,že to môže mať iba raz 😅 tú šiestu chorobu

martinka17
24. jan 2011

@andrea142 vieš čo, aj ja...ale teraz večer už nemal teplotu, resp, od 4 je bez teploty. Pred rokom sa nevysypal, tak neviem. Mne je to jedno čo to je, len nech už nemá tie teploty 😀

andrea142
24. jan 2011

@martinka17 tak hej ,drtžím palce aby bol bez teploty. ......ináč ja som zase dobre soplavá ..... 😠 😠 😠 dnes a mi to pustilo. idem obliecť malú a zaľahnem s ňou. cítim sa blbo. manžel ju už kúpe. dobrú noc 🙂

martinka17
24. jan 2011

@andrea142 obrú noc, aj ja sa idem okúpať, SAmko spí, tak rýchlo, kým bude plakať🙂

lawli
24. jan 2011

@martinka17 @andrea142 dievčata ďakujem ,ale aj tak to bude u nas horšie on je totižto maniak na cici 😒 pekne si vie vypýtať a aj mi vyliezie na kolena ,keď vyťahá jednu ,sám sa otočí a pýta DUHU. Kebyže mu nedám tak robí riadny randál....v noci sme na tom asi takto ,keď bol menší nechala som ho pomrviť a niekedy sme v noci kojili len raz. Teraz ak si raz zoberie že chce ,tak musí dostať inak si prilezie k nam do postele a aj tak mu musím dať 😒 jednoducho to budeme mať zložité....už mi ostava len čakať ,vraj sa deti same odstavuju v 30-tich mesiacoch 😅

martinka17
24. jan 2011

@lawli tak to je iný závislák. Ja som Samka na denné kojenie odstavila na rok, lebomi málo jedol a dúfala som, že to pomôže. Nepomohlo,a le tak mi teraz aj tak v noci stále bojujeme, aj každé 2 hodiny 😵

vanilka2612
25. jan 2011

No pospekulujeme nieco s tym valentinom 🙂 ...Baby ja som taka rada,moja mala uz zaspava konecne sama..Predtym som musela ist s nou a zaspavala poobede do 10 minut,no vecer to bola hroza aj 20_30 minut byt pri nej..tTeraz jej dam babiku alebo nejakeho plysaka a od stvrtka sa drzi,zaspi sama aj cez den aj na vecer..trosku niekedy krici maminka maminka ale vcera aj dnes bez slova isla a zaspala...juuuj to je dobry pocit,dufam,ze sa to nepokazi ☹ 😖 Moja na nocnik chce,niekedy sa opyta ale malokedy,,,ale ked uz sadne,tak aj nieco urobi..Ale teraz na zimu ju ani velmi neodnaucam,pocika sa ,poprechlada,,pockame na jar,,snad to potom pekne pojde 😵 😵 😵

martinka17
25. jan 2011

@vanilka2612 tak super, že sa tak pekne naučila zaspávať. Samko to strieda, niekedy ho dám do postieľky, pohrá sa a zaspí, niekedy vykrikuje a až tak zaspí a niekedy (stále častejšie, hlavne večer) musí mať čítanú rozprávku, tak asi 10 minút v priemere, pokiaľ zaspí pri rozprávke. ale nesťažujem sa, aspoň že nie na rukách 😀

andrea142
25. jan 2011

@vanilka2612 : super, gratulujem 😀 .............ja pri Lili ešte ležím ale ona je sama v postieľke a ja na druhej strany izby v posteli a keď zaspí tak zdrhám 😀 ....ale je to cca 10-20 min. málo krát sa stane ,že dlhšie ..............aj ja by som už mala praktizovať ,že po položení do postieľky odídem z izby no ale nejako sa mi do toho ešte nechce. 😅

lawli
25. jan 2011

@martinka17 my sme cez deň kojenie tiež obmedzili ,koli tomu istému problému ako vy....radšej som mu varila 2-3 jedlá a z toho sa už do niečoho pustil. Teraz cez deň niekedy nekojím vobec a niekedy 1-2 razy ak nam idú zúbky. Problém je v tom ,že potom si na to zvykne a vymýšľa. V noci kojím tak 1-2 krát a pri zúbkoch niekedy 3-4 krát. Doteraz sme neprespali ani jednu noc bez kojenia a asi 5-7 krát sa nam stalo ,že až ráno medzi 5-tou a 6-tou. 🙂

Zaspavanie u nas funguje asi takto...ak večer chcem uložiť drobca a my ešte chceme kukať telku ,tak musím pri ňom ležať ,teda spolu ležíme na manželskej a potom ho preložím do postieľky ,no keď zhasneme v dome a všetci ideme pekne spať tak sám zaspáva v postieĺke ,dokonca sa po kojení aj sám pýta do postieľky...v noci som niekedy unavená a nemam chuť ho nadránom davať do postieľky no kričí a pýta sa tam...So samostatným zaspávanním chcem začať s novou posteľou ,myslím, bude mať vtedy inšpiráciu a nebude protestovať. Aj kamoške sa to tak podarilo 🙂

andrea142
25. jan 2011

@lawli : no ja by som bola rada ak by sa to podarilo kým je v postieľke, lebo odtiaľ nevie zdrhnúť 😀 .....čo pri klasikej posteli už bude problém ,lebo zleze a bude po spánku 😀 ................ale spí sama vo svojej izbe a ráno potom kričí aby som ju vybrala z postieľky 😀

lawli
25. jan 2011

@andrea142 Aha tak to ste na tom inak ako my....Filipko spinka s nami v spálni a na postieľke mame vybraté paličky. Teda sám si tam vlezie a aj vylezie, toho sa ja vobec nebojím. 🙂 Ráno si prilezie k nám do postele a pusinkami nas budí ,dokonca aj v noci sa už parkrát stalo ,že si prišiel po cici sám 😅 😅

andrea142
25. jan 2011

baby musím sa pochváliť: dnes mi Lili zaspala sama. po vypití mlieka som ju dala do postieľky a zobrala nočník ,že ho vynesiem z izby a nič ticho tak som k nej ani nešla a zaspala sama v postieľke 😵 😵 😵 😵 ................dúfam ,že som neprekríkla a zajtra nespraví bordel pri zaspávaní 😀 😀 😀
@lawli : nám sa nedajú odmontovať paličky ,máme takú klasickú postieľku z ikei. mňa tak zvykla Lili vystrašiť keď bola menšia som si ju brávala ráno k sebe do postele a ráno po prebudení mi dávala pusinky a ja taká rozospatá ,že čo sa to deje 😅 😀

lawli
25. jan 2011

@andrea142 ja som práve takúto postieľku chcela...už som veľakrát počula,že deti vypadli ,ako sa snažili vyliezť ,tak sme sa tomu snažili predijsť. Už keď mal 11 mesiacov som tie paličky dala preč a odvtedy si tam pekne sam vojde aj vyjde späť.

Čo sa týka Lili ,tak blahoželám a budem silno držať prstíky ,aby to tak aj ostalo 😉
Naš zasa fičí teraz na Šeherezáde 😀 😀 😀 , presnejšie na jej synovi a tak nechcel do postieľky ,že bude kukať , ale po asi 10 min. bol KO v obyvačke na gauči 🙂

andrea142
26. jan 2011

@lawli už aj dvojročných to chytá 😀 😀 😀 ..................Lili iba mačky pozerá 😀

andrea142
26. jan 2011

dnes mi došla tá jedlá oblátka sa vytešujem 😀 😀 😀

ostatné v súkr.téme 😠

martinka17
26. jan 2011

@lawli
@andrea142 tak to je super, ako spinkáte
Samko je v postielke, tiež celkom rád....tie paličky máme, ale nevybrala som, ináč by mi zdrhol.
Ale Jakubko je horolezec, z postielky vie vyliesť asi od 18 mesiacov a to mal asi 82 cm, neviem presne....ale keď som videla prvý krát v akcii, skoro som odpadla 😀 SKrátka úžasná technika lozenia, ani sa nedá opísať.
Samko zatiaľ nič také ani neskúša a keďže u našich je tá stará kovová postieľka, kde paličky nie su, tak ich ani neplánujem vybrať, mal by z toho bordel 😉 (tam sa totiž dá dať dole predná stena a občas to potom chce aj doma)

andrea142
26. jan 2011

dnes zaspala znova sama 😵 😵 😵 , síce raz na mňa zavolala ale ukecala som ju s tým ,že musím na záchod 😀 😀 😀

martinka17
26. jan 2011

@andrea142 super, musím to skúsiť aj ja, len u Samka včera nefungovala ani babka ako náhrada 😀

andrea142
26. jan 2011

@martinka17 : občas to nevyjde 😀 ........aj ja som zvedavá dokedy nám to vydrží .....
idem si ešte porobiť niečo na počítači. kamoška mi doniesla takú menšiu brigádu, aspoň si privyrobím k materskej. síce musím hladať niečo k tomu aj na nete tak som sem zablúdila aby som sa pochválila a už si flákam robotu 😀 😀 😀

martinka17
26. jan 2011

@andrea142 tak paráda, že máš flek...aj ja chcem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pekne pracuj, zajtra sa ozvi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre