Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

monika77
14. feb 2011

@martinka17 tak už viem že máte po oslave 🙂 dodatočne prajeme všetko najlepšie k narodeninkám,,,cmukooo 🙂

martinka17
14. feb 2011

@monika77 ďakujemeeeee 😀 😀 😀 😀

to pišanie, aj my sme v plienkach, nočník nieeeeeeeee, ani vidieť, nie to ešte skúšať. Tak si dávam načas, niet sa kam ponáhľať🙂 škôlka by mala byť najskôr od septembra 😉

andrea142
14. feb 2011

@monika77 : ďakujeme 🙂
už teraz v marci ? alebo budúci rok ................. my sme sa mužom o tom bavili ja som najskôr chcela až keď dovŕši 3roky až ten budúci rok ju zapísať ale muž chce už teraz čo bude v marci zápis a od septembra by išla ( ak ju zoberú ) ................ ináč aj malá stále ,že chce do škôlky chodiť ........... tak žiadosť podáme a uvidíme čo bude

monika77
14. feb 2011

@andrea142 áno teraz v marci,,,no keby bolo inak finančne ja zostanem s ním kľudne aj do 3 rokov,,,mne je s ním super doma,,,lenže už dostávam 190 eur a to je fakt úbohé,,,však to poznáte,,,výdavky sú raz toľké,,,takže sa chcem už poobzerať po práci a drobec nech si zvykne zatiaľ aspoň na doobedie v škôlke,,,teším sa,,,lebo sa rád hrá s detmi a bude medzi rovesníkmi

martinka17
15. feb 2011

@monika77 aj ja sa obzerám po práci, len akosi nie je čo pozerať 😠 Jednu som odmietla pre pracovnú dobu a teraz som jednu super ponuku našla,len nástup 1.3 a to mi príde hup šup prirýchlo 😅

andrea142
15. feb 2011

@monika77 : tak hej, aj mne včera došiel list zo sociálky ,že mi znižujú rodičovský z 256 na 190€ 😠 😀 a ja som sa tešila ,že mi poslali ,materskú ( síce budem asi dobre prekvapená ak mi to dôjde ,že koľko mi dajú.....no som zvedavá 😠 ).............

andrea142
15. feb 2011

baby idem si po radu aj ja predvčerom večer som mala taký hnedastý výtok na vložke ale včera nič tak som to neriešila, ale dnes to mám zase ................. mám sa stresovať alebo je to v pohode ????? ............ síce už stresujem a po hlave mi víria všelijaké scenáre 😅 😅 😅 😖 😖 😖

martinka17
15. feb 2011

@andrea142 hnedastý som mala, nepozerali ťa zdola? Skoč na gyndu, pre istotu.Ja som bola, všetko bolo OK, ale istota je guľomet. Malinká kope poriadne?
Joj počkaj, ty si pratal...šup na gyndu alebo pohotovosť

andrea142
15. feb 2011

@martinka17 zajtra mám poradňu, jedine čo ešte tak ma bolia od soboty kríže, predtým som mala tiež v stredu poradňu, vtedy ma aj pozeral, a ešte ťuťu mutu s mužom v sobotu pred upratovaním 😀 😅 ..........

martinka17
15. feb 2011

@andrea142 tak ak malá kope, tak možno začneš rodiť. JA som mala krv na vložke( ináč je to zaschnutá krv-to hnedé) asi týždeň pred pôrodom, nevedel lekár prečo

andrea142
15. feb 2011

@martinka17 taký výtok,slabohnedý ale len na vložke na papieri nič čo som bola na WC............. malú cítim sa prevaľuje alebo pučí sem tam a štuchá občas do boku ako vždy 😅

martinka17
15. feb 2011

@andrea142 tak to asi nič nebude, ale krv to je, ja som to mala 3 krát za tehu a mávam to teraz,ke´d mi končí kramy a sa "dočisťujem" 😉

andrea142
15. feb 2011

@martinka17 : no uvidím, keby bolo horšie alebo tak tak zbehnem na pohotovosť a uvidím čo povedia, ....................a to máme ísť v piatok na valentínsky víkend do Piešťan ................ináč keď som to objednávala, tak som mužovi hovorila ,že čo ak porodím a nemôžme ísť 😀 😀 😀 😀 ...............................ma asi drbne....................... a som sa tešila ,že si pred pôrodom oddýchnem tri dni 😀

andrea142
16. feb 2011

tak sa hlásim po poradni. spomínala som mu ten hnedastý výtok ........spýtal sa či ho ešte mám ale mala som iba včera na obed a predvčerom večer na vložke tak povedal, že to nie je nič vážne .........CS teraz neviem koľko mám lebo v knižke mám napísanú aj 2 a potom či to prepisoval je tam aj 3 ..................výtery mám v poriadku ,monitor tiež .....dnes to bolo rýchla poradňa ...došiel po jednej náhlej operácii a ponáhľal sa na plánovanú sekciu ..............znova idem na monitor a poradňu o týždeň stredu.

martinka17
16. feb 2011

@andrea142 jéééj, to je fajn, že je všetko OK. Už sa ti to tak rýchlo kráti,mne za tebou bude tak smutno ☹ 😢 😀 😀
Hlavné, aby ste boli zdravučký 😉 A akos a teší lili? Ináč Katka mi vravela, asi to aj vieš, aby si dieťatko na súrodenca lepšie zvyklo je dobré, ak mu nové bábo domov z pôrodnice donesie sebou darček 😵

andrea142
16. feb 2011

@martinka17 : ale budem sa snažiť sem kuknúť ...uvidíme 🙂 ........................no Lili to moc nerieši, z bábätiek je unesená kočíky kuká jedna radosť ak stretneme na ulici nejakého novorodenca , akúrat sa troška desím čo bude keď prídeme z pôrodnice ,ale kvôli tomu ,že ona si myslí ,že to malé je ako jej bábiky 😀 😀 😀 no nejako to budeme musieť poriešiť 😀 ............ten darček mi už hovorili, musím niečo kúpiť a potom nakázať mužovi nech to nezabudne doniesť do pôrodnice.....

z jednej strany ani jej tak moc o tom nehovorím, občas ak je nepozorná a buchne ma do brucha, alebo sa jej opýtam ,že kde má súrodenca tak ukáže alebo pohľadí bruško alebo to svoje 😀 😀 😀 ..........snažila som sa hlavne vyhnúť tomu aby jej ostatný nehovorili, alebo neporovnávali so súrodencom ,že je už veľká na dudel, nech ho dá súrodencovi a podobné dŕsty, síce občas padne nejaké také porovnanie ale minimum. tak som zvedavá čo bude 😅

martinka17
17. feb 2011

@andrea142 tak to Lili berie super, podľa mňa to zvládne ľahšie, lebo má tie sesternice a teda je denne v kontakte s inými deťmi a musí sa o teba deliť🙂Utekám k smutnému Samkovi

andrea142
22. feb 2011

Mám otázočku, je normálne ,že ma bolí pupok??????, ................... keď na ňom mám nejaké oblečenie tak až hviezdičky vidím, ale aj celkovo ak sa pohnem, otočím ma to tak ťahá a bolí. ..................včera sa to začalo......poradňu mám zajtra a ani malá mi nepomáha ,lebo si robí v bruchu gymnastiku alebo čo ,lebo pravý bok si už necítim, ................... nechápem ako sa tam vie strkať ak je v polohe dole hlavou 🙄

martinka17
22. feb 2011

@andrea142 tak to netuším, neviem poradiť, skús mrknúť google ☹

andrea142
22. feb 2011

@martinka17 : skúsim ,prípadne sa zajtra opýtam lekára.............díky

martinka17
22. feb 2011

@andrea142 sorry, neviem čo to je a nebudem sa hrať na premúdretú, to by ti skôr ublížilo ako pomohlo 😉

andrea142
22. feb 2011

už naozaj neviem čo od dobroty 😀 😀 😀 .........dnes so začala Lili dávať gaťky a cikáme do nočníka 😀 ............už mi z toho tehu šibe

martinka17
22. feb 2011

@andrea142 paráda, Samko pri slove cikať okamžite povie NIE? CIKAŤ NIE. Sme boli u Katky a ona Jakubka dáva na nočník, sám to chcel, beťár veľký 😀 😀 😀 A ako sa ho Katka 2 krát po sebe opýtala, či mu netreba cikať, tak Jakub ignoroval a Samko okamžite odpovedal to svoje nie, cikať nie 😀 😀 tAk ani neskúšam, som zablokovaná rovnako ako on ☹

andrea142
22. feb 2011

@martinka17 no Lili je nejako navnadená na škôlku, stále sa tam chystá, tak jej vždy pripomeniem ,že tam deti necikajú do plienky ale chodia na záchod 😀 ........... no som zvedavá či sa to podarí alebo až v lete 😅 ale už má viac rozumu ako v lete a dnes ani do plienky necikala čo bola so svokrom vonku ale pekne pred spaním do nočníka ..............našťastie nie je proti nočníku, tak skúšame. ináč sa už pár krát stalo, že sa pýtala hoci mala plienku a aj kakala alebo cikala .................. tak možno dostala rozum 😀 😀 😀

martinka17
22. feb 2011

@andrea142 no paráda, je vidno, že je pripravená 😀 😀 😀 Ach jaj, ja asi nedočkám a budeme musieť bojovať ☹

andrea142
22. feb 2011

@martinka17 : alebo má iba dobrý deň 😀 .................čo vieš možno v lete mu to bude vadiť ,že má mokro a odnaučí sa 😉

martinka17
22. feb 2011

@andrea142 aj ja si to často vravím, Teraz som ho dala po čase sadnúť, si ma motiovala. Tak si posedel, skonštatoval, že asi z toho nič nebude, a to doslova a bolo po sedení 😀 😢 😢 😢

andrea142
22. feb 2011

@martinka17 😀 😀 😀 😀 tak to som rada ...............ja mám opačný problém hodinu ju prehováram aby sa postavila 😀 😀 😀

martinka17
22. feb 2011

@andrea142 parááááda, ideme k babke, zatiaľ papa 😵 😵 😵 😵

andrea142
22. feb 2011

@martinka17 : majte sa , aj Lili sa o chvíľu zobudí a ešte čakám na bratranca nech navŕta nejaké police do skrine a potom aj mi ideme k babke 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre