Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
1. feb 2011

@martinka17 : kuk veľryba na suchu 😀 😀 😀

dnes čo som doma s malou ( neflákam sa u mamy keďže má teplotu ) tak len chodím a kukám čo by som mohla jesť 😠 😠...na obed som robila zapekané cestoviny ,po obede som mala ešte chuť si niečo dať tak som si dala asi 10 mandaríniek, potom postrúhané jablko s banánom, medzitým asi polovičku bonboniery ,keď došiel muž tak 2 krajce chleba s masťou a cesnakom, potom Mata keksík alebo rez, a teraz v posteli som vypila kakao a teraz chrúmem chipsy paprikové 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀.................. ak my zajtra nebude zle tak už nikdy 😀 😀 😀

andrea142
1. feb 2011

@martinka17 ale podľa mňa ma ten foťák nejako zoštíhlil lebo som 2x väčšia 😀 😀 😀

martinka17
1. feb 2011

@vanilka2612 samko má tiež 38,8 za sebou, aj hostriaslo asi od zimnice, som sa bála, že dostáva kŕče. Teraz spí, ale aj tak sa bojím. Ten zábal...nič si z toho nerob, tomu ja vravím stará škola 😅

martinka17
1. feb 2011

@andrea142 veď to je super malé brucho, hlavne ak si tehu druhý krát, veľryba sa ani nepriblíži po odtučnovačke k tebe 😀

andrea142
1. feb 2011

@martinka17 veď hovorím ,že to je tým foťákom 😀 😀 😀 ....potom hodím aj fotky zo svadby

andrea142
1. feb 2011

@martinka17 alebo blbé svetlo 😀

martinka17
2. feb 2011

@andrea142 😀 😀 😀 😀

andrea142
2. feb 2011

no včera sme mali otrasnú noc....... som vyspatá do ružova 🙄 🙄 🙄 🙄 . malá zaspala okolo 20:30, mala zvýšenú teplotu 37,4°C ,tabletka jej vychádzala okolo pól desiatej , no vtedy už mala 39,1°C ,tak som jej dala sirup okolo jedenástej ešte stále bola dosť horúca,potom sa aj zobudila,tak som ju zobrala do našej izby, nech spí s nami ,ale asi sa cítila dosť blbo ,lebo zaspať nevedela ,nakoniec sme skončili v obývačke ,kde pozerala, v telke rozprávku a hrala sa. .............do jednej som ju prehovárala ,aby sme šli do postele,nakoniec privolila, .......potom už aj zaspala,no ale ja som bola hore cca. každé dve hodiny čo som jej teplotu merala a potom aj tabletky dávala po 4h. ráno našťastie už nemala teplotu ani teraz čo som jej merala, tak dúfam ,že už budeme ok.

lawli
2. feb 2011

Fúha babenky aj ja sa hlásim do klubu.... ☹ ☹ predvčerom večer mal maly teplotu 38,2 a trocha grcol ,čo bolo asi 6-ty krát za jeho život 😒 Hneď nato cca 21:30 zaspal a mrnkal ,že chce cici až o 3:15....vtedy sa mi už zdal riadne rozohriaty ,no nechcela som ho budiť ,tak sa iba nakojil a spal ďalej ,len som o lepšie prikrila. O 5:20 bol hore s teplotou 39,6 dala som mu paralenový čípok....po hodinke mal už iba 37,6 no len ležal a podchvíľou spal a takto to bolo celý deň ,raz teplota stúpla a potom sme ju zrazili. Najhoršie na tom celom bolo že sa ani na nohy chudáčik nepostavil za celý deň ☹ ☹ 😢 Tak isto na tom bol aj s rozprávaním ,inak mu to keca bez prestávky a včera za celý ddeň asi 8 slov. Dokopy bol v bdelom stave cca dve hoďky ,inak stale spal. Večer sme boli na pohotovosť , našťastie nič tak nam kazali len zrážať teplotu čípkami a sirupom.... tak mi perspal s malými perstavkami 33 hodín ☹ dnes ráno vstal a je v pohode ,len teraz okolo obeda mal zas trošičku vyššiu teplotu ,ale len 37,4 ,dala som mu sirupček a spinká...........len verím ,že to už bude ok

Aj vam všetkým prajem nech ste znova fit... 🙂

lawli
2. feb 2011

@andrea142 ahoj teraz som si všimla fotečku , krásne bruško 😉 vobec niesi veľryba ,to ja som bola nie dvakrát taká ,ale trikrát 😀 😀 a necítila som sa ako veľryba 🙂

martinka17
2. feb 2011

@lawli joj, rýchlo sa uzdravte ☹ Ináč, malé deti pri teplote nechať v ľahkom pyžamku a prikryť ľahkou prikrývkou, lebo sa im telíčko nahrieva a tým sa zvyšuje teplota 😲 Aj ja ho chcem zababušiť, ale prikryjem po pazušky paplónikom a koniec, lebo by sa nahrial a mal vyššiu teplotu. Teraz samko nemá, behá hrá sa, on je mimo až pri teplote 38,5,a le spať....dnes na obed mal 38,5 a spal 30 minút 😝

lawli
2. feb 2011

@martinka17 ja som sa bala ,aby mu nebola zima 😔 spanok je najlepší liek a maly to ma po tatovi ,on tiež "umiera" keď je chorý 😀 😀 vtedy ho len nechame spať a Filipko to ma určo po ňom....aj teraz ešte spinka a to už posledné dva mesiace nespával cez obed ,možno 2-3 krát zaspal v aute........ 🙂

martinka17
2. feb 2011

@lawli ja som to tuším včera tu čítala, ani ja som nevedela neboj sa, tiež by som mu radšej dala 2 deky 😵
http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

lawli
2. feb 2011

@martinka17 😀 😀 😀 viem si to predstaviť ,možno aj tri by sme im dali ,len aby to pomohlo 😔 Práve ,že u nas to bolo prvýkrát ,ak nepočítam očkovanie ,ale po očkovani nam hneď klesla a to som vedela prečo me teplotu ,inak sme ešte chorí neboli. Vlastne on ani teraz nemá soplík ,nekašle ,len teplotuje...

martinka17
2. feb 2011

@lawli u nás druhý krát.

Ináč som ho dnes nekúpala, len som ho omyla žinkou. A zbilo to teplotu z 37,6 na 37, a to som ho len asi 5 minút ľahko umývala do potu a toto bol vedľajší účinok 😀

martinka17
3. feb 2011

tak my sme konečne bez teploty.Večer ešte mal 38, dostal paralen čipok, spotil sa strááášne, ale teplota zmizla, teraz je skôr studený ako cencúlik.

andrea142
3. feb 2011

@lawli : ďakujem 🙂

baby pri horúčkach obliekam malej len bavlnené veci, tričko a pančuchy a prikryjem len dekou, hoci vždy protestuje,lebo chce perinu ale keď zaspí tak dám preč perinu a prikryjem dekou. .............ináč na pohotovosti, mi lekárka hovorila, že pri horúčkach, jej mám dať iba body s krátkym rukávom a keby mala studené ruky a nohy tak iba ponožky a na ruky rukavice 😕 😕 ( že to síce vypadá blbo ale nemá sa viac obliekať ) a prikriť tenkou dekou alebo plienkou a v miestnosti má byť 20°C

Lili mala ešte ráno 37,8°C a na obed 37,1°C ale doteraz nič tak som zvedavá čo bude zajtra.

martinka17
3. feb 2011

@andrea142 tie ruky a nohy, ak sú studené a á teplotu, tak sa teplota sústreďuje na vnútorných orgánoch a neodteká z tela. To je veľmi nebezpečné, aj preto sa zábal nesmie dať na ruky a nohy ale má sa dať na telíčko od pazušiek do pol stehien. takto mi to vysvetlil pred rokom lekár na detskej JIS 😀
a blahoželáme k bezteplotovému stavu.
Nemali ste vy pred rokom 6-tu chorobu? ak áno, ako bola Lili vysypaná? Celá?

andrea142
3. feb 2011

@martinka17 : mali tuším cca pred rokom ...áno na ten štvrtý deň sa vysypala, tuším celé telo, moc sa nepamätám ale brucho a chrbát určite

martinka17
3. feb 2011

@andrea142 tak to je iné, lebo chrústik teplotoval len 2 dni a má vysypané bruško, chrbátik som si nevšimla.Som dúfala, že to bola príčina teploty ☹

martinka17
4. feb 2011

Tak dnes má Samko bruško a chrbátik plný škaredých červených fľakov, som zvedavá, čo povie doky.-)

andrea142
4. feb 2011

@martinka17 : možno z liekov, alebo neboli ste v kontakte s niekym čo má ovčie kiahne? aj vtedy je teplota............ alebo to čo mala neterka " KOPRIVKA" tá sa prejavuje škvrnami .......

andrea142
4. feb 2011

@martinka17 daj vedieť čo povedal doky 😉

andrea142
4. feb 2011

ináč dnes má Lili 2 roky 😵 😵 😵 ..........

dnes ráno už nebola teplota tak dúfam ,že ani nebude.

martinka17
4. feb 2011

@andrea142 tak vraj je to nejaká vyróza, je fľakatý, ale ak sa to do pondelka bude zhoršovať, tak ideme na kožné🙂

vanilka2612
4. feb 2011

Vsetko najepsie zelame LILi k narodkam,,kedy oslavujete?

martinka17
4. feb 2011

@andrea142 Jéééj, ja som si to ani nevšimla. VŠETKO NAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ 😀 😀 😀 😀 😀

lawli
4. feb 2011

@andrea142 Lili želáme zo srdiečka všetko najlepšie k narodeninkám 😵

lawli
4. feb 2011

My už sme tiež bez teploty od včera rána ,no dnes v noci nepekne kašlal a aj ráno mal problém s kašľom ,tiež teraz okolo obeda sa objail trošku soplík...a aj očká ma choré ☹ ale inak už je zas živý ako pred teplotami, asi to bude len chrípka 🤐

@martinka17 Tak to si ma s tými fľakmi naľakala ,teraz Filipko spinká ,no len čo vstane tak ho dokladne prezriem...prajem skore uzdravenie a nech to nieje nič vážne 😉

martinka17
4. feb 2011

@lawli joj, chríípka 😝 ☹ Tak toto je blbé, rýchlo sa musí uzdraviť 😅
M§a tie fľaky ukľudnili, beriem to tak, že je to vírus alebo niečo podobné, teploty bez príčiny a iného prejavu ma ľakajú viacej 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre